حرکات ورزشی منقطع بیشتر چربی می سوزاند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 231
تاریخ عضویت: سه شنبه 12 دی 1385, 8:01 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 113 بار

پست توسط siavash45 » سه شنبه 16 بهمن 1386, 8:22 am

حرکات ورزشی منقطع بیشتر چربی می سوزاند
محققان ژاپنی بیان می نمایند استراحت کردن به مدت 20دقیقه بین قسمتهای مختلف ورزشی که به مدت 30دقیقه به طول می انجامد نسبت به انجام تمرینات ورزشی بدون استراحت، منجر به سوزاندن سریع تر چربی ها می شود.

محققان به انجام آزمایش خون 7مرد که به طور متوسط 25 ساله بودند در طول و بعد از انجام تمرینات ورزشی در یک فاز ثابت پرداختند. مردان در 3 فعالیت متفاوت شرکت نمودند این فعالیتها از این قرار بودند.1- افراد در این فعالیت 1 ساعت به انجام تمرینات ورزشی پرداخته و پس از آن 1ساعت استراحت نمودند.
2- در این گروه افراد ابتدا 30دقیقه ورزش نمودند، سپس 20 دقیقه به استراحت پرداختند و مکرراً تمرینات ورزشی به مدت 30 دقیقه دیگر انجام گردید پس از دومین تمرین ورزشی 1 ساعت استراحت در نظر گرفته شد.

3- در فعالیت سوم افراد فقط 1 ساعت استراحت نمودند بدون اینکه هیچ گونه تمرین ورزشی انجام دهند.
افراد در طول استراحت بر روی یک صندلی نشسته بودند.

فعالیت ورزشی که به دو بخش منقطع تقسیم گشته بود نسبت به دو فعالیت دیگر در سوزاندن چربی بسیار موفق تر عمل نموده بود. محققان گزارش این تحقیق را در شماره ژوئنJournal of Applied physiology ارائه نمودند.

سی دقیقه دوم فعالیت ورزشی همچنین نمایانگر تحریک شدید اپی نفرین و کاهش سریع انسولین در نتیجه کاهش گلوکز پلاسما بود. بر این اساس محققان این تئوری را ارائه دادند که این وقایع شیمیایی در سوزاندن چربی ها نقش دارد.

محققان اگر چه خاطرنشان ساختند که دانشگاه طب ورزشی آمریکا انجام تمرینات متوسط ورزشی با زمان 45 تا 60 دقیقه را در سوزاندن چربی مناسب می داند لیکن هنوز در خصوص این موضوع به مباحثه می پردازند که نتایج آنها، تاثیرات سودمند استراحت دوره ای بین ورزش را نشان می دهد.

Kazushige Goto، سرپرست محققان از دانشگاه Tokyo بیان می دارد " بسیاری از مردم براین باورند که انجام تمرینات ورزشی طولانی مدت به منظور کاهش چربی بدن بهینه است اما مطالعات ما نمایانگر آن بوده اند که تکرار دوره های کوتاه ورزشی ممکن است باعث افزایش متابولیسم چربی و استفاده از آن در خلال ورزش کردن و پس از آن شود. این اطلاعات به منظور طراحی رژیم های ورزشی آگاه کنند خواهد بود." " اکثر افراد از اینکه ورزشی طولانی مدت را انجام دهند ناخشنود هستند. بنابراین تکرار فعالیتهای ورزشی با دوره های کوتاه مدت استراحت در فواصل این دوره ها کمک بزرگی را در راه رسیدن به لاغری ایفاء خواهد نمود."
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مترجم دکتر متین محمدی پور

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”