در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

Re: سوال در مورد بيماري روده ؟؟؟

توسط Dr.Akhavan » شنبه 8 فروردین 1388 10:14

اویس,  

همانطور که قبلا گفته شده است- IBS بیشتر به یک بیماری عصبی شبیه است تا بیماری گوارشی البته ای بیماری عصبی خود را به صورت علایم گوارشی نشان میدهد و در بیماران مختلف داروهای مختلفی موثر است و حتما یک دارو برای همه موثر نخواهد بود
این داروی شما هم فقط در درمان شما موثر بوده است و نه همه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Dr.Akhavan تشکر کرده اند:
Mahdi1944, KH.I.A.2500

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
27

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 خرداد 1386 21:16

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

توسط my golfs » يکشنبه 9 فروردین 1388 09:19

Dr.Akhavan نوشته است:اویس,  

همانطور که قبلا گفته شده است- IBS بیشتر به یک بیماری عصبی شبیه است تا بیماری گوارشی البته ای بیماری عصبی خود را به صورت علایم گوارشی نشان میدهد و در بیماران مختلف داروهای مختلفی موثر است و حتما یک دارو برای همه موثر نخواهد بود
این داروی شما هم فقط در درمان شما موثر بوده است و نه همه

مثلا در مورد من فقط نوروتریپتیلین جواب میده(خیلی از کلیدینیوم سی قوی تره)

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 3 خرداد 1389 11:23

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

پلیپ

توسط کمالخان » دوشنبه 3 خرداد 1389 11:33

با سلام من به خاطر خونریزی به پزشک مراجعه کردم که پزشک کلونوسکوپی کرد و پلیپ ریزی در داخل روده مشاهده شد و بیماری بواسیر هم تشخیص داد یعنی هر دو هم پلیپ هم بواصیر اما گفت چون پلیپ کوچک هست فعلا تا 2 -3 سال نیاز به عمل نداره الان  میخوام بدونم چگونه مطمین بشم که این پلیپ خطرناک نیست و تبدیل به سرطان نمیشود البته پزشک گفت که به خاطر کوچکی پلیپ جای نگرانی نیست در ضمن ازمایش خون و مدفوع هم انجام دادم و گفتند که سالم است لطفا سریع جواب منو بدین چون نگران هستم با تشکر کمالخان

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 3 خرداد 1389 11:23

توسط کمالخان » دوشنبه 3 خرداد 1389 12:06

[با سلام  حدودا 2 سال است که خونریزی داشتم و وقتی به پزشک مراجعه کردم هم بواسیر و هم پولیپ کوچیکی در روده مشاهده شد که دکتر گفت احتمال سرطانی بودنش صفره و از مایشات خون و مدفوع انجام شد که هر 2 خوب بود و باید بگم پولیپ خیلی ریز بود و حتی دکتر بزور دید میخواستم بدونم چطور باید مطمین بشم که سرطانی نیست و ایا باید به حرف این 2 دکتر بسنده کنم لطفا سریع پاسخم بدین

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 19 آبان 1391 17:01

توسط ghojeghi3281 » جمعه 19 آبان 1391 17:30

ضمن عرض سلام تشکر از خدمات شما -اینجانب 55 ساله ساکن استان گلستان از 15-20 سال قبل که یکبار دچار اسهال شدید همراه با خون ریزی خفیف روده شده بودم گاه گاهی وهر وقت به بدنم بر بر اثر کار یا ورزش فشار جسمی وارد شود اسهال تکرار شده ولی از آن موقع تا حل خون مشاهده نشده است و هر گاه اسهال میگیرم از قرص مترونید ازول استفاده میکنم فوری تاثیر گذاشته و اسالم قطع میشد ولی الان مدت 4 روز است که فقط صبح ها اسهال خفیفی دارم که رنگ مدفوع کدر و قیری است و روزانه 2 عدد قرص مترونید ازول استفاده کردم ولی هنوز به حال عادی طبیعی بر نگشته است و دچار استرس ونگرانی شدم قبلا فشارم پایین میامد ولی الان حالم خوبه فقط نگرانم این یعنی چه - باید چکار کنم     با تشکر

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 دی 1394 23:43

توسط 25mno » پنج شنبه 17 دی 1394 23:59

سلام و وقت به خیر .یه بیماری دیگه هم هست که علائم مشابه داره . میکروبی در معده باید وجود داشته باشه اما تعدادشون بیشتر از حد مجاز میشه . و علائمی خیلی شبیه سندروم روده تحریک پذیر داره . برای درمان : عرق 3 گیاه (3 ق غ نیم ساعت قیل غذا )، روغن تقویت معده (5 قطره در 1 ق غ آب وسط غذا)، پودر مرباخ (1ق غ )، پودر شیرین بیان (یک چهارم ق چ)( هر دو را در یک لیوان آب جوش دم کرده و صاف شده آن  2 ساعت بعد از غذا )، علک ( نصف ق چ آخر شب. لبها و قاشق را با روغن چرب کنید)  . عرق 3 گیاه ، روغن تقویت معده  روزی 3 بار .پودر مرباخ ، پودر شیرین بیان  روزی 2 یا3 بار . مدت درمان 21 روز.

shafagh 2 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 14:57

توسط atena9568 » چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 15:03

سلام دوست عزیز خسته نباشی

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ,  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

قبلي