در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

674

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 شهریور 1386 09:33

محل سکونت

جايگاهم آسمان است...

آرشيو سپاس: 133 مرتبه در 51 پست

مقایسه قیمت مسکن در تهران و لس آنجلس

توسط atropak » جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:41

سایت البرز: راديو آمريکا گزارش داد، بحران در بخش مَسکن و افزايش قيمت آن در ايران با وجود رکود در خريد و فروش در سال جاري وارد مرحله جديدي شده به طوري که متوسط قيمت مسکن در تهران از شاخص هاي قيمت آن در گرانترين نقاط لس آنجلس در آمريکا نيز بالاتر رفته است.

گزارشگر راديو آمريکا خاطرنشان کرد، ادامه روند افزايش بي سابقه بهاي مسکن در ايران حتي دولت جمهوري اسلامي ایران را مجبور به واکنش کرده است.

این گزارش افزود که رئيس جمهوري ایران در يک واکنش انفعالي تلويحا اعلام کرد که دستش براي پائين آوردن قيمت ها کوتاه است و قيمت ها در جاي ديگري تعيين مي شود.

گزارشگر راديو امريکا به نقل از يک کارشناس مسکن در تهران که نامش اعلام نشد چنين گفت: در شهر ري آپارتمان متري حدود يک و نيم تا دو ميليون تومان، ‌در نازي آباد در حدود يک ميليون و هشتصد تا دو ميليون و سيصد هزار تومان،‌ در خيابان شاپور حدود دو ميليون و پانصد هزار تومان، يوسف آباد و کريم خان و امير آباد آپارتمان متري بين سه تا چهار ميليون تومان است.

در زعفرانيه شش تا هشت ميليون تومان و بهترين نقاط خيابان فرشته در حدود ده ميليون تومان است.

گزارشگر راديو امريکا افزود، در گرانترين مناطق لس آنجلس قيمت هاي منازل مسکوني بسيار مجلل و ويلايي را اگر بخواهيم به متر تبديل کنيم حدود پنج ميليون تا ده ميليون تومان در متر مربع است.

به ادعای اين گزارشگر، سياست هاي انزوا طلبانه اقتصادي از طرف نظام جمهوري اسلامي، هزينه هاي پنهان بسيار سنگيني را بر اقتصاد ايران تحميل مي کند و قيمت تمام شده بسياري از کالاها و خدمات از جمله مصالح ساختماني که از دلايل گراني مسکن است را از متوسط استاندارد جهاني گران تر مي کند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان