در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

چگونگي ارتباط کامپيوتر در يک نقطه با سرور؟؟؟؟

توسط Azadi.Isatis » جمعه 7 دی 1386 06:45

با سلام خدمت دوستان عزیز

می خواستم بپرسم آیا را هی وجود دارد (منظورم از راه یعنی یک کار فنی که در خود ویندوز انجام شود نه نرم افزار خاصی) که بتوانیم از چند کامپیوتر در یک نقطه یا در چندین نقطه با استفاده از خط تلفن و مودم به دستگاه سرور با استفاده از ip non-valid متصل شویم.

واضح تر بگویم که می خواهم چگونه کاری را انجام دهم :
ما می توانیم با استفاده از یک IpVAlid به سرور که در نقطه ی دیگری هست متصل شویم  اما هر لحظه احتمال قطعی اینترنتت می رود به خصوص اینکه ADSL هم نداشته باشیم.
حال می خواهیم ببینیم آیا راهی وجود دارد که بتوانیم در صورت قطعی اینترنت بلا فاصله با استفاده از مودم و خط تلفن به سرور متصل شویم یعنی به عنوان مثال تایپ کنیم 192.168.100.1 و وارد سرور بشویم .

البته یک چیزهایی در مورد شبکه های خصوصی شنیدم (PNN یا PN)اما نمی دانم چیه؟(اگر اسمش را درست شنیده باشم.)
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 7 دی 1386 09:36

PCBOYSIR جان
سوالتون واضح نيست، چيزي که مسلمه اينه که براي ارتباط ديالاپ ارتباط سريع وجود نداره و زماني طول ميکشه (همون زماني که صداهاي ناهنجاري به گوش ميرسه) ، اما براي اينکه ارتباط dialup برقرار کنيد فقز کافيه در سيستمي که به عنوان سرور هست، يک incomming call ايجاد کنيد و U&P خاصي رو براي اين منظور ايجاد کنيد
بعد هم با استفاده از NAT اينترنت جاري در اون شبکه رو براي مودم و اينکامينگ کال فعال کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major II

Major II

نماد کاربر
234

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 آذر 1386 23:21

ايران

آرشيو سپاس: 34 مرتبه در 16 پست

توسط Damavand » جمعه 7 دی 1386 16:54

با سلام
اينجور که من فهميدم شما ميخواهيد يه شبکه ايجاد کنيد که هم از مودم و هم از کارت شبکه استفاده کنيد،
براي وصل شدن از طريق کارت شبکه شما بايد اول حداقل دو تا کامپيوتر رو به هم وصل کنيد و آدرس آي پي هر دو رو مثل هم وارد کنيد البته براي سرور بايد مثل اين باشه 192.168.0.1 و براي کلاينت 192.168.0.2 باشه تا شبکه بشه و براي مودم هم که از روش مثل اينرنت هست شما ميتونيد توي نوار آدرس اينرنت اکسپلوره آي پي کامپيوتر مورد نظر رو وارد کني و به اون وصل بشي البته بايد اون با شما اگه اجازه بده . حالا اگه ارتباط دو کامپيوتر از يکي از اين دو راه  با هم قطع  بشه خود کامپيوتر راه بعدي رو براي پيدا کردن هم انتخاب مي کنه.
البته من از اين سوال اينجوري برداشت کردم :-(
وبلاگ فني و تخصصي کامپيوتر                                  
http://www.Artcomputer.blogfa.com

Captain

Captain

نماد کاربر
542

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اسفند 1385 19:01

آرشيو سپاس: 334 مرتبه در 94 پست

توسط Azadi.Isatis » يکشنبه 9 دی 1386 08:43

Damavand نوشته است:با سلام
اينجور که من فهميدم شما ميخواهيد يه شبکه ايجاد کنيد که هم از مودم و هم از کارت شبکه استفاده کنيد،
براي وصل شدن از طريق کارت شبکه شما بايد اول حداقل دو تا کامپيوتر رو به هم وصل کنيد و آدرس آي پي هر دو رو مثل هم وارد کنيد البته براي سرور بايد مثل اين باشه 192.168.0.1 و براي کلاينت 192.168.0.2 باشه تا شبکه بشه و براي مودم هم که از روش مثل اينرنت هست شما ميتونيد توي نوار آدرس اينرنت اکسپلوره آي پي کامپيوتر مورد نظر رو وارد کني و به اون وصل بشي البته بايد اون با شما اگه اجازه بده . حالا اگه ارتباط دو کامپيوتر از يکي از اين دو راه  با هم قطع  بشه خود کامپيوتر راه بعدي رو براي پيدا کردن هم انتخاب مي کنه.
البته من از اين سوال اينجوري برداشت کردم :-(

با عرض پوزش که دیر شد (اینترنت نداشتم) :grin:
نه عزیز جان
من خودم فعلا دارم با خط ADSL با یک شرکتی که خیلی هم باهم فاصله داره از طریق IpValid ارتباط برقرار می کنم
اما از آنجایی که هر لحظه امکان قطعی اینترنت وجود دارد  می خواهم ببینم آیا راهی وجود دارد که ما از طریق خط تلفن و مودم داخلی خود کامپیوتر که به وسیله اون به اینترنت وصل می شویم  بتوانیم به سرور آن شرکت متصل شویم .
حالا فرقی نمیکند که ما از طریق همان IpValid خودمان دوباره متصل شویم و یا اینکه Ip دستگاه سرور را بزنیم و متصل شویم.

یعنی خلاصه اینجوری بگویم که اگر اینترنت قطع شد ما بتوانیم مثل شبکه داخلی همان شرکت از سرور استفاده کنیم با این تفاوت که اون ها دارند از کارت شبکه و هاب و سوئیچ استفاده میکنند تا به یکدیگر متصل شوند اما ما می خواهیم با استفاده از مودم و خط تلفن به سرور و یا دستگاه های ان اه متصل شویم.

امیدورام واضح بیان کرده باشم.
برای هر چیز زکاتی است  و زکات علم نشر دادن آن است.

الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.