در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

اطلاعاتی در مورد لپتاپ میخام ؟

توسط JavadRadical » شنبه 28 اردیبهشت 1387 16:28

سلام دوستان .  :D
من قصد خرید یک لپتاپ دارم ولی میخام قبل از اون یک سری اطلاعات بدست بیارم .
از تمامی دوستان ممنون میشم که منو راهنمایی کنند .  :o

دوستان ایا امکان تعویض قطعات یک لپتاپ وجود داره . قطعاتی مثل رم . کارت گرافیک و cpu ؟ اگر این امکان وجود داره میشه قیمت یک رم 1گیگ یک کارت گرافیک 512 و یک cpu با قدرت پردازش خوب رو بگید ؟
ایا بین قدرت پردازش لپتاپ و pc  تفاوت وجود داره ؟ یکی از دوستان من میگه قدرت پردازش لپتاپ بیشتر از pc هستش . ایا همینطوره ؟
من لپتاپ رو بیشتر برای بازی میخام  :D  ایا لپتاپی با قیمت حدود 800 هزار تومان یا 1 میلیون تومان قدرت اجرای مناسب بازی های امروزی رو دارا هست ؟ به فرض اینکه من رم و گرافیک اون رو هم با نوع پر قدرت تری تعویض کنم ؟
میشه لپتاپی با مشخصات مورد نیاز من که عموما برای اجرای بازی های کامپیوتری در سفر یا اوقات فراغت  هستش معرفی کنید ؟ :(

بهترین مارک موجود در بازار با قیمتی بین 800 هزار تومان تا یک میلیون تومان چه مارکی هست ؟
ایا خدمات پس از فروش و گارانتی داره ؟
من شنیدم که لپتاپها رو به روش های نرم افزاری اپگرید میکنند . میخواستم کمی بیشتر در این مورد بدونم ؟ این امکان تا چه حد وجود داره ؟ ایا داخل کشور هم این کار انجام میشه ؟ تا چه حد این کار در افزایش قدرت لپتاپ موثر هستش ؟ من شنیدم اپگرید لپتاپ تو ایران امکان پذیر نیست و برای این کار باید اونها رو به کشور های حوضه ی خلیج فارس برد ! ایا این درسته ؟
و کلا هرچیز دیگه
از لطف تمامی دوستان پیشاپیش سپاس گذارم . :(
:)  :)

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10178 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 09:16

JavadRadical جان
اول از همه لبتاپ به خاطر ضرافتي که داره چندان مناسب بازي نيست، و البته در اين رنج قيمتي، لبتاپي که گرافيک قدرتمند داشته باشه و مناسب بازي باشه تقريبا وجود نداره
اما بهترين گزينه لبتاپهاي Dell سري Inpsiron و يا Vostro هست که مدلهايي از اونها در رنج قيمتي مورد نظر شما قرار داره
براي مثال Vostro 1000, Vostro 1500, Inspiron 1521, Inpspiron 1525
عموما قطعات قابل تعويض لبتاپها (منظور از تعويض، يعني قابل ارتقا به مدل بالاتر) رم، هارد ديسک، ديسک خوان و رايتر هستند و کمتر لبتاپي خواهيد يافت که مثلا امکان ارتقا CPU,Graphic رو داشته باشه
در مورد سرعت و کارائي، چون قطعات در خود کارخانه سرهم بندي ميشوند و سازگارترين قطعات با هم استفاده ميشوند، از سرعت و کارائي بهتري برخوردار هستند که به خاطر بهتر مچ شدن قطعات هست
گارانتي و ... هم در ايران براي لبتاپ بي‌مصرف هست، البته تمام لبتاپها معمولا بين يک تا سه سال گارانتي بي‌المللي دارند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

توسط JavadRadical » يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 09:23

ضمن سپاس از شما مهدی عزیز  :razz:
میشه مارک لپتاپی رو معرفی کنید که قابلیت تعویض گرافیک رو داشته باشه یا حد اقل گرافیک 512 داشته باشه و قابلیت ساپورت رم یک گیگ رو هم داشته باشه و برای بازی کردن مناسب باشه ؟ ( من خودم نفهمیدم چی پرسیدم  :grin:  )
لطفا قیمت تقریبی رو هم بگید .
سپاسگذارم  :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 11:26

JavadRadical,
همينطور که عرض کردم چنين مدلي در رنج قيمت مورد نظر شما وجود نداره، تا اونجايي که اطلاع دارم، برخي مدلهاي توشيبا امکان تعويض CPU  گرافيک رو دارند، اما در مورد مشخصات سخت افزاري، تقريبا اغلب لبتاپهاي موجود در بازار حداقل 1GB رم دارند و يا به راحتي قابل ارتقا هستند، از جمله همين مدلهايي که براتون نوشتم، در مورد گرافيک هم رم اون چندان اهميتي نداره، مهم پردازشگر و SP هست، براي گرافيک بالا بايد بيش از يک ميليون هزينه کنيد، حدود 1300 دلار ميتونيد مدل مورد نظرتون رو پيدا کنيد که بنده Dell رو پيشنهاد ميکنم و اگر ميخواهيد بيش از 1300 دلار هزينه کنيد مارک سوني

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

توسط JavadRadical » يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 14:42

مهدی جان سپاس . :razz:
من حاظرم حالا کمی بیشتر هزینه کنم و لپتاپ مورد نظرم رو بگیرم . اما میشه در مورد قدرت پردازش کمی بیشتر توضیح بدید  :shock:
من تا حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان میتونم کنار بزارم  اما میشه با لپتاپی با این مشخصات بازی کرد ؟ یعنی جوابگوی بازی های امروزی هست ؟
سپاس :razz:  :razz:  :)  :)  :(  :(

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 اردیبهشت 1387 20:13

JavadRadical,
رم گرافيک اهميت داره، اما نه به اندازه قدرت پردازش GPU و ShaderPixel و ...
به طور معمولا 128MB کافي هست، در صورتي که امکان استفاده از رم سيستم علاوه بر رم خود گرافيک وجود داشته باشه
براي مثال در رنج قيمت مورد نظر شما بنده Dell XPS M1530  v رو پيشنهاد ميکنم که قيمت پايه اون با مشخصات مد نظر شما (128MB NVIDIA® GeForce® 8400M GS) حدود 1000 دلار هست

Intel® Core™ 2 Duo T5550 (2MB cache/1.83GHz/667Mhz FSB)
Genuine Windows Vista® Home Premium Edition
Glossy, widescreen 15.4 inch LCD (1280x800) & 2.0 MP Camera
Slot Load DVD+/-RW (DVD/CD read/write)
2GB4 Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz (2 Dimms)
Size: 160GB1 5400rpm SATA Hard Drive
128MB NVIDIA® GeForce® 8400M GS
High Definition Audio 2.0
Dell Wireless 1395 802.11g Mini Card
56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery
Tuxedo Black
1Yr In-Home Service,2 Parts Labor,24x7 Phone Support

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

توسط JavadRadical » دوشنبه 30 اردیبهشت 1387 17:38

مهدی جان ضمن سپاس از شما  :razz:  :razz:  :D
یعنی با همچین سیستمی بازی های امروزی رو به خوبی میشه اجرا کرد ؟ ::ss
بازی هایی مثل : ایر بورن ,  بایو شاک , استالکر یا کلا بازی هایی که امروزه تو رنج سیستم پر قدرت pc قرار میگیرند رو همچین سیستمی میتونه اجرا کنه ؟ اونم بدون مشکل  :D
قیمت برای من اهمیت داره اما مهم تر از قیمت برای من کارایی اونه . خودتون خوب میدونید با پیشرفت بازی های امروزی هر روز نیاز به سیستم های قوی تری برای اجرای این بازی های پر قدرت و سنگینه  :D
ایا میشه به این سیستم حد اقل برای یکی 2-3 سال اینده اعتماد کرد ؟ چون خریدن همچین چیزی کمی سنگینه و تعویض مجدد اون و خرید سیستمی پر قدرت تر خیلی به صرفه نیست .
گاهی اوقات ادم کمی هزینه ی بیشتر میپردازه تا اینده رو تضمین کنه منم اگر مجبور بشم این کار رو میکنم چون بازی یکی از محبوب ترین سرگرمی های منه  :grin:  .
اگر این سیستم جوابگو نیست من حاظرم کمی بیشتر هزینه کنم تا به حد دلخواهم برسم .
لطفا کمی بیشتر راهنمایی کنید .
و یک چیز دیگه ایا قیمت پایه ای که شما عرض کردید قیمت پایه ی فروش در ایرانه یا اینکه قیمت پایه ی فروش در ایران از این بیشتره ؟
سپاس  :razz:  :razz:  :razz:  :(

Major II

Major II

نماد کاربر
30

تاريخ عضويت

سه شنبه 9 اسفند 1384 17:19

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 1 پست

توسط Ali-MG2 » دوشنبه 30 اردیبهشت 1387 23:06

من تو این زمینه خیلی وارد نیستم اما تا اونجایی که خودم گشتم لپتاپی که قیمتش مناسب باشه گرافیکش خوب باشه این مدلها هست :

(SONY VAIO) مدل : VGN-FZ340EB

پردازنده Intel Core 2 Duo T7250 2.0 GHz ، دو مگابايت L2 Cache
250 گيگابايت هارد ساتا ، 3 گيگابايت RAM ، کارت گرافيک Nvidia GeForce 8400M GT با 256 مگابايت حافظه ويدئويی
صفحه نمايش 15.4 اينچی ، وزن 2.8 کيلوگرم
عمر باطری5.5 ساعت
قيمت: 15,500,000 ريال
------------------------------------------------------
DELL مدل : VOSTRO 1500

پردازنده Intel Core 2 Duo T7500 2.2GHz ، چهار مگابايت L2 Cache
250 گيگابايت هارد ساتا ، 2 گيگابايت RAM ، کارت گرافيک NVIDIA GeForce 8400M GS با يک گيگابايت حافظه ويدئويی
صفحه نمايش 15.4 اينچی ، وزن 2.8 کيلوگرم
عمر باطری 3 ساعت
قيمت: 12,800,000 ريال
----------------------------------------------------
(HP) مدل: pavilion dv2750

پردازنده Intel Core 2 Cuo T7500 2.2GHZ , چهار مگابايت L2 Cache
160گيگابايت هارد ، دو گيگابايت RAM ، کارت گرافيک nVIDIA GeForce 8400M GS با 895 مگابايت حافظه ويدئويی
صفحه نمايش 14.1 اينچ ، وزن 2.5کيلوگرم
قيمت: 12,700,000 ريال
---------------------------------------------------
(HP) مدل: pavilion dv2799

پردازنده Intel Core 2 Duo T9300 2.4Ghz, شش مگابايت L2 Cache
250 گيگابايت هارد ، دو گيگابايت RAM ، کارت گرافيک Geforce 8400M GS با 1047 مگابايت حافظه ويدئويی
صفحه نمايش 14.1 اينچ ، وزن 2.5کيلوگرم
قيمت: 15,800,000 ريال
اگر از قوانینت پیروی نکنی پس اونا به چه دردی میخورن ؟

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

توسط JavadRadical » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 00:11

Ali-GM2 عزیز , ضمن قدر دانی و سپاس فراوان از شما بخاطر پاسختون  :razz:  :razz:  :)

از دوستان متخصص در خواست دارم که نظرشون رو در مورد لپتاپ DELL مودل : VOSTRO 1500  بیان کنند . :D
ایا به نظر شما این با اونچه من مد نظرم هست سازگاری داره ؟ یعنی بازی های امروزی رو ساپرت میکنه و تا یکی 2-3 سال اینده میتونه نیاز منو برطرف کنه و بازی ها رو هم ساپورت کنه ؟
از نظر من قیمتش مناسبه و مشخصات ظاهری هم بد نیست 2 گیگابایت رم پردازنده 2.2 کارت گرافیک 8400 با یک گیگابایت حافظه ویدئویی
اگر دوستان لطف کنند از نظر فنی کمک کنند خیلی ممنون میشم  :)   :razz:  
2تا سوال دیگه هم پیش اومده  ::ss
ایا میشه ظرفیت رم این لپتاپ رو افزایش داد ؟ اخه لپتاپ اولی رم 3 گیگ داره  
و اینکه ایا میشه باطری رو با باطری با دوام تری تعویض کرد ؟ اخه فقط 3 ساعت شارژ داره  :sad:

:razz:  :razz:  :)  :)  :(  :(

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 01:51

JavadRadical جان
شما هر چيزيک ه بگيريد در رنج ريز 2 ميليون، براي سه سال ديگه کاربردي نخواهد داشت از نظر گرافيک و بازي، چون بسيار با سرعت در حال تغيير و تحول هستند، اما با اين سيستم که در رنج مورد نظر شما قرار داره ميتونيد اغلب بازيها رو انجام بديد، اما اين توقع شما براي سه سال آينده چندان قابل پذيرش نيست، البته منظورم بازيهاي روز سه سال آينده هست، وگرنه براي بسياري بازيها باز هم قدرت کافي رو خواهد داشت
قيمتها هم به دلار در خارج هست، در ايران معمولا بين 70 تا 200 هزار تومان بالاتر از قيمت جهاني عرضه ميشه، پيشنهاد ميکنم از امارات خريد کنيد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 03:59

سلام. دوستان كه زحمت كشيدند و چند ليست دادند. من اول چند تا نكته بگم و بعد يك ليست نسبتاً  كامل .

:x  نوت بوك ها در 4 نسل توليد شدند كه نسل چهارم آنها از PC ها قوي تر است اما در ايران هنوز وارد نشده است چون به تازگي در اروپا ساخته شده است، باتري اين دستگاها گياهي است و :-O  و از 12 تا 22 ساعت مي توان با آن كار كرد. بد نيست بدانيد كه قيمت اين دستگاه ها ارزان تر از يك PC  معادلش خواهد بود اما هنوز توليد انبوه نشده اند.

:-o  من تا به حال هر رايانه همراهي ديدم قابليت تغيير گرافيك را نداشته است، به جز چند نمونه كه آنها هم بايد مدار مجتمع روي بردش را براي ارتقا عوض بكرديد كه كار شما يا هر تعمير كاري نيست. چون كه تقريباً 90% نوت بوك ها از گرافيك، صدا، شبكه و مودم Onboard استفاده مي كنند.

رم، cpu، هارد.

اين ها هم قابل تعويض است اما مهمترين نكته در كار نوت بوك دما است، اضافه كردن اين قطعات دماي داخل دستگاه را از آنچه كه شركت توليد كننده مد نظر داشته بيشتر خواهد كرد ( در صورت افزايش و حتي كاهش). من حتي شاهد آب شدن بدنه يك نوت بوك به موجب افزودن هارد 250 بودم البته قيمتش حدود 600 هزار تومن بود و جنس چندان مناسبي نبود.
- - - - - -- - -
البته با مراجعه به هر مغازه مي توني ليست كامل را بگيري، اما خوب اينجا گلچين مهندس ميلاد از بازار:  :::P

مارك HP

َA205-S5861 :  يكي از توصيه هاي من
[spoil]
CPU: Core 2 Dou-1.8
Ram: 3072
HDD: 200
VGA: Intel X3100 - 358Mb
LCD: 15.4 inch
ODD: DVD-RW
Webcam
قيمت : 1.050.000 تومان
[/spoil]

SAT A200-CH7:
[spoil]
CPU: Core 2 Dou-1.66
Ram: 2048
HDD: 160
VGA: Intel X3100 - 358Mb
قيمت : 990.000 تومان
[/spoil]

A210-MS6:
[spoil]
CPU: Turion -1.9
Ram: 1024
VGA: 320 ATI
قيمت : 880.000 تومان
[/spoil]

مارك Toshiba

DV 6750: اين سيستم مناسب براي بازي با رم 2G و گرافيك 1G
[spoil]
CPU: Toriun -2.4
HDD: 250
VGA: Nvidia 8400 - 1G
وب كم
قيمت : 1.260.000 تومان
[/spoil]

F756: اين ارزان اما خوب هست
[spoil]
CPU: toriun -1.9 X2
VGA: Nvidia 7000 - 358 MB
وب كم
قيمت : 710.000 تومان
[/spoil]

مارك Asus كه 2 سال گارانتي داخل ايران الماس داره

F5R:
[spoil]
CPU: Core 2 Dou-1.6
VGA:ATI X1100
وب كم
قيمت : 850.000 تومان
[/spoil]

F5R:
[spoil]
CPU: Core 2 Dou-1.5
HDD: 120
VGA:Intel X 3100
وب كم
قيمت : 950.000 تومان
[/spoil]

و اما مارك معروف DELL

Vostro 1500: مناسب بازي و كار با گرافيك 1G
[spoil]
CPU: Core 2 Dou-2.0
VGA: Nvidia 8400 - 1G
وب كم
قيمت : 1.100.000 تومان
[/spoil]

Insprinon 1525:
[spoil]
CPU: Core 2 Dou-1.66
VGA:224
وب كم
قيمت : 860.000 تومان
[/spoil]

و مارك Apple هم كه اصلاً زير 1.5 چيز به درد بخوري نداره.

البته اين ليست پيشنهادي من هست، و همينطور در رنج قيمتي كه خواسته بودي. مي توني هر مدل را كه خواستي تو گوگل سرچ تصويري بزني تا شكل ظاهري اون را ببيني. اگر ليست كامل تر خواستي بگو تا باز برات بزارم. :)  :grin:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

توسط JavadRadical » سه شنبه 31 اردیبهشت 1387 12:41

ضمن سپاس فراوان از مهدی عزیز و سپاسی ویژه از مهندس میلاد عزیز  :razz:  :razz:

مهند میلاد جان  :D  بازم از لطفتون تشکر میکنم . راستش 2 تا از مارکهایی که معرفی کردید خیلی توجه منو جلب کرد که البته یکی از اونها رو دوست عزیز Ali-MG2 قبلا لطف کرده بودند .
مارک Toshiba DV6750
و مارک DELL VOSTRO1500

قیمت هردو سیستم مناسبه  :D  و من قدرت خرید این سیستم هارو دارم .
2تا سوال دارم . ::ss
در مشخصاتی که دوست عزیز Ali-MG2 از لپتاپ DELL VOSTRO  معرفی کرده بودند به ظرفیت رم 2 گیگابایت اشاره شده بود . اما در مشخصاتی که شما از این لپتاپ معرفی کردید ظرفیت رم 1024 بود  :sad:
در مورد کارت گرافیک هم تفاوت چندانی ندارند . اما در مورد CPU بازهم تفاوتی مشاهده میشه .
میشه لطف کنید و با مقایسه ی بهتر این 2 سیستم برای من منو راهنمایی کنید ؟ از نظر شما کدام یک از این 2 سیستم برای من مناسب تره ؟  :D
:razz:  :razz:  :razz:
بابت زحمات تمامی دوستان سپاس گذارم  :razz:  :razz:

بعدي