ایران مسلح به بمب اتم، یک ضرورت تاریخی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط mehdi321 » دو شنبه 19 فروردین 1387, 8:27 pm

يعني شما واقعا فکر ميکنيد که ايران سلاح هسته اي نداره ؟!؟!؟!؟!؟!؟! :smile: :???: :smile:

داره... داره... خوبشم داره...

ولي من موندم آژانس به اين گندگي رو چه جوري پيچونده؟؟؟؟ :-x

ايران خيلي وقته که سلاح هسته اي داره ( البته به فضل و ياري پروردگار و با کمک روسيه )

البته يه وقت فکر اشتباه نکنيدا فقط واسه احتياطه :m:a :m:a :m:a
«اى رهگذر هر كه هستى و از هر كجا كه بيايى مى دانم سرانجام روزى بر اين مكان گذر خواهى كرد. اين منم، كوروش، شاه بزرگ، شاه چهارگوشه جهان، شاه سرزمين ها، برخاك اندكى كه مرا در برگرفته رشك مبر، مرا بگذار و بگذر.»

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

پست توسط renger » دو شنبه 19 فروردین 1387, 9:37 pm

اگه منظورتون اون موشک هاي با کلاهک هسته اي ميگين که هنوز نه تاييد کردن نه تکذيب.

Junior Poster
Junior Poster

پست توسط mehdi321 » دو شنبه 19 فروردین 1387, 11:34 pm

منظورم خود خود بمب هسته اي هست
که ايران داره اما افشا نمي کنه و آمريکا هم خوب مي دونه که ايران به اين تکنولوژي مجهزه :m:a ::ns :m:a
«اى رهگذر هر كه هستى و از هر كجا كه بيايى مى دانم سرانجام روزى بر اين مكان گذر خواهى كرد. اين منم، كوروش، شاه بزرگ، شاه چهارگوشه جهان، شاه سرزمين ها، برخاك اندكى كه مرا در برگرفته رشك مبر، مرا بگذار و بگذر.»

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط renger » دو شنبه 19 فروردین 1387, 11:55 pm

اخه دوست من ما هنوز تاسيسات اتمي و فراوري اورانيوم کامل نشده و همين جوريش هم آمريکا ميخ کرده به ما اونوقت شما ميگي ايران بمب اتم داره؟
بر فرض که داره مي خواد چه جوري ازش استفاده کنه؟ بمب افکنش کو؟ با F-4 يا F-7?

Junior Poster
Junior Poster

پست توسط mehdi321 » سه شنبه 20 فروردین 1387, 12:07 am

ببين renger جان عزيز

من در مورد ايران تنها که صحبت نمي کنم تو پست اولمم گفتم به کمک روسيه
الان ديگه ايران و روسيه يکي شدن پس فکر کردي واسه چي پوتين مياد ايران يا ايران و روسيه چپ و راست قرارداد همکاري امضا ميکنن يا اينکه روسيه توي بحث هاي آژانس از ايران طرفداري ميکنه ؟؟؟
ايران براي مقابله با انگليس و آمريکا به روسيه احتياج داره و همينطور روسيه به استعداد و منابع طبيعي ايران..

نکنه مي خواي بگي که روسيه هم فقط F-4 و F-7 داره؟؟؟ :-x

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط renger » سه شنبه 20 فروردین 1387, 12:26 am

mehdi321 جان منظورت چيه؟ يعني ميگي روسيه اين بمب ها رو به ايران داده؟ :::P
يعني روسيه به خاطر ايران مياد اروپا و آمريکا ول ميکنه؟ روسيه خيلي دل سوخته واسه ماداشت جلوي 3 دور تحريم ميگرفت. هواپيماهاي سوخو-30 به ما ميفروخت.
عزيز من اين که فکر کنيم چون ايران و روسيه با هم قرارداد ميبندن يعني خيلي با هم پسر خاله هستن به نظر شما جند درصدشون به سر انجام ميرسه؟
نميگيم روسيه F-4 داره چون مطمئنم نداره ولي نمياد موقعيتش به خاط ايران متزلزل کنه.
بهتر واقع بين باشيم. روسيه هم تا زماني که منافعش تو ايران نباشه از ما حمايت نميکنه مطمئن باش.

Junior Poster
Junior Poster

پست توسط mehdi321 » سه شنبه 20 فروردین 1387, 12:45 am

renger عزيز
شما به نوشته هاي من دقت نمي کني
اول اين که روسيه نه تنها با اروپا و آمريکا هم پيمان نيست بلکه دشمن درجه ي يک اونها به شمار ميره
ثانيا من که نگفتم روسيه براي رضاي خدا اين کارو ميکنه بلکه گفتم روسيه به منابع طبيعي ايران نياز داره و به يک محل استقرار نياز داره تا در مقابل استعمار پير ( انگليس ) و قدرت اول جهان يعني آمريکا صف آرايي کنه

روسيه هيچوقت دوست نداشته که قدرت دوم جهان باشه , روسيه دوست داره که هميشه اول باشه پس هيچوقت در کنار آمريکا نميمونه

مخالفت نکردن فعلي اون با آمريکا به اين خاطره که بتونه قواي لازم براي رويارويي با آمريکا رو کسب کنه و آمريکا هم از همه جا بي خبر
به ماهواره هاي جديد روسيه نگاه کن
به جنگنده هاي جديد روسيه نگاه کن که تازه به گفته خودشون تا 4 يا 5 سال آينده نيروهاي نظاميشون از اين تکنولوژي ها بهره مند خواهند شد...

روسيه مي خواد به قدرت شوروي سابق برگرده و براي اينکار به يه سپر احتياج داره که مدتي فعاليت هاش رو به وسيله ي اون بپوشونه

الان همه جا حرف از ايرانه و هيچ کس توجهي به روسيه نداره و اين دقيقا اون چيزيه که روسيه مي خواد

خوب به همه چيز دقت کن به اين ميگن سياست نه اون که آمريکا قلدري مي کنه و ما هم مي گيم انرژي هسته اي حق ننه مسلم است :D ::ss :D

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

پست توسط KH.I.A.2500 » چهار شنبه 21 فروردین 1387, 3:54 am

من هم از نظرات شما سپاسگزارم , ولي اين تاپيک ربطي به خودرو نداره و اميدوارم آخرين پستم باشه :
black bird, نوشته : چرا براي توليد خودروي کم مصرف به سراغ ساير کمپاني هاي اتومبيل سازي که در اين زمينه تخصص فراوان دارند نرفتند؟ .... چرا محصولاتي مانند خودروي هيبريدي (هوندا اينسايت) که مصرف بنزيني در حدود 3 ليتر در 100 کيلومتر دارد و قيمتش در حدود يک پرشيا ELX است را وارد نمي کنند؟
:-o به همان دليل که عرض کردم يعني اقشار کم درامد ما که کم هم نيستند نميتوانند قيمت يک پرشيا elx و هزينه تعمير و نگهداري اش را بپردازند .

black bird, نوشته : در بيشتر کشورهايي که صنايع خودرو سازي ايران در آنها فعاليت مي کنند (از توليد تا صادرات) روند سياسي ضد آمريکايي حاکم است و ايجاد چنين قرارداد هايي نتيجه يک پيمان سياسي بين دو طرف است نه بر اساس برسي اقتصادي و در نظر گرفتن سود دهي آن.
:-o معمولا وقتي دو کشور با هم رابطه سياسي خوبي دارند حجم همکاريها و مبادلاتشان ( از هر نظر ) بيشتر ميشود . اين هم قطعي و منطقي نيست که ما تصور کنيم صادرات خودروهاي ايراني به اين کشورها لقمه زوري بوده که زير پرچم دوستي به خوردشان داده شده . گذشته از آن , خودرويي مثل پرايد به دليل اينکه استانداردهاي اروپا ( و شايد امريکا) را ندارد پس نميتوان آنها را به اروپا صادر کرد و جاي اين خودروها در همين کشورهايي است که صادر ميشود . و اما سمند : اين طورها هم که فکر ميکنيد نيست . سمند قرار است به 30 کشور جهان صادر شود که تعدادي از آنها دوست آمريکا و حتي اسرائيل هستند . به طور کلي اين کشورها عبارتند از : سوریه، عراق، اردن، لبنان، آذربایجان، اوکراین، تاجیکستان، روسيه , چين , ترکيه , الجزاير , بلاروس , سنگال , لهستان , بلغارستان , ساحل عاج ! , بوسني و چندين کشور آفريقايي و آسيايي ديگر . همچنين عزم ايران براي حضور هر چه بيشتر در ميان بازارهاي اروپايي جدي است . قيمت سمند در برخي از کشورهاي فوق از 11 هزار دلار تا 15 هزار دلار متغير است .

black bird, نوشته : در اين بازار ها هم رقابت سنگيني موجود است.آيا خودرو هاي ما که تکنولوژي و امکانات بسيار پايين تري دارند توانايي رقابت را دارا هستند؟
:-o خودروهايي که به بازارهاي خارجي عرضه ميشوند معمولا تجهيزات بيشتر و بهتري نسبت به خودروهاي داخلي دارند .

و اما در مورد ماليات بر خودرو در داخل و قيمت بالاي يک خودرو در داخل اين سوالي است که جوابي منطقي در اين مملکت ندارد و من در اين مورد با شما موافقم .

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1697 بار

پست توسط Achilles » دو شنبه 30 اردیبهشت 1387, 5:37 pm

renger نوشته شده:اخه دوست من ما هنوز تاسيسات اتمي و فراوري اورانيوم کامل نشده و همين جوريش هم آمريکا ميخ کرده به ما اونوقت شما ميگي ايران بمب اتم داره؟
بر فرض که داره مي خواد چه جوري ازش استفاده کنه؟ بمب افکنش کو؟ با F-4 يا F-7?

گفته میشه در موقع فروپاشی روسیه تعدادی از کلاهکهای اتمی آن کشور که در ایالتهای جدا شده ازآن کشور نگهداری میشدند، غارت شده و تا حالا اثری از آنها پیدا نشده.

بسیاری از کارشناسان، احتمال بسیار زیادی میدهند که این کلاهکها رو ایران خریده باشه.

در ضمن حمل یک بمب اتم حتما نباید توسط یک موشک یا f-15 صورت بگیره، بلکه میتونه طی سالیان و سر فرصت در نزدیکی مراکز حساس دشمن مونتاژ شده و منتظر سیگنال باشد !

بنظر من به سه دلیل این باید مجهز به بمب اتمی باشه :

1 - واقع شدن ایران در یکی از ثروتمند ترین مناطق دنیا از نظر منابع زیر زمینی

2 - واقع شدن ایران در بین مسلمانان سنی که خون شیعیان رو مباح میدونن

3 - داشتن همسایه های اتمی مانند هند، پاکستان، روسیه و اخیرا هم آمریکا !

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8082 بار
سپاس‌های دریافتی: 3724 بار

پست توسط KH.I.A.2500 » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 2:15 am

از نظر من هيچکدام از اون سه دليل قانع کننده نبود . فقط کلمه آخر گزينه سوم ميتواند دليل خوبي باشد .
اين دلايل ميتوانند بهانه اي باشند تا ايران در آينده به سلاح اتمي دست پيدا کند , نه اينکه با استناد بر اين دلايل بگوييم ايران هم اکنون بمب اتمي دارد .

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 11:02 am

اگر بنا باشه داشتن سلاح اتمي وزنه اي در سطح بين المللي باشه و قدرت چانه زني رو بالا ببره پس چرا برخي کشور ها بدون داشتن اين سلاح وزنه هاي سنگيني در جهان محسوب ميشن. آيا هند و پاکستان اتمي قدت چانه زني بيشتري دارند يا ژاپن، آلمان و ايتالياي غير اتمي؟ آيا ژاپن همسايه هسته اي نداره؟ آلمان و ايتاليا چطور؟ آيا ژاپن با اين سطحاز پيشرفت اقتصادي و صنعتي و سياسي تشخيص نميده که داشتن سلاح هسته اي ضروريه و کره شمالي که مردمش در گرسنگي محض زندگي مي کنن تشخيص ميده؟!!

واقعا جاي تاسفه که بعضي دوستان همواره در توهم جنگ به سر مي برن! :x
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1697 بار

پست توسط Achilles » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 11:45 am

dr_mehdi57 نوشته شده:اگر بنا باشه داشتن سلاح اتمي وزنه اي در سطح بين المللي باشه و قدرت چانه زني رو بالا ببره پس چرا برخي کشور ها بدون داشتن اين سلاح وزنه هاي سنگيني در جهان محسوب ميشن. آيا هند و پاکستان اتمي قدت چانه زني بيشتري دارند يا ژاپن، آلمان و ايتالياي غير اتمي؟ آيا ژاپن همسايه هسته اي نداره؟ آلمان و ايتاليا چطور؟ آيا ژاپن با اين سطحاز پيشرفت اقتصادي و صنعتي و سياسي تشخيص نميده که داشتن سلاح هسته اي ضروريه و کره شمالي که مردمش در گرسنگي محض زندگي مي کنن تشخيص ميده؟!!

واقعا جاي تاسفه که بعضي دوستان همواره در توهم جنگ به سر مي برن! :x

این کشورهایی که شما نام بردید جزو متحدان درجه 1 آمریکا هستن، یعنی اینکه بطور غیر مستقیم قدرت اتمی بحساب میان.

واقعا جاي تاسفه که بعضي دوستان همواره در ساده لوحی به سر می برن! :x

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”