انجام ورزش ، تفريح و معاشرت‌هاي اجتماعي سه راه مفيد براي .....

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

انجام ورزش ، تفريح و معاشرت‌هاي اجتماعي سه راه مفيد براي .....

پست توسط Dr.Akhavan » شنبه 3 آذر 1386, 6:43 pm

انجام ورزش ، تفريح و معاشرت‌هاي اجتماعي سه راه مفيد براي پيشگيري و يا بهبود عوارض بيماري آلزايمر
دستاوردهاي پژوهشگران ژاپني دانشگاه سايتاما نشان مي‌دهد ، انجام ورزش ، تفريح و معاشرت‌هاي اجتماعي سه راه مفيد براي پيشگيري و يا بهبود عوارض بيماري آلزايمر هستند.


بيماري آلزايمر نوعي بيماري حاد مي‌باشد كه به علت انباشته شدن ماده پروتئيني “بتا آميرويد” در مغز و كشته شدن سلول‌هاي مغزي بوجود مي‌آيد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از روزنامه نيهون كيزاي، پژوهشگران ژاپني در آزمايش بر روي موش در زمينه اين دستاورد اطمينان به دست آوردند.

اين دستاورد پژوهشگران ژاپني نشان مي‌دهد،انجام تنها يكي‌از اين سه موضوع به اندازه كافي كارآمد نبوده و بهتر است، اين روش‌هاي درماني به‌طور تركيبي و با هم انجام شود.

پژوهشگران مي‌گويند، آنها در جريان آزمايشات خود موش‌هاي مبتلا به بيماري آلزايمر را به چهار گروه جدا كردند.

پژوهشگران گروه نخست را به شكل انفرادي نگه داشتند، گروه دوم را به طور جمعي نگه داشته، گروه سوم را به طور جمعي نگه داشته و آنها را وادار به انجام ورزش كردند.

از سوي ديگر پژوهشگران گروه چهارم را به‌طور جمعي نگه داشته و همزمان با وادار كردن آنها به ورزش، لوازم بازي نيز در اختيار آنها گذاشتند.

نتيجه اين آزمايش نشان داد، عوارض بيماري در گروه چهارم كه به‌صورت جمعي نگه‌داشته شده و علاوه‌بر حركت‌هاي ورزشي بالوازم بازي در اختيار آنها گذاشته شده نيز بازي مي‌كردند، بسيار كمتر شده است.

به گفته پژوهشگران، بررسي‌هاي آنها نشان مي‌دهد ، در اين گروه از موش‌ها، پروتئين بتا آميرويدي كه در مغزشان انباشته شده بود، كاهش بسياري داشته است.

پژوهشگران ژاپني مي‌گويند: اين آزمايش نشان مي‌دهد، علاوه‌بر حركات ورزشي و انجام تفريحات ، معاشرت‌هاي خانوادگي و دوستانه همچون غذا خوردن و گپ زدن با يكديگر مي‌تواند براي پيشگيري و يا از ميان بردن عوارض بيماري آلزايمر كمك فراواني كند

منبع : سایت پزشکان بدون مرز

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”