در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
232

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 آذر 1386 16:19

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 8 پست

«کيمياگر» پائولو کوئليو فيلم مي‌شود

توسط zadora » دوشنبه 30 اردیبهشت 1387 11:35

جام جم آنلاين: کمپاني «وينشتاين» اقتباس سينمايي از رمان مشهور و پرفروش کيمياگر نوشته پائولو کوئليو را توليد مي‌کند. کيمياگر نخستين بار حدود 20 سال پيش منتشر شد و به شهرت جهاني نويسنده پرتغالي انجاميد و تا به حال 30 ميليون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.

به گزارش ورايتي، هاروي وينشتاين در جشنواره کن اعلام کرد اين فيلم را لارنس فيشبرن، بازيگر آمريکايي سري فيلم‌هاي ماتريس کارگرداني خواهد کرد.

وينشتاين گفت ساخت اين فيلم بيش از 60 ميليون دلار هزينه مي‌برد و فيلمبرداري آن اواخر بهار يا اوايل تابستان آغاز مي‌شود.

وي اشاره به اين که اميدوار است اين فيلم موفقيت اقتباس‌هايي مانند «بيمار انگليسي» و «آقاي ريپلي با استعداد» را تکرار کند، گفت: کيمياگر کتابي است که واقعا به من انگيزه مي‌دهد.

بنيانگذار و رييس سابق کمپاني «ميراماکس» تاکيد کرد: شخصا اين فيلم را تهيه مي‌کنم. همان‌طور که مي‌دانيد، من به ندرت فيلم تهيه مي‌کنم. ما معمولا کاري مي‌کنيم که فيلم‌ها ساخته شوند.

«کيمياگر» نخستين بار حدود 20 سال پيش منتشر شد و به شهرت جهاني نويسنده پرتغالي انجاميد و تا به حال 30 ميليون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است.

فيشبرن در يک پيام ويدئويي گفت که احساس مي‌کند «خوشبخت‌ترين آدم روي زمين» است. او قرار است علاوه بر کارگرداني، نقش کيمياگر را نيز بازي کند و در نوشتن فيلمنامه نيز همکاري کند.

وينشتاين همچنين گفت فيلمنامه‌هايي را که در اين سال‌ها بر اساس کيمياگر نوشته شده، خوانده و از همه آنها متنفر بوده است.

هرچند هنوز ساير بازيگران فيلم انتخاب نشده‌اند، اما تهيه‌کننده فيلم اشاره کرد که دوست دارد يکي از نقش‌هاي فيلم را پنه‌لوپه کروز بازي کند که با آخرين فيلم وودي آلن در جشنواره کن حضور دارد.

وينشتاين معتقد است که اين پروژه «پلي به خاورميانه» است و مصمم است فيلم به داستان وفادار باشد.

وي تصريح کرد: وفاداري من به فيشبرن نيست. وفاداري من به خودم نيست. من به هيچ‌کس جز پائولو کوئليو وفادار نيستم.

کيمياگر داستان سانتياگو، يک پسربچه چوپان اهل اندلس را روايت مي‌کند که براي تعبير روياهايش به آفريقا سفر مي‌کند و در راه با کيمياگر ملاقات مي‌کند.
منبع:جام جم انلاين
آدولف هیتلر: اگر من روزی در مقابل یهودیان به دفاع بر خیزم دفاع من جهاد بزرگ من است که خداوند ان را فرمان داده است.