در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

سوال در مورد سيستم خريد فروشگاه آنلاين

توسط H@med » جمعه 6 اردیبهشت 1387 22:08

سلام
من قصد طراحي يك فروشگاه آنلاين رو دارم ولي نمي دونم از چه سيستم خريدي استفاده كنم.يه خورده سرچ كردم ديدم همه راجب pardakht.com و يا ايران ماركت يا پايگان صحبت مي كنن يكي ميگه اين خوبه يكي ديگه مي گه نه بده  :? ولي كسي نمي گه كه چه جوري بايد به اين سيستم وصل شد ؟اين لينكي كه اين سايتها مي دن بايد چه جوري تو سبد خريد به كار برد؟اگر كسي مي دونه منو راهنمايي كنه لطفا
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain I

Captain I

نماد کاربر
674

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 شهریور 1386 09:33

جايگاهم آسمان است...

آرشيو سپاس: 133 مرتبه در 51 پست

توسط atropak » جمعه 6 اردیبهشت 1387 23:15

اگر مي خواي فروشگاه را بندازي به جاي اينکه از پرداخت استفاده خودت مستقيما با پست قرارداد ببند اين پرداخت و... مثل دلال مي مونند. اگر توجه کرد باشيد موقع درخواست خريد به عنوان خدمات پستي 84 تومان ازت مي گيرند ( البته اگر جنس بين 1000 تا 2000 تومان باشه براي قيمت هاي گرون تر بيشتر مي گيرند)
ولي چرا؟
پست يک سرويسي داره به نام ( تحويل در مقابل بها) : يعني وقتي که جنس را آورد در خونتون پول را ازتون مي گيره ، جنس را تحويل ميده ، دقيقا مثل پرداخت و...
حالا پرداخت مياد اين وسط اين کار را براي شما مي کنه يعني اون 84 تومان را به پست مي ده که قبلا از مشتري گرفته ، يه خورده از روي پول پست مي خوره ( بنده دو تا سي دي پست پيشتاز کردم از قم به بندر عباس ازم 550 تومان گرفتند همون را از قم پست کردم کرمانشاه 550 تومان گرفتند دوباره همون را از قم پست کردم تهران 550 تومان گرفتند  :grin:  ) حالا پرداخت مي آد 1500 تومان پول پست مي گيره ، تا 1000 تومانش فرضا مي ده به پست بقيه اش براي خودشه ، بعدا دوباره از روي جنس هاتون هم يه درصدي مي گيره مثلا از روي هر سي دي 5 تا 10 درصد مي خوره . در ضمن براي راه اندازي  بايد 100.000 تومان بدي (الان دقيقا يادم نيست چون پارسال زنگ زدم به پرداخت ازشون پرسيدم) اون وقت سالي 50.000 تومان هم بايد پول شارژ بدي. حالا حساب کن يه کسي که بخواد فروشگاه اينترنتي راه بندازه بايد چه قدر بکشه روي اين جنس هاش تا بتونه فقط شکم اين پرداخت را پر کنه  :-?  وقتي هم که گرون مي ده کسي ازش نمي خره چون واقعا نمي صرفه يک سي دي 500 توماني را بخواد بخره 2000 تومان تازه 1500 هم پول پست بده.
در صورتي که اگر همين شخص از سيستم خود پست استفاده کنه همون جنس مي تونه بده 500 تومان ، 84 تومان هم مي ده به پست و پست هم خودش به روي انصاف هزينه پست پيشتاز را از خريدار مي گيره.
حالا اين  تحويل در مقابل بها بهتره يا پرداخت و ايران ماركت يا پايگان و هزارتاي ديگه  :-x

حالا اگر مي خواي از اين سيستم پست استفاده کني اينجا را ببين بعدش برو با اداره ي پست قرارداد ببند البته يه پرس و جو هم بکني بد نيست. حال کسي از عزيزان هم اگر اطلاعات تکميلي در اين زمينه داره بده.
http://post.ir/DesktopModules/Articles/ ... &mid=10792

يه سرويس ديگه داره که مي توني زنگ بزني بياد در خونتون جنس را بگيره در مورد اين يکي اطلاعات زيادي ندارم.
http://post.ir/DesktopModules/Articles/ ... &mid=10790

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

توسط H@med » شنبه 7 اردیبهشت 1387 11:29

من تماس گرفتم با  پست صحبت كردم.نمي شه ما به عنوان فروشنده مستقيما با پست قرار داد ببنديم . گفتن كه اداره پست فقط با شركتهايي مثل پرداخت قرارداد داره وفقط مي تونيم با اين شركتها قرارداد ببنديم يا همون روش قديمي كه  اول پولو بريزن به حساب بعد خودمون پست كنيم.

ولي سوال من اينكه :shock:  "اين لينكي كه سايت پرداخت بعد از قرارداد مي ده براي هر محصول مخصوص هست؟من بايد اين لينكو كجا قرار بدم تو طراحي سايتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟"
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

Captain I

Captain I

نماد کاربر
674

تاريخ عضويت

جايگاهم آسمان است...

توسط atropak » شنبه 7 اردیبهشت 1387 12:09

من تماس گرفتم با پست صحبت كردم.نمي شه ما به عنوان فروشنده مستقيما با پست قرار داد ببنديم . گفتن كه اداره پست فقط با شركتهايي مثل پرداخت قرارداد داره وفقط مي تونيم با اين شركتها قرارداد ببنديم يا همون روش قديمي كه اول پولو بريزن به حساب بعد خودمون پست كنيم

:-O  :-O  :-O  :-O  من خودم ازشون پرسيدم  :?

بعد از عضويت در پرداخت يک کنترل پنل مديريتي به شما مي ده که شما اجناستون را توي اون اضافه مي کنيد بعدش براي هر جنسي که اضافه کرديد يک لينک به شما مي ده. اون وقت شما اون لينکي که براي هر کالا مجزاست را در صفحه ي مخصوص خود جنس قرار مي ديد.

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

توسط H@med » شنبه 7 اردیبهشت 1387 12:27

يك سوال ديگه : اگر يك مشتري اومد يك جنسي سفارش داد حالا من بايدچه جوري اونو به پرداخت بدم و بعدش پرداخت چه كار مي كنه و چه جوري اونو به دست مشتري مي ده؟؟

شرمنده اينقدر سوالهاي ابتدايي مطرح مي كنم  :o مي خوام روال كارو كامل بدونم.با تشكر

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » شنبه 7 اردیبهشت 1387 12:30

[quote]
    من خودم ازشون پرسيدم  

بعد از عضويت در پرداخت يک کنترل پنل مديريتي به شما مي ده که شما اجناستون را توي اون اضافه مي کنيد بعدش براي هر جنسي که اضافه کرديد يک لينک به شما مي ده. اون وقت شما اون لينکي که براي هر کالا مجزاست را در صفحه ي مخصوص خود جنس قرار مي ديد.
همون  جریان  نگه بان  در  بیمارستان های  دولتی هست
دوست من اداره پست موظفه که مستقیما  با  مشا  وارد  قرار  داد بشه و حق  اعمال  امری  رو مبنی بر  قرار داد  با  سایر  شرکت ها نداره
احتمالا  شرکت  پرداخت زیر میزی خوبی داده  تا  امتیاز  ثبتی  خلاف قانون برای خودش  بگیره و درکنار اون هم  خودش منفعت کنه و هم  زیر میزی های خوبی  برای  پست بمونه
بهشون بگید  حق  انجام چنین  کاری  رو ندارید  در  صورت  تکرار با مدیر  پست هماهنگ  کنید  ارگر اون هم جزو  اونها  بود  ضمن ارسال  ایمیل  به وزارت  کشور و شکایت  از اونها   به  بازرسی کل کشور  برای  پیگیری مراجعه کنید  

پست  حق  قرار دادن واسطه بین  خود و مشتری  رو نداره  اساس  اینترنت هم  ریشه کنی واسطه هاست نه   اینکه دو باره دلال های  بازار بریزن  تو اینترنت  :-o

شما  یکی  از دو  تا  سیستم
farsi commerce
zen cart رو میتونید  ممستقیما نصب کنید   هر  دوشون  زبان  فارسی  رو  پشتیبانی میکنند و میتونید یک فروشگاه انلاین  برای خودتون  به صورت  رایگان ایجاد کنید   :shock:

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

توسط H@med » شنبه 7 اردیبهشت 1387 13:10

من در واقع نمي خوام براي كسب درآمد اين كارو بكنم صرفا يك پروژه دانشجويي هست كه بايد انجامش بدم.در ضمن اينم به سوال قبليم اضافه كنم كه آيا براي هر بسته هر چقدر وزنش باشه هزينه ارسال اون 1000 تومن هست؟؟؟

Captain I

Captain I

نماد کاربر
674

تاريخ عضويت

جايگاهم آسمان است...

توسط atropak » شنبه 7 اردیبهشت 1387 14:09

h1h2h3 نوشته است:يك سوال ديگه : اگر يك مشتري اومد يك جنسي سفارش داد حالا من بايدچه جوري اونو به پرداخت بدم و بعدش پرداخت چه كار مي كنه و چه جوري اونو به دست مشتري مي ده؟؟

شرمنده اينقدر سوالهاي ابتدايي مطرح مي كنم  :o مي خوام روال كارو كامل بدونم.با تشكر

پست می آید در منزل شما جنس را تحویل می گیره. در واقع این جوری به نظر می رسه که انگار  پرداخت با نام شما جنس را به پست سفارش می ده بعد پست اون را به مشتری تحویل می ده ولی پول را خودش می گیره. فکر کنم خودشون گفتند که هر ماه پول فروش اجناس را به حساب فروشنده واریز می کنند ( دقیقا یادم نیست  :?  ) یعنی یک ماه پول توی حساب پرداخت می خوابه  :-?

h1h2h3 نوشته است:من در واقع نمي خوام براي كسب درآمد اين كارو بكنم صرفا يك پروژه دانشجويي هست كه بايد انجامش بدم.در ضمن اينم به سوال قبليم اضافه كنم كه آيا براي هر بسته هر چقدر وزنش باشه هزينه ارسال اون 1000 تومن هست؟؟؟

خیر- برای وزن های مختلف فرق می کنه.

Mehdi2224 نوشته است:احتمالا شرکت پرداخت زیر میزی خوبی داده تا امتیاز ثبتی خلاف قانون برای خودش بگیره و درکنار اون هم خودش منفعت کنه و هم زیر میزی های خوبی برای پست بمونه

به نظر بنده هم باید همین کار را کرده باشه. از اون جایی که این سیستم تا حالا 2000 تا فروشگاه را جذب خودش کرده و 1 میلیون جنس فروخته در آمد خیلی خوبی داشته ، پس خیلی راحت می تونه زیر میزی بده  :-(