در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
170

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 21:21

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

سوال در مورد خاموش شدن کامپیوتر

توسط reza63 » جمعه 11 آبان 1386 14:54

سلام
دوستان من چندروز قبل سرگرم کار بودم که کامپیوترم خاموش شد دوباره روشن کردم بعد 5دقیقه دوباره خاموش شددوباره روشن کردم دوباره خاموش شدخلاصه بی خیالش شدم نمی دونم مشکل کجا بود
فن CPU راچک کردم مشکلی نداشن جالب اینجا بود وقتی تو محیط ویندوز نمی رفت کامپیوتر اصلا خاموش نمیشد منظورم موقعی که کامپیوتر روشن میکنیم وکلید Delete میزنیم تواون صفحه آبی که بود اصلا خاموش نمیشد.تصمیم گرفتم ویندوز را عوض کنم ویندوز را عوض کردم چون من دوتا هارد دارم یکی 80 Maxtor ودیگری 160 Sata ویندوز را روی 80 نصب کردم وخوشبختانه مشکل حل شده بود ودیگه خاموش نمیشد البته تااون موقع هارد 160را داریورش را نصب نکرده بودم تقریبا دو روز همینطوری باهاش کار کردم وهیچ مشکلی پیش نیومد تا اینکه میخواستم داریور هارد 160 را نصب کنم تقریبا وسط نصب بود که دوباره خاموش شد دوباره روشن کردم وایندفعه نصب کردم وهیچ مشکلی هم پیش نیومد وامروز که دوباره کامپیوتر راروشن کردم یه نیم ساعتی روشن بود دوبار خاموش شد دوبار خاموش شده وتا الان هم اینو مین.یسم خوشبختانه خاموش نشده ممنوم میشم دوستان راهنمایی کنن که مشکل میتونه از کجا باشه
در ضمن من فقط انتی ویروس کاسپر ورژن 7وهمیشه هم آپدیتش میکنم نصبه
چه پيشکشي مي توانيم به خدا بدهيم؟همه چيزازاوست.همه چيزدراوست.چيزي نيست که از آن اونباشد.پس هيچ باشيم وآن رابه اوتقديم کنيم

Captain II

Captain II

نماد کاربر
330

تاريخ عضويت

شنبه 27 مرداد 1386 18:25

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 19 پست

توسط limo_torosh » جمعه 11 آبان 1386 16:11

من فکر مي کنم اين مشکل به احتمال زياد مال هارد 160 ساتا باشه چون هاردهاي ساتا وقتي که داغ مي کنند کابل ساتاي قرمز رنگ اون که وصل است به هارد گرم مي شه و از اون خارج مي شه در کيست رو باز کن و اون فيش رو يکم فشار بده بتو براي اطمينان بيشتر اتصال به مين و کابل برق اون رو هم يه فشاري بده
جوابش رو هم حتما بده

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 11 آبان 1386 18:59

reza63 جان
من هم فکر ميکنم به ساتا مربوط باشه، البته ممکنه مشکل حرارت نباشه و عدم سازگاري دو هارد با هم و يا هارد ساتا با مادربورد شما باشه
پيشنهاد ميکنم به سايت سازنده مادربوردتون سر زده و فريموير جديدي اگر براش اومده رو نصب کنيد، احتمالا مشکل رفع خواهد شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major I

Major I

نماد کاربر
170

تاريخ عضويت

توسط reza63 » جمعه 11 آبان 1386 19:46

دوست عزیز کابل مشکلی نداشت
چه پيشکشي مي توانيم به خدا بدهيم؟همه چيزازاوست.همه چيزدراوست.چيزي نيست که از آن اونباشد.پس هيچ باشيم وآن رابه اوتقديم کنيم

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » جمعه 11 آبان 1386 20:00

البته خاموش شدن سيستم با این شرایط يکم عجيبه ولي بهتره درايور هاي MainBoard خودتونو Update کنيد و نتيجه بفرماييد تا بشه بهتر تصميم گرفت  :-(

Major I

Major I

نماد کاربر
170

تاريخ عضويت

توسط reza63 » جمعه 11 آبان 1386 21:55

دوستان این دوهارد خیلی وقته با هم کار می کنند تا حالا هیچ مشکلی نداشتم اگه قرار بود اینطوری بشه از همون اول نباید کار میکرد
اضافه کنم از صبح  دیگه اینطوری نشده

Captain II

Captain II

نماد کاربر
330

تاريخ عضويت

شنبه 27 مرداد 1386 18:25

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 19 پست

توسط limo_torosh » جمعه 11 آبان 1386 22:54

reza63 نوشته است:دوستان این دوهارد خیلی وقته با هم کار می کنند تا حالا هیچ مشکلی نداشتم اگه قرار بود اینطوری بشه از همون اول نباید کار میکرد
اضافه کنم از صبح  دیگه اینطوری نشده

اگه از صبح مشکلی پیدا نکرده چطور می گی مشکل از کابل نبود
در اومدن کابل ساتا محسوس نیست حسم نمی کنی که در اومده من بارها رو کامپیوتر های دیگه همین مشکل رو داشتم.

Major I

Major I

نماد کاربر
170

تاريخ عضويت

توسط reza63 » شنبه 12 آبان 1386 21:04

خدا کنه از کابل بوده باشه