در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 آبان 1386 19:46

آرشيو سپاس: 640 مرتبه در 140 پست

توسط armanmodern » پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387 19:50

KH.I.A.2500 نوشته است:ببينيد شما اصلا متوجه منظور Frogfoot, نيستيد . بزاريد تا واضح تر بگم . وقتي روسها طرح هواپيماي شفق رو وسط کار رها ميکنن و ميرن ( کار شکني از اين بزرگتر ؟ ) , وقتي بر سر فروش چند تا ميگ 29 اين طور ما رو به بازي ميگيرن , وقتي براي فروش چند تا موتور جنگنده و يا سيستم موشکي چندين بار مذاکرات رو متوقف ميکنن , وقتي از ما فقط به عنوان يک مهره در برابر امريکا استفاده ميکنن , وقتي يک کيت ساده مورد استفاده در صنايع موشکي رو هيچ کس حاضر نيست به ما بده , وقتي طرحهاي پيش پا افتاده 30 سال پيش رو ميخوان با قيمتي گزاف به ما بدن , وقتي ونزوئلا که به اصطلاح دوست ماست قطعات و f-14 هاي قديمي خودش رو حاضر نيست به ايران بده , وقتي روسيه حاضره به سوريه ميگ 31 بده ولي براي بستن يک قرارداد ساده با ايران جونش بالا مياد , شما در مورد ناوگاني از جنگنده هاي روز دنيا صحبت ميکنيد ؟ با اين همه باز هم شما فکر ميکنيد چه کشوري حاضره به ما هم جنگنده بفروشه و هم در زمان جنگ از نظر پشتيباني اين جنگنده ها رو ساپرت کنه ؟ شما خودتون بگيد در جنگ يک فروند f5 عملياتي بهتره  يا يک گردان MIG-29 غير عملياتي ؟ اينها همه را گفتم ولي منظور من اين نيست که ديگه مطلقا هيچ جنگنده اي نخريم . کسي نميگه که نبايد از خارج جنگنده خريد بلکه فقط ميگيم نبايد صرفا به جنگنده هاي مدرن خارجي دل خوش کرد چون از همان ابتدا عاقبتش معلومه . اگر ما بتونيم جنگنده اي رو در داخل توليد کنيم و در عين حال اون رو پشتيباني کامل کنيم و روز به روز هم در اين صنعت پيشرفت کنيم خيلي بهتره , چون آينده روشني داره . اما بر فرض ما امروز 150 فروند مثلا ميگ 31 بخريم ولي ندونيم فردا که مياد آيا روسيه حاضره پشتيباني لازم رو انجام بده يا خير !
و اما پاسخ چند مورد از پرسشهاي شما : در برد کوتاه از موشکهاي برد کوتاه استفاده ميشه و کسي با شهاب 3 فاصله 100 کيلومتري خودش رو نميزنه ! و اما در مورد اينکه ميپرسيد ايران در مقابل موشکهاي بالستيک دشمن آماده است يا خير , با يد بگويم ايران هرگز ادعا نکرده و هرگز فرض را هم بر اين نگذاشته که هيچ موشک بالستيک يا کروزي به خاکش برخورد نخواهد کرد پس آمادگي لازم را دارد و برخورد اين موشکها توازن قوا را بر هم نخواهد زد . اين غربيها هستند که از برخورد يک موشک به تاسيساتشان سخت در هراسند . از قطع برق و آب و گاز هم هيچ ارتشي شکست نميخوره . اينها ( قطع برق و ... ) جزء جدا ناپذير يک جنگ هستند . و اما در مورد ستون زرهي !!! بسيار جالب بود  :-(  . براي زدن ستونهاي زرهي فقط از هواپيما استفاده نميشه بلکه از مين و موشکهاي مخصوص ضد زره توسط شخص يا هليکوپتر يا ... هم استفاده ميشه و نه از موشک بالستيک !! در مورد اينکه اگر جنگنده هاي ما به پاي امريکايي ها نميرسه پس موشکهاي بالستيک ما هم به پاي موشکهاي اونها نميرسه , بايد بگم ما که قصد نداريم از نظر تکنولوژي موشکهامون رو با هم مقايسه کنيم . ايران ادعا کرده که موشکهايي داره که ميتونه با اون اسرائيل يا ... رو هدف قرار بده . همانطور که قبلا گفتم ديگه ادعا نکرده که امريکا نميتونه به ما موشک بزنه . و اما نيروي موشکي سپاه !!!  :-(  از کي تا حالا برد توپخانه برد بلند 2500 کيلومتر بوده ؟ لطفا از اين توپهاي جديد کمي بيشتر صحبت کنيد تا من هم مطلع بشم .  :?  
منظور از جمله << سپاه جنگ نامتقارن نميکنه بلکه بحث نامتقارن ميکنه >> رو درست متوجه نشدم .
به طور کلي همانطور که Frogfoot, گفتند با اين وضعيتي که از نيروي هوايي و قيمتهاي زياد و خصوصا وفاداري روسها و ... خدمتتون عرض شد به ناچار ما به نيروي موشکي متوسل شديم تا همراه با نيروي هوايي يک نيروي بازدارنده و تدافعي درست کرده باشيم و در عين حال کار و پيشرفت بر روي ساخت جنگنده و صنايع موشکي پيش گرفته شده تا انشا الله در آينده نه چندان دور بتونيم خودمون نيازهامون ( در هوا و زمين و موشک و ... ) رو برطرف کنيم .
در پايان کسي منکر قدرت نيروي هوايي نيست . ولي شما خودتون ببينيد , موش تو سوراخ نميرفت جارو به دمش بسته بود . چهارتا ميگ 29 به ما نميدن اونوقت شما صحبت از گريپن و ويگن و درگن ميکنيد ؟
کاملاً با شما موافقم.
استراتژی نظامی ایران دفاعی بر مبنای بازدارندگی هست. این یعنی ایران اونقدر از لحاظ توان نظامی و حمله و ضربت به دشمن خودش رو قوی میکنه تا دشمن جرات حمله نکنه، بعضی از دوستان گمان می کنند که دکترین دفاعی یعنی اینکه ما میتونیم همه یحملات دشمن رو دفع و خنثی کنیم! این اشتباهه، هیچ کشوری در دنیا نیست که بگه میتونه در برابر حملات نظامی روسیه و امریکا و ناتو  مقاومت کنه و میتونه همه حملات رو دفع کنه. بهرحال هر سیستمی ضعفی داره.
راه درستی که ایران در پیش گرفته اینه که در کنار تقویت بنیه دفاعی، بخش تهاجمی و صنایع موشکی خودش رو اونقدر تقویت کرده و داره میکنه که دشمن جرات حمله پیدا نکنه، یعنی دشمن بدونه که اگه حمله بکنه ما هم حمله می کنیم.
یعنی استراتژی: حمله در برابر حمله!
و این در برابر غرب کاملاً کارسازه...چون شما فکرشو بکن اگه در صورت حمله دشمن 5تا موشک بخوره به پایتخت دشمن اونوقت چه عکس العملی رو در بین مردم اون کشور براه میندازه و چه تظاهراتی برای توقف جنگ میشه. اما اگه در این بین 5تا موشک هم به ما بخوره میگیم در راه کشور شهید شدیم و اونقدرها اثرات روانی نداره.
البته منظور من این نیست که جنگ خوبه و حالا فردا جنگ بشه و امریکا 1000 تا موشک بزنه و ما خوشحال میشیم...منظورم اینه که اثرات و صدمات ناشی از جنگ برای غرب به مراتب سنگین تر و تحمل ناپذیرتره تا برای مردم ما. و بر همین اساسه که با توجه به قدرت موشکی و تهاجمی ایران با وجود برتری هوایی دشمنان، اونها جرات حمله رو ندارند و الآن حداقل 3 ساله که مدام حرف حمله رو میزنند و تاریخ مشخص می کنند اما حمله نمی کنند.
ایران هم باید در کنار تقویت بنیه موشکی و تهاجی روی سیستم دفاعی و بخصوص نیروی هوایی کارکنه. اما این امر زمانبره و کار یک سال و دو سال نیست.
بهرحال امیدوارم هرگز جنگی روی نده و مردم دنیا آرامش رو تجربه کنند.

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

شنبه 11 فروردین 1386 21:11

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 48 پست

توسط TOPGUN » جمعه 20 اردیبهشت 1387 04:22

KH.I.A.2500 نوشته است:ببينيد شما اصلا متوجه منظور Frogfoot, نيستيد . بزاريد تا واضح تر بگم . وقتي روسها طرح هواپيماي شفق رو وسط کار رها ميکنن و ميرن ( کار شکني از اين بزرگتر ؟ ) , وقتي بر سر فروش چند تا ميگ 29 اين طور ما رو به بازي ميگيرن , وقتي براي فروش چند تا موتور جنگنده و يا سيستم موشکي چندين بار مذاکرات رو متوقف ميکنن , وقتي از ما فقط به عنوان يک مهره در برابر امريکا استفاده ميکنن , وقتي يک کيت ساده مورد استفاده در صنايع موشکي رو هيچ کس حاضر نيست به ما بده , وقتي طرحهاي پيش پا افتاده 30 سال پيش رو ميخوان با قيمتي گزاف به ما بدن , وقتي ونزوئلا که به اصطلاح دوست ماست قطعات و f-14 هاي قديمي خودش رو حاضر نيست به ايران بده , وقتي روسيه حاضره به سوريه ميگ 31 بده ولي براي بستن يک قرارداد ساده با ايران جونش بالا مياد , شما در مورد ناوگاني از جنگنده هاي روز دنيا صحبت ميکنيد ؟ با اين همه باز هم شما فکر ميکنيد چه کشوري حاضره به ما هم جنگنده بفروشه و هم در زمان جنگ از نظر پشتيباني اين جنگنده ها رو ساپرت کنه ؟ شما خودتون بگيد در جنگ يک فروند f5 عملياتي بهتره  يا يک گردان MIG-29 غير عملياتي ؟ اينها همه را گفتم ولي منظور من اين نيست که ديگه مطلقا هيچ جنگنده اي نخريم . کسي نميگه که نبايد از خارج جنگنده خريد بلکه فقط ميگيم نبايد صرفا به جنگنده هاي مدرن خارجي دل خوش کرد چون از همان ابتدا عاقبتش معلومه . اگر ما بتونيم جنگنده اي رو در داخل توليد کنيم و در عين حال اون رو پشتيباني کامل کنيم و روز به روز هم در اين صنعت پيشرفت کنيم خيلي بهتره , چون آينده روشني داره . اما بر فرض ما امروز 150 فروند مثلا ميگ 31 بخريم ولي ندونيم فردا که مياد آيا روسيه حاضره پشتيباني لازم رو انجام بده يا خير !
و اما پاسخ چند مورد از پرسشهاي شما : در برد کوتاه از موشکهاي برد کوتاه استفاده ميشه و کسي با شهاب 3 فاصله 100 کيلومتري خودش رو نميزنه ! و اما در مورد اينکه ميپرسيد ايران در مقابل موشکهاي بالستيک دشمن آماده است يا خير , با يد بگويم ايران هرگز ادعا نکرده و هرگز فرض را هم بر اين نگذاشته که هيچ موشک بالستيک يا کروزي به خاکش برخورد نخواهد کرد پس آمادگي لازم را دارد و برخورد اين موشکها توازن قوا را بر هم نخواهد زد . اين غربيها هستند که از برخورد يک موشک به تاسيساتشان سخت در هراسند . از قطع برق و آب و گاز هم هيچ ارتشي شکست نميخوره . اينها ( قطع برق و ... ) جزء جدا ناپذير يک جنگ هستند . و اما در مورد ستون زرهي !!! بسيار جالب بود  :-(  . براي زدن ستونهاي زرهي فقط از هواپيما استفاده نميشه بلکه از مين و موشکهاي مخصوص ضد زره توسط شخص يا هليکوپتر يا ... هم استفاده ميشه و نه از موشک بالستيک !! در مورد اينکه اگر جنگنده هاي ما به پاي امريکايي ها نميرسه پس موشکهاي بالستيک ما هم به پاي موشکهاي اونها نميرسه , بايد بگم ما که قصد نداريم از نظر تکنولوژي موشکهامون رو با هم مقايسه کنيم . ايران ادعا کرده که موشکهايي داره که ميتونه با اون اسرائيل يا ... رو هدف قرار بده . همانطور که قبلا گفتم ديگه ادعا نکرده که امريکا نميتونه به ما موشک بزنه . و اما نيروي موشکي سپاه !!!  :-(  از کي تا حالا برد توپخانه برد بلند 2500 کيلومتر بوده ؟ لطفا از اين توپهاي جديد کمي بيشتر صحبت کنيد تا من هم مطلع بشم .  :?  
منظور از جمله << سپاه جنگ نامتقارن نميکنه بلکه بحث نامتقارن ميکنه >> رو درست متوجه نشدم .
به طور کلي همانطور که Frogfoot, گفتند با اين وضعيتي که از نيروي هوايي و قيمتهاي زياد و خصوصا وفاداري روسها و ... خدمتتون عرض شد به ناچار ما به نيروي موشکي متوسل شديم تا همراه با نيروي هوايي يک نيروي بازدارنده و تدافعي درست کرده باشيم و در عين حال کار و پيشرفت بر روي ساخت جنگنده و صنايع موشکي پيش گرفته شده تا انشا الله در آينده نه چندان دور بتونيم خودمون نيازهامون ( در هوا و زمين و موشک و ... ) رو برطرف کنيم .
در پايان کسي منکر قدرت نيروي هوايي نيست . ولي شما خودتون ببينيد , موش تو سوراخ نميرفت جارو به دمش بسته بود . چهارتا ميگ 29 به ما نميدن اونوقت شما صحبت از گريپن و ويگن و درگن ميکنيد ؟

به شتر مرغ گفتن بيا اين بار را بردار گفت من مرقم، گفتن بپر گفت من شترم

وقتی بهس نزامی ميکنيم سياسيش ميکنين، وقتی سياسيش ميکنيم ميگيد بهس نزامی کنيد

من چند تا پيشنهاد ميکنم که از نزر سياسی ديگه مشکلی برای خريد اصلهه نداشته باشيد

اول ميريم سفارت امريکا گروگانگيری ميکنيم، اين تازه از انقلاب اولمون هم بزرگتره

دوم ميريم لبنان هواپيما دزدی و گروگانگيری، خيلی باهاله

سوم به رييس جمهور ميگيم بگه اسراييل را مهو ميکنه

چهارم هر وقت نيرو هوايی ميخواد خريد کنه لوش ميديم اين از تکنيکای مخفی خودمونه

خلاصه اين راه هل سياسی برای مشکلات سياسی

============================================================

ولی اصل مسئله

بدون نيرويه هوايی هوانيروز نداری

بدون نيرويه هوايی هوادريا نداری

بدون نيرويه هوايی نيرويه زمينی نداری

بدون نيرويه هوايی نيرويه دريايی نداری

بدون نيرويه هوايی سپاه و بسيج نداری

همه چی تبديل ميشه به هدف برای نيروی هوايی دشمن

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » جمعه 20 اردیبهشت 1387 05:26

armanmodern نوشته است:
کاملاً با شما موافقم.
استراتژی نظامی ایران دفاعی بر مبنای بازدارندگی هست. این یعنی ایران اونقدر از لحاظ توان نظامی و حمله و ضربت به دشمن خودش رو قوی میکنه تا دشمن جرات حمله نکنه، بعضی از دوستان گمان می کنند که دکترین دفاعی یعنی اینکه ما میتونیم همه یحملات دشمن رو دفع و خنثی کنیم! این اشتباهه، هیچ کشوری در دنیا نیست که بگه میتونه در برابر حملات نظامی روسیه و امریکا و ناتو  مقاومت کنه و میتونه همه حملات رو دفع کنه. بهرحال هر سیستمی ضعفی داره.
راه درستی که ایران در پیش گرفته اینه که در کنار تقویت بنیه دفاعی، بخش تهاجمی و صنایع موشکی خودش رو اونقدر تقویت کرده و داره میکنه که دشمن جرات حمله پیدا نکنه، یعنی دشمن بدونه که اگه حمله بکنه ما هم حمله می کنیم.
یعنی استراتژی: حمله در برابر حمله!
و این در برابر غرب کاملاً کارسازه...چون شما فکرشو بکن اگه در صورت حمله دشمن 5تا موشک بخوره به پایتخت دشمن اونوقت چه عکس العملی رو در بین مردم اون کشور براه میندازه و چه تظاهراتی برای توقف جنگ میشه. اما اگه در این بین 5تا موشک هم به ما بخوره میگیم در راه کشور شهید شدیم و اونقدرها اثرات روانی نداره.
البته منظور من این نیست که جنگ خوبه و حالا فردا جنگ بشه و امریکا 1000 تا موشک بزنه و ما خوشحال میشیم...منظورم اینه که اثرات و صدمات ناشی از جنگ برای غرب به مراتب سنگین تر و تحمل ناپذیرتره تا برای مردم ما. و بر همین اساسه که با توجه به قدرت موشکی و تهاجمی ایران با وجود برتری هوایی دشمنان، اونها جرات حمله رو ندارند و الآن حداقل 3 ساله که مدام حرف حمله رو میزنند و تاریخ مشخص می کنند اما حمله نمی کنند.
ایران هم باید در کنار تقویت بنیه موشکی و تهاجی روی سیستم دفاعی و بخصوص نیروی هوایی کارکنه. اما این امر زمانبره و کار یک سال و دو سال نیست.
بهرحال امیدوارم هرگز جنگی روی نده و مردم دنیا آرامش رو تجربه کنند.

دوست عزيز بازم جواب سياسی داديد

ببينم 155 تا موشک خرد به تهران مردم پايتخت چی کردن

کويت را عراق گرفت مردم پايتخت چی کردن

سدام ان همه موشک زد به تل اويو مردم پايتخت چی کردن

سدام ان همه موشک زد به رياز مردم پايتخت چی کردن

امريکا ان همه موشک زد به بقداد مردم پايتخت چی کردن

امريکا ان همه موشک زد به کابل مردم پايتخت چی کردن

امريکا ان همه بمب زد به پاناما مردم پايتخت چی کردن

امريکا ان همه بمب زد به بلگراد مردم پايتخت چی کردن

جنگ و پيروزی نظامی بر پايه دلخوشی به عکس العمل مردم کشور های ديگه شکل نميگيره

فقت امريکا با اين کشورهای عربی 1000 تا جنگنده دوروبر ايران دارن

يعنی راهت 4000 تا سرتی در روز 1000 تا هم بزار برای موشک های کروز در روز

حالا اگر هر جنگنده در هر سرتی 2 تا 3 تا هدف داشته باشه با موشک های کروز ميشه روزی 10،000 هدف

تازه بيخيال هواگردهاش و تيمهای کماندو و توپخانه و نيروی درياييش

يک هفته يعنی 70،000 هدف، ببينم مگه ارتش و سپاه و بسيج چندتا پايگاه دارن

تو يک هفته مگه چند تا موشک باليستيک ميخوای شليک کنی، تازه به چی ميخوای بزنی

هارير با اف 35 که عمود خيز هستن يعنی مثل هواگرد ها از همه جا ميپرن

ف 22 هم که پنهانکاره ،

هر بمبی هم که ميزنه 2000 پونده 3000 پونده حساب کن ببين کی بيشتر انرژی کينتيک داره

نيرويه هوايی يا موشک های بالستيک

خلاصه اين ره که تو ميروی به ترکستانه، صدام هم همين راه را رفت ...

ازموده را ازمودن خطاست

استراتژی همله در همله ابزار ميخواد و بهترين ابزار همله نيرويه هواييست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TOPGUN تشکر کرده اند:
ARSAM 88

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » شنبه 21 اردیبهشت 1387 03:10

TOPGUN, نوشته : << به شتر مرغ گفتن بيا اين بار را بردار گفت من مرقم، گفتن بپر گفت من شترم . وقتی بهس نزامی ميکنيم سياسيش ميکنين، وقتی سياسيش ميکنيم ميگيد بهس نزامی کنيد . >>

:-o ولي من يادم نمياد کسي چنين چيزهاي گفته باشه . بحث سر عدم اعتماد به روسها براي خريد جنگنده بود که من نميدانم شما خودتان چطور ربطش داديد به قيمت نفت و گوشت و مرغ و سياسيش کرديد ! حالا من نميدونم شترمرغ اين وسط کيه ؟

TOPGUN, لطفا شما خودتون بفرماييد ما الان براي نيروي هوايي چکار ميتونيم بکنيم ؟ چيزهايي رو بگيد که امکان پذيره . نه اينکه مثلا انتظار داشته باشيد سياست خارجي ايران را تغيير بدن و با اسرائيل دوست بشيم تا بهمون جنگنده بدن . اينها اتفاقاتيه که خودمون رو هم بکشيم نميافته . بگيد ببينم در اين شرايط براي بهبود وضع نيروي هوايي چه کنيم ؟  :-(

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » شنبه 21 اردیبهشت 1387 13:35

@ KH.I.A.2500 : مطالبی که بیان شد کاملا روشن و واضح هستند. اگر کسی خواست فقط محض اظهار نظر، سوالاتی را مطرح کند که در پست های قبلی جوابش بطور واضح داده شده، و با اصرار بر استفاده از کلمات با املای غلط سعی در متمایز کردن خود از دیگران دارد، نباید خیلی بهش توجه کرد و باید آن فرد را آزاد گذاشت که هر چقدر خواست فریاد بزند. بعد از یک مدت خودش آرام می شود. خواننده مطالب این تاپیک هم با یک مرور اجمالی کلیت ماجرا را بدست می آورد. پس خیلی خودتان را برای توجیه کاربر مربوطه خسته نکنید.

یا علی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

توسط JavadRadical » شنبه 21 اردیبهشت 1387 20:13

سلام دوستان عذر خواهی میکنم که وارد بحث داغتون شدم  :-o
ولی چندتا چیز توجه منو جلب کرد که بیان اونها غلط یا اشتباه بود این اشتباهات بار علمی مطالب رو کاهش میده  :D
من قبلا هم چند بار ذکر کردم : خستگی سازه وبدنه برای یک جنگنده یا جنگنده های ایران معنی نداره !!! :-o  اصلا نباید هر دفعه این مساله رو به میون اورد خستگی سازه زمانی معنی داره که طی 30 سال از عمر یک جنگنده قطعات بدنه ی اون عوض نشده باشه !!!!!!!!!! تازه چنین چیزی هم معنی نداره چون جنگنده ها سالیانه مورد بازرسی های کلی قرار میگیرند و در کشوری مثل ایران طی یک سیکل نچندان طولانی قطعات خطر افرین , مستعمل و مستهلک با قطعات جدید و تازه ساز تعویض میشن در کشورهایی هم که صنعت هواپیما سازی مادر هست با سرویس دهی بهتر و طی سیکل کوتاه مدت تری نسبت به ایران این تعویض قطعات صورت میگیره . هواپیما که پیکان مدل 57 نیست که بشه با بدنه ی 30 ساله ی تصادفی و پوسیده باهاش حرکت کرد !!!
اگر قطعات بدنه تعویض بعد از گذروندن زمان استاندارد مصرفشون تعویض نشوند 100٪ احتمال سقوط افزایش پیدا میکنه . خودتون فکر باقی قضیه رو بکنید . :-)
در ضمن در اضهارات فرماندهان نیروی هوایی به این نکته اشاره شده که ایران فناوری ساخت قطعات بدنه ی هواپیماهای خودش رو داراست .
یه اشتباه دیگه هم بود : ونزوئلا جنگنده ی F-14 نداره که ما بخواهیم ازش قطعات بگیریم . البته اطمینان خاطر دارم که یا اشتباه تایپی بوده یا بخاطر شور و حرارت نوشتن سریع  :D  :o

اقای TOPGUN دوست عزیز .
چرا شما انقدر تند میرید ؟؟؟؟
گاها حرفهایی میزنید که بیشتر به توهین شباهت داره  :-?  بهتره انقدر هم خودمون رو دست کم نگیریم . برای من جای تعجب داره . دوست عزیز  دولت ایران طی 30 سال گذشته از نظر نظامی پنهان کاری بسیار شدیدی انجام داده و چه در خلال 8 سال دفاع مقدس و چه پس از اون غیر قابل پیش بینی بودن قدرت نظامی خودشو  به رخ همه کشونده . هربار که تحدیدی رو حس کرده شکلی از قدرت خودشو به همه نشون داده .
دوست عزیز هیچ کس نمیدونه قدرت نظامی ایران در چه وضعیتی هست . بهتره از اظهار نظر پیش دستانه خودداری کنید !!!!! :-o
برای من جای تعجب داره که چرا بعضی از دوستان اینچنین رفتار میکنند . چند هفته ی پیش به دنبال مطلبی در مورد جنگنده های ایرانی بودم که به یک فاروم انگلیسی زبان برخورد کردم . من تو اون فاروم چیزی دیدم که به ایرانی بودن خودم افتخار کردم . در یکی از بحث ها در مورد قدرت نظامی ایران همه گی به اتفاق نظر حرفهایی مبنی بر غیر قابل ارزیابی بودن قدرت نظامی ایران زده بودن . همچنین یکی از نویسنده ها که از رژیم صهیونیستی بود اظهارات ضد ایرانی رو مطرح کرده بود که نویسنده ی دیگری از یکی از کشورهای ااروپایی برخورد قابل تحسینی با این فرد کرده بودند .

پیشنهاد میکنم شما نگران ایران نباشید  :D  ما خودمون کاری انجام میدیم .
از دوستان عذر خواهی میکنم بحث در مورد خرید متور بود ولی من در مورد چیز دیگری صحبت کردم  :-o  :o
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تاريخ عضويت

شنبه 19 آبان 1386 19:46

آرشيو سپاس: 640 مرتبه در 140 پست

توسط armanmodern » شنبه 21 اردیبهشت 1387 23:11

JavadRadical نوشته است:سلام دوستان عذر خواهی میکنم که وارد بحث داغتون شدم  :-o
ولی چندتا چیز توجه منو جلب کرد که بیان اونها غلط یا اشتباه بود این اشتباهات بار علمی مطالب رو کاهش میده  :D
من قبلا هم چند بار ذکر کردم : خستگی سازه وبدنه برای یک جنگنده یا جنگنده های ایران معنی نداره !!! :-o  اصلا نباید هر دفعه این مساله رو به میون اورد خستگی سازه زمانی معنی داره که طی 30 سال از عمر یک جنگنده قطعات بدنه ی اون عوض نشده باشه !!!!!!!!!! تازه چنین چیزی هم معنی نداره چون جنگنده ها سالیانه مورد بازرسی های کلی قرار میگیرند و در کشوری مثل ایران طی یک سیکل نچندان طولانی قطعات خطر افرین , مستعمل و مستهلک با قطعات جدید و تازه ساز تعویض میشن در کشورهایی هم که صنعت هواپیما سازی مادر هست با سرویس دهی بهتر و طی سیکل کوتاه مدت تری نسبت به ایران این تعویض قطعات صورت میگیره . هواپیما که پیکان مدل 57 نیست که بشه با بدنه ی 30 ساله ی تصادفی و پوسیده باهاش حرکت کرد !!!
اگر قطعات بدنه تعویض بعد از گذروندن زمان استاندارد مصرفشون تعویض نشوند 100٪ احتمال سقوط افزایش پیدا میکنه . خودتون فکر باقی قضیه رو بکنید . :-)
در ضمن در اضهارات فرماندهان نیروی هوایی به این نکته اشاره شده که ایران فناوری ساخت قطعات بدنه ی هواپیماهای خودش رو داراست .
یه اشتباه دیگه هم بود : ونزوئلا جنگنده ی F-14 نداره که ما بخواهیم ازش قطعات بگیریم . البته اطمینان خاطر دارم که یا اشتباه تایپی بوده یا بخاطر شور و حرارت نوشتن سریع  :D  :o

اقای TOPGUN دوست عزیز .
گاها حرفهایی میزنید که بیشتر به توهین شباهت داره  :-?  بهتره انقدر هم خودمون رو دست کم نگیریم . برای من جای تعجب داره . دوست عزیز  دولت ایران طی 30 سال گذشته از نظر نظامی پنهان کاری بسیار شدیدی انجام داده و چه در خلال 8 سال دفاع مقدس و چه پس از اون غیر قابل پیش بینی بودن قدرت نظامی خودشو  به رخ همه کشونده . هربار که تحدیدی رو حس کرده شکلی از قدرت خودشو به همه نشون داده .
دوست عزیز هیچ کس نمیدونه قدرت نظامی ایران در چه وضعیتی هست . بهتره از اظهار نظر پیش دستانه خودداری کنید !!!!! :-o
برای من جای تعجب داره که چرا بعضی از دوستان اینچنین رفتار میکنند . چند هفته ی پیش به دنبال مطلبی در مورد جنگنده های ایرانی بودم که به یک فاروم انگلیسی زبان برخورد کردم . من تو اون فاروم چیزی دیدم که به ایرانی بودن خودم افتخار کردم . در یکی از بحث ها در مورد قدرت نظامی ایران همه گی به اتفاق نظر حرفهایی مبنی بر غیر قابل ارزیابی بودن قدرت نظامی ایران زده بودن . همچنین یکی از نویسنده ها که از رژیم صهیونیستی بود اظهارات ضد ایرانی رو مطرح کرده بود که نویسنده ی دیگری از یکی از کشورهای ااروپایی برخورد قابل تحسینی با این فرد کرده بودند .

از دوستان عذر خواهی میکنم بحث در مورد خرید متور بود ولی من در مورد چیز دیگری صحبت کردم  :-o  :o
JavadRadical عزیز، قربون آدم چیز فهم! توضیحات جالبی دادی.
اگه اوضاع نیروهای مسلح ایران و قوای رزمی کشور اینجور که دوستان میگن خراب بود امریکا 3 سال پیش حمله می کرد نه اینکه از طرح حمله به ایران عقب نشینی کنه و بعده 3 سال بگه شاید به مراکز هسته ای حمله محدود میکنه!( تازه وجود اون کار رو هم نداره!)
بعضی از این دوستان اونقدر درگیر اسامی و اصطلاحات انگلیسی و اعداد و ارقام موهومی تسلیحات غربی هستند که یادشون میره سرنوشت جنگ رو جنگجوهای دلیر مشخص می کنند نه شمشیر تیپوسلطان!
درسته که جنگ افزار و تسلیحات نقش مهمی در بازده یک سرباز و قوای رزمی دارد، اما در درجه اول استفاده درست و بجا و هوشمندانه از ابزارهای موجود سرنوشت جنگ رو تعیین میکنه.
اگه دست یه سرباز دلیر یه خنجر باشه و دست یه بچه یه شاتگان، شما میگید که بچه پیروز میشه ؟ چون قدرت شلیک شاتگان خیلی خفنه؟!!!! :::P

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 02:36

KH.I.A.2500 نوشته است:TOPGUN, نوشته : << به شتر مرغ گفتن بيا اين بار را بردار گفت من مرقم، گفتن بپر گفت من شترم . وقتی بهس نزامی ميکنيم سياسيش ميکنين، وقتی سياسيش ميکنيم ميگيد بهس نزامی کنيد . >>

:-o ولي من يادم نمياد کسي چنين چيزهاي گفته باشه . بحث سر عدم اعتماد به روسها براي خريد جنگنده بود که من نميدانم شما خودتان چطور ربطش داديد به قيمت نفت و گوشت و مرغ و سياسيش کرديد ! حالا من نميدونم شترمرغ اين وسط کيه ؟

TOPGUN, لطفا شما خودتون بفرماييد ما الان براي نيروي هوايي چکار ميتونيم بکنيم ؟ چيزهايي رو بگيد که امکان پذيره . نه اينکه مثلا انتظار داشته باشيد سياست خارجي ايران را تغيير بدن و با اسرائيل دوست بشيم تا بهمون جنگنده بدن . اينها اتفاقاتيه که خودمون رو هم بکشيم نميافته . بگيد ببينم در اين شرايط براي بهبود وضع نيروي هوايي چه کنيم ؟  :-(

تمام سرمايه گزاری بايد رويه شفق بشه

و بعدن مدل 2 موتوره ون

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 02:53

اقای TOPGUN دوست عزیز .

ببينم نيرويه هوايی ايران

wingspar را عوض ميکنه

wingrib رو عوض ميکنه

کيل بيم هواپمارو عوض ميکنه

wing box هواپيمارو عوض ميکنه

قتع اتی که عوض ميشن سازه اصلی يا در اصطلاح

........Primary Structure

نيستن. قتع اتی که خستگی آنها محاسبه ميشن همين .... پرايمری  ستراکتچور هستن ...

مهاسبه عمر رويه اين قتع ات سورت ميگيره ....

انهايی که عوض ميشن يا عوض شدنی هستن

.......... secondary structure

هستن. من جايی نديدم نيرويه هوايی بگه پرايمری سترکتور را عوض ميکنه ....

چون اين مثله اينه که هواپيما رو از اول بسازی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TOPGUN تشکر کرده اند:
ARSAM 88

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 03:06

armanmodern نوشته است:

اقای TOPGUN دوست عزیز .

JavadRadical عزیز، قربون آدم چیز فهم! توضیحات جالبی دادی.
اگه اوضاع نیروهای مسلح ایران و قوای رزمی کشور اینجور که دوستان میگن خراب بود امریکا 3 سال پیش حمله می کرد نه اینکه از طرح حمله به ایران عقب نشینی کنه و بعده 3 سال بگه شاید به مراکز هسته ای حمله محدود میکنه!( تازه وجود اون کار رو هم نداره!)
بعضی از این دوستان اونقدر درگیر اسامی و اصطلاحات انگلیسی و اعداد و ارقام موهومی تسلیحات غربی هستند که یادشون میره سرنوشت جنگ رو جنگجوهای دلیر مشخص می کنند نه شمشیر تیپوسلطان!
درسته که جنگ افزار و تسلیحات نقش مهمی در بازده یک سرباز و قوای رزمی دارد، اما در درجه اول استفاده درست و بجا و هوشمندانه از ابزارهای موجود سرنوشت جنگ رو تعیین میکنه.
اگه دست یه سرباز دلیر یه خنجر باشه و دست یه بچه یه شاتگان، شما میگید که بچه پیروز میشه ؟ چون قدرت شلیک شاتگان خیلی خفنه؟!!!! :::P

امريکايی که 156 دفعه جنگ کرده و برنده 2 جنگ جهانی هست ان بچه با شاتگان است

جالبه خيلی جالبه

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 04:05

JavadRadical,  حق با شماست , من F-16  را با F-14 اشتباه کردم . البته لازم به ذکره که ونزوئلا F-14 هم داره و ميخواد اونها رو با سوخو 30 جايگزين کنه . در هر صورت حرفي از فروش F-16 هاي ونزوئلا به ايران بود که البته ونزوئلاييها اين را جدي نگفته بودند ولي در ايران بدشون نميامد اين کار صورت بگيره .
TOPGUN, کار بر روي شفق انجام ميشه ولي نميشه که تمام سرمايه گذاري روي اين پروژه بشه . اين کارها حساب و کتاب داره . شفق و دوموتوره !!!!!!! احتمالا منظورتون همون دونفره هست ؟ چون سه نوع شفق خواهيم داشت : آموزشي دو نفره , جنگنده يک نفره و جنگنده دو نفره .
امريکا در طول عمرش 156 جنگ کرده و ايران هزاران جنگ . امريکا يکي از برندگان جنگ جهاني بود که دليل آنرا هم همه ميدانند : دور بودن خاک امريکا از صحنه جنگ که موجب شد کمترين خسارت رو ببينه و در حالي که کشورهاي درگير جنگ داغون شده بودند , امريکا از آب گل آلود ماهي گرفته و داشت با سرعت پيشرفت ميکرد .

!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i[/align]

اين خبر هم مربوط ميشه به حدود شش ماه پيش در مورد فروش موتورهاي RD-33 در ماهنامه صنايع هوايي :

يک روزنامه روسي مدعي شد در جريان سفر پوتين به تهران , توافقنامه اي درباره فروش موتورهاي توربوجت براي جنگنده هاي نيروي هوايي ايران به امضا رسيد که در صورت صحت اين موضوع , موجب تيرگي بيشتر روابط مسکو - واشنگتن خواهد شد . به ادعاي روزنامه << کامرسانت >> خريد اين موتورها از روسيه اين امکان را به تهران ميدهد تا فناوريهاي نظامي خود را توسعه دهد . روسيه هم اميدوار است تا به بازار خوش آتيه اي در ايران دست يابد .
به ادعاي اين روزنامه طبق اطلاعات رسيده , پوتين در سفر خود به تهران توافقنامه اي در خصوص فروش 50 موتور توربوجت RD-33 که مخصوص هواپيماهاي ميگ29 است امضا نموده . کارشناسان ارزش اين قراردادها را 150 ميليون دلار تخمين زده اند . به گفته اين روزنامه ايران قصد دارد اين موتورها را بر روي هواپيماهاي شکاري جنگنده خود موسوم به آذرخش نصب نمايد .
علاوه بر اين طي سفر پوتين به تهران توافقنامه اي در خصوص فروش يک محموله نه چندان بزرگ از  موتورهاي نوع RD-5000 به منظور نصب بر روي هواپيماهاي << شفق >> ساخت ايران به امضا رسيده است . به عقيده روسيه فروش اين نوع تجهيزات متعارف که ممنوعيت بين المللي براي ارسال آنها به ايران وجود ندارد , بلا مانع است .

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
167

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 11:59

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 15 پست

توسط persepolis52-6-16 » دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 08:53

يكبار و براي هميشه
به قرآن
به خدا