در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 آبان 1386 11:31

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

کمک در نصب سرور اينترنت

توسط keshish » يکشنبه 15 اردیبهشت 1387 10:11

با سلام خدمت تمام اساتید
اول از هر چیز معذرت می خوام وقتتون رو می گیرم و دوم هم ممنون از سایت پربار شما و زحماتی که برای اعضای کم سوادی مثل من می کشید.
من در محل کار خودم به یه مشکل بزرگ برخوردم که در اینترنت هرچی گشتم نتونستم راه حلی پیدا کنم.
ابتدا شرح کاملی از شبکه موجود در اداره(محل کارم)رو در اختیار می گذارم:

محل کار ما سه طبقه هست.در طبقه اول و در اطاق ما سه سرور قرار داره که یکیش برای شبکه ابلاغ هست و از ناول بر روی اون سواره و دوتای دیگه برای سیستم اتوماسیون اداری هست که یکیش Domain Controller هست و DHCP بر روی اون فعاله و دیگری برنامه اصلی اتوماسیون رو داره.
خوب این به طور معمول این دوتا سرور یه آی پی استاتیک دارن که DC دارای آی پی 192.168.0.1 و دیگری دارای آی پی 192.168.0.2 هست و DHCP هم اومده به تمامی کلاینت های تعریف شده آی پی داده.

حالا اصل ماجرا(که برای من نامفهومه و برای شما اساتید آسان):
من می خوام یه سرور دیگه در شبکه راه بندازم برای اینترنت(از نوع ADSL).خیلی راحت بگم:چطور این کار رو انجام بدم که هیچ مشکلی برای برنامه اتوماسیون کلاینتها پیش نیاد.منظورم اینه که آی پی هاشون بهم نخوره.چون این برنامه اتوماسیون خیلی حساسه و به محض یه ایراد کوچیک از کار می افته.
من شنیدم و خوندم اگه دستگاهی رو به عنوان سرور اینترنت قرار بدیم،خودش میاد به کلاینتها آی پی میده که من نمی خوام آی پی که DHCP اتوماسیون داده بهم بخوره.
لطفاً یه راهنمایی کامل بفرمائید که اولا چطور سرورم رو راه بندازم،در ثانی چطور اینترنت رو به اشتراک بذارم و چطور مدیریت کنم؟

می دونم درخواستم درست نبود و اگه کسی بخواد کمک کنه باید وقت بذاره،اما واقعاً در صورت نشدن این کار موقعیت کاری من در خطر می افته.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1387 11:48

keshish جان
تا اونجايي که من از توضيحاتتون فهميدن هيچ نيازي به کار خاصي نيست که بخواد IP تغييري بکنه
شما بايد تمام کامپيوترهايي که ميخواهيد به اينترنت ADSL دسترسي داشته باشند رو وارد هاب سوئيچ کنيد و IP سرور رو هم مثلا 192.168.0.10 بگذاريد، بعد وارد کانشکن ADSL شده و Sharing رو براي کانکشن LAN فعال کنيد، در قسمت Setting هم پورت‌هاي مورد نياز رو براي دسترسي به http, ssl, pop3 , ... بسته به نياز فعال کنيد، به هر حال اين نياز شما تا اينجايي که توضيح داديد، هيچ نيازي به تغيير IP در اون وجود نداره و فقط بايد کامپيوتر قابل شناسايي توسط بقيه کامپيوترها بشه و تنظيمات ساده‌اي که نوشتم رو انجام بديد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

يکشنبه 27 آبان 1386 11:31

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط keshish » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387 11:43

ممنون از راهنماييتون
يعني وقتي من يه سيستم رو به عنوان سرور قرار دادم و همون آي پي که شما گفتيد رو ست کردم ديگه نياز نيست مثلاً DHCP رو فعال کنم؟سرور جديد(اينترنت) همون آي پي هاي قبلي کلاينتها که از DHCP سرور اتوماسيون گرفته اند رو قبول مي کنه؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 21 اردیبهشت 1387 02:18

keshish
اگر DHCP رو تغييري نديد، نيازي به کار خاصي نيست، البته اگر اينترنت رو هم از روي سرور اتوماسيون که DHCP روي اون فعال هست فعال کنيد بهتر خواهد بود

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
39

تاريخ عضويت

شنبه 2 دی 1385 12:57

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 2 پست

توسط aryah » دوشنبه 23 اردیبهشت 1387 15:19

اگر بخواهیم فقط یک تعداد از کامپیوترها و نه همه اینترنت داشته باشند چه تنظیمی باید انجام شود؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 12:29

aryah,
در اين صورت بايد از برنامه‌هاي مديريت کافي‌نت مثل CyberCafe استفاده کنيد

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

دوشنبه 14 آبان 1386 12:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط darvish12703 » شنبه 23 شهریور 1387 23:23

من Active Directory نصب کردم و حالا می خوام یه سیستم دیگه بصورت Client بهش اضافه کنم. از مسیر Start\Administrator Tools\Active Directory Users And Computers می رم تو و توی Domainام یه Organizational Unit معرفی می کنم و وقتی می خوام توی این Organizational Unit یه User بسازم بعد از اتمام مراحل Error میده:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

البته من چه Password وارد کنم و چه وارد نکنم همین Error میاد. نیاز فوری دارم ممنون می شم حتی اگر ازطریق تلفن یا چت براتون میسر بشه به من کمک کنید.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 24 شهریور 1387 02:44

darvish12703,
موضوع کاملا واضح هست، پسوري که داديد خيلي ساده و با طول کم هست، يک پسورد حداقل 6 کاراکتر تشکيل شده از حروف و اعداد وارد کنيد مشکل حل خواهد شد

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
193

تاريخ عضويت

يکشنبه 16 تیر 1387 06:21

آرشيو سپاس: 284 مرتبه در 57 پست

توسط pervis.ir » يکشنبه 24 شهریور 1387 10:06

دوست عزیز Mahdi1944 اگه نسخه فارسی win server 2003 در دسترستون هست لطف کنید مارا بی نصیب نگذارید .
خفته در خوناب غم ياران من  
                                     اي دريغ از غرش شيران تنگستان من