مشکل در اجرای ویندوز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
سپاس‌های دریافتی: 42 بار

مشکل در اجرای ویندوز

پست توسط MINA _N » پنج شنبه 1 آذر 1386, 10:06 am

با عرض سلام

کامپیوتر من حدودا جند هفته ای میشه که با مشکلی روبروست .

من بعضی موقع که کامپیوتر روشن میکنم به جاب ابنکه وارد ویندوز شود پیغام زیر را میدهد :

searching for boot record from scsi . . not fond boot failure

من ویندوز هم عوض کردم ولی تاثیری نداشت و درست نشد . البته همیشه اینجوری نیست . و گاهی اوقات درست کار میکنه .

یعنی باید چند بار کامپیوتر را خاموش روشن کنم تا به طور اتفاقی اتفاقی درست بشه .

البته بعضی مواقع هم درست نمیشه . و مجبورم باتری مین بورد دربیارم تا شاید ویندوز بالا بیاد . ( به توصیه یکی از دوستانم)

لطفا راهنمایی بفرمایین .

ببخشین یه مشکل دیه هم دارم و اینه که usb کیس من هم کار نمیکنند . یعنی به طور ناگهانی از کار افتادن .

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70470 بار
سپاس‌های دریافتی: 31263 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 1 آذر 1386, 1:36 pm

MINA _N جان
هارد ديسک شما به صورت SCSI به سيستم متصل هست و به دلايلي مثل تعدد درايو، انباشته شدن حجم زيادي اطلاعات در ديسک به صورت غير مرتب (Defragment ميتونه موثر باشه) و همينطور مشکل در کابل ارتباطي يا خود دستگاه SCSI ميتونه عامل اين مشکل باشه، همچنين شايد مادربورد شما سازگاري کاملي با SCSI برقرار نميکنه که در اين صورت اگر آپديتي براي بايوس وجود داره، اون رو آپديت کنيد، شايد اگر ناسازگاري وجود داره رفع بشه، موارد ذکر شده رو بررسي کرده و نتيجه رو اعلام کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II
Captain II
سپاس‌های دریافتی: 42 بار

پست توسط MINA _N » شنبه 3 آذر 1386, 1:40 pm

Mahdi1944, جان

ابتدا از راهنمایی شما بسیار ممنونم .
ولی متسفانه چیزی در مورد ابدیت بایوس نمیدونم و هم اینکه شنیده ام که اگر این کار با ذقت انجام نشه باعث خراب شدن مین بورد میشود .

لطفا اگر امکانش هست در موزد ابدیت بایوس به روش صحیح راهنمایی بفرمایید .

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

پست توسط nt » شنبه 3 آذر 1386, 6:23 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”