تنش در بازار و سایه تاریک رکود اقتصادی در ایالات متحده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 627
تاریخ عضویت: شنبه 8 مهر 1385, 10:58 am
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

تنش در بازار و سایه تاریک رکود اقتصادی در ایالات متحده

پست توسط Yasser » دو شنبه 12 آذر 1386, 2:47 pm

 تنش در بازار و سایه تاریک رکود اقتصادی در ایالات متحده 

با از سرگیری مشکلات و تنشها در بازارهای مالی ایالات متحده و اثرات احتمالی آن بر بخش های دیگر اقتصاد این کشور احتمال رکود اقتصادی این کشور از 30 درصد به 40 درصد رسیده است. حال سوال اینجاست که با فرض صحت این پیش بینی ها رکود اقتصادی ایالات متحده چه مدت طول خواهد انجامید ؟

پس از جنگ جهانی دوم تاکنون 10 مورد رکود اقتصادی در دنیا اتفاق افتاده که به طور میانگین هر کدام 10 ماه به طول انجامیده است که برخی از این موارد تنها 6 و برخی حتی 16 ماه بطول انجامیده است. البته لازم بذکر است رکود های اقتصادی بوقوع پیوسته در ایالات متحده از سال 1854 تاکنون به طور میانگین در حدود 17 ماه به درازا کشیده است بطوریکه طولانی ترین دوره آن 65 ماه بوده و کوتاهترین آن در حدود 6 ماه بوده است. البته نکته مهم در این بین آنست که اغلب رکودهای طولانی مدت در گذشته بسیار دور و هنگامیکه نه علوم اقتصادی پیشرفت زیادی کرده بود و نه ابزارهای موثری برای کنترل رکود اقتصادی وجود داشت، رخ داده است و با نگاهی به گذشته روشن می شود که هرچه به زمان حال نزدیکتر می شویم رکود های رخ داده با سرعت بیشتری کنترل شده است از این رو احتمال می رود رکود اقتصادی احتمالی ایالات متحده که اخیرا بسیار نیز محتمل گردیده ، چندان هم به درازا نکشد.

لازم بذکر است معمولاً هنگامیکه شاخص تولید ناخالص داخلی یک کشور در طی دو دوره سه ماه با کاهش شدید یا غیر منتظره مواجه گردد، اصطلاحاً اقتصاد آن کشور دچار رکود اقتصادی گردیده است. همچنین در ایالات متحده نیز کمیته ای متشکل از اقتصادادنان رکود اقتصادی احتمالی و مدت آنرا تعیین و ارزیابی می کنند. بهرحال بر اساس آخرین گزارش این گروه اقتصاددانان احتمال وقوع رکود اقتصادی در طی ماههای باقیمانده امسال 20 درصد و در طی سال آینده 2008 بیش از 40 درصد می باشد که در صورت تحقق حداقل 7 ماه نیز بطول خواهد انجامید.

برگرفته از خبرگزاری فارکس ایران
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه 7 دی 1386, 10:22 am

پست توسط zahrakhatoon » جمعه 7 دی 1386, 11:05 am

سلام . ميشه نسخه كامل اين مقاله رو براي من بفرستيد . [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”