تاثیر مصرف غذاهای تند بر کاهش وزن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

تاثیر مصرف غذاهای تند بر کاهش وزن

پست توسط atropak » یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 7:52 pm

بررسی ها نشان داده که مصرف فلفل و ادویه جات تند تاثیرات مفیدی بر سلامت پوست و بهبود کیفیت خواب دارد.

به گزارش مهر به نقل از چایناویو، خوردن غذای سبک فلفل دار پیش از خواب ، علاوه بر راحت خوابیدن ، سلامتی پوست و سوخت و ساز بهتر بدن را نیز به همراه دارد و موجب جلوگیری از افزایش وزن می شود.

به گفته این محققان، خوردن فلفل قرمز و خردل باعث کاهش وزن شده و افزایش نوشیدن مایعات بعد از این گونه غذاها نیز مانع چاقی می شود.

در عین حال اخیرا بررسی هایی نیز انجام شده که حاکی از نقش ضد میکروبی فلفل و غذاهای تند است که البته تحت بررسی های بیشتر است.

در ضمن از آنجایی که ادویه جات برای دردهای التهابی مفاصل مفیدند و فلفل نیز از گروه ادویه جات است، احتمالا مصرف آن برای کاهش این گونه دردها نیز موثر می باشد.

اما باید توجه داشت افرادی که دارای مشکلات و اختلالات دستگاه گوارش و معده هستند حتما باید تحت نظر پزشک از مواد غذایی گوناگون از جمله فلفل استفاده نمایند.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 79 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار
تماس:

پست توسط vesta200 » یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 10:19 pm

از خواندن اين خبر بسيار خوشحال شدم.اما بدليل مشکلاتي که بنده دارم از خوردن غذاي تند از طرف پزشک معالجم منع شدم.برام دعا کنيد .مراقب خودتون باشيدمن عاشق فلفلم :) :smile:
در میان هر سیب،دانه ی محدودی ست. در دل هر دانه، سیب نامحدود، چیستانی ست عجیب.دانه باشیم نه سیب

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”