در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

no avatar
150

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 مرداد 1386 10:12

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 15 پست

مشکل در اجرای ویندوز

توسط MINA _N » پنج شنبه 1 آذر 1386 10:06

با عرض سلام

کامپیوتر من حدودا جند هفته ای میشه که با مشکلی روبروست .

من بعضی موقع که کامپیوتر روشن میکنم به جاب ابنکه وارد ویندوز شود پیغام زیر را میدهد :

searching for boot record from scsi . . not fond boot failure

من ویندوز  هم عوض کردم ولی تاثیری نداشت  و درست نشد . البته همیشه اینجوری نیست  . و گاهی اوقات درست کار میکنه .

یعنی باید چند بار کامپیوتر را خاموش روشن کنم تا  به طور اتفاقی اتفاقی درست بشه .

البته بعضی مواقع هم درست نمیشه . و مجبورم باتری مین بورد دربیارم تا شاید ویندوز بالا بیاد . ( به توصیه یکی از دوستانم)

لطفا راهنمایی بفرمایین .

ببخشین یه مشکل دیه هم دارم و اینه که usb  کیس من هم کار نمیکنند . یعنی به طور ناگهانی از کار افتادن .

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 1 آذر 1386 13:36

MINA _N جان
هارد ديسک شما به صورت SCSI به سيستم متصل هست و به دلايلي مثل تعدد درايو، انباشته شدن حجم زيادي اطلاعات در ديسک به صورت غير مرتب (Defragment ميتونه موثر باشه) و همينطور مشکل در کابل ارتباطي يا خود دستگاه SCSI ميتونه عامل اين مشکل باشه، همچنين شايد مادربورد شما سازگاري کاملي با SCSI برقرار نميکنه که در اين صورت اگر آپديتي براي بايوس وجود داره، اون رو آپديت کنيد، شايد اگر ناسازگاري وجود داره رفع بشه، موارد ذکر شده رو بررسي کرده و نتيجه رو اعلام کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

no avatar
150

تاريخ عضويت

يکشنبه 21 مرداد 1386 10:12

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 15 پست

توسط MINA _N » شنبه 3 آذر 1386 13:40

Mahdi1944,  جان

ابتدا از راهنمایی شما بسیار ممنونم .
ولی متسفانه  چیزی در مورد ابدیت بایوس نمیدونم و هم اینکه شنیده ام که اگر این کار با ذقت انجام نشه باعث خراب شدن مین بورد میشود .

لطفا اگر امکانش هست در موزد ابدیت بایوس به روش صحیح راهنمایی بفرمایید .

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » شنبه 3 آذر 1386 18:23

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

-------------- لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد --------------