قرارداد اولین لیزینگ هواپیما در کشور منعقد شد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دو شنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4255 بار

قرارداد اولین لیزینگ هواپیما در کشور منعقد شد

پست توسط Fariborz » یک شنبه 25 آذر 1386, 4:08 pm

 قرارداد اولین لیزینگ هواپیما در کشور امروز میان شرکت لیزینگ صنعت و معدن و شرکت هواپیمایی آسمان منعقد شد.  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به گزارش خبرنگار مهر، در جهت تقویت ناوگان هوایی کشور، تفاهم نامه ای جهت اجاره اعتباری ( لیزینگ) چهار فروند هواپیمای فوکر 100 بین شرکت لیزینگ صنعت و معدن و شرکت هواپیمایی آسمان منعقد شده بود که امروز نیز امضای قرارداد اولین فروند هواپیمای مسافربری میان این دو شرکت به امضاء رسید.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در این مراسم، گفت: با توجه به شرایط و موقعیت کشور، لزوم توجه به مسائل زیربنایی و توسعه آنها از اهمیت خاصی برخوردار است.

علی عابد زاده با بیان اینکه به منظور توسعه کشور، توجه به سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله هوایی الزامی است، تصریح کرد: آنچه در سالهای اخیر مانع از سرمایه گذاری در بخش هوایی کشور شد، شرایط اقتصادی، محاصره اقتصادی و عدم توجه به روش اداره اقتصاد صنعت حمل و نقل هوایی کشور است.

وی توجه به تامین منابع مالی برای ناوگان هوایی کشور را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: توسعه حمل و نقل هوایی و سرمایه گذاری در این بخش نیاز به رقم قابل توجهی دارد که دولتها به تنهایی قادر به تامین سرمایه این بخش نیستند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان اظهارداشت: شرکتهای بزرگ دنیا برای کمک به شرکتهای هوایی، شرکتهای لیزینگ را تاسیس کردند، به نحوی که حدود 60 درصد خط تولید بوئینگ و ایرباس را خریداری می کنند.

وی حجم زیاد سرمایه مورد نیاز برای توسعه حمل و نقل هوایی از طریق لیزینگ را امکانپذیر دانست و افزود: سرمایه گذاری برای ساخت فرودگاه نیز جزو الزامات است و بهتر است که دولت در زمینه زیربناهایی همچون ساخت فرودگاه سرمایه گذاری کند.

عابد زاده با بیان اینکه غربی ها نمی خواهند که ایران هواپیما داشته باشد و حمل و نقل هوایی ایران را عقب نگه می دارند، تصریح کرد: این درحالی است که ایران به لحاظ تخصصی و نیروی انسانی در شرایط ایده آلی است.

وی از جوان کردن ناوگان هوایی کشور و تلاش در این زمینه خبرداد و گفت: این سیاست توسط همه کشورها دنبال می شود. وی هزینه اقتصادی و جاری برای ایمن سازی هواپیماهای قدیمی را بسیار بالا عنوان کرد.

همچنین در این مراسم، محمد رضا هزار خانی، مدیرعامل شرکت لیزینگ صنعت و معدن نیز اظهار امیدواری کرد که رئیس جمهوری برای شکل گیری لیزینگهای تخصصی در وزارتخانه ها موافقت نماید.

وی سرعت، تمرکز در فعالیتها، انعطاف پذیری و نامحدود بودن اعتبارات را از ویژگی های لیزینگها برشمرد و افزود: این شرکتها باید به تناسب منابع مالی بدنه کارشناسی را در دورن خود رشد دهند و این شرکتها می توانند توانمندی های جامعه را به سمت خود جذب کنند.

هزار خانی نوسازی ناوگان هوایی کشور را نیازمند 11 میلیارد و 250 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: ارزش تسهیلات قرارداد 4 فروند هواپیمای مذکور که به شرکت هواپیمایی آسمان اجاره داده شده 5 میلیارد تومان است که یک فروند آن تحویل داده شده است.

وی مدت زمان بازپرداخت تسهیلات مذکور با سود 17 درصد مصوب بانک مرکزی را 5 سال عنوان کرد و افزود: هواپیمایی که امروز به ارزش 24 میلیون دلار خریداری شد توسط بیمه های داخلی بیمه شده است و بخش اعظم تسهیلات از سوی شرکت لیزینگ صنعت و معدن بوده است.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”