در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
175

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 آذر 1385 16:37

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 12 پست

ابن سينا دانشمند افغاني؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توسط jupiter_2xl » دوشنبه 24 دی 1386 10:59

داشتم توی ویکیپدیا میگشتم که به این صحفه برخوردم  http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8% ... 9%86%D8%A7

ابن سینا
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد.
پرش به: ناوبری, جستجو
ابن سینا بلخی*ولایت بلخ (شیخ الرئیس ابو علی سینا) یا پور سینا (۹۸۰ - ۱۰۳۷) دانشمند, فیلسوف و پزشک افغانی بود. وی ۴۵۰ کتاب در زمینه‌های گوناگون نوشته‌است که تعداد زیادی از آن‌ها در مورد پزشکی و فلسفه‌است. جرج سارتون او را مشهورترین دانشمند سرزمین‌های اسلامی می‌داند که یکی از معروف‌ترین‌ها در همهٔ زمان‌ها و مکان‌ها و نژادها است. کتاب معروف او کتاب قانون است.

:-?  :-?  :-?  :-?  :-?
لطفا یکی که اطلاعات کاملی داره ویرایش کنه
هرکس ویرایش کرد لطف کنه اینجا اطلاع بده

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 24 دی 1386 12:15

ابن سینا بلخی*ولایت بلخ (شیخ الرئیس ابو علی سینا) یا پور سینا (۹۸۰ - ۱۰۳۷) دانشمند, فیلسوف و پزشک ايراني بود ...
فعلا تونستم دستکاري بي شرمانه اي رو که تو اين متن بود رو برطرف کنم.انشا الله تا يه هفته ديگه تحقيقات کاملي رو انجام ميدم و اگه مشکل ديگه اي داشت بر طرف ميکنم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8% ... 9%86%D8%A7
اگه جايي ديگه تو ويکيپديا دستکاري شده بود حتما اطلاع بديد.يه تاپيک با اين مضمون باز کردم
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » دوشنبه 24 دی 1386 12:19

jupiter_2xl,

ویکی  پدیا  یک  دانشنامه  ازاده  که هرکسی   میاد  و  مطالب  اون  رو ویرایش  میکنه   شما هم میتونستید  ویرایشش  کنید و  کلمه   ایران  رو به  جای  اون  بزارید . کار  ساده ای هست .  حتی میتونید  و  برید  در  صفحه   انیشتین  بنویسید  ایرانی  بود  و  یا  بگید   جرج  بوش   از  نوادگان  عربه  . کلا  به  ویکی پدیا  اعتبار  چندانی   نیست   :shock:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehdi2224 تشکر کرده اند:
Sami 1993

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
35

تاريخ عضويت

جمعه 21 دی 1386 19:10

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mrv16 » چهارشنبه 3 بهمن 1386 18:35

این ابن سینا هم شده درد سر!
هرکی با اون آشنا میشه می گه مال ما است
تادیروز اعراب این بنده خدا رو مصادره کرده بودن حالا نوبت افاغنه شده اگه دیدین فردا یا پس فردا آفریقای جنوبی هم ادعا کرد ابن سینا آفرقایی بود من که تعجب نمی کنم :???:
وطنم رکودی از من
به تو و به عاشقانت
که سپرده ام به پیکت
به نسیم مهرُِِبانت
َ

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
188

تاريخ عضويت

شنبه 10 شهریور 1386 20:00

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 11 پست

توسط maryam-paizi » دوشنبه 20 اسفند 1386 15:13

بذاريد يک موضوع رو براي دوستان روشن کنم!
اين که هر روز يک کشور بلند ميشه و يکي از افتخارات ايران رو به اسم خودش ميزنه( افغان ها سيد جمال اسد آبادي و ابن سينا - اعراب خواجه نصير و همين ابن سينا و ترک ها هم مولانا رو مصادره کردن)!
دلايل اکثر اين موضوعات سوئ تفاهمي است که وجود دارد :?
در دوران زندگي اين دانشمندان ملت و کشور به معناي امروز وجود نداشت يعني اينکه ايران و عربستان و ترکيه و افغانستان و... وجود خارجي نداشتند . تمام اينها در فضاي به اسم امپراطوري اسلامي  و پان اسلاميستي زندگي ميکردند يعني تفاوت زيادي از نظر فرهنگي بين کسي که در بخارا زندگي ميکرد يا در دمشق و يا قاهره و حتي هند وجود نداشت و روحيه ناسيوناليسم اصلا نبود يا بسيار ضعيف بود! :shock:
منظورم اين است که انها هم در اين کارشان( البته با نيت خير ) حق دارندمثلا:خواجه نصير تمام کتابها و مقالات و يا حتي دست نوشته ها ي خود را به عربي نوشت و حتي يک کلمه نثر مکتوب فارسي از او نمانده و يا ابو علي سينا در بلخ بدنيا امد( ازبکستان و يا ترکمنستان امروزي نميدانم) در همدان به خاک سپرده شد و به جز (( دانشنامه علايي)) ساير کتب را به عربي نوشت .  :shock: خوب پس به انها هم حق بدهيد که ابو علي سينا و ... را جزوه افتخاراتشان حساب کنند.
البته من نميگوييم که ابو علي سينا عرب و يا افغاني است ولي فضاي ان روزگار با امروز متفاوت بود . ابوعلي سيناو ديگران مال همه اند. جهاني فکر کنيد. :smile:  :razz:

Major II

Major II

نماد کاربر
258

تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1385 03:36

دانشگاه

آرشيو سپاس: 25 مرتبه در 22 پست

توسط borhan » دوشنبه 20 اسفند 1386 15:49

دوستان عزيز من يه مطلب مطمئن رو بهتون بگم

تو اينکه ابن سينا اهل بلخ بوده شکي نيست

ولي زمان ابن سينا ايران خيلي بزرگ بود يعني افغانستان هم جزو ايران بود به همين دليل بهش ميگفتند که ابن سينا ايراني بو ده ولي به عبارتي اهل ايالات افغانستان  :?
زود ازدواج کردن اشتباهه،ولي دير ازدواج کردن اشتباهي بزرگتر..

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
154

تاريخ عضويت

جمعه 17 اسفند 1386 16:10

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط Ocean Bird » دوشنبه 20 اسفند 1386 20:51

قبلا تاجیک ها مدعی مالکیت ابن سینا نبودن؟؟!!! اوووووو ه ...نه مثل اینکه اونی که تاجیکا میخواستن نظامی گنجوی بود؟  :eek:  یا فردوسی  :shock:  . مثل اینکه عربا گفتن ابن سینا عرب بوده  :-(  یه کمی بعد از اینکه گفتن خلیج پارس هم از اولش عربی بوده ... و این کمی بعد از این بود که ترکا گفتن مولانا ترک بوده  :-?  و ناگهان عربا هم فکر کردن که یه فیلم برا مولانا بسازن و بگن که عرب بوده.  :-O  میدونید دقیقا مثل اینه که بچه ها و نوادگان یه مادر ، که ازش جدا شدن ، الان ادعا کنن که مادر مادر خودشون هستن. سرزمین هایی که از ما جدا شدن میخوان تمام دست پرورده های فرهنگی خودمون را بقاپن و ادعای مالکیتش رو داشته باشن. درحالیکه ما سکوت کردیم و ....
راستی شما می دونید که طالبان تو کتاباشون نوشته بودن که محدوده جغرافیایی افغانستان تا کوه دماوند است؟؟ :???:

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 707 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » دوشنبه 20 اسفند 1386 21:36

ابوعلی سینا عرب شد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

شرکت پست كويت با انتشار تمبری ازابوعلی سینا وی را یک دانشمند وفیلسوف اهل کویت معرفی میکند!.

این گزارش حاکیست دراین تمبر تصویری از ابوعلی سینا منتشر شده است که درحاشیه آن عبارت"ذکري مرور الف عام علي مولد ابن سينا فيلسوف الدوله العربيه الاسلاميه وطبيبها "درج شده است .

این تمبر به مناسبت هزارمین سال تولد ابن سینا منتشرشده است .

قیمت درج شده بر روی آن 80فلس است .

البرز

Major I

Major I

no avatar
430

تاريخ عضويت

جمعه 14 اردیبهشت 1386 10:30

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 12 پست

توسط machkol » دوشنبه 20 اسفند 1386 22:14

آقایون خانوما خیلی ببخشید ولی این سوال بدجوری بهم چسبیده ولم نمی کنه:چرا وقتی بعضی از ما حتی یک شعر از مولانا یا یک کتاب از پورسینا نخوندیم اینقدر سنگ ایرانی بودنشون رو به سینه می زنیم؟حقیقتا چه فائده ای دارد؟
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار

Major II

Major II

no avatar
275

تشکر کرده: 243 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 دی 1386 19:20

آرشيو سپاس: 645 مرتبه در 164 پست

توسط sohraba » دوشنبه 20 اسفند 1386 22:24

جالب بدونید که خیلی ها فکر میکنند ترکها فقط میگن مولانا مال اون هاست اما اونها ابن سینا /فارابی /ملاصدرا حاجی بکتاش ولی /سلسله سلجوقیان /عید نوروز /بیرونی/رازی/وبگیر تا اخر رو میگن مال ترکیه هستش میگید نه اونهایی که ترکی بلدن این متن روبخونن منکه ازیه همچین همسایه هایی حالم به هم میخوره  
http://trmilitary.com/forum/turk-tibbi-vt11149.html
راستی دوست عزیز شما اگه یه بیت شعرازمولانا نخوندید اگه هیچ کتابی ازاین سینا نخوندید اگه تاریخ وفرهنگتون براتون مهم نیست خود دانی اما همه رومثل خودت نبین

Major I

Major I

no avatar
430

تاريخ عضويت

جمعه 14 اردیبهشت 1386 10:30

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 12 پست

توسط machkol » دوشنبه 20 اسفند 1386 22:46

:sad: چرا مي زني حالا.دارم ميگم وقتي يه بيت مولوي نخونديم.چه سودي به حال ما داره که ترک باشه يا امريکايي؟
آخه فکر نمي کنم فرهنگ تنها وجود مولوي کافي  باشه.وقتي شما مسلماني ز سر نگرفته ايد.
درست شد حالا؟
تازه ترکا اگه جلال جون رو ترکشم بکنن عمرا اگه يه بيتشو بفهمن.مگه اينکه شعر ترکي هم گفته باشه.
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
154

تاريخ عضويت

جمعه 17 اسفند 1386 16:10

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط Ocean Bird » دوشنبه 20 اسفند 1386 22:53

machkol عزیز اگه تاریخ ایران رو بلد نباشی میتونی بگی که حالا که تاریخ نمی دونم پس برای چی از تمامیت ارضیش دفاع کنم؟؟؟!!!
اینطوری میشه که حتی در کشور ارمنستان ادعا کردن که سلسله اشکانیان در اصل از ارمنستان شکل گرفته! ممکنه یه دیوار بدید تا سرم رو بکوبم بهش  ^:)^

بعدي