در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

مستند ايراني‌ها از «جواهري در قصر»

توسط Leila » شنبه 19 آبان 1386 00:13

خبرگزاري فارس: با پايان يافتن سريال تلويزيوني «جواهري در قصر»، مستند اين مجموعه كه توسط ايراني‌ها ساخته شده پخش مي‌شود.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، اين مستند روز جمعه 25 آبان ماه ساعت 21:15 از شبكه دوم سيما پخش خواهد شد و تكرار آن نيز روز شنبه ساعت 14 پخش خواهد شد.
سريال تلويزيوني «جواهري در قصر» در 52 قسمت از شبكه دوم سيما پخش شد و به دليل استقبال مخاطبان ايراني از اين مجموعه گروهي از مستند سازان ايراني به كشور كره جنوبي سفر كرده و با مصاحبه با برخي از بازيگران اصلي اين مجموعه مانند بازيگران نقش هاي «يانگوم» و «افسر مين جانگو» و كارگردان آن مستندي پيرامون اين مجموعه ساختند.
بنابر اين گزارش، قرار بود اين مستند كه با گزارشگري «منصور ضابطيان» ساخته شده روز عيد فطر از شبكه دو سيما پخش شود كه به دليل پايان نيافتن مراحل فني و دوبله آن پخش مجموعه به زماني موكول شد كه پخش مجموعه به پايان برسد.
پيش از اين «مهدي فرجي» مدير شبكه دو سيما اعلام كرده بود اين مستند مختص سريال «جواهري در قصر» ساخته نشده و گروه مستند ساز با سفر به كشور كره جنوبي درباره جاذبه هاي اين كشور برنامه ساخته‌اند و در اين برنامه دقايقي نيز به عوامل اين سريال پرداخته شده است.
مستند جواهري در قصر كاري از گروه ادب و هنر شبكه دو سيماست.

آخرين ويرايش توسط Leila در سه شنبه 6 آذر 1386 23:25, ويرايش شده 1 در کل.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:35

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 30 پست

توسط Palang mah gerefteh » شنبه 19 آبان 1386 03:24

نمي دانم چرا اين خبر اينهمه عجيب و غريب و شگفت انگيز و حيرت آور بنظرم مي رسد؟ که تلويزيون ايران فيلمهاي کرۀ جنوبي را پخش مي کند!
از اين جهت که در عرصه هاي ديگر، مي توانيم يادآور شويم که براي مثال محصولات نظامي کرۀ جنوبي دست اکرادي ست که با آن به مرزبانان ايران حمله مي کنند.
نمي دانم شايد هم که چنين مقايسه اي صحيح نباشد؟

Major

Major

no avatar
584

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 02:53

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 43 پست

توسط majidjon13 » شنبه 19 آبان 1386 04:13

مثال محصولات نظامي کرۀ جنوبي دست اکرادي ست که با آن به مرزبانان ايران حمله مي کنند.
..........................

موردي بر اين ماجرا نيست...صفحه خنثي کننده اين اتفاق هم اسلحه هاي ايراني بود که طالبان با ان کره اي ها

را به گروگان گرفتند..... :shock:

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » شنبه 19 آبان 1386 04:37

majidjon13 نوشته است:مثال محصولات نظامي کرۀ جنوبي دست اکرادي ست که با آن به مرزبانان ايران حمله مي کنند.
..........................

موردي بر اين ماجرا نيست...صفحه خنثي کننده اين اتفاق هم اسلحه هاي ايراني بود که طالبان با ان کره اي ها

را به گروگان گرفتند..... :shock:

از اینکه طالبانیهای سلاحهایشان را از چه منابعی تهیه می کنند و یا سلاحهای ایرانی در دست آنها چکار می کند...اطلاعی ندارم. ولی چند وقت پیش در نشریات انترنتی خواندم که کرۀ جنوبی به کردها اسلحه می دهد. بهر حال مسئله در وحلۀ اوّل اطلاعات در بارۀ روابط بین المللی (ایران - کرۀ جنوبی) ست. در این زمینه اطلاعات من به همان یک مقاله ای که خوانده ام خلاصه می شود. بهمین علت نیز نظرم را به شکل پرسش مطرح کردم. در هر صورت امید وارم که ایران با تمام کشورهای جهان رابطۀ دوستانه داشته باشد و این فیلم کرۀ جنوبی هم ممکن است فیلم خوبی باشد. من اطلاعی از آن ندارم.

Major

Major

no avatar
584

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 02:53

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 43 پست

توسط majidjon13 » شنبه 19 آبان 1386 05:30

در این زمینه اطلاعات من به همان یک مقاله ای که خوانده ام خلاصه می شود
.................................................

البته جاي تعجب ندارد کشور هاي قدرتمند و پيشرفته مانند کره تجارت اسلکه کنند.

ولي براي بار اول بود که شنيدم کرد ها اسلحه مورد نياز را از کره تامين ميکنند.

ولي در مورد کردها ..اسرائيل اولين حامي قديمي انهاست...وبرخي قاچاقچيان ترک.

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » شنبه 19 آبان 1386 05:43

majidjon13 نوشته است:در این زمینه اطلاعات من به همان یک مقاله ای که خوانده ام خلاصه می شود
.................................................

من هم برای بار اوّل است که می شنوم اسرائیل به کردها اسلحه می دهد. در هر صورت این جریانی که براه افتاده است تازه اگر هم عملی شود یعنی به تشکیل کشور تازه تأسیس کردستان بیانجامد مفهومش تداوم چپاول منابع نفتی منطقه از سوی کمپانیهای نفتی خواهد بود . و از سوی دیگر مفهومش جنگهای دائمی با همسایگان و فلاکت هر چه بیشتر برای مردم کردستان.

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
96

تاريخ عضويت

يکشنبه 12 فروردین 1386 14:22

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط mqx » شنبه 19 آبان 1386 11:20

مسایل سیاسی رو نباید با هرچیزی قاطی کرد
متاسفانه این عادت ما ایرانی هاست که همه چیز رو سیاسی نگاه میکنیم
آدم ها دو دسته اند: اونايي که اسلحه دستشونه و اونايي که زمين رو ميکنن (کيلينت ايستوود در فيلم خوب بد زشت)

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » شنبه 19 آبان 1386 12:50

mqx نوشته است:مسایل سیاسی رو نباید با هرچیزی قاطی کرد

mqx عزیز من می توانم حرف شما را بفهمم. و یک کمی هم حق را بجانب شما می دانم. ولی تنها یک کمی. ما هر موضوعی را می توانیم از دیدگاه ها و با ابزارهای فکری مختلف بررسی کنیم. حالا اینکه ما ایرانیها «همه چیز رو سیاسی نگاه می کنیم» علت این است که در شرایط بسیار سختی قرار گرفته ایم و در رابطه با جهان سیاست در این برهه از تاریخ خیلی بیشتر حساس شده ایم.
بنابراین دیدگاه سیاسی کاملا قابل توجیه است. در ثانی مسائل فرهنگی بطور عام و هنر بطور خاص قویا با سیاست رابطه دارد - یا بهتر است بگویم سرو کار دارد یا سروکار پیدا می کند. و باز هم خصوصا و خصوصا سینما که تکلیفش روشن است و اگر نیست من به شما اطمینان می دهم که تکلیفش را روشن کنم. به همین علت اگر فرصت داشتید مقالۀ « پرسپولیس و حذف فاعل هنری یا سینمای ایران در عرصۀ مابین فرهنگی» را در بخش سینمای همین سایت مطالعه بفرمایید. اگر این موضوع روشن نشد، من در خدمت شما هستم. چونکه کار من اساسا همین است.

و در پایان این نکته را نیز یادآور می شوم که من نمی دانم در کجا خواندم یا شنیدم : «اگر با سیاست کاری نداشته باشی، سیاست به سراغت خواهد بود.»

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » شنبه 19 آبان 1386 13:42

کشورهایی مثل کره از خودشون چیزی ندارند. نمی دونم این خبر ارسال سلاح از کره برای کردها صحت داره یا نه، ولی اگر داشته باشه، یعنی آمریکا می خواسته از طریق یک طرف سوم (کره) سلاح کردها را تامین کنه. کره هنوز اونقدر بزرگ نشده که بخواد بدون اجازه آمریکا آب بخوره!

اسرائیل هم فعالیت های زیادی در شما عراق داره. این منطقه می تونه تامین کننده نفت اسرائیل باشه، از طرفی کردهای این منطقه می تونند برای ایران مشکل ساز باشند، و از طرف دیگه، نفوذ اسرائیل در این منطقه می تونه این رژیم را به خاک ایران نزدیکتر کنه. خبرهای زیادی در منابع مختلف از حضور جاسوسان اسرائیلی در مناطق کرد نشین عراق و آموزش گروههای تروریستی توسط آنها منتشر میشه.

البته هیچکدوم از این بحث هایی که کردیم ربطی به موضوع تاپیک نداشت!!  :eek:

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

توسط Palang mah gerefteh » شنبه 19 آبان 1386 14:13

Frogfoot نوشته است:

کشورهایی مثل کره از خودشون چیزی ندارند. نمی دونم این خبر ارسال سلاح از کره برای کردها صحت داره یا نه، ولی اگر داشته باشه، یعنی آمریکا می خواسته از طریق یک طرف سوم (کره) سلاح کردها را تامین کنه. کره هنوز اونقدر بزرگ نشده که بخواد بدون اجازه آمریکا آب بخوره!

اسرائیل هم فعالیت های زیادی در شما عراق داره. این منطقه می تونه تامین کننده نفت اسرائیل باشه، از طرفی کردهای این منطقه می تونند برای ایران مشکل ساز باشند، و از طرف دیگه، نفوذ اسرائیل در این منطقه می تونه این رژیم را به خاک ایران نزدیکتر کنه. خبرهای زیادی در منابع مختلف از حضور جاسوسان اسرائیلی در مناطق کرد نشین عراق و آموزش گروههای تروریستی توسط آنها منتشر میشه.

البته هیچکدوم از این بحث هایی که کردیم ربطی به موضوع تاپیک نداشت!!  :eek:

من در مورد رابطۀ کرۀ جنوبی و کردها مطمئن هستم. و با کمی جستجو می توان رد پای این خبر را در نشریات انترنتی پیدا کرد. این موضوع حتی مقامات ایرانی را متأثر ساخته بود که با اینهمه مراودات تجاری با کرۀ جنوبی، به دشمنان ایران کمک می کند. البته برداشت من از دشمنان ایران، دشمنان قانون و دشمنان صلح است. موضوع اختراع کشوری بنام کردستان یک چیز است و تقسیم بندیهای از پیش تعیین شده توسط امپریالیسم جهانی بسرکردگی عمو سام یک چیز دیگر. در هرصورت حتی در شرایط فرضی تشکیل یک کشور مستقل کردستان، استان کردستان متعلق به ایران و باقی خواهد ماند ...شما ملاحظه کنید هر آنگاه قطعه ای از سرزمین ایران را جدا کردند، که  آخرین قطع عضو از ایران بحرین بود، فورا تبدیل شد به پایگاه برای آمریکا و یارانش. الان آذر بایجان شمالی وارد پیمان ناتو شده است...بنابراین تحلیل شما در مورد کردستان درست است . کشور احتمالی کردستان نه تنها برای ایران بلکه برای تمام مردم منطقه و پیش از همه برای خود مردم کردستان مشکل ساز خواهد شد. امروز هم مشکل ساز است. اساسا این داستان را ه افتاده است که مشکل ساز باشد. بنابراین نظم نوین جهانی همان نظمی ست که باید از بین برود.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
22

تاريخ عضويت

شنبه 12 آبان 1386 15:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط jey » شنبه 19 آبان 1386 16:48

به هرحال رژِم آمریکا دشمن قسم خورده ایران و ملت ایران است
ببخشید ها اینو میم مگس همون جائی میشینه که مدفوع است حالا شده قضیه کره خود کره صنعت اسلحه سازی داره و به شیوه مهندسی معکوس با آمریکا برای فروش سلاح  بازار یابی میکنه حالا به هر کشوری میخواد باشه
همین آمریکا که خیلیا چوب دموکراسی شو میخورن الان افسوس میخورن چرا توی کشورشون دموکراسی وجود داره
ایران یک کشور نامتعارف است هیچ کسی نمیتونه پیش بینی کنه ایران مردمش متحد هستند یا متزلزل

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
96

تاريخ عضويت

يکشنبه 12 فروردین 1386 14:22

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط mqx » دوشنبه 21 آبان 1386 11:20

Palang mah gerefteh نوشته است:
mqx نوشته است:مسایل سیاسی رو نباید با هرچیزی قاطی کرد

mqx عزیز من می توانم حرف شما را بفهمم. و یک کمی هم حق را بجانب شما می دانم. ولی تنها یک کمی. ما هر موضوعی را می توانیم از دیدگاه ها و با ابزارهای فکری مختلف بررسی کنیم. حالا اینکه ما ایرانیها «همه چیز رو سیاسی نگاه می کنیم» علت این است که در شرایط بسیار سختی قرار گرفته ایم و در رابطه با جهان سیاست در این برهه از تاریخ خیلی بیشتر حساس شده ایم.
بنابراین دیدگاه سیاسی کاملا قابل توجیه است. در ثانی مسائل فرهنگی بطور عام و هنر بطور خاص قویا با سیاست رابطه دارد - یا بهتر است بگویم سرو کار دارد یا سروکار پیدا می کند. و باز هم خصوصا و خصوصا سینما که تکلیفش روشن است و اگر نیست من به شما اطمینان می دهم که تکلیفش را روشن کنم. به همین علت اگر فرصت داشتید مقالۀ « پرسپولیس و حذف فاعل هنری یا سینمای ایران در عرصۀ مابین فرهنگی» را در بخش سینمای همین سایت مطالعه بفرمایید. اگر این موضوع روشن نشد، من در خدمت شما هستم. چونکه کار من اساسا همین است.

و در پایان این نکته را نیز یادآور می شوم که من نمی دانم در کجا خواندم یا شنیدم : «اگر با سیاست کاری نداشته باشی، سیاست به سراغت خواهد بود.»

دوست عزیزم من خودم عاشق سیاستم و هر روز توی انواع سایت ها سیاسی میچرخم
ولی حرف من اینه که هرچیزی رو نباید سیاسی بهش نگاه کرد
آدم ها دو دسته اند: اونايي که اسلحه دستشونه و اونايي که زمين رو ميکنن (کيلينت ايستوود در فيلم خوب بد زشت)

بعدي