برنامه ارتش اسرائيل براي خريد F-35

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Novice Poster
Novice Poster
پست: 69
تاریخ عضویت: دو شنبه 21 تیر 1389, 12:37 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

Re: برنامه ارتش اسرائيل براي خريد F-35

پست توسط parham1345 » یک شنبه 14 شهریور 1389, 8:41 am

اولا که اسرائیل غلط میکنه به ایران حمله کنه ولی شمارا به خدا اینقدر تحلیل های یک جانبه نکنید . سامان عزیزی عزیز اگر اسرائیل بخواهد به تاسیسات هسته ای ما حمله کنه که نمیتونه ! طبعا همزمان با حمله به این تاسیسات فرودگاههای مجاور مسیر و سایت های پدافندی طول مسیر حمله را نیز بمب باران خواهد کرد . طبعا فقط یک تعداد هواپیمای مسلح به بمب را به قلب ایران نمیفرسته به یه قول شما با اف 7 هم بشه زدشون حتما تعداد قابل توجهی هواپیمای اسکورت خواهند داشت . حتما منطقه امنی را آسمان ایران بوجود خواهد آورد تا سوخت گیری هوایی انجام شود . طبعا فکر این را کرده چه چندین فروند از هواپیماهایش سقوط خواهد کرد که برای اون جای نگرانی نیست .
و اما طبعا همه این مسائل اولیه و کلی ترفند دیگه امثال من از آن بی خبر هستیم به کار خواهد بست .
و اما ارتش ایران هم بیکار ننشسته اون هم برنامه ربزی گسترده ای داره تا جلوی این حمله را بگیره .
ضمنا نگران افزایش قیمت نفت هم نباشید کوچکترن خدشه ای در روند انتقال نفت از خلیج فارس اول از همه به ایران فشار خواهد آورد پس هیچ وقت این شاهراه حیاتی بسته نخواهد شد .
واما در مورد بند 6 با این بند موافقم و همین یک بند هست که باعث میشه کسی فکر حمله به ایران را نکند .

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: برنامه ارتش اسرائيل براي خريد F-35

پست توسط Sami 1993 » یک شنبه 14 شهریور 1389, 6:36 pm

parham1345 یعنی علاوه بر اون 150 فروند باید تعدادی هم برای اسکورت و زدن فرودگاها بفرسته بفرسته ، این یعنی بالای 200 جنگنده رو باید به سمت ایران روانه کنه . آیا اسرائیل میتواند این تعدادعظیم جنگنده رو پنهانی و درسکوت کامل از چند کشور بگذرونه و به ایران برسونه (این تعداد عظیم رو هم میشه با چشم در فضای اردن یا عراق و به دلیل پرواز در ارتفاع پایین شناسایی کرد.)
تازه همون جنگنده ها ی اسکورت هم بدلیل طی مسافت دچار کمبود سوخت اند و تازه برای سبک تر بودن و همینطور مانور هنگام درگیری هوایی تسلیحات کم تری حمل میکنند . هواپیمای سوخت رسان هم بدلیل اون هیکل و سرعت کم نیمیتواند این جنگنده ها رو همراهی کند، آیا میدانید برای سوخت رساندن به این حجم هواپیماها چه تعداد تانکر لازم است؟قطعا 4یا 5 عدد نیستند .
با فرض اینکه اسرائیل اسکورت هم فرستاد جنگنده اف14 و میگ 29 رو میخواد چی کار کنه . سایتهای پدافند هوایی رو (اکثر آنها پنهان اند) زد .حجم بالا توپ های پدافند هوایی رو میخواد چی کار کنه .
همچین حمله ای نیاز به برنامه ریزی گسترده ای دارد با توجه به شناختی که از نیروهای اطلاعاتی داریم . قطعا ایران قبل حمله خودش رو آماده کرده و تمامی نیروها در حالت آماده باشند .
درباره تنگه هرمز درست است به ایران فشار وارد میشود ولی فشاری که به پشتیبانان این رژیم وارد میشود چند برابر است .
(و اما ارتش ایران هم بیکار ننشسته اون هم برنامه ربزی گسترده ای داره تا جلوی این حمله را بگیره ) حرف شما درست است ولی بهتره بگیم کل ایران به همین دلیل سایتی چون فوردو ساخته شده و 10 سایت دیگر هم ساخته خواهد .
من فقط چند مورد رو نوشتم ،موارد بسیاری برای عدم حمله اسرائیل به ایران وجود دارد که مواردی که شما گفتیتد در آنها هست هم جواب داده شده است .
در ضمن داریم از بحث اصلی خارج میشویم
باتشکر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”