در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

آخرين بازمانده «والت‌ديسني» و خالق «ميكي موس» درگذشت

توسط Leila » چهارشنبه 28 فروردین 1387 23:34

خبرگزاري فارس: «اولي جانستون»، آخرين بازمانده از گروه اوليه و 9 نفره والت ديزني و نقاش شخصيت‌هاي جذابي چون «ميكي‌موس» درگذشت.
  

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، «اولي جانستون»، معروف به نهمين پيرمرد، پس از 43 سال فعاليت براي كمپاني «والت ديزني»، دوشنبه گذشته در سن 95 سالگي درگذشت.
به گزارش رويترز، «جانستون» كه آخرين بازمانده از گروه 9 پيرمرد افسانه‌اي كمپاني والت ديزني بود، پس از يك‌دوره مراقب طولاني، براثر مرگ طبيعي در بيمارستاني واقع در واشنگتن درگذشت.
اين پيرمرد 95 ساله نقاش شخصيت جذاب «ميكي موس» و همچنين يكي از عوامل آثار كلاسيكي چون «سفيدبرفي و هفت كوتوله»، «پينوكيو»، «پيتر پن» و «كتاب جنگل» بود.
به گزارش فارس، «اولي جانستون»، متولد 31 اكتبر 1912 و فارغ التحصيل دانشگاه استنفورد بود. وي در 21 ژانويه 1935 به عنوان كارآموز وارد استوديوي ديزني شد و نخستين متحرك سازي‌هايش را روي انيميشن‌هاي كوتاهي چون «باغ ميكي» و «لاك‌پشت و خرگوش» تجربه كرد.
وي پس از آن وارد پروژه «سفيد برفي و هفت كوتوله» شد و پس از آن بود كه دوران درخشان او با همكاري در بيش از 24 فيلم آغاز شد، فيلم‌هايي چون: «فانتازيا»، «آواي جنوب»، «سيندرلا»، «آليس در سرزمين عجايب»، «بانو و ولگرد»، «101 سگ خالدار»، «كتاب جنگل و زيباي خفته».
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان