در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major

Major

no avatar
584

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 02:53

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 43 پست

توسط majidjon13 » جمعه 9 آذر 1386 09:32

sardar عزیز

بنده مانند بسیاری از دوستان به صورت کامل از اهداف اقای احمدی نژاد در ایجاد قدرت بزرگ شیعه اسلامی در

منطقه اطلاع دارم...

اگر نظر شما مخالف نظر بنده هستش احتیاجی نبود اینگونه تند و متعصبانه پاسخ رو شروع کنید.

لابد ایرانی با اقتصاد قوی کل اورانیوم مصرفی خویش را هم از کشور بلویلیوم(بلوی+اورانیوم) تامین خواهد نمود؟

شما بفرمائید اگر روسیه نیز همکاری هسته ای اش را با ما متوقف کند کدام کشور است که به ایران خدمات می دهد؟؟

و به همین صورت با وجود تحریم کلی جهانی از کدام کشور اورانیم مصرفی خویش را تامین خواهد نمود؟؟؟

البته لابد ایران در این ضمینه انقدر تبحر پیدا کرده که حتی میتواند این تکنولژی را صادر هم بکند...!!!!!!!!

بنده هم در پست قبلی توضیح دادم تا بحال حکومت ایران در سرمایه گزاری در اقتصاد هیچ مشکلی نداشته است

چگونه است که ناگهان در سال  2004و سرکار امدن دولت محبوب احمدی نژاد تمام جهان

و بویژه امیرکای جهان خوار به فکر ضربه زدن به اقتصاد حکومت ایران شده اند؟؟؟
....................................................................................

در پایان میتونم پیشنهاد مناسبی به شما که کار اموخته علم هستید بدم.

به صورت علمي غلط گيري و نکته گيري کنيد

سپاس  :-o

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » جمعه 9 آذر 1386 11:49

احمد شیرزاد  درنطق پیش از دستور مجلس به اینکه چرا ایران همه چیز را به غرب درباره انرژی هسته نگفته و اینکه چرا صد ها هکتار زمین برای ساخت تاسیسات نطنز در نظر گرفته شده اعتراض نمود و ایران را به دروغ گویی به جامعه جهانی متهم نمود

يك نطق؛ اعتراض رئيس و واكنش  نمايندگان ( اذرماه 82 )

جلسه علني ديروز مجلس پس از نطق هاي پيش از دستور نماينده اصفهان براي دقايقي متشنج شد.
به گزارش خبرنگار پارلماني «ايران» ، نطق پيش از دستور احمد شيرزاد نماينده اصفهان با واكنش رئيس مجلس و چند تن از نمايندگان روبرو شد.
* اولين واكنش را رئيس مجلس نشان داد
مهدي كروبي رئيس مجلس پس از نطق شيرزاد با لحن تند خطاب به وي گفت: همين جا بمانيد [جايگاه ايراد نطق] اينكه مي گوييد ۱۹ سال است به مردم دروغ گفته ايم يعني چه؟ توضيح دهيد كه آيا راديوهاي بيگانه تندتر از آن چه او گفت مي توانستند عليه نظام بگويند. وي افزود: شما به كل نظام اهانت كرده ايد. يك وقت موضوعي را به كسي يا نهادي نسبت مي دهيد اما امروز به نظام اهانت كرده ايد.
كروبي اظهار داشت: با همه احترامي كه براي شما قائلم اما سؤال من اين است كه آيا شمال اشكال به كل نظام داريد يا جزيي از آن؟ آيا ما به مردم دروغ گفته ايم و آمريكا و اسرائيل نگفته اند؟

«سيد مهدي شاهرخي» ، «مروت الله پرتو» و «محمد محمدي» به ترتيب نمايندگان پلدختر، قيدار و خدابنده و سلسله دلفان شعار«مرگ بر منافق» و «مرگ بر خائن» سردادند. سپس كروبي با بيان اينكه من اينجا رئيس هستم شما ها چه كاره هستيد . كروبي تصريح كرد: من شيرزاد و گذشته او را مي شناسم مي خواستم خودش توضيح دهد.
كروبي گفت: من مي ترسم برخي درآينده بگويند كه چرا اصلاً انقلاب كرديد؟!
* واكنش نماينده ها
چهار نماينده مجلس شوراي اسلامي نيز در تذكرات آيين نامه اي به سخنان «احمد شيرزاد» نماينده مردم اصفهان اعتراض كردند.«موسي قرباني»، «مجيد انصاري»، «ابوالفضل شكوري» و «محمد ميرمحمدي» نمايندگان معترض به سخنان شيرزاد بودند.تنها نماينده اي كه به دفاع ازشيرزاد پرداخت، الهه كولايي بود كه سخنان او نيز پاسخ «مهدي كروبي» رئيس مجلس شوراي اسلامي را در پي داشت.پيش از همه «محمد ميرمحمدي» نماينده قم به سخنان پيش از دستور شيرزاد اعتراض كرد و گفت: اگر ده دقيقه يا پنج دقيقه به نماينده اي وقت مي دهند كه در اينجا صحبت كند، طبق قانون اساسي نمي تواند درسخنانش به منافع ملي لطمه بزند و بهانه به دست دشمن بدهد.
نماينده مردم قم افزود: ما با اين سخنان براي شوراي حكام و كميته حقوق بشر نطق درست مي كنيم و كيفرخواست آمريكا و اسرائيل را عليه نظام مطرح مي كنيم، ديو را نمي شود در خانه ملت فرشته خواند، اينجا خانه ملت است.
وي اضافه كرد: اگر كساني در جاسوسي دوستانشان شك دارند…
در اين هنگام، كروبي سخنان نماينده قم را قطع كرد و گفت: بحث جديد بازنكن،
مجيد انصاري هم تذكر آيين نامه اي خود را با تشكر از كروبي شروع كرد و گفت: نمايندگان سوگند يادكرده و متعهد شده اند كه درحفظ حيثيت مجلس و نمايندگان بكوشند
وي گفت: ما زورمان به برخي مطبوعات و تريبون ها نمي رسد نمي توانيم آنها را كنترل كنيم. به عنوان يك نماينده مي گويم حق شخصي من و موكلانم در بسياري موضع گيري ها به تاراج مي رود.

موسي قرباني نماينده قائنات هم در تذكري آيين نامه اي گفت: اين جور نيست كه نماينده آزادي نطق بي قيد و شرط داشته باشد. آقاي كروبي، شما در مجلس دوم شاهد بوديد وقتي نماينده اي جملاتي بسيار خفيف تر از جملاتي كه امروز بيان شد، ايراد كرد، امام بلافاصله به مجلس نامه نوشت كه «جاي بسي تأسف است مجلس كه بايد جاي عبادت باشد به جاي معصيت تبديل شده است.»وي افزود: اگر امام را قبول داريد، به صحبت ها و نامه هاي ايشان هم توجه كنيد. مطلبي از تريبون نگوييد كه دشمنان مي گويند. گاهي احساس مي شود اپوزيسيون جمهوري اسلامي درون حكومت قرارگرفته است.
«ابوالفضل شكوري» نماينده زنجان هم گفت: آقاي شيرزاد عملاً عذرخواهي كرد. او شخصيت بزرگواري است و من براي ايشان ارزش و احترام قائلم. اما از شخصيت والايي مثل ايشان انتظار نداشتيم اين مطالب را در مورد انرژي هسته اي بيان كند.ادامه سخنان نماينده زنجان، زمزمه هاي اعتراض نمايندگاني كه موافق ديدگاه شيرزاد بودند، بلند كرد.همهمه ها به جايي رسيد كه كروبي از شكوري خواست سخنان خود را تمام كند.شكوري گفت: اين چه آزادي است كه به نماينده هم فكرتان هم اجازه نمي دهيد مطالبي را بيان كند؟ من معترضم و معتقدم اين مطالب از تريبون مجلس، منافع ما را به خطر مي اندازد.
احمد شيرزاد» ديروز در نطق پيش از دستور خود در صحن علني مجلس گفت: چند روز پيش تيتر درشت برخي از روزنامه هاي اروپا اين بود كه جمهوري اسلامي ايران ۱۹ سال به جهانيان دروغ گفته است.

وي با بيان اينكه « از ما تصوير رژيمي ساخته اند كه دروغ مي گويد و به تعهدات خود به جامعه جهاني پايبند نيست
.اين نماينده مجلس در سخنان خود كه از راديو فرهنگ پخش مي شد، يادآور شد: آنان سرنخها، دم خروسها و مدارك و مستنداتي از ما دارند كه خود را درادعاهايشان محق جلوه مي دهند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در ادامه کاربران خود حرفهای دکتر شیرزاد نماینده سابق مجلس را با صحبتهای دکتر اعتماد که در ادامه می اید مقایسه کنند
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دکتر اعتماد رییس سازمان انرژی اتمی در سالهای قبل از انقلاب:

وی که دارای دکترای فیزیک در تخصص راکتورهای اتمی و مهندسی برق از دانشگاه لوزان سوییس و مهندسی انرژی هسته ای از پاریس است ، افزود : دانش هسته ای در تکنولوژی سوخت خلاصه می شود نه نیروگاه. یعنی اگر کشوری در چرخه سوخت کامل بود حتی اگر نیروگاه نداشت آن کشور قدرت هسته ای است و اگر دهها راکتور داشته باشید ولی توان ملی تامین سوخت نداشته باشید ، جز مصرف کننده ای در بازار هسته ای نیستید.

اعتماد که سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی را در پاریس گذرانده است ، درباره روابط ایران با آژانس گفت : ایران قبل از من و به صورتی غیر تخصصی علاوه بر اینکه عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی بود بلکه پیمان NPT  را هم پذیرفته بود ؛ که اگر من بودم هرگز با عضویت ایران در چنین پیمانی موافقت نمی کردم . ضمن اینکه بنا را بر بهترین نوع همکاری با آژانس بر اساس اساسنامه آن می گذاشتم و  NPT را که در حقیقت پیمان ناکارآمدی برای دادن یک امتیاز خاص به چند قدرت در برابر سایر کشورها بود نمی پذیرفتم.  وی با اشاره به برخی فعالیت های هسته ای ایران در سالهای پیش از انقلاب ، گفت : در آن دوره به فرانسه پیشنهاد کردیم که در ازای اعطای یک وام دراز مدت و کم بهره 1 میلیارد دلاری ده در صد سهام محصولات کارخانه  اورودیف (Eurodif) را به ایران واگذار کند. با مکانیزمی که ما طراحی و پیشنهاد کردیم نهایتا و با تاسیس دو شرکت واسطه ای ، ده درصد سهام یا به عبارتی حق برداشت از تولیدات اورودیف یعنی اورانیوم غنی شده از آن ایران بود. اورودیف اکنون نیز بزرگترین کارخانه غنی سازی دنیا است و متاسفانه پاریس هیچگاه این حق مسلم را برای ملت ایران به رسمیت نشناخته و بر خلاف تعهدات و مقررات بین المللی از در اختیار گذاشتن سهم قانونی ایران سر باز زده است.

موسس و اولین رییس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه گفتگوی اختصاصی خود با "مهر" افزود : در آن سالها ایران با همه کشورها از جمله انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، چین ، هند و آرژانتین و برزیل و .... رابطه بسیار خوبی داشت و انصافا از همان موقع هم آمریکا در این زمینه پی تحمیل شرایط خود به ایران بود.داستان اتمی ما با آمریکا از همان موقع شروع شد که آنها از برنامه بزرگ ایران در زمینه انرژی اتمی باخبر شدند و اولین گروهی که از سراسر دنیا برای اعلام همکاری در این زمینه به ایران آمد وستینگهاووس آمریکا بود.
وی همچنین گفت : آن هنگام که ما اینطور در برابر آمریکا مقاومت کردیم تازه زمانی بود که همه دنیا ما را نوکر و ژاندارم آمریکا در منطقه می دانست ؛ وای به حالا که ایران را به عنوان بزرگترین قدرت مقاوم در برابر سیاستهای کاخ سفید شناسایی می کنند. این مساله نشان می دهد ما اگر بخواهیم با صبر و اراده سیاسی یکپارچه می توانیم جلوی خارجی ها بایستیم و حق خودمان را بگیریم. این راه بسیار درستی است که ما نمی توانیم آینده تکنولوژیک این مملکت را تحت حاکمیت بیگانه قرار دهیم و این برای ملت آزاده ایران ننگ است.

وی افزود : اراده ملی باید پشت پرونده هسته ای ایران ظهور کند و در پی مسایل اخیر دنیا باید احساس کند که اراده سیاسی ایران برای خودکفایی در چرخه سوخت را نمی توان نابود کرد . این را هم بگویم که همین روش فعلی یعنی علاقه ایران به تعامل و تفاهم و البته مقاومت و دفاع سرسختانه از منافع ملی در مذاکرات با اروپا صحیح ترین روش است که البته قابل تکمیل است. بزن بهادری در این عرصه که عده ای در داخل و خارج به هر انگیزه ای می گویند ، این توان را نابود می کند.

اعتماد با تاکید بر اینکه غرب این اراده را احساس کرده و باید این احساس آنها را با ادامه مسیر و ترتیب دادن ظهور هرچه بیشتر اراده ملی به باور برسانیم ، گفت :20 سال پیش این عده در دنیا جواب سلام ایران را هم نمی دادند ، ناجوانمردانه ایران را به نحوی تحریم کردند که حتی یک هواپیما هم برای مسافرت مردم ندادند ؛ اما همین غربی های مدافع حقوق بشر، به محض اینکه دیدند در اثر این توان بالا ، سر ایران در جهان بالا آمده یکدفعه سه وزیر خارجه شان را هم فرستادند تهران که خوب بنشینیم به هم حرف بزنیم. تازه امتیاز هم پیشنهاد می دهند چون مجبورند. این وضع فعلی در اثر این است که ایران استقلال و پایداری سیاسی از خود نشان داده است.
این کارشناس ارشد مسائل هسته ای با بیان این نکته که بارها متن فارسی و انگلیسی موافقتنامه اخیر بین ایران و اروپا در پاریس را بررسی کرده است ، گفت : واقعا خوشحال شدم چون برای اولین بار و در این سطح دیدم که آمریکا - البته به طور غیر مستقیم - و بزرگترین کشورهای اروپا آمده اند و امضا می دهند که به چیزهایی در برابر ایران متعهد بشوند. متن دقیق و با ذکاوتی بود.

وی افزود : از نظر من ایران در عرصه تکنولوژی های اتمی با تکنیک های متنوع بسیار پیشرفته است. به عبارتی ایران قلب این تکنولوژی را در چنگ گرفته. زیر بنا (Base) این قضیه تبدیلات شیمیایی موفق اورانیومی است. در این زمینه ایران کاملا مسلط است. در مورد غنی سازی هم در نطنز یا مراکز وابسته به آن ثابت شده که گام های ایران بسیار بلند است. میدانید که در مورد غنی سازی لیزری هم دو روش وجود دارد، گازی و لیزری که البته کار اولیه روی لیزر در زمان ما مقداری شروع شد اما این جالب است که ایران در هر دو زمینه پیش رفته و نتایجی گرفته است.

وی در بخش دیگری از گفتگوی اختصاصی خود با "مهر" ، با اشاره به برخی از پروژه های هسته ای کشورمان ، گفت : در مورد آب سنگین هم البته پروژه بلند مدت تری باید باشد . برنامه تولید صد تن آب سنگین در سال برای ایران خیلی بی نظیر است .

رئیس اسبق شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ، افزود : ماموریت و هدف از تشکیل آژانس کمک به دستیابی همه کشورهای علاقمند به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای بوده ؛ اما رفتار غربی ها و بویژه آمریکایی ها در سه دهه اخیر نشان می دهد که انتظار آنها از آژانس این است که جلوی توسعه تکنولوژی اتمی در دیگر کشورها را بگیرد و آن را برای خود انحصاری کند. روی همین اصل است که انگلیسیها صراحتا عبارت زشت سگ نگهبان (Watch Dog) را در مورد یک سازمان بین المللی بکار می برند! آنها در حقیقت می خواهند که آژانس سازمانی باشد برای اعمال قدرتشان.الان آژانس برخلاف اساسنامه و مبانی خود به سازمانی در دست قدرتها مبدل شده تا جلوی توسعه تکنولوژی برای بقیه کشورها را بگیرند و آن را انحصاری کنند

وی افزود : اشتباه بزرگتر ایران این بود که به بازرسان آژانس که حتی اختیار دارد آنها را نپذیرد ، اجازه داد که قطعات و دستگاههایش را پلمب کنند. نتیجه این گشاده دستی این شد که روزی که ایران پلمب برخی از این دستگاهها را برداشت ، جیغ زدند که ایران فلان و بهمان کرده است! مگر شما نمی گویید داوطلبانه ، پس چرا اجازه پلمب دادید؟! مهر و موم کردن مربوط به کسی است که بداند تخلفی کرده و انحرافی داشته ؛ نه ایران. من نمی دانم این اشتباهات تاکتیکی بوده یا حاصل اختلاف نظر ولی باید بیشتر دقت شود.

وی ابراز عقیده کرد : در 25 سال اخیر هیچگاه ایران دارای استحکام و اقتداری که الان دارد نبوده است. از نظر من حضور آمریکا در افغانستان و عراق – که از اشتباهات بزرگ آنها بود- نه تنها موقعیت ایران را تضعیف نکرد و به خطر نینداخت بلکه دولت آمریکا این امکان را براحتی برای ایران بوجود آورد تا در این دو نقطه که امکان و نفوذ فراوانی هم دارد با آمریکا بازی کند. البته نمی خواهم موضوع را باز کنم. اگر مثبت نگاه کنیم در حال حاضر دست آمریکا خیلی بیشتر و گسترده تر زیر سنگ ایران است تا دست ایران زیر سنگ آمریکا. ایران هرگاه بخواهد در افغانستان و عراق می تواند مانع شکل گیری نیات آمریکا شود. آمریکا این را می داند ؛ ما هم باید بدانیم و مثل دوسال دیگر امکان چنین بازی با او را نداشته باشیم. به هرحال انتخاب توافق با اروپا درست بوده به شرط اینکه با هوشیاری و محوریت منافع ایران همینطور ادامه پیدا کند.

وی با یادآوری این موضوع که غربی ها یعنی فرانسه و آلمان حداقل تا بحال دوبار ثابت کرده اند که نمی خواهند حق ایران را بدهند ، گفت : یکی در بوشهر و یکی نیز در اورودیف . کجای دنیا وقتی یک دولتی با دولت دیگر قرارداد می بندد به این راحتی آن را یکطرفه به هم می زند. اول از آلمان بگویم که طبق قراردادی که هنوز هم قابلیت پیگیری حقوقی دارد ، وقتی بعد از انقلاب ایران از شرکت زیمنس خواست که بیاید و کارش را ادامه دهد بر خلاف تعهداتشان نیامدند. همین الان حتی در داخل انبارهای صنعت هسته ای آلمان و زیمنس تجهیزاتی خوابیده است که پولش را هم کاملا ملت ایران پرداخت کرده ولی نمی دهند. این آقایان که الان پیشنهاد همکاری تکنولوژیکی و تجاری دادند خوب در اولین قدم بیایند و این خطای خود را جبران کنند.

وی با انتقاد از اینکه چرا غرب در مورد اسراییل اصلا برخوردی نمی کند ، افزود : تداوم وجود اسراییل تحت تضمین حمایت آمریکا و قدرت اتمی است. اسراییل می داند که اگر یکروز قدرت انباشته اتمی اش نباشد حمایت غرب تحلیل می رود و حتی آمریکا هم ممکن است در اثر فشارهایی ، حمایتش تخفیف پیدا بکند. لذا اسراییل به هیچ وجه این امتیاز خود را از دست نمی دهد و تعهدی در قبال آن نمی پذیرد. از سوی دیگر دولت آمریکا چنان حمایتی از اسراییل می کند که دولت های اروپایی جرات نمی کنند که دخالت مثبتی در خلع سلاح اسراییل یا مسایل دیگرش داشته باشند.

رئیس اسبق شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه گفت : شناخت و اعتقاد و تجارب شخصی بنده این است که بازرسان آژانس همه جاسوسند و برعکس سالم و رازنگهدار بودن آنها ممکن نیست. آنها حقوق خود را از آژانس و به عبارتی همین کشورهای تحت بازرسی می گیرند اما مواجبشان را از دولتهایشان و برخی سیستم های اطلاعاتی می گیرند. از سیا گرفته تا دیگران.
.

Major

Major

no avatar
584

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 02:53

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 43 پست

توسط majidjon13 » جمعه 9 آذر 1386 14:18

shahbaz متشکرم.

ولي با يکدنده گي و حرکات خود سرانه نميشود به دانشي که در اختيار ما نيست و مواد اصلي و اوليه اش را

را از بازار ازاد ..قاچاق و سياه تهيه ميکنيم رسيد.

کشور هاي زياد هستند که فعاليت هسته اي دارند ولي حتي اجازه بازديد به نيروگاهها رو هم نميدهند

ولي به کار خويش ادامه داده اند و اژانس هم مشکلي براي انها نداشته است!

زيا گزارشي مبني بر تلاش به دست يابي سلاح هسته اي از سوي سازمانهاي جاسوسي وجود نداشته است!

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1407

تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

توسط airplane » جمعه 9 آذر 1386 14:18

سلام
کسی در مورد هیدروزن مقاله داره برای پروزه میخوام
ممنونم :-x
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » جمعه 9 آذر 1386 17:37

آقاي majidjon13,
همان طور که گفتم اين بخش علم وفناوري است و در جواب جناب استاد نيز پست هايي را نيز با توجه به ادعايشان قرار دادم
ولي از بعد سياسي آن من کاري ندارم چون اين بخش نه مکان سياست است و هم اينکه شما و هيچ کس ديگري نيز از ديدگاه سياسي من خبر ندارد و نيازي به ابلاغ آن نيست(حالا ممکن است خيلي ها برداشت هاي درست و اشتباهي از صحبت هاي يکديگر بگيريم)
همان طور که گفتم و باز هم مي گويم داشتن انرژي هسته و نيروگاه هسته براي هر کشوري مفيد و عامل رشد  است.(دلايل هم رجوع به پست هاي اول)
عليک السلام
airplane,
در مورد چي هيدروژن مي خواهيد.؟يک جستجو در قسمت سرچ انجام دهيد ببينيد به کارتان مي آيد :-)
هیهات منا الذلة

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 9 آذر 1386 17:51

مثل اينکه مزخرف بافي بعضي‌ها تمومي نداره، برخي سينه چاکان ..... هم که وضعيتشون مشخصه و کسي اميدي به خير خواهي براي ايران از اونها نداره و مطرح کردن چنين موضوعاتي هم موجب تعجب کسي نيست، تا به اينجا به درخواست يکي از دوستان اجازه بحث داده شد، فکر ميکنم ادامه اون توجيهي نداشته باشه
تاپيک قفل شد ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

قبلي