در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
61

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 تیر 1386 10:45

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

مقايسه كارت گرافيك

توسط r0zeabi » سه شنبه 7 اسفند 1386 20:13

سلام بر اساتيد سخت افزار

دوستان بين دو كارت گرافيك دست دو با مشخصات زير كدومشون بهتره(از نظر كارايي،ساپورت بازي وقيمت و...)
Ati radeon 9600 Pro
or
Geforse 5500
هردو شون 256 مگن و يه اندازه كار كردن :?
كوروش كبير :مرا بدون تابوت دفن كنيد تا تمام ذرات وجودم خاك ايران شود.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 7 اسفند 1386 21:00

r0zeabi جان
از نظر مشخصات Ati Radeon 9600 در ويستا پشتيباني ميشه، اما GeForce 5500 ظاهرا خير
پس نظر بنده رو بخواهيد Ati رو پيشنهاد ميکنم، هر چند از نظر کارائي
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » سه شنبه 7 اسفند 1386 23:07

اما GeForce 5500 ظاهرا خير

با اجازه از مهدی جان  دوست  عزیز  ما  

5500  رو ویستا  ساپورت میشه  و حتی نیازی به نصب  درایو  بعد از نصب   ویندوز  ویستا  نیست . به طور  کل   سری های   5200 به بالا رو ویستا  کار میکنند   .
r0zeabi,

دوست من  در  انتخاب بین  این  دو تا کارت  گرافیک  به  ظرفیت  اونها  توجه  نکنید .  در  دنیای  کارت های  گرافیک  چند تا  فن اوری  هست که وجود انها  در  یکی باعث  برتری  نسبت به  دیگریه . مثلا  ببینید  کدوم  از  کارتها   فناوری  بیشتری  رو  ساپورت میکنه . در  سی  دی  نصب و یا  دفتر  چشون موجوده
shader
Gamma proffessional
Agea
gpu
iهر کدام که  فناوری  بیشتری داشت مطمئن  کاراتر  خواهد بود  چون باعث   افزایش  کاربری    گرافیکی  سیستمتون خواهد  شد .برای  اطلاعات  کامل  در مورد  فناوری ها میتونی به سایت  p30world سر  بزنید

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 8 اسفند 1386 05:11

Mehdi2224 جان
من 5500 رو تست کردم، روي ويستا AeroEngine رو فعال نميکنه، شما گر تست کرديد لطفا بفرماييد وستا چه امتيازي به اين کارت ميده؟  :-(

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » چهارشنبه 8 اسفند 1386 05:23

Mahdi1944,

من کارت  گرافیکم   5500  بود  رو ویتاهم کار میکرد. البته   ویندوز ویستای من  نسخه ultimate  موسسه  امپروره که همواره بهترین  نسخه ها  رو میده  . حتی  درایورشو  نصب نمیکردم  خود به خود  ویندوز  میشناختش . الان هم  کارت  گرافیک  7300  زدم  جی فورس باز هم  بدون  مشکل کار میکنه . والله مهدی من نمیدونم این  چه  صیغه ایه  ولی برای من کار کرد . :?

تنها  مشکل من رو ویستا این مودم  دی اس ال هست که نمیشاستشون . یعنی  درایوی براشون وجود نداره . :?

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 8 اسفند 1386 07:18

Mehdi2224 جان
درسته که کار ميکنه، اما منظور از پشتيباني در ويستا يعني دارا بودن ShaderPixel 2 و يا بالاتر هست که انجين Aero در اون فعال ميشه
به هر حال من 9600 رو تست کردم اجين رو فعال ميکنه  :D