در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

.::ساخت سيستم صوتي قدرتمند با دست خودتون::.

توسط SAMAN » سه شنبه 4 دی 1386 00:58

ساخت سیستم صوتی برای کامپیوتر های خانگی

همیشه داشتن یک سیستم صوتی خوب در خانه یه نعمت محسوب میشه چون واقعا داشتن سیستم صوتی ضعیف, خیلی وقت ها که کاربر رایانه می خاد از اون استفاده کنه باعث عذاب میشه!

این چیزی که من میگم هرکسی درست کنه مطمن باشه که یکی از بهترین آمپلی فایر ها رو برای خودش با طول عمر بالا تهیه کرده است!

وسایل و تجهیزات لازم برای این کار
1-  داشتن یک اسپیکر میکرولاپ هر مدلی ( اما اگر مدلM-563 )باشه فوق العاده هست
2-   یک جعبه چوپی ساخته شده به ابعاد 40 *25*25
3- خرید یک عدد ساب هوگاتن ( 8 اینچ- به قیمت 4000 تومن)
4-  خرید 2 عدد تیوتر ( بلندگوی فرکانس بالا) قیمت اینها زیر 2000 تومن هست
5-  خرید 2 عدد خازن الکترولیتی بدون قطب به مقدار 4.7 میکرو فارادی 100 ولت -- که قیمت هرکدوم 50 تومن هست----
تصاویری از ساب هوگاتن

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دوستان توجه کنید که شکل جعبه مورد نظر میبایست دقیقا به ابعاد گفته شده باشه, این چیزی که خدمتتون عرض کردم, بنده الان ساخته ام و دارم استفاده میگم

نحوه ساخت یا به عبارت بهتر اتصالات

ساخت این سیستم به هیچ عنوان مشکل نبوده وبه راحتی میتونید بسازسد, تنهاکاری که باید انجام بدهید بازکردن اسپکیر میکرولاپ هست( البته با دقت کامل)
و قطع کردن ساب داخلی و اتصال سیم های ساب خریداری شده ( که درون جعبه چوپی -نوپان- مذکور) به اون هست. وسلام

اسپیکر های آمپلی فایر میکرولاپ که به خودش وصل میشن و کاری باهاشون نداریم, فقط میمونه اتصال تیوتر ها به آمپلی فایر

برای اتصال به اشکال زیر دقت کنید,

آماده پاسخ گویی به هرگونه سوال در مورد ساخت سیستم صوتی قدرتمند.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
Nouri_358, nima-rad, ali nuri, mardeshab89, mahdi.1995, mahdi2elve, mhdkrm

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

شنبه 8 دی 1386 00:24

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط ehsan45 » پنج شنبه 20 دی 1386 19:39

با سلام و عرض خسته نباشيد

لطفا در مورد اتصال ساب به  سيستم يه توضيح کاملتري بدهيد

با اين کار ديگه از ساب فابريک اسپيکر نميشه استفاده کرد؟

در ضمن این ساب هوگاتن را از کجا باید پیدا کنم؟

با تشکر

منتظر جوابتون هستم

ze_ca از این پست سپاسگزاري کرده است

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » پنج شنبه 20 دی 1386 20:54

سلام  :razz:
بله همنطور هم که شما فرمایش کردید,باید ساب داخلی رو از مدار خارج کنید,چون اصولا این ساب ها توان کمی دارند,(خیلی کم)!شما با باز کردن اسپکر مرکزی,سیم هایی که به ساب اصلی (قبلی ) وصل بوده خارج و اون سیم ها رو با اضافه کردن سیم به خارج اسپیکر منتقل کنید و در نهایت به سیم های جعبه ایی که هوکاتون توی اون هست,وصل کنید .

بعد هم اگر ساکن تهران هستید این مدل ساب به راحتی پیدا میشه و قیمت اون هم حدود 4000 تومن هست  :)
اگر هم دسترسی به این مدل ندارید یک ساب 8 اینچ تهیه کنید( جنس خوب) و روش رو اجرا کنید.

این سیستم کولاک میکند,قابل رقابت با هر سیستم حرفه ایی دیگر به طور 100% , جای شما خالی من الان دارم استفاده میکنم

nima-rad

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

توسط ehsan45 » جمعه 21 دی 1386 23:48

من ساکن تهران هستم ولي اين سابو پيدا نکردم .. به چندتا مغازه صوتي ماشين هم رفتم سابهاي مارکهاي معروف داشتند ( پايونير ، آلپاين ، کنوود ، کيکر و ... ) آن هم با قيمت فضايي .  لطفا اگر آدرسي از فروشگاهي داريد که اين نوع ساب را مي فروشد بگذاريد ؟

در ضمن نمي شود کاري کرد که هم از ساب فابريک و هم از ساب جديد استفاده کرد ؟؟؟

ممنون

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » شنبه 22 دی 1386 00:08

ehsan45 جان  :D

برای پیدا کردن این ساب میتونید خیابان جمهوری یا پشت شهرداری(دقیق نمی دونم) رو بگردید مراکز فروش قطعات الکترونیک,اون جایی که رفتی متاسفانه یه کم کلاه میزارن سر آدم  :o ,مهمترین مزیت این ساب قدرت زیاد و قیمت ارزان آن هست!
برای استفاده از ساب داخلی هم چرا میشود که آن را استفاده کرد!

اما 2 تا مشکل هست, یکی اینکه صدای این ساب آنقدر کوبنده هست که دیگر صدای آن ساب 4 اینچ داخلی به گوش نمی رسد, اگر هم بخاهید آن را وصل کنید میبایست که که آن ساب با ساب هوکاتون سری شود, یعنی 2 تا ساب مثل 2 تا باتری قلمی که پشت سر هم وصل میشوند بسته شوند,

از مثبت به منفی دیگری و در نهایت داشتن 2 سیم به عنوان مثبت و منفی اصلی,

اما با این کار دیگر صدایی که در ولوم پایین توسط آی سی های TDA 2030  اسپیکر میکرولپ پخش میشود دیگر شنیده نخواهد شد, به طور عمومی اگر بخام بگم اینکه

ولومت رو باید بالا ببری,اما با حالت تک ساب اولا ولوم باس هیچ وقت از حد وسط عبور نمیکند چون واقعا اگر بیشترش کنی دیگه صداش کوبنده و دیونه کننده میشه

باز هم هر  مشکلی بود بگو :)

nima-rad

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

توسط ehsan45 » شنبه 22 دی 1386 12:46

دشت شما درد نکنه

فعلا که درگير امتحانات ودانشگاه هستيم ولي ايشالله هفته آينده يه سر به توپخونه ميزنم تا بتونم پيدا کنم ...

برای بعضی اسپیکرها که دو تیکه هستند و فاقد ساب ووفر فابریک هستند ( مثل شکل زیر ) ، چطور می توان به آنها ساب جدید را وصل کرد؟

در ضمن يک سوال درمورد وصل اسپيکر به برق ماشين که در لينک زير آقاي minikoper يه پيشنهادي دادند .. مي خواستم بدونم آيا همچين چيزي امکان پذيره ؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » شنبه 22 دی 1386 21:04

ehsan45 عزیز,  :D

اولا سلام :)

در مورد اتصال این مدل اسپیکر ها به این سیستمی که در آینده میخاید داشته باشید, هیچ گونه محدودیتی نیست,! شما میتونید 10 تا هم وصل کنید

اما یه نکته ایی هست که میگم رعایت کنید هیچ مشکلی نیست!

شما میبایست که ورودی های صدای هر اسپیکر( چون الان شما دیگه 2 تا اسپیکر دارید یکی میکرولپ و دیگری همین کوچیکا) یعنی AUX  ها رو با این تبدیل ها به هم وصل کنید. یعنی از خروجی کامپیوتر تبدیل 2 به 1 گوشی تهیه کنید( قیمت 200 تومن) و ورودی ها رو هرکدام به اون وصل کنید :D  اون وقت هم میکرولپ میکوبه و هم این کوچیکا صداشون در میاد.
فیش تبدیل 2 به 1 گوشی عکسشو براتون میزارم  :)

در مورد اتصال سیستم  اسپیکر به برقماشین من که نفهمیدم این آقا چی گفته, طوری که ایشون میگن باید لقمه رو از پشت سر تو دهن گذاشت! چون من همه این ها رو امتحان کردم
اتصال برق هیچ مشکلی نیست ,مثل آب خوردنه!

مشکل اصلی نحوه اتصال خرروجی متقارن CD  یا پخش های مدرن هست که با ورودی اسپیکر سازگار نیست!

براتون حتما توضیح خواهم داد همه چیز رو :)

nima-rad, mhdkrm

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » شنبه 22 دی 1386 21:30

SAMAN, جان
خيلي داري از قدرت صداش تعريف مي کني!!! مگه در چه حدي هست صداش؟!! شيشه ميلرزونه؟  :-(

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » شنبه 22 دی 1386 21:47

بله مسعود عزیز کمد- نور گیر و شیشه ها رو اگر لق باشن میلرزونه!

من از چیزی الکی تعریف نمی کنم

nima-rad

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

توسط ehsan45 » شنبه 22 دی 1386 22:15

با سلام

من در واقع اسپيکر ميکرولاپ رو در محل کار دارم و اين اسپيکر کوچيکا رو هم در خانه ...

من مي خواستم بدون ميکرولاپ، ساب رو به اين اسپيکر کوچيکا وصل کنم !؟!؟

براي وصل کردن 2 تا هوگاتن به يکديگر مشکلي پيش نمي آيد ؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در مور وصل اسپيکر به ماشين ميشه از يه MP3 Player يا CD Man  استفاده کرد ... فقط من خواستم بدونم از لحاظ برق مشکلي پيش نمي آيد ؟ ... آيا همه اسپيکرها با برق 12 ولت کار مي کنند ؟

ممنون

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

توسط SAMAN » شنبه 22 دی 1386 23:03

:smile: دوستان عزیز
خوش بختانه من توانایی پاسخگویی به هرگونه از این سوالات شما رو دارم- من سال ها با این چیز هایی که شما از من می پرسید کار کردم
به قول قدیمیا این خرمایی که شما می خورید من قبلا با هسته اش بازی میکردم!  :grin:

به هر حال خوشحالم.  :(

در مورد اتصال  هر گونه اسپیکر به ضبط ماشین یا CD  ماشین و یا غیره باید یه سری کارهایی انجام بدید که من الان پیشنهاد نمیکنم! جون باید یه کارهای نه تخصصی اما فنی انجام داد که چون شما عزیزانم تا به حال انجام نداده اید با مشکل مواجه خواهید شد
در یک کلام CD  یا پخش 100 یا 150 هزلر تومنی رو میسوزونید  و این اصلا به صلاح نیست!

تصویر فیش تبدیل 2 به 1 گوشی

اما اگر بخاهید اسپیکر رو با یه CD من یا MP-3  پلیر یا هر وسیله دیگه حتی موبایل مچ کنید و از برق ماشین هم استفاده کنید هیچ گونه مشکلی پیش نمیاد!
اولا که برای استفاده از برق ماشین نه اینورتور میخایید و نه هیچ وسیله دیگه, چون اولا قیمت  اینورتور ها سر سام آور حدود 200000 تومن!!!
در ضمن این چه کاریه من دارم تعجب میکنم که اون آقا این طوری راهنمایی کرده, البته بنده خدا گفته که زیاد اطلاعی هم نداره!

کمی در  مورد اینورتور:اینورتور مبدل برق 12 به 220 ولت AC هست! یعنی تبدیل برق 12 ولت ضعیف به 220 ولت شهری- البته اینورتور ها توان های مختلفی دارند. که بگذریم

تصویر میکرو لاپ

شما برای استفاده اسپیکر از برق ماشین می بایست ترانسفورماتور مبدل 220 به 12 ولت 1 آمپری موجود در اسپیکر رو خارج کنید! همین وسلام! دیگه نه اینورتور میخایید نه هیچ چی دیگه!
شما کافیه که به جای اون دو سیمی که به کیت آمپلی فایر وصل میشه دو سیم که مثبت و منفی اون هم فرقی نمیکنه به برد اسپیکرتون وصل کنید!

این از اتصال اسپیکر به برق ماشین
هر سوالی بود نزارین که بی جواب بمونه
!!  :-o
تصاویری از سیستم صوتی (این سیستم رو من سال 1382 که خیلی نا وارد و عجول بودم ساختم)

در مورد اتصال هوگاتون ها هم به این اسپیکر های کوچیک هم باید خدمتت بگم احسان جان که به هیچ عنوان چنین کاری نکن!
چون توان کم این آمپلی فایر های کوچیک هیچ دردی رو دوا نمیکنه! اصلا نمی تونن که دیافراگم ساب قدرتمند کوچک 8 اینچ هوگاتن رو تکون بده! پس این کار رو اصلا نکن!
بلند گوی های این اسپیکر های کوچک 8 اهم 5 وات هست و این در حالیه که هوگاتون 8 اهم و  300 وات هست!
مثل اینه که یه بچه کوچیک بخاد یه تریلر رو هول بده!

البته یه چیزی رو هم بهتره بگم! این سیستم-میکرولپ و هوکاتون توانایی تحمل ولوم وسط و باس 270 درجه ایی اسپیکر و بیشتر نداره! بیشتر از این مقدار صدا به حالت اعوجاج میره! اما تا همن حالتش هم   راضی کننده هست, در ضمن اینم بگم که اسپیکری اسپیکر هست که در ولوم پایین باس بزنه نه در ولوم بالا! چون هر وسیله صوتی توی ولوم بالا یه باسی داره اما باس دلنشین با صدای کم هست. در دو حالت این سیستم راضی کننده است!

سوالی هست در مورد سیستم صوتی پرسیده شود. چون من هر روزه جوابگوی صد ها نفر هستم شما که عزیزانم هستید

درود بر سنترال کلوبز!   :smile:

New Member

نماد کاربر
8

تاريخ عضويت

توسط ehsan45 » يکشنبه 23 دی 1386 19:37

با سلام وخسته نباشيد
سامان ديگه شما ما رو شرمنده کردي با جوابگويي بدون دريغت

من يه اسپيکر جينيوس دارم ( 3تيکه ) که داره گوشه انباري خاک ميخوره و صداشم دست کمي از ميکرولاپ نداره ، که مي خواستم به همراه يه ساب هوگاتن به ماشين وصل کنم ( با يه MP3 Player )

- نحوه اتصال هوگاتن به اسپيکر جينيوس همانند وصل کردن به ميکرولاپ هست ؟

- آيا مي توان به اسپيکر 2 تا هوگاتن وصل کرد ؟

با تشکر

manager001 از این پست سپاسگزاري کرده است

بعدي