در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
451

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 شهریور 1385 18:51

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 13 پست

سوال درباره ی ترکیب رم ها

توسط ASHK HIKAYESI » شنبه 26 آبان 1386 14:42

سلام !

وقت بخیر . :D

یک سوال :

رم سیستم بنده 512=2*256 میباشد . بنده قصد افزایش آن به میزان 512 مگابایت دارم تا رم سیستم به 1024 مگابایت یا همان 1 گیگابایت (تقریبا) برسد . حال آیا خرید یک عدد رم 512 مگابایت مشکل یا تداخلی با دو عدد رم 256 مگا بایت خواهد داشت یا خیر ؟

متشکر .

:D  :razz:

Major II

Major II

نماد کاربر
76

تاريخ عضويت

شنبه 10 تیر 1385 11:24

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط djmerikhi » شنبه 26 آبان 1386 15:21

مشكلي نداره ولي دقت كن اگر سرعت رم ها يكسان نباشد  سرعت كمتر ملاك سرعت مي شود . :D

Major II

Major II

no avatar
451

تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 شهریور 1385 18:51

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 13 پست

توسط ASHK HIKAYESI » شنبه 26 آبان 1386 23:36

djmerikhi نوشته است:مشكلي نداره ولي دقت كن اگر سرعت رم ها يكسان نباشد  سرعت كمتر ملاك سرعت مي شود . :D

منظور شما از سرعت همان باس هست ؟

در مادر برد قبلیم موقع روشن کردن یا ریستارت کردن سیستم این سرعت را نشان میداد اما در سیستم جدید نخیر . حال من از کجا سرعت رم هایم را بفهمم ؟!  :-x

:razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 26 آبان 1386 23:58

ASHK HIKAYESI جان
اگر هيچ جايي به صورت نرم افزاري ننوشته باشه، روي خود رم حتما درج شده
منظور از سرعت هم، بله، باس مد نظر هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 28 اردیبهشت 1387 12:29

دوستان راهنمايي مفيدي كردند فقط يك نكته جهت ياداوري، ::ss

اگر مادر برد شما از رم  Ram Dual يا همان سيستم بانك استفاده مي كند، دقت كنيد كه 2 رم 256 شما در يك بانك باشد و 512 شما در بانك ديگر. باز هم جهت ياد‌آوري رنگ اسلت هاي هر بانك با دوبل خودش مشابه است.

:x
دقت كنيد كه مبادا اشتباه كنيد و 512 را با 256 در يك بانك و 256 ديگر را در بانك ديگر قرار دهيد.
چون
:grin:  هيچ اتفاقي نخواهد افتاد، البته در ظاهر، در باطن اين رم شما خواهد بود كه در ساختار مداري دچار مشكل خواهد شد. و بعد ها قطعاً با تست آن به نسبت مدت كاركردش تحت چنين فشاري معيوب شده نشان خواهد داد.
:-)  البته جسارت نشه فقط راهنمايي كردم چون نكته مهمي بود.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Captain

Captain

نماد کاربر
362

تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 14:22

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 10 پست

توسط Reza-2006 » شنبه 28 اردیبهشت 1387 19:47

با اینکه اساتید فن نظر دادند - پیشنهاد می کنم که رمهای 256 را بفروشید و جاش 512 همسان با رم جدیدتان بگیرید .
رم کهنه و نو  نداره و خیلی توی قیمت ضرر نمی کنید . چون گارانتی های رم اکثرا مادام العمر هست و راحت خرید و فروش می شه . من خودم همچین کاری کردم و البته با رعایت تمام جوانب و اصول اولیه - ولی جواب نداد .
بردم 265 را فروختم و 512 گرفتم و فقط 1000 تومان ضرر داده بودم . به نظر من این بهترین کاره . بقیه اش به خودتان بستگی داره  :-o
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 03:03

راستش من هم اين كار را براي سيستم قديمي منزل كردم،

ام االان در بازار شيراز ديگه رم 256  DDRam و كل رم هاي SDRam  تنها در صورتي خريداري مي شود كه روي مادربرد باشند.
همينطور در مورد CpU هاي 478.

البته اگر نتوانستيد بفروشيد، با بنده تماس بگيريد شايد من از شما 2 تا رم را خريدم و يك 512 دادم.

چون توي بعضي مدارات به رم هاي نه چندان بالا نيازمنديم. البته ما بيشتر با SDRam كار مي كنيم اما چند تا مدار هم هست كه بر اساس DDRam هست.

:razz:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]