در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

ضرورت توقف ساخت بمبهای خوشه ای

توسط Shahbaz » يکشنبه 13 آبان 1386 00:16

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

مؤسسه ای در بلژیک که درباره مبارزه با معلولیت در سطح جهانی فعالیت می کند؛ خواستار سرعت بخشیدن به ممنوعیت ساخت، فروش و استفاده از بمب خوشه ای در تمام کشورهای جهان شد که براساس گزارشها، وجود بمبهای عمل نکرده، جان 400 میلیون انسان را تهدید می کند.
این درخواست و درخواستهای مشابه برای مبارزه با تولید این بمبها در حالی مطرح می شود که در چند سال گذشته ۸۰ کشور، پیمان ممنوعیت ساخت، فروش و استفاده از بمبهای خوشه ای را که در سال 2008 اجرایی خواهد شد، امضا کرده اند.

"سازمان بین المللى معلولیت" سال گذشته در گزارشی درهمین زمینه اعلام کرد: اطلاعات به دست آمده از 9 کشور جهان که بیشترین قربانى بمبهاى خوشه اى را دارند؛ نشان مى دهد که از سال 1965تا کنون‌،  از 440 میلیون بمب خوشه اى فروریخته شده دراین کشورها، با فرض اینکه بین پنج تا 30 درصد از این بمبها از زمان فرو ریختن از هواپیماها منفجر نشده، باقى مانده باشد، بین22 تا 132 میلیون بمب خوشه اى منفجر نشده هنوز در این کشورها وجود دارد .
گزارش سازمان بین المللى معلولیت مى افزاید: وجود بمبهاى خوشه اى عمل نکرده در گوشه و کنار جهان، جان400 میلیون نفر از انسانها را تهدید مى کند که حدود 98 درصد ازآنها غیر نظامى هستند.

سازمان بین المللى معلولیت بیشترین آمار بمبهاى خوشه اى منفجر نشده را در کشورهاى افغانستان،عراق، کامبوج،لائوس و ویتنام اعلام کرده است.
همچنین مرکز اطلاعات بین المللی معلولیتها، در روز 16 مه سال جاری میلادی نیز طی گزارشی هشدار داد : بیش از 132  میلیون بمب خوشه ای عمل نکرده در جهان، جان میلیونها نفر را تهدید می کند و بیش از 20 کشور جهان را در دهه های آینده با زیانهای اقتصادی و اجتماعی رو به رو می کند.
بر اساس اطلاعات این سازمان، در افغانستان، کودکان و نوجوانان بین 5 تا 14 سال که به گله داری می پردازند؛ بیشترین آسیب را از بمبهای خوشه ای عمل نکرده می بینند.
در لائوس تاکنون بیش از هزار نفر بر اثر انفجار این بمبها جان باخته اند. در بسیاری از مناطق جهان مردم دانسته و به علل اقتصادی به این اراضی آلوده به این بمبها وارد می شوند.
در جنوب لبنان این بمبها(که در جنگ 33 روزه تابستان سال گذشته رژیم صهیونیستی بر سر مردم لبنان ریخته شد)؛ تقریبا 90 درصد از اراضی کشاورزی را آلوده کرده است. در عراق استفاده مکرر از این بمبها میراثی مرگبار را برای مردم این کشور به جا گذاشته است.
بیش از چهار هزار غیر نظامی عراقی از پایان جنگ اول خلیج فارس تا کنون بر اثر انفجار این بمبها کشته یا زخمی شده اند و حدود 60 درصد آنها کودک بوده اند.

Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 شهریور 1386 14:07

محل سکونت

davodabadi@gmail.com

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

توسط davodabadi » يکشنبه 13 آبان 1386 08:15

صدام و بمب هاي خوشه اي
آيا مي دانيد در طول 8 سال جنگ تحميلي آمريکا و صدام بر ايران، چندين نوبت هواپيماهاي عراقي بمب هاي خوشه اي وحشت آور و مرگبار بر سر نيروهاي ايراني ريختند و سازمان ملل (ببخشيد سازمان دوول) فقط بيانيه محکوميت داد؟

چرا؟
چون سازندگان اين نوع بمب ها، خود از توليد و صادر کنندگان اصلي بمب خوشه اي هستند.

اين که چيزي نيست.

بدتر از بمب خوشه اي، "بمب ناپالم" يا همان بمب آتشزا است که عراقي ها با مجوز غربي ها، تا توانستند بر سر رزمندگان ايراني که از خاک کشور خود حمايت مي کردند، ريختند و آنها را به فجيع ترين وضعي سوزاندند.

ننگ و نفرين بر مخترعان، طراحان، سازندگان، فروشندگان، صادر کنندگان و استفاده کنندگان بمب هاي شيميايي، ناپالم، خوشه اي و ...
مي ترسم از خدا و نمي ترسم از  کسي
مي ترسم از کسي که نمي ترسد از خدا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب davodabadi تشکر کرده اند:
saeedjiji

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » دوشنبه 14 آبان 1386 21:37

يک ويدئو درباره عملکرد بمبهاي خوشه اي
http://www.youtube.com/watch?v=Q0ARjYgOHK4

بمب های ناپالم( ویتنام)
http://www.youtube.com/watch?v=IOrnShOifeI


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان