در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

«پريدخت» از كامرانيه تا شاپور

توسط Leila » پنج شنبه 15 آذر 1386 00:03

پريدخت نام سريال تاريخي است كه در ماه محرم از شبكه دوم سيما پخش خواهدشد. اين مجموعه 13 قسمتي به كارگرداني سامان مقدم و ايفاي نقش هنرمنداني چون ليلا حاتمي، علي مصفا، كامبيز ديرباز، عباس اميري، صالح‌ميرزاآقايي، اسماعيل سلطانيان، رزا آرايش، سيد مهرداد ضيايي و داريوش ارجمند ابتدا در عمارتي واقع در كامرانيه  
تصويربرداري شد كه پس از پايان كار آن لوكيشن‌ها، گروه توليد سريال، كار خود را در خانه‌اي قديمي واقع در محله شاپور آغاز كرده‌اند.
    
    البته قرار است كه چند بازيگر اصلي ديگر نيز به اين گروه اضافه شوند و تدوين و مراحل فني كار هم به زودي آغاز مي‌شود. اين سريال براي ايام دهه اول ماه محرم آماده پخش مي‌شود. تهيه‌كنندگي آن را نيز رامين عباسي زاده برعهده دارد. اين سريال مصاديقي از ايمان، صبر، استقامت و تاثيري كه انقلاب اسلامي بر مقاومت و مبارزه با ظلم داشته را در بستري تاريخي به تصوير مي‌كشد و در عين حال برگرفته از مفاهيم نهضت عاشورا و كربلاي حسيني نيز مي‌باشد و داستان آن در سال‌هاي كشف حجاب در حكومت رضاشاه مي‌گذرد.
    
    اين سريال، دومين سريال مناسبتي سامان مقدم، كارگردان فيلم‌هاي سينمايي چون مكس، كافه‌ ستاره، سياوش و پارتي محسوب مي‌شود كه براي پخش در 13 قسمت 45 دقيقه‌اي براي اواخر دي ماه امسال آماده مي‌شود.
    از نكات جالب ديگر اين سريال حضور زوج ليلا حاتمي و علي مصفا پس از سال‌ها دوري از تلويزيون و خاطره خوش مجموعه «كيف انگليسي» در آن است.
    
    رامين عباسي كه در گذشته با تهيه سريال پرمخاطب و پربيننده «او يك فرشته بود» توانسته بود نظر بسياري را به خود جلب كند اين بار نيز با انتخاب عوامل «پريدخت» و رعايت سكوت خبري و نداشتن حاشيه درباره داستان مجموعه، كنجكاوي‌هاي متعددي را برانگيخته است.
    ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان