در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

"آیرون من" و فروشي بي سابقه

توسط Leila » يکشنبه 15 اردیبهشت 1387 23:19

فیلم ابرقهرمانی "آیرون من" در نخستین روز نمایش در آمریکای شمالی در 4105 سینما 4/33 میلیون دلار فروخت و پس از اولین "اسپایدرمن"، رکورد بیشترین فروش روز جمعه یک فیلم غیردنباله‌ای را از آن خود کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، ورایتی اعلام کرد "آیرون من" با بازی رابرت داونی جونیر به نقش ابرقهرمان معروف قصه‌های مصور انتشارات مارول روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بازار بین‌المللی نیز حداقل 30 میلیون دلار فروش داشت.رابرت داونی جونیر در صحنه‌ای از فیلم "آیرون من"

با احتساب فروش سانس‌های آخر شب پنجشنبه، اولین فیلم مستعد فروش و بزرگ تابستان 2008 در یک روز و نیم تقریبا 5/38 میلیون دلار فروخته است. داونی جونیر در "آیرون من" نقش تونی استارک صنعتگر ثروتمند و دردسرساز را بازی می‌کند که در افغانستان اسیر گروهی تروریست‌ می‌شود و در زندان زرهی با قابلیت شلیک گلوله و موشک برای خود می‌سازد.

"آیرون من" روز جمعه بهترین فروش روز اول ماه مه یک فیلم را پس از 8/59 میلیون دلار "اسپایدرمن 3" در سال 2007، 4/39 میلیون دلار "اسپایدرمن" در سال 2003 و 2/31 میلیون دلار "ایکس 2: اتحاد افراد ایکس" در سال 2003 داشت. ضمن اینکه پس از اولین "اسپایدرمن" رکورد بیشترین فروش روز جمعه یک فیلم غیردنباله‌ای را از آن خود کرد.

انتظار می‌رود "آیرون من" به کارگردانی جان فاوریو در سه روز و نیم اول نمایش به فروشی در حدود 90 میلیون دلار دست پیدا کند. گوئینت پالترو، ترنس هوارد و جف بریجز دیگر بازیگران این فیلم هستند که با بودجه 135 میلیون دلاری ساخته شده و مورد استقبال بیشتر منتقدان قرار گرفته است.

رده دوم جدول از آن کمدی رومانتیک "ندیمه" به کارگردانی پل وایلند شد که در اولین روز اکران در 2729 سینما حدود 4/5 میلیون دلار فروش داشت. پاتریک دمسی در این فیلم نقش مردی محبوب را بازی می‌کند که وقتی بهترین دوستش با بازی میشل موناهان تصمیم به ازدواج می‌گیرد و از او می خواهد "ندیمه"اش باشد، سر دو راهی قرار می‌گیرد.

کمدی "مادر کوچولو" با بازی تینا فی و ایمی پولر در دومین جمعه اکران 45 درصد تماشاگران را از دست داد و 5/3 میلیون دلار فروخت. مجموع فروش فیلم 5/25 میلیون دلار است. کمدی "هارولد و کومار از خلیج گوانتانامو می‌گریزند" جان هرویتس و هیدن اسکلوسبرگ با از دست دادن 65 درصد تماشاگران با 1/2 میلیون دلار چهارم شد. مجموع فروش فیلم 3/21 میلیون دلار است.

فیلم کمدی "از یاد بردن سارا مارشال" با حضور کریستن بل و جیسن سیگل پنجمین فیلم پرفروش روز جمعه بود. این فیلم در 2872 سینما به فروشی در حد 9/1 میلیون دلار دست یافت و مجموع فروش خود را در هفته سوم به 6/40 میلیون دلار رساند.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان