در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

پاسخ

توسط JavadRadical » سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 22:04

جناب TOPGUN
خیلی خیلی شرمنده , ولی من همین جوری فارسیم ضعیفه چه برسه به اینکه حالا شما دارید به زبون فینیقی یا پهلوی تایپ میکنید . میگم بهتر نیست صفحه کلیدتون رو عوض کنید ؟! خواستید من یه صفحه کلید فارسی براتون میفرستم  :D
عزیز من اگر شما این حرفو جای دیگری بزنید 100 ٪ با تمسخر با اون برخورد میکنند . :-o
برادر من , من قبلا هم گفتم هواپیما پیکان مدل 57 نیست !!!!!!!!!
عزیز من یه هواپیما تو یه مانور ساده باید فشار 3G رو تحمل کنه با این حرفهایی که شما میزنید هواپیما های ما از روی زمین هم نباید بتونن بلند شن . :-?  نیییییییروووی هوایی ایران تمامی قطعات بدنه ی هواپیماهای تحت خدمت خودشو تولید میکنه !!!!!!
نمونه میخواهید F-14 و دستیابی به فن اوری جوش لیزری . از دوستانی که شیراز یا بوشهر زندگی میکنند بپرسید که خلبانهای نیروی هوایی با این هواپیماها رو هوا چکار میکنند تا باور کنید که هواپیماها خسته نیستن  .
سال گذشته در روزنامه ی هارتس یا اهارون خوندم که ایران درحال پیگیری طرح تولید مهندسی معکوس هواپیماهای امریکایی خودش و ارتقای اونها با معیارهای قابل قبول امروزی هست . به نظر شما ایا بدون دست یابس به فن اوری ساخت بدنه اصلا چنین چیزی ممکنه ؟ راست یا دروغ این حرف رو من نمیدونم اما کمی معقولانه تر صحبت کنید .  :x
در ضمن اون امریکایی که برندهی 2 تا جنگه توانایی تامین امنیت داخلی خودشو نداره .لطفا سر این یه مورد بهانه نیارید .امریکا اگر خیلی ادعا داره اول امنیت داخلی خودش رو تامین کنه و به مردم خودش دموکراسی بده بعد حرف از صدور امنیت و دموکراسی بزنه . بازهم میگم مطمعنا متخصصان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران خیلی بهتر از شما توانایی تجزیه و تحلیل اوضاع و بهبود توانایی های خودشون رو دارا هستن میگم چطوره منو شما براشون دایه بهتر از مادر نشیم ,  بزاریم خودشون کارشونو بکنند  :-)
KH.I.A.2500 عزیز  :razz:  :razz:
تنها و تنها ایران هواپیمای F-14 رو دریافت کرد . :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب JavadRadical تشکر کرده اند:
كيارش

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
310

تاريخ عضويت

شنبه 19 آبان 1386 19:46

آرشيو سپاس: 640 مرتبه در 140 پست

توسط armanmodern » سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 22:56

TOPGUN عزیز:
امریکا تو 156 جنگ شرکت کرده و 2 جنگ جهانی رو برده، درست! اما مثل اینکه یادتون رفته ما هم کم نجنگیدیم و این رو هم از یاد نبر که ما در خونه میجنگیم و شرایط رو میشناسیم و انگیزه دفاع از وطن رو داریم. اون سرباز امریکایی اگه ببینه کار بیخ پیدا کرده چون هیچ انگیزه روحی واسه جنگیدن نداره خودشو بخطر نمیندازه، اما خودتون بهتر میدونید که سربازای ما تو جنگ برای دفاع از وطنشون چکارایی که نکردن.

یادتون نرفته که همین کور 156 بار جنگیده  با پشتیبانی هوایی خودش و متحدینش 2 هفته تمام تو "ام القصر" توسط ارتشی زمینگیر شد که نمیخواست بجنگه و  با یه سناریوی مشکوک سرنوشت عراق رو پشت پرده تغییر دادند نه توی میدون جنگ.

نمیگم اینجا بهشته و امریکا یه کشور عقب مونده و ما کارمون خیلی درسته و امریکایی ها همه از بیخ شیطان و دیو و احمق هستند...
اما من کشورمو 2 دستی نمیدم به دشمنم و از پیش خودمو نمی بازم. درسی به متجاوز میدم که دیگه از این غلطا نکنه، حتی به قیمت جونم...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب armanmodern تشکر کرده اند:
كيارش

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

شنبه 11 فروردین 1386 21:11

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 48 پست

Re: پاسخ

توسط TOPGUN » چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 04:35

JavadRadical نوشته است:جناب TOPGUN
خیلی خیلی شرمنده , ولی من همین جوری فارسیم ضعیفه چه برسه به اینکه حالا شما دارید به زبون فینیقی یا پهلوی تایپ میکنید . میگم بهتر نیست صفحه کلیدتون رو عوض کنید ؟! خواستید من یه صفحه کلید فارسی براتون میفرستم  :D
عزیز من اگر شما این حرفو جای دیگری بزنید 100 ٪ با تمسخر با اون برخورد میکنند . :-o
برادر من , من قبلا هم گفتم هواپیما پیکان مدل 57 نیست !!!!!!!!!
عزیز من یه هواپیما تو یه مانور ساده باید فشار 3G رو تحمل کنه با این حرفهایی که شما میزنید هواپیما های ما از روی زمین هم نباید بتونن بلند شن . :-?  نیییییییروووی هوایی ایران تمامی قطعات بدنه ی هواپیماهای تحت خدمت خودشو تولید میکنه !!!!!!
نمونه میخواهید F-14 و دستیابی به فن اوری جوش لیزری . از دوستانی که شیراز یا بوشهر زندگی میکنند بپرسید که خلبانهای نیروی هوایی با این هواپیماها رو هوا چکار میکنند تا باور کنید که هواپیماها خسته نیستن  .
سال گذشته در روزنامه ی هارتس یا اهارون خوندم که ایران درحال پیگیری طرح تولید مهندسی معکوس هواپیماهای امریکایی خودش و ارتقای اونها با معیارهای قابل قبول امروزی هست . به نظر شما ایا بدون دست یابس به فن اوری ساخت بدنه اصلا چنین چیزی ممکنه ؟ راست یا دروغ این حرف رو من نمیدونم اما کمی معقولانه تر صحبت کنید .  :x
در ضمن اون امریکایی که برندهی 2 تا جنگه توانایی تامین امنیت داخلی خودشو نداره .لطفا سر این یه مورد بهانه نیارید .امریکا اگر خیلی ادعا داره اول امنیت داخلی خودش رو تامین کنه و به مردم خودش دموکراسی بده بعد حرف از صدور امنیت و دموکراسی بزنه . بازهم میگم مطمعنا متخصصان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران خیلی بهتر از شما توانایی تجزیه و تحلیل اوضاع و بهبود توانایی های خودشون رو دارا هستن میگم چطوره منو شما براشون دایه بهتر از مادر نشیم ,  بزاریم خودشون کارشونو بکنند  :-)
KH.I.A.2500 عزیز  :razz:  :razz:
تنها و تنها ایران هواپیمای F-14 رو دریافت کرد . :razz:

فکر کنم زرفيت کسانی که تو اين سايت ميآيند بالاست اينه که کسی نميخنده

در ضمن تو ساختمان هواپيما يا لا قل هواپيمهايی که ايران داره از جوش استفاده نميشه

هواپيما ها هم در مانورها خالی ميپرن يعنی يه جور هايی خالی بندی فيلمها را خوب نگاه کنيد

وقتی بمب دارن فقت تاکسی ميکنن وقتی هم ميپرن خالی هستن يا زرفيت خيلی کم

بدنه با سازه اصلی فرق داره.

بازم بحث را سياسی کردی ، نکنه جريان شترمرقه

اگه قراره چيزی نگيم پس ازادی بيان چی ميشه

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

توسط JavadRadical » چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 09:34

دوست عزیز میشه بگید چه کسی و کجا به شما خندیده ؟
هواپیمای f-14 از فن اوری جوش لیزری تو بدنه بهره میگیره  :-o  میتونید در این مورد تحقیق کنید .
من ندیدم خالی بپرن . اگر شما بوشهر یا شیراز رفته باشید حتما شاهد عشق بازی خلبانها با هواپیما هاشون خواهید بود تو این حرکات و مانورها هواپیماها باید فشار بین 3تا5 جی رو تحمل کنند پس خسته نیستن . :-o
تو بوشهر من f-14 هایی رو دیدم که برای گشت روی خلیج فارس میرن و با 4 فونیکس و 4 اسپارو یا ساید ویندر لود شدن . ضمن پرواز مانورهای جالبی هم با این پرنده ها میدن . f-4 هارو هم دیدم که مسلح پرواز میکنند و هیچ مشکلی با مانور دادن نداشتن حرفهای شما دلایل منطقی نیست .
متوجه تفاوت بدنه و سازه ی اصلی هستم و میگم ایران اگر قدرت تولید ایونیک و متور رو نداره که تو ایونیک بعید میدونم ولی 100 ٪ توانایی ساخت بدنه رو داره .
ازادی بیان همه جا هست اما نمیدونم چرا بعضی افراد دلشون میخاد خلاف مسیر شنا کنند و توجه دیگران رو جلب کنند .
راستی خواستید صفحه کلید رو بفرستم  :-)
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب JavadRadical تشکر کرده اند:
كيارش, hawk

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تشکر کرده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 15:26

آرشيو سپاس: 5825 مرتبه در 1558 پست

توسط moh-597 » چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 09:43

با عرض سلام به همه دوستان

مثل اينکه بازهم داريد بحث اصلي خارج مي شيد . چرا ما همش بايد بياييم تذکر بديم که از موضوع تاپيک خارج نشيد .  :x

در ضمن چقدر خوبه بجاي اينکه نيروي هوايي خودمون رو بکوبيم آنرا حمايت کنيم .
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
http://www.iranian-airforce.blogfa.com

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/iranian_airforce_pilots_martyr

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب moh-597 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Fariborz, Ruozbeh, SAMAN, كيارش, sokuteasemuni, wild-bear, Shahbaz

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 02:37

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

Re: مذاکرات خرید موتور روسی برای جنگنده ایرانی "آذرخش"

توسط aria12001 » يکشنبه 7 تیر 1388 14:08

دوستان و سروران گرامی :
من تازه در تاریخ 7/4/88 این تاپیک را خوانده ام . اینجانب علاقه زیادی به نیروی هوایی میهنم دارم و تا حدودی صحبت های عزیزان را قبول دارم . ببینید دوستان ما در تحریم هستیم درست . اینکه روسیه و چین و ... خیلی نامرد هستند و فردا در بدترین شرایط هم پیمان ها و دوستان خود را تنها می گذارند حقیقتی تلخ است ولی دوستان ما باید در این شرایط زیرکی خاصی داشته باشیم . ببینید اگر ما بتوانیم با تطمیع روسیه که از نظر مالی در وضعیت بدی است تعداد زیادی جنگنده ای چند منظوره مانند سوخو 30 و تعدادی رهگیر بسیار قدرتمند مانند میگ 31 بی ام بخریم( این کار از طریق زد و بند ها و بده بستان های سیاسی امکان پذیر خواهد بود ) این قدرت هوایی از دست رفته را تا حدود زیادی ترمیم خواهیم نمود و از طرفی اگر شدیدا کار تامین قطعات قطعات و تعمیر و نگهداری را پی گیر شویم می توانیم تا حدود زیادی و حتی تا صد در صد هم به داخل متکی باشیم . ببینید ما در صنایع موشکی چقدر پیشرفت کرده ایم . اگر همانند صنایع موشکی روی همین نکته که عرض کردم هم کار کنیم مطمئنا ثمر بخش خواهد بود . به نظر من با توجه به این نکته خرید هر چه بیشتر هواپیماهای جنگنده و رهگیر مخصوصا میگ 31 و سوخو 30 برای پاسداری از این مرز و بوم در برابر این عربهای بی همه چیز ( علی الخصوص ) و دیگر دشمنان بسیار مفید خواهد بود و ایران باید برای بدست آوردن این هواپیماها تلاش فراوانی بکند . این عربهای پست فطرت اگر بتوانند همه ما را سربریده و جنازه هایمان را به آتش می کشند بسکه از ملت پارس کینه دارند . امیدوارم با تکیه بر دانش و استعداد فراوان و با زیرکی و سیاستمداری بتوانیم نیروی هوایی سرزمین پارس را آنچنان قدرتمند نماییم که این عربهای بی آبرو و این شیخ نشین های ... پس از این هرگز جرات نکنند به جای خلیج همیشه فارس نام خلیج یا خلیج عربی بیاورند .
خلاصه اینکه چاره ما میگ 31 بی ام و سوخو 30 است . ای مسوولین اگر این تاپیک را ملاحظه می کنید تا می توانید از اینها بخرید .
دوستدار همه عزیزان نیروی هوایی دوست میهن
حمید

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
22

تاريخ عضويت

جمعه 21 فروردین 1388 17:57

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 6 پست

توسط جت لی » يکشنبه 7 تیر 1388 18:11

دوست من اگرزدوبندسیاسی لطمه ای به عزت ملی واقتدارمانمی زنه پس چه فرقی بین آمریکاوروسیه وجودداره اتفاقااگربه تاریخ سری بزنیم می بینیم که روسیه ضربات بسیاربیشتری نسبت به آمریکابه ماواردکرده نمونه هاش هم ماشین جنگی 90درصدروسی عراق درجنگ-بدقولی های روسهادرخصوص تکمیل نیروگاه بوشهروبالاکشیدن سهم عمده ایران ازخزربااطمینان هم به شما میگم روسهای زیرک تکنولوژی پیشرفته هوایی خودشون روبه مانمیدن.

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 07:40

توسط account74 » يکشنبه 4 مرداد 1388 08:18

دروود

اینجا بندر عباس F4 های که تا حالا دیدم غیر مسلح پرواز میکنن در 80% موارد

Commander

Commander

نماد کاربر
2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

توسط CAPTAIN PILOT » يکشنبه 4 مرداد 1388 11:31

account74 نوشته است:دروود

account74, درود

بطور کلی در مانورهای تمرینی و روزانه که جهت آشنایی بیشتر خلبانان و همچنین پر کردن ساعت پرواز انجام میشه کلیه تسلیحات و مهمات از روی لانچرهای جنگنده  باز میشه تا خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
Fariborz, كيارش, shazan, KH.I.A.2500, wild-bear, Mahdi1944, SAMAN

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 07:40

توسط account74 » چهارشنبه 18 آذر 1388 10:30

CAPTAIN PILOT نوشته است:

account74, درود

بطور کلی در مانورهای تمرینی و روزانه که جهت آشنایی بیشتر خلبانان و همچنین پر کردن ساعت پرواز انجام میشه کلیه تسلیحات و مهمات از روی لانچرهای جنگنده  باز میشه تا خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد.

دورود

اینو میدونم دوست من ولی برا گشت که باید مسلح باشه !

Captain II

Captain II

نماد کاربر
445

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 26 تیر 1388 20:56

ایران،خاک دلیران

آرشيو سپاس: 4451 مرتبه در 424 پست

توسط azeRilA » چهارشنبه 18 آذر 1388 11:20

account74 نوشته است:
CAPTAIN PILOT نوشته است:

account74, درود

دورود

اینو میدونم دوست من ولی برا گشت که باید مسلح باشه !

دوست عزیز

بیشتر اسکرامبل خلیج نیلگون همیشه فارس رو شبح های پایگاه ششم شکاری(بوشهر) انجام میدن و اسکادران فانتوم های آنجا اغلب با آژیر قرمز به پرواز در میان. (حتی نیمه شب!)

حتی پایگاه ششم شکاری بوشهر در بعضی مواقع پرواز شبانه هم دارن

اما در مورد بندرعباس چیزی نمودونم

به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد (دکتر علی شریعتی)

DJ Dani نوشته است:

خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب azeRilA تشکر کرده اند:
كيارش, Fariborz

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 تیر 1386 16:52

آرشيو سپاس: 106 مرتبه در 20 پست

توسط navid tomcat » چهارشنبه 18 آذر 1388 19:55

دوست عزیز

بیشتر اسکرامبل خلیج نیلگون همیشه فارس رو شبح های پایگاه ششم شکاری(بوشهر) انجام میدن و اسکادران فانتوم های آنجا اغلب با آژیر قرمز به پرواز در میان. (حتی نیمه شب!)

حتی پایگاه ششم شکاری بوشهر در بعضی مواقع پرواز شبانه هم دارن

اما در مورد بندرعباس چیزی نمودونم [/quote]

كاملا درسته  همين پنجشنبه پيش بود كه پايگاه بوشهر اژير قرمز تمريني ميزد و 2تا اف 4 و سپس 1 اف 14 بلند شد

ميتوانيد به لينك زير رجوع كنيد

http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=33408

قبلي