در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت به بحث بپردازيد.
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

جلوگيري از بوي بد عرق

توسط ganjineh » دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 19:34

استفاده از مواد ضد عرق و ضد بو (دئودرانت ها و مام ها) باعث کوچک شدن سلول هاي عرق مي شوند و ترشحات عرق را کم مي کنند، لذا استفاده از مواد مذکور که داراي نشان استاندارد و تاييديه باشند، در بر طرف کردن بوي بد عرق تاثير به سزايي خواهند داشت.

دکتر غلامحسين غفارپور، متخصص بيماري هاي پوست و مدير گروه پوست دانشگاه علوم پزشکي ايران در گفت و گو با ايسنا واحد علوم پزشکي ايران اظهار داشت: پوست بدن در تنظيم دماي بدن تاثيرگذار است. پوست از طريق مغز، فرمان ترشح عرق را به غدد عرق صادر مي کند و با تعريق آب بدن، گرماي دروني آن خارج شده و به اين ترتيب با حفظ دماي داخلي، از اعضاي درون بدن محافظت مي شود.

وي با اشاره به اين که در بدن هر انسان بين يک ميليون و 600 تا چهار ميليون غده ي عرق موجود است، افزود: برخي از غدد چربي به نام « آپوکرين » در برخي نقاط بدن، از جمله زير بغل به وفور وجود دارند و باعث بوي بد زير بغل مي شوند.

دکتر غفارپور ادامه داد: ترشحات اين غدد بي رنگ و بو هستند، اما وقتي زير بغل فرد قرار مي گيرند، پروتئين آنها تحت تاثير يک سري از باکتري ها تجزيه شده و بوي بد را به وجود مي آورند.استحمام روزانه براي از بين بردن ميکروب ها، استفاده از مواد ضد عرق و ضد بو و همچنين تعويض لباس ها به صورت روزانه مناسب ترين راه از بين بردن اين مشکل خواهد بود.

اين متخصص بيماري هاي پوست همچنين در خصوص بوي بد پا در افراد اظهار داشت: کف پا از وجود اين غدد چربي عاري است، اما داراي يک لايه شاخي ضخيم است که در خارجي ترين بخش پا قرار دارد. اين بخش که پروتئيني است تحت تاثير همان فرآيند زير بغل قرار گرفته و پس از تجزيه، باعث ايجاد بوي بد پا مي شود.

وي در خصوص از بين بردن و جلوگيري از ايجاد اين مشکل در افراد توصيه کرد: بهتر است لايه شاخي اين قسمت از پا، روزانه بوسيله سنگ پا تراشيده شود، چرا که پروتئين هاي اين ناحيه منبع تغذيه مناسبي براي ميکروب ها هستند. همچنين استفاده از جوراب هاي نخي و کفش هاي چرم با کف مناسب از ايجاد بوي بد پا جلوگيري مي کند.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 فروردین 1387 12:36

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

توسط asbs » سه شنبه 10 اردیبهشت 1387 09:24

ممنونم :-o
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان