در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
680

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مهر 1386 20:46

رشت

آرشيو سپاس: 199 مرتبه در 67 پست

قوه قضائیه به "سنتوری" مجوز اکران دهد ، مردم سینماها را خواهند بست!

توسط dr_mehdi57 » سه شنبه 7 خرداد 1387 23:31

جمهوری اسلامی تهدید کرد: قوه قضائیه به "سنتوری" مجوز اکران دهد ، مردم سینماها را خواهند بست!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دست اندركاران فيلم سنتوري براي گرفتن مجوز نمايش به دستگاه قضائي متوسل شده اند و تلاش مي كنند حكمي بگيرند كه با آن بتوانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را وادار به عقب نشيني كنند
عصرایران - روزنامه جمهوري اسلامي در سرمقاله امروز خود از تلاش سازندگان فیلم "سنتوری" برای گرفتن حکم قضایی جهت اکران این اثر سینمایی خبر داد .

به گزارش عصرایران ، این روزنامه اصولگرا ، در بخشی از این نوشتار با تمجید از وزارت ارشاد به دلیل توقیف آخرین ساخته داریوش مهرجویی نوشت: " بدون آنكه درصدد ارزيابي عملكرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت نهم باشيم نمي توانيم از انصاف بگذريم كه برخورد مسئولان اين وزارت خانه با فيلم « سنتوري » يك برخورد منطقي متعهدانه و لازم بود. فيلم سنتوري از آن قبيل فيلم هائي نيست كه با قيچي كردن بخش يا بخش هائي از آن بتوان به آن مجوز نمايش داد. هركس اين فيلم را ديده باشد بدون آنكه ذره اي ترديد به خود راه دهد اساس آنرا در تضاد با فرهنگ و سنت جامعه ايراني تشخيص خواهد داد. در اين فيلم اخلاق اعتقادات احكام شرع و متوليان احكام شرع همه زير سئوال رفته اند. اگر اين بخش هاي معيوب از فيلم سنتوري حذف شود اصولا چيزي باقي نمي ماند تا بتوان آنرا عرضه كرد. "

این روزنامه افزود:"شايد مدافعان فيلم سنتوري به نتيجه داستان فيلم كه نجات يافتن يك معتاد و فعال شدن او براي به راه آوردن ديگران است متوسل شوند و جهت گيري آنرا مثبت بدانند اما سئوال اساسي اينست كه آيا درست است كه براي رسيدن به چنين نتيجه اي از مسيري عبور كنيم كه سرتاسر آلوده انحرافي لغزنده و در تضاد با فرهنگ و سنت جامعه است !

اين همان استدلالي است كه متاسفانه پشت بعضي از مجموعه هاي تلويزيوني نيز قرار دارد و « ساعت شني » يك نمونه از همين قبيل مجموعه ها بود. مدافعان « ساعت شني » با همين استدلال غيرمنطقي از آن دفاع مي كردند ولي خوشبختانه اظهارنظرهاي قوي و كارشناسانه صاحبنظران فرهنگي كه در قالب مصاحبه و مقاله منتشر شدند توانست مسئولان تلويزيون را مجاب كند و آن مجموعه را كوتاه كنند هر چند پخش همان قسمت ها ضايعات خود را در جامعه برجاي گذاشت . فيلم مسموم « مارمولك » نيز همين وضعيت را داشت ."

جمهوری اسلامی خبر داد: شنيده مي شود دست اندركاران فيلم سنتوري براي گرفتن مجوز نمايش به دستگاه قضائي متوسل شده اند و تلاش مي كنند حكمي بگيرند كه با آن بتوانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را وادار به عقب نشيني كنند .

این روزنامه در ادامه از قوه قضاییه خواست حتی اگر روال قانونی کار تولید "سنتوری" هم طی شده است ، در این باره طرف وزارت ارشاد را بگیرد: "بدون آنكه كسي را متهم كنيم لازم ميدانيم اين نكته را يادآور شويم كه دست اندركاران توليد هر فيلمي قطعا براي حل مشكل خود توجيهاتي دارند كه آنها را مطرح مي كنند. حتي شايد بعضي پيچ و خم هاي قانوني را هم با راهنمائي افراد آشنا با زواياي قوانين و مقررات طي كنند كه ظاهري موجه داشته باشد اما مسئولان قوه قضائيه در مواردي كه مسائل مهمي از قبيل مواجه بودن اعتقادات و اخلاق جامعه با مخاطرات مطرح هستند نبايد خود را در اين چارچوب ها محدود نمايند. مصالح نظام و منافع مردم بايد در چنين مواردي محور باشند و داوري ها بايد بر اين اساس باشد. اجراي صحيح قانون نيز فقط از اين طريق ميسر است و غفلت از اين اصل به بيراهه رفتن است ."

جمهوری اسلامی در پایان تهدید کرده است: "مردم را به نافرماني دعوت نمي كنيم اما توجه مسئولان محترم قوه قضائيه را به اين واقعيت جلب مي كنيم كه اگر فيلم هائي از قبيل « سنتوري » كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به حق نمايش آنرا ممنوع كرده بتوانند از قوه قضائيه مجوز نمايش بگيرند نوبت به ورود مردم به صحنه خواهد رسيد. در آن صورت اين مردم هستند كه در هر سينمائي كه بخواهد چنين فيلم آلوده اي را نمايش بدهد خواهند بست . بنابر اين به صلاح قوه قضائيه است كه اين تصميم خوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را نشكند."

http://www.asriran.com/view.php?id=43772

در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » چهارشنبه 8 خرداد 1387 03:18

خوشم میاد یک نفر عقیدش رو به همه تحمیل میکنه و اونو از زبان جامعه بیان میکنه ...

فکر کنم این روزنامه ها اساسی با جامعه مشکل دارن .

Frenzied Poster

Frenzied Poster

no avatar
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » چهارشنبه 8 خرداد 1387 07:24

سنتوري يكي بهترين فلمهايي هست كه ديده ام  و با شجاعت بخشي از   مشكلات اجتماع ما را   نشان داده است  .  اگر كسي ميگويد

"  هركس اين فيلم را ديده باشد بدون آنكه ذره اي ترديد به خود راه دهد اساس آنرا در تضاد با فرهنگ و سنت جامعه ايراني تشخيص خواهد داد       "

بايد به ايشان بگويم  عزيز برادر سرت را   مثل كبك زير برف كردي  !!!؟؟؟؟    يا عينك سبز به چشمت زدي   ؟؟؟؟؟؟
متاسفانه در جامعه ما  موارد  فراواني بسيار بدتر  از سنتوري وجود دارد .

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » چهارشنبه 8 خرداد 1387 07:41

فيلم جالبي نبود به همين دليل کل فيلمشو تو 30 دقيقه خلاصه کردم و نگاه کردم  :-(
هیهات منا الذلة

Frenzied Poster

Frenzied Poster

no avatar
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » چهارشنبه 8 خرداد 1387 07:59

Sardar   جان  با اين تخصصي كه در خلاصه كردن فيلم ها داري اگر  بري استخدام صدا و سيما بشي  آينده خوبي را برات پيش  بيني ميكنم  .   :-)  :(

راستي Sardar ي   عزيزم    متشكر ميشم  اگه  يكي دوتا فيلم ايراني خوب را لطفا معرفي كي .

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
181

تاريخ عضويت

سه شنبه 2 مرداد 1386 14:34

آرشيو سپاس: 15 مرتبه در 1 پست

توسط mehdi321 » چهارشنبه 8 خرداد 1387 15:32

Sardar, جان

A10 راست میگه

شما با این سلیقه و مدل افکارتون اگه برید تو اداره ارشاد به دو سال نکشیده میشید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
ایران ما به افرادی مثل شما نیازمنده
منتی بر سر ما بگذارید و در مورد فیلمهای مختلف نقدهایی برای ما بنویسید...
«اى رهگذر هر كه هستى و از هر كجا كه بيايى مى دانم سرانجام روزى بر اين مكان گذر خواهى كرد. اين منم، كوروش، شاه بزرگ، شاه چهارگوشه جهان، شاه سرزمين ها، برخاك اندكى كه مرا در برگرفته رشك مبر، مرا بگذار و بگذر.»

Major

Major

نماد کاربر
163

تاريخ عضويت

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1387 08:47

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 19 پست

توسط melani » چهارشنبه 8 خرداد 1387 16:47

به نظر منم فیلم خیلی قشنگی بود. و با نظر A10  موافقم.
من فکر می کنم اگر دوباره یه همچین فیلمی ساخته بشه مردم نه تنها در
سینما ها رو نمی بندن بلکه از اون استقبال هم می کنن.  
ولی  سلیقه ها فرق می کنه و هر کس یه نظری داره که بقیه بهش احترام بزارن بد نیست. :grin:

تا توانی یکدل و یکرنگ باش که فرش با این همه رنگ به زیر پا افتاده

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 13 بهمن 1385 21:11

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط gold00 » چهارشنبه 8 خرداد 1387 21:33

مردم همون بسیج و سپاه اره؟؟؟؟؟

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

توسط H@med » چهارشنبه 8 خرداد 1387 21:59

بنده با A10 مخالف هستم.به نظر من این مسائل بیشتر تو شهرهای بزرگ خصوصا توی تهران رواج پیدا کرده ( همه ایران تهران نیست ).این تهرانی ها هستن که اینجوری فکر می کنن . یک نکته جالب اینکه متاسفانه همه گیر هم شده تو تهران یک دلیلش هم می تونه این باشه که تعداد زیادی از مردم تهران از این طرح مبارزه با بد حجابی شاکی بودن چون اصلا اینا براشون عادی شده ولی من که اهل شهرستان هستم وقتی میرم تهران این وضع  بد حجابی رو می بینم بیشتر تو چشم من میاد تا بچه تهرون ( این حرفها رو رو هوا نگفتم چون خودم 5 سال تهران زندگی کردم و در ضمن تو عید هم به 8 استان کشور هم سفر کردم و با فرهنگ جاهای مختلف کشور تا حدودی آشنای دارم).
در ضمن فیلمش این قدر هم میگن جالب نبود.من رکورد Sardar رو شکستم چون من 20 دقیقه ای نگاه کردم ( سر تا سر حر فهای تکراری و قدیمی ) فیلم انتقادی فقط مارمولک 10 بار هم که آدم نگاه کنه خسته نمیشه( نه این بچه سو سولا که یک سره عشو میان آخه بی بندو باری هم شد انتقاد :x )
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

Major II

Major II

no avatar
434

تاريخ عضويت

يکشنبه 11 آذر 1386 18:02

آرشيو سپاس: 402 مرتبه در 115 پست

توسط HARD » چهارشنبه 8 خرداد 1387 22:39

تهراني همه را به کيش خود پندارد.
_____
:smile:
  :x  :x  :x
راستی!!!
تا حالا فکر کردید که بهرام رادان جدیدا چاوشی رو گذاشته جیبش! :???:  :???:  :???:

Major

Major

نماد کاربر
232

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 آذر 1386 16:19

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 8 پست

توسط zadora » چهارشنبه 8 خرداد 1387 22:54

A10 گل گفتي :smile:  :smile:  :smile:
هنر.زحمت و سرمایه عده ای از بهترین های سینمای ایران به دلیل کو ته فکری تحجر اندیشی و بی خردی عده ای اینگونه به هدر می رود :x
آدولف هیتلر: اگر من روزی در مقابل یهودیان به دفاع بر خیزم دفاع من جهاد بزرگ من است که خداوند ان را فرمان داده است.

Captain II

Captain II

no avatar
512

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مهر 1386 19:17

يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک

آرشيو سپاس: 435 مرتبه در 158 پست

توسط ta.abad » پنج شنبه 9 خرداد 1387 00:21

h1h2h3 نوشته است:بنده با A10 مخالف هستم.به نظر من این مسائل بیشتر تو شهرهای بزرگ خصوصا توی تهران رواج پیدا کرده ( همه ایران تهران نیست ).این تهرانی ها هستن که اینجوری فکر می کنن .

h1h2h3 جان یه مثلی هست از قدیما که میگه مشت نمونه خرواره یه کمی توجه کنی میبینی این تهرانم  همون مشت رو داره در خروار واقعیت رو باید نشون داد نکه روشو پوشوند

بعدي