جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1130

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » يکشنبه 27 مرداد 1387 18:36


Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

83

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 12:35

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

توسط p920 » يکشنبه 27 مرداد 1387 19:10

بالاخره پرتاب آزمایشی بوده یا ماهواره؟

کسی فیلم پرتاب رو داره؟
فقط تعداد thanks ها رو داشته باش!

Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

توسط حسن2568 » يکشنبه 27 مرداد 1387 19:21

سلام
من هم اين موفقيت رو تبريك ميگم  :(
به نظر ميرسه اين موشك خيلي از اون اولي بزرگتر باشه شكل ظاهريش كه خيلي فرق ميكنه  :-o
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

557

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » يکشنبه 27 مرداد 1387 20:04

اين فيلمي هست که اول توسط پرس تي وي نمايش داده شد بعدش سايت صدا سيما هم روي سرورش قرار داد.

فيلم پرتاب هست:
http://www.speedyshare.com/865687820.html
درصورت بسته بودن ميتونيد از خود سايت صدا سيما داونلود کنيد اما سرعت سرور خيلي پايينه و ممکنه که نتونيد داونلود کنيد: www.iribnews.ir
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

1189

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » يکشنبه 27 مرداد 1387 22:41

torabi89 عزيز واقعأ ازت ممنونم . خيلی کاردانلود را راحت کردی . سپاس دوست عزيز   :razz:

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

557

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » يکشنبه 27 مرداد 1387 22:52

ادامه کليپ ها

کليپ کامل پرتاب(در اين کليپ رئيس جمهور بعد از خوندن دعا اجازه پرتاب رو صادر ميکنه)
http://www.speedyshare.com/227516174.html

کليپ بازديد رئيس جمهور از پروژه ماهواره بر سفير.
http://www.speedyshare.com/393310485.html

درصورت تمايل ميتونيد کليپ ها رو از سايت صدا و سيما هم داونلود کنيد: www.iribnews.ir
:razz:  با آرزوي موفقيت روز افزون براي کشور عزيزمون :razz:
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 آذر 1386 14:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 5 پست

توسط BABABARGY » دوشنبه 28 مرداد 1387 10:47

'اولین ماهواره ایرانی این هفته پرتاب می شود'   
  
پرتاب کاوشگر - 1 با هدف زمینه سازی برای قرار دادن ماهواره امید در فضا اعلام شد
رئیس جمهور ایران اعلام کرده است که اولین ماهواره ساخت ایران این هفته توسط موشکی ایرانی به فضا پرتاب خواهد شد.
محمود احمدی نژاد این موضوع را جمعه شب در جمع گروهی از ایرانیان در ترکیه بیان کرد اما از این ماهواره نام نبرد و تنها گفت کاربردهای مخابراتی دارد.

ایران حدود شش ماه قبل (بهمن ماه 1386) پس از پرتاب آزمایشی موشکی به نام "کاوشگر-1" به فضا گفت تا تابستان ماهواره ایرانی "امید" را در مدار زمین قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی فارس آقای احمدی نژاد جمعه شب گفت: "مفتخرم امروز در جمع ایرانیان مقیم ترکیه اعلام کنم به زودی و به فضل خدا در همین هفته اولین ماهواره مخابراتی ایرانی را به وسیله موشک و پرتابگر ایرانی به آسمان پرتاب خواهیم کرد."

رسانه های دولتی ایران همزمان با پرتاب کاوشگر-1 گزارش داده بودند که دانشمندان ایرانی ماهواره ای تحقیقاتی به نام "امید" در پروژه ای که 10 سال طول کشید ساخته اند.

ایران از سال ها پیش هدف خود برای توسعه یک برنامه فضایی را اعلام کرده بود اما فناوری مورد استفاده برای استقرار ماهواره ها در فضا را می توان برای پرتاب کلاهک های جنگی نیز به کار گرفت و به همین دلیل این برنامه باعث اضطراب در میان برخی کشورها شده است.

هم آمریکا و هم روسیه نسبت به پرتاب کاوشگر-1 ابراز ناخرسندی کرده بودند. اما ایران این موضوع را که آن موشک ماهیت نظامی داشته است رد کرد و گفت هدف آن جمع آوری اطلاعات آب و هوایی است.

تردید در مورد پیشرفتگی

ایران هدف از پرتاب کاوشگر-1 که از نوع راکت های "اندازه گیری" (sounding) بود را شناسایی محیط پروازی برای حمل نخستین ماهواره تحقیقاتی ایران به فضا اعلام کرد.

وظیفه راکت های اندازه گیری که گاه راکت های "تحقیقاتی" خوانده می شوند حمل ابزار به "زیرمدارها" - مدارهایی با ارتفاق بسیار پایین - و انجام آزمایش های علمی و اندازه گیری است.

ایران یک هفته پس از پرتاب جزئیاتی از آن ارائه کرد که حاکی از فناوری پیچیده موشک بود اما این موضوع زیر سوال رفت.


نشریه دفاعی جینز

آقای احمدی نژاد گفته بود که کاوشگر-1 چند مرحله ای است. وی گفت اولین قسمت آن 90 ثانیه پس از پرتاب جدا شد و با کمک چتر به زمین برگشت. قسمت دوم برای حدود 5 دقیقه وارد فضا شد و قسمت سوم موشک که شامل کلاهک آن می شد به سوی مدار رفت.

چند روز بعد اعلام شد که کاوشگر-1 داده هایی را از مداری به ارتفاع 200 تا 250 کیلومتر به زمین مخابره کرده است که حاکی از استقرار موفقیت آمیز موشک بود.

نشریه دفاعی "جینز" همان ماه در گزارشی ضمن تایید موفقیت آمیز بودن پرتاب افزود که فناوری آن از موشک شهاب-3 ایران برتر نیست.

این نشریه نوشت: "بیانیه های ایران حاکیست که پرتاب دو مرحله ای بوده است که نشان دهنده بهبود چشمگیر در توانایی های ایران خواهد بود... با این حال معاینه نزدیکتر تصاویر پرتاب نشان می دهد که این یک موشک یک مرحله ای با سوخت مایع است."

سوخت شهاب-3 نیز مایع است.

قرار بود ایران پیش از پرتاب ماهواره امید دو موشک دیگر را برای آزمایش به فضا بفرستد اما در این شش ماه پرتاب هیچ موشکی به فضا از سوی ایران گزارش نشده است.

این کشور در اکتبر 2005 اولین ماهواره تجاری به نام "سینا-1" را در پروژه ای مشترک با مسکو، سوار بر یک موشک روسی راهی فضا کرد.

ایران گفته بود ماهواره دیگری به نام "مصباح" - پروژه ای مشترک با یک شرکت ایتالیایی - را در سال 2005 پرتاب خواهد کرد.

با این حال خبر تکمیل آن ماهواره در سپتامبر 2007 اعلام و گفته شد برای پرتاب توسط روسیه در نوبت است. در این مدت هنوز خبری از پرتاب آن منتشر نشده است.

BBC
به خاطر داشته باش تاریك ترین لحظه شب نزدیكترین لحظه به طلوع خورشید است

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

توسط Shahryar » دوشنبه 28 مرداد 1387 11:17

[size=142][align=center]ویژگیهای "ماهواره بر سفیر یک"


«ماهواره بر سفیر یک» موشک حامل ماهواره از کلاس سبک است
که قادر است ماهواره ای سبک را در مدار LEO قرار دهد .


  
ارتفاع حضیض مدار آن 250 کیلومتر و ارتفاع اوج آن در حدود 500 کیلومتر است ، «ماهواره بر سفیر» دو مرحله ای بوده و در هر مرحله از موتورهای جداگانه استفاده شده است .

طول «ماهواره بر سفیر» در حدود 22 متر ، قطر آن 25ر1 متر و وزن آن بیش از 26 تن است .

«ماهواره بر سفیر» ساخت ایران است و با پرتاب موفق آن، توانایی کشور در قرار دادن محموله های سبک در مدار پایین زمین به اثبات می رسد .


«سابقه فنی» :

ارسال محموله به فضا معمولاً باموشک های غول پیکر انجام می شود و تنها مراکزی می توانند وارد این مقوله شوند که ساختار کارشناسی و فناوری لازم را دارا باشند، پرتاب «سفیر امید» پله اول در این مسیر است، این مهم با تکیه بر سوابق تجربی مراکز هوافضایی جمهوری اسلامی ایران که تاکنون بارها موشک های بزرگی را برای تست های مختلف و از جمله تست کاوشگر پرتاب نموده اند انجام شده است ، این مراکز با داشتن سیستم های مدیریتی و کیفیتی بالا و داشتن متخصصان مورد نیاز می توانند ضریب اطمینان لازم برای اینگونه ماموریت ها را ایجاد نمایند.

قابل ذکر است که در «ماهواره بر سفیر» بیش از 10 هزار تنوع قطعه به کار رفته است سهم قطعات پیچیده صنعتی در آن قابل توجه است و تمام قطعات تولیدی آن در صنایع داخلی ساخته می شود.


صنایع تولید بخش های مختلف «ماهواره بر» :


الف: بخش طراحی و تحقیقات

برای تحقیقات، طراحی و تولید یک «ماهواره بر» بخش طراحی باتوجه به انتظارات کارفرما طراحی کلان «ماهواره بر» را انجام می دهد و سپس مشخصات مورد نیاز خود را از مجموعه های موتور و پیشرانه ، سوخت ، هدایت و کنترل ، سازه و محفظه ی ماهواره معلوم می نماید.

ب : صنایع طراحی و ساخت موتور

«ماهواره بر سفیریک » دارای دو موتور مرحله یک و مرحله دو می باشد که هر دو در این صنایع ساخته می شود . موتور مرحله اول که موتور اصلی پرتاب می باشد قادر است محموله 26 تنی را تا ارتفاع 68 کیلومتر حمل نماید و پس از آن با جدایش مرحله اول ماموریت موتور مرحله دوم شروع می شود که خود از دو موتور تشکیل شده است و علاوه بر ایجاد پیش رانش با تغییر زوایه امکان کنترل مرحله دوم سفیر را فراهم می نماید.

در صنایع موتور فرایندهای پیچیده ای در ساخت قطعات، محفظه موتور، انژکتورها و توربوپمپ ها وجود دارد که تماماً باتوان داخلی انجام می شود.

ج : صنایع طراحی و ساخت سازه

سازه های فضایی به خاطر نوع کاربرد از ویژگی های خاص برخوردارند ، و علاوه بر سبک بودن بایستی دارای تحمل خوب مکانیکی باشند تا در برابر فرکانس های لرزش و تنش ها و فشارهای درونی و بیرونی مقاومت نمایند .

لذا نیاز به تخصص بالای طراحی و فناوری قابل قبول تولید می باشد تا مواد مورد نظر انتخاب شده و اجزاء ساخته شوند و به روش های علمی و مهندسی اتصالات صورت گیرد.

د : صنایع تحقیقات و تولید سوخت

«ماهواره برها» در جهان از سوخت های خاص استفاده می نمایند که تامین آنها با توجه به مصارف مشابه نظامی به هیچ وجه از منابع خارجی میسر نمی باشد لذا در این صنایع، تاسیسات صنعتی سوخت های مورد نیاز ایجاد شده که توانایی تامین نیازهای صنایع موتور و بخش های تحقیقاتی را دارا می باشد. مهندسان طراحی در این صنایع بدون نیاز به کمک خارجی این کارخانه ها را طراحی و به بهره برداری رسانیده اند .

هـ : صنایع طراحی و ساخت سیستم های هدایت کنترل

در این صنایع ده ها مجموعه الکتریکی و الکترونیکی که در سامانه پرتاب ماهواره کاربرد دارند ، طراحی و ساخته می شود . قطعات الکترونیک توسط بخش آماد تهی شده و قطعات تولیدی در بخش های صنعتی تولید می گردند بلوک های کامپیوتر پرواز، سیستم ناوبری ، منابع تغذیه ، باطری ها، عملگرها، فشارسنج ها ، کابلاژ و کلیه تسترهای ذاتی بلوک ها ، تستر «ماهواره بر» و تستر پرتاب در این صنایع طراحی و ساخته می شوند.

و : صنایع طراحی و ساخت تجهیزات پرتاب

در این صنایع کلیه تجهیزات حمل و آماده سازی «ماهواره بر» و تجهیزات میدان تست و پرتاب «ماهواره بر» ساخته شده و نصب می گردند برج سرویس مستقر در میدان توسط این صنایع طراحی و ساخته شده است. همچنین آماده سازی قبل از پرتاب و شارژ سوخت در این میدان انجام می گردد .

ز : صنایع طراحی و ساخت سنسور

در صنایع هوافضایی ساخت سنسورهای شتاب و سرعت از عوامل تعیین کننده می باشد و توانمندی در این زمینه گام مهمی در ساخت سیستم های ناوبری است.

واحد مرکزی خبر
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

175

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 آذر 1385 16:37

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 12 پست

توسط jupiter_2xl » دوشنبه 28 مرداد 1387 12:23

همينطور که ميدوند موتور مرحله اول ماهواره را به ارتفاع معين برده و موتور دوم ماهواره را به سرعت معين(که سرعت تقريبا بالايي هم هست) براي گردش در مدار ميرساند.
منم «كـورش»، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه توانمند، شاه بابل، شاه سومر و اَكَّـد، شاه چهار گوشه‌ي جهان(بخشي از فرمان كورش بزرگ)

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1130

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » دوشنبه 28 مرداد 1387 15:47

وزن ماهواره اميد چقدر هست؟

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

557

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » دوشنبه 28 مرداد 1387 16:49

فيلم: اطلاعات تکميلي درباره موشک ماهوار بر سفير اميد: (اين فيلم اطلاعات خوبي رو در اختيارتون قرار ميده)
http://www.speedyshare.com/820900742.html
:razz:
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تشکر شده: 148 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

توسط pasha85 » سه شنبه 29 مرداد 1387 04:49

وزن ماهواره امید تقریبا 20 کیلو هست

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

phpBB | CentralClubs