در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15478

تشکر کرده: 10208 مرتبه
تشکر شده: 3960 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توليد بازي مطابق باورهاي ملي و مذ

توسط Mahdi1944 » شنبه 6 خرداد 1385 21:23

طرح تاسيس بنياد ملي بازيهاي رايانه اي ، با هدف توجه ويژه به ساماندهي توليد بازيهاي رايانه اي به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد. هفته گذشته در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي که به رياست دکتر احمدي نژاد تشکيل شد، موضوع تاسيس اين بنياد ملي تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به تصويب رسيد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از جام جم، اداره کل روابط عمومي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، در اين زمينه اعلام کرد: پس از مطالعات گسترده اي که در شوراي هنر و دبيرخانه شوراي عالي صورت گرفت ، طرح تاسيس بنياد ملي بازيهاي رايانه اي ، با هدف توجه ويژه به ساماندهي توليد بازيهاي رايانه اي و تلاش براي توليد اين بازيها مطابق با باورهاي ملي و مذهبي و ارتقائ کيفيت آموزشي اين بازيها و همچنين حمايت و هدايت متخصصان کشور در جهت دستيابي به فناوري پيشرفته توليد آنها، به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد.
بر اساس اين گزارش ، با توجه به تحقيقات انجام شده ، به دليل ضعف توليدات داخلي ، بيش از 95 درصد بازيهاي رايانه اي موجود در کشور، توليد خارج است و بسياري از اين بازيها، آسيبهاي جدي فرهنگي ، اجتماعي و رواني را به قشر جوان و نوجوان کشور وارد مي کند. خبرهاي رسيده حاکي از آن است که کار اجرايي بنياد مذکور بزودي در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با مسووليت معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري فراهم خواهد شد. بد نيست بدانيد که نتايج يک تحقيق نشان مي دهد که 56 درصد جوانان ايراني علاقه بسيار زيادي به انجام بازيهاي کامپيوتري و استفاده از اينترنت در اوقات فراغت دارند ؛ به گونه اي که از ميان 2.64 درصد جواناني که در زمان فراغت خود مشغول بازي مي شوند، 7.38 درصد بازيهاي کامپيوتري را براي اين امر انتخاب مي کنند. حمايت از پديد آورندگان بازيهاي رايانه اي منطبق با هنجارها و ارزشهاي ملي و اسلامي ، شناسايي و جذب متخصصان اين رشته جذاب و سرگرم کننده ، ارتقاي سطح آگاهي و فهم کودکان و نوجوانان ، هماهنگي و مشاوره در ساخت و مشارکت در نظارت بر صحنه بازيهاي رايانه اي در کشور از اولويت هاي اساسي بنياد ملي بازيهاي رايانه اي به شمار مي رود.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
sinaset

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان