در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 آبان 1386 10:10

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

كارت گرافيك

توسط SAEED KAVIANI » دوشنبه 19 آذر 1386 10:47

سلام
لطفا در خصوص كارت گرافيك LEADTEK PCI-E 256 PX8600-GT GDDR3 نظرتون رو بگوييد و( قيمت ان در مشهد 158000تومان بهمن دادن ) در مقايسه با XFX GEFORCE 8600GT كدام بهتره

با تشكر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 20 آذر 1386 00:35

SAEED KAVIANI جان
مهمترين موضوع چيپست قطعه هست که هر دو Geforce هست،اينکه کدوم شرکت اون رو اسمبل کرده باشه چندان تفاوتي نميکنه، بنده XFX رو ديدم و قابل قبول هست،
به هر حال اگر هر دو از نظر مشخصات يکسان هستند،اينکه کدوم شرکت اون رو اسمبل کرده باشه چندان اهميتي نخواهد داشت،البته قيمت هم ميتونه عامل تاثير گذاري در انتخاب باشه،پس قيمت پيشنهادي هر کدوم رو اعلام کنيد تا بهتر بشه شما رو راهنمايي کرد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

no avatar
653

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 آبان 1386 22:31

تهران

آرشيو سپاس: 715 مرتبه در 206 پست

توسط Ra30ol » شنبه 8 دی 1386 20:06

اميدوارم جاي مناسبي براي مطرح كردن اين موضوع باشه
اصل مطلب عدم رضايت از كارت گرافيكم هست.
با بسياري از بازي هاي جديد مشكل داره(Fear . stalker. juartz)
سرعت بازي به شدت كم و بعد از لحظاتي مجبور به ريست دستي ميشم.
حتي وقتي تنظيمات بازي رو هم به اجراي بالا و كيفيت كم هم تغيير ميدم ،تغيير محسوسي نميكنه.
شايد با اين سيستم نميشه توقع بيشتري داشت:
cpu  3
Ram 512
geforce 6200 xfx

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » شنبه 8 دی 1386 20:47

این قطعات که نباید بد باشه که؟!
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آذر 1385 17:33

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط stj » شنبه 8 دی 1386 23:34

با سلام در مورد کارت گرافيکت مطمئن نيستم ولي بعضي موقع ها خود ويندوز ايراد داره ،بهتره ويندوزت رو repair کني و يه چيز ديگه اينکه اگه دماي سيستمت بالا باشه کارت گرافيک جواب نمي ده و سيستمت حداقل بايد 2 تا فن داشته باشه.
عاشقان را درياي غم نمناک نيست.

Captain II

Captain II

no avatar
653

تاريخ عضويت

تهران

توسط Ra30ol » يکشنبه 9 دی 1386 19:53

morteza_1234m نوشته است:این قطعات که نباید بد باشه که؟!

من هم نظرم همينه، كسي اطلاعات بيشتري نداره؟

Captain II

Captain II

no avatar
653

تاريخ عضويت

تهران

توسط Ra30ol » شنبه 15 دی 1386 20:43

تهدید:در صورت  نگرفتن پاسخ  یک پست جدید برای گرفتن پاسخ سوالاتم  ایجاد خواهم کرد.  :o  :o  :o  :o

این تصاویر مربوط به کارت گرافیکم هست،چطور باید بهترین کارایی رو بگیرم ،(کیفیت نمی خوام)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 15 دی 1386 21:06

Yahoda جان
به طور کلي هر جا Quality و Performance رو ديديد، Performance رو انتخاب کنيد، به سريعترين حالت خواهيد رسيد  :-)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

no avatar
653

تاريخ عضويت

تهران

توسط Ra30ol » شنبه 15 دی 1386 23:26

مدیر جان این کارو تقریبا کردم، ولی من میگم این سیستم من با بازی های stalker ,fear و غیرو نباید مشکل داشته باشه.
اور کلاک هم کمی نکرد،تو مثلا stalker از داخل بازی تماما حداقل رو می زنم، باز  هم بازی روان نیست.
شاید اشتباه می کنم و با این سیستم بیشتر از این توقعی نیست؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 15 دی 1386 23:47

Yahoda,
تنظيمات گرافيک خود بازي اهميت زيادي داره، اونها رو هم بررسي کرديد؟
تعداد رنگ و اندازه تصوير، اجزاي گرافيکي فعال و .... در بازي رو تنظيم کنيد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » يکشنبه 16 دی 1386 03:16

خوب برای شروع بهتره این رو بدونی که کارتت برای بازیی مثل Fear فوق العاده ضعیفه و هر کاری هم بکنی درست نمیشه !!!

بهترین حال رندر برای بازی ها یا برنامه های Open GL  مثل کانتر و Half Life و برنامه گوگل ارتز ( حال Open GL ( گزینه Quality هست .

برای برنامه و بازی های Direct 3D چون سنگین تر هستن و اگر کارت گرافیک شما هم ضعیفه بهترین حالت Performance هست (  توجه : دراین حالت اجزا کیفیتشون رو تو بازی از دست میدن ولی سرعت بازی بالا میره )

توجه :
برای بازی های جدید مثل NFS ProStreet و DiRT و .. شما هیچ تفاوتی احساس نمیکنید چون در هر حالت کارت گرافیک شما فاقد قدرت لازم برای پردازش هست .

داخل یکی از ستون های برنامه nVIDIA نام یکسری از بازی ها هم نوشته شده به عنوان مثال Doom 3 یا Fifa 2004 و ..
شما در صورتی که شناختی از نوع بازی ندارید میتونین با توجه به بازی که میکنید نام اون بازی رو انتخواب کنی تا خود برنامه
بهترین حالت رو برای شما انتخواب کنه ولی اگر اسم بازی که میخواهید انجام بدین نبود مجبورین خودتون بهترین حالت رو انتخواب کنید .

یکی دیگه از راه هایی که قدرت کارت شما رو بالا میبره اورکلاک کردنه کارته که عکس آخر مربوط به این کاره که شما میتونید هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک کارتتون رو اورکلاک کنید که با توجه به مدل کارتتون بهتره از اتوماتیک استفاده
کنید تا کارتتون آسیب نبینه .

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » يکشنبه 16 دی 1386 09:16

با سلام
حالا که اين تايپيک را ديدم گفتم بهتره من هم يک سوالي بپرسم

کارت گرافيک من nvdia gforce 6500  مي باشد (sparkle) من يک ويندوز xp 64 بيتي نصب کردم اما گرافيکم را نمي شناسه يعني نمي تونم درايورش را نصب کنم  سوال کردم گفتند بايد از خود سايت دانلود کني  من هم وارد سايت زير شدم اما دوتا ويندوز xp 64 بيتي هست و نمي دونم کدومش را بايد بگيرم
http://www.sparkle.com.tw/driver_detail ... =32&m_id=1

در ضمن روی cd نوشته v  6.G
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

بعدي