تمامي شرايط و مدارک براي خلباني هواپيماهاي مسافربري ( کامل)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي غير نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70466 بار
سپاس‌های دریافتی: 31263 بار
تماس:

Re: تمامي شرايط و مدارک براي خلباني هواپيماهاي مسافربري ( کا

پست توسط Mahdi1944 » یک شنبه 21 شهریور 1389, 7:06 am

,
لطفا فارسي تاپيک کنيد، توصيه ميکنم يک بار قوانين انجمن رو مطالعه بفرماييد، ارسال فينگليش مجاز نيست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط بردیا.و » سه شنبه 6 مهر 1389, 1:30 pm

[COLOR=#494429][FONT=Century Gothic]سلام می خوام بدونم آدرس و تلفن آن مرکز آموزش فنون هوایی کجاست؟؟ اصلا از کجا شروع کنم؟؟  

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط farzan26 » دو شنبه 24 آبان 1389, 9:47 pm

سلام
من یک سئوال داشتم
من سنم 26 سال هست و از سلامتی جسمی خوبی هم بر خوردار هستم و انقدر عاشق خلبانی و هواپیمای مسافربری هستم که از سال 1998 با flight simulator دارم کار میکنم تا الان و کار کردنم هم روی آموزش هایی هست که توی خود برنامه بوده . جوری من به خلبانی و هواپیما علاقه و عشق دارم که مواقعی که حالم خوب نباشه به فرودگاه میرم و هواپیما ها رو نگاه میکنم , با این کار حالم بهتر میشه.
آیا من توی این سن شانسی دارم یا خیر ؟

New Member
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط kalahan 2 » چهار شنبه 1 تیر 1390, 4:04 pm

سلام

من دانش آموز سال دوم دبیرستان رشته ی ریاضی ام.

میشه به من کمک کنید و بگید که از الان چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم خلبان یه شرکت هواپیمایی خارجی بشم؟

و اینکه درباره ی حقوق خلبانی هم صحبت کنید.

من شنیدم که شرکت هواپیمایی هما با ساعتی 600 هزار تومن خلبانی یاد میده و مدرک معتبری میده آیا مدرکش واقعا معتبره؟

با تشکر

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34080 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » چهار شنبه 1 تیر 1390, 6:25 pm

دوست عزیز و گرامی, جناب kalahan 2 تصویر
درود بر شما تصویر

چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم خلبان یه شرکت هواپیمایی خارجی بشم؟

جهت استخدام و پرواز در شرکت های هواپیمایی بین المللی و خارج از کشور, شما موظف به فراگیری فنون هوایی و اخد گواهینامه های: PPL, CPL, IR و ATPL (در کشورهای ICAO) و تحت نظر سازمان های قانون گذار همان کشور و یا مورد تائید آن کشور میباشید. بخشی از منطقه آسیا, آفریقا و اقیانوسیه (شامل استرالیا و نیوزلند) تحت نظر سازمان ICAO و اروپا (به استثنا کشورهای اسکاندیناوی) تحت نظر IATA و JAA و همچنین آمریکا و کانادا تحت نظر FAA میباشند. به عنوان مثال چنانچه شما قصد داشته باشید در یک شرکت آمریکایی همچون JetBlue استخدام شوید, باید دارای 6 گواهینامه پروازی مطابق قوانین FAA باشید. سایر مدارک نیز در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط لازم و پس از گذراندن یک دوره تکمیلی, قابل تبدیل و Regular میباشند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] گواهینامه خلبانی PPL و صادر شده از جانب FAA 
درباره ی حقوق خلبانی هم صحبت کنید.

حقوق مادی هر خلبان, به عوامل متعددی ه
مچون: وضعیت اقتصادی شرکت هواپیمایی, نوع هواپیما و Type پروازی, سابقه پرواز (بر مبنای ساعت), درجه خلبان, ناحیه عملیات و .... وابسته میباشد. متاسفانه حقوق مادی خلبانان در داخل کشور (اعم از نظامی و غیر نظامی) بسیار ناچیز و در مقابل هزینه تحصیل (بالغ بر 70 میلیون تومان در شاخه غیر نظامی) بسیار تاسف برانگیز میباشد. حقوق پایه کمک خلبان B727 و F-100 در شرکت Iran Air و به عنوان Airline رسمی ایران در ازای 110 ساعت پرواز در ماه, معادل 850 الی 1 میلیون تومان میباشد و در مقابل حقوق پایه کاپیتان B747 در همان شرکت معادل 2/8 الی 3/5 میلیون تومان است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
B737-800 
در مقابل, حقوق پایه فارق التحصیلان خلبانی در آمریکا و به عنوان کمک خلبان B737-800 و بدون هیچگونه سابقه پروازی, در ازای 75 ساعت پرواز در ماه, معادل 25 هزار دلار میباشد! در صورت پرواز اضافه بر این میزان, مقدار 20% به مبالغ فوق در ازای هر ساعت افزوده میگردد. این رقم برای کاپیتان یک فروند A380 در شرکت هواپیمایی Emirates و در ازای 90 ساعت پرواز در ماه, به مبلغ 45 الی 50 هزار دلار نیز میرسد!

من شنیدم که شرکت هواپیمایی هما با ساعتی 600 هزار تومن خلبانی یاد میده و مدرک معتبری میده آیا مدرکش واقعا معتبره؟

تا آنجا که بنده میدانم نرخ مصوب مرکز آموزش فنون هوایی Iran Air تا پایان سال 1389 جهت هر ساعت آموزش پرواز تا مقطع IR یا همان Instrument Rating معادل 200 الی 260 هزار تومان (بدون احتساب دوره زمینی) تعیین گردیده بود. با اینحال بر خلاف تبلیغات گسترده ای که آموزشگاه های خلبانی به راه انداخته اند, حدود 2 سال است که هیچیک از مدارک صادر شده توسط سازمان هواپیمایی ایران (CAO) مورد تائید سایر کشورها و شرکت های هواپیمایی خارجی نمیباشد و حتی اخیرا" امتیاز تبدیل و Regular نیز حذف گردیده است! متاسفانه بخشی از این موضوع ناشی از هواپیماهای فرسوده و محدود و بخش دیگری از آن, مربوط به تحریمات و فشارهای سیاسی میباشد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

New Member

پست توسط kalahan 2 » جمعه 3 تیر 1390, 3:07 pm

خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتان.

این شغل نیاز به رفتن به دانشگاه دارد یا خیر؟

به نظر شما چه کشور هایی برای آغاز این کار مناسب ترند و آسانتر استخدام میکنند؟

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

پست توسط airplane » جمعه 3 تیر 1390, 7:54 pm

CAPTAIN PILOT نوشته شده:دوست عزیز و گرامی, جناب kalahan 2 تصویر
درود بر شما تصویر

چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم خلبان یه شرکت هواپیمایی خارجی بشم؟

جهت استخدام و پرواز در شرکت های هواپیمایی بین المللی و خارج از کشور, شما موظف به فراگیری فنون هوایی و اخد گواهینامه های: PPL, CPL, IR و ATPL (در کشورهای ICAO) و تحت نظر سازمان های قانون گذار همان کشور و یا مورد تائید آن کشور میباشید. بخشی از منطقه آسیا, آفریقا و اقیانوسیه (شامل استرالیا و نیوزلند) تحت نظر سازمان ICAO و اروپا (به استثنا کشورهای اسکاندیناوی) تحت نظر IATA و JAA و همچنین آمریکا و کانادا تحت نظر FAA میباشند. به عنوان مثال چنانچه شما قصد داشته باشید در یک شرکت آمریکایی همچون JetBlue استخدام شوید, باید دارای 6 گواهینامه پروازی مطابق قوانین FAA باشید. سایر مدارک نیز در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط لازم و پس از گذراندن یک دوره تکمیلی, قابل تبدیل و Regular میباشند.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] گواهینامه خلبانی PPL و صادر شده از جانب FAA 
درباره ی حقوق خلبانی هم صحبت کنید.

حقوق مادی هر خلبان, به عوامل متعددی ه
مچون: وضعیت اقتصادی شرکت هواپیمایی, نوع هواپیما و Type پروازی, سابقه پرواز (بر مبنای ساعت), درجه خلبان, ناحیه عملیات و .... وابسته میباشد. متاسفانه حقوق مادی خلبانان در داخل کشور (اعم از نظامی و غیر نظامی) بسیار ناچیز و در مقابل هزینه تحصیل (بالغ بر 70 میلیون تومان در شاخه غیر نظامی) بسیار تاسف برانگیز میباشد. حقوق پایه کمک خلبان B727 و F-100 در شرکت Iran Air و به عنوان Airline رسمی ایران در ازای 110 ساعت پرواز در ماه, معادل 850 الی 1 میلیون تومان میباشد و در مقابل حقوق پایه کاپیتان B747 در همان شرکت معادل 2/8 الی 3/5 میلیون تومان است.

B737-800 
در مقابل, حقوق پایه فارق التحصیلان خلبانی در آمریکا و به عنوان کمک خلبان B737-800 و بدون هیچگونه سابقه پروازی, در ازای 75 ساعت پرواز در ماه, معادل 25 هزار دلار میباشد! در صورت پرواز اضافه بر این میزان, مقدار 20% به مبالغ فوق در ازای هر ساعت افزوده میگردد. این رقم برای کاپیتان یک فروند A380 در شرکت هواپیمایی Emirates و در ازای 90 ساعت پرواز در ماه, به مبلغ 45 الی 50 هزار دلار نیز میرسد!

تا آنجا که بنده میدانم نرخ مصوب مرکز آموزش فنون هوایی Iran Air تا پایان سال 1389 جهت هر ساعت آموزش پرواز تا مقطع IR یا همان Instrument Rating معادل 200 الی 260 هزار تومان (بدون احتساب دوره زمینی) تعیین گردیده بود. با اینحال بر خلاف تبلیغات گسترده ای که آموزشگاه های خلبانی به راه انداخته اند, حدود 2 سال است که هیچیک از مدارک صادر شده توسط سازمان هواپیمایی ایران (CAO) مورد تائید سایر کشورها و شرکت های هواپیمایی خارجی نمیباشد و حتی اخیرا" امتیاز تبدیل و Regular نیز حذف گردیده است! متاسفانه بخشی از این موضوع ناشی از هواپیماهای فرسوده و محدود و بخش دیگری از آن, مربوط به تحریمات و فشارهای سیاسی میباشد.

موفق باشید تصویر

کاپیتان عذز میخوام این عکس خودتی.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخرین ويرايش توسط 2 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: خیر دوست عزیزم! تصویر فوق متعلق به کاپیتان (خانم) و کمک خلبان (آقا) در شرکت هواپیمایی British Airways انگلستان میباشد.
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34080 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 3 تیر 1390, 8:12 pm

دوست عزیز و گرامی, جناب kalahan 2 تصویر
درود بر شما تصویر

این شغل نیاز به رفتن به دانشگاه دارد یا خیر؟

اساسا" در سراسر دنیا روش های متفاوتی جهت فراگیری فنون هوایی و در مقاطع مختلف وجود دارد اما در ایران و با توجه به ساختار سیستم آموزشی کشورمان, این رشته عموما" توسط مراکز خصوصی و در غالب دوره های غیر دانشگاهی (خارج از کنترل وزارت علوم) و تحت نظر سازمان هواپیمایی کشور برگزار میگردد. البته برخی از دانشگاه های علمی کاربردی در صنعت هوایی نیز این رشته را آموزش میدهند اما از آنجا که این مراکز هواپیما ندارند, لذا برنامه پروازها مجددا" با مراکز خصوصی هماهنگ میگردد!

دانشگاه های معتبری همچون Oxford بریتانیا, دارای مراکز آموزش فنون هوایی در کشورهای: انگلستان, آمریکا, اسپانیا, استرالیا و ... میباشند و فارق التحصیلان این مراکز, به نوعی در سیستم آکادمیک و تحت نظر وزارت علوم و تحصیلات انگلستان تحصیل مینمایند و در پایان دوره, مدارک آنها به مهر Science and Education Ministry of UK نیز ممهور میگردند.

به نظر شما چه کشور هایی برای آغاز این کار مناسب ترند و آسانتر استخدام میکنند؟

بطور کلی مدارک صادر شده توسط FAA دارای بالاترین ارزش و جایگاه علمی در سراسر دنیا میباشند و قابلیت تطابق و Regular به کلیه Type ها نیز محیا میباشد. اما همانطور که در پست پیشین یادآوری شد, مراکز آموزش این Type تنها در خاک آمریکا و کانادا وجود دارند و این موضوع, کمی راه را برای ایرانیان دشوار مینماید. در بحث استخدام نمیتوان کشور و یا شرکت هواپیمایی خاصی را نام برد اما در این زمینه نیز طبق پیش بینی کمپانی Boeing, تا سال 2012 میلادی صنعت هوایی آمریکا به بیش از 1 میلیون نیروی متخصص نیاز خواهد داشت که از این میزان حدود 30% را خلبانان تشکیل میدهند. همچنین لازم به یادآوری میباشد, سازمان هواپیمایی کشور, بنابر محدودیت های امنیتی به هیچ عنوان مجوز پرواز جهت افرادیکه در خارج از کشور دوره دیده اند را صادر نمینماید و شرکت های هواپیمایی داخلی (مگر در موارد خاص) اجازه استخدام این افراد را ندارند!

موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

New Member

پست توسط kalahan 2 » شنبه 4 تیر 1390, 12:21 am

خیلی خیلی ممنون :-)

New Member

پست توسط payne » دو شنبه 21 آذر 1390, 7:07 pm

سلام.آزمونش کجاست؟با آزمون سراسری یکیه؟اگه کسی تو رشته خلبانی قبول بشه بعد تو تست پزشکی رد بشه تکلیفش چیه؟

New Member

پست توسط milad512 » سه شنبه 28 شهریور 1391, 1:59 pm

سلام دوستان!!
من عاشق خلبانی ام!
این شرایط منه:
-ترم آخر کاردانی مکانیک!
-دیپلم هنرستان معدل 16وخورده ای :D
-چشام یکیش 0.25و اون یکی 0.5
-دندون 2-3 تا پر کردم!
-لکنت زبان یذره!خیلی کم..مثلا کسایی که 7-8 ساله با منن شاید 3-4 بار لنکت منو دیدن باشن..خیلی کمه!
همین!
-مشکل مالی هم تا 90-100 تومن ندارم.
قدمم:189
هیچ مشکل بیماری و... ندارم.فقط همینا..
معافیت خدمت رو هم دارم بحاطر جانبازی پدر.
سنمم 18 لخاطر اینکه قبلا جهشی خوندم و اینا خیلی جلو افتادم.
میخواستم ببینم میتونم وارد این کار شم؟؟؟
اگه آره آدرس؟تلفن؟چیزی؟
ممنون میشم..این ایمیل منه:
gh_milad_70@yahoo.com

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط رحمان صالحی » یک شنبه 7 اردیبهشت 1393, 11:42 am

با عرض درود و خسته نباشید

چشمم ضعیف است ایا مشکلی دارد برای ثبت نام?

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي غير نظامي”