اتحادیه اروپا بانک ملی را تحریم خواهد کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
پست: 778
تاریخ عضویت: جمعه 26 آبان 1385, 3:04 pm
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

اتحادیه اروپا بانک ملی را تحریم خواهد کرد

پست توسط ghadami2005 » سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 2:11 pm

به گزارش فرارو به نقل از روزنامه اسراییلی جروزالم پست، در آخرين جلسه كميته سياسي و امنيتي اتحاديه اروپا در روز جمعه در بروكسل ، ايتاليا پس از مخالفتهاي طولاني براي تحريم بانك ملي ايران، با قرار دادن اين بانك در ليست موسسات و افراد حاضر در ليست تحريمات اتحاديه اروپا موافقت كرد.

منابع رسمی اعلام كرده اند كه اين نشانه اي از تمايل سيلويو برلوسكني نخست وزير جديد ايتاليا براي در پيش گرفتن روشي متفاوت در قبال رژیم تهران است.

به نوشته این روزنامه تا روز جمعه ، ايتاليا بزرگترين شريك تجاري جمهوری اسلامی در اروپا و بزرگترين مخالف تحريم بانك ملی هم بود كه در اين ميان اتريش،‌ اسپانيا و قبرس نيز با اين كشور همراه بودند كه در پي اين اقدام ايتاليا اين كشورها نيز مخالفت خود را با تحریم برداشته اند.

جروزالم پست نوشت كه پيوستن بانك ملي به ليست تحريمها مي تواند تأثيرات بسيار زيادي داشته باشد چرا كه اين بانك يكي از مهمترين ابزار ارتباطات مالي و تجاري ميان رژیم تهران و اتحاديه اروپا است.

آخرين قطعنامه سازمان ملل با شماره 1803 در مورد تحريم رژیم تهران خواستار بررسي دقيق نحوه اعمال تحريمهاي مالي بر جمهوری اسلامی به ويژه بر بانكهاي ملي و صادرات بود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”