در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

New Member

no avatar
13

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 1 تیر 1386 14:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

کسی میتون منو برای خرید دوربین دیجیتال کمک کنه؟؟؟

توسط ahmad.sadeqi » دوشنبه 13 خرداد 1387 19:50

سلام من حول و حوش 300 تومن پول دارم  و میخوام دوربین عکاسی دیجیتال بخرم
ولی هیچ گونه اطلاعاتی در مورد دوربین ندارم . من دنبال کیفیت هستم و فقط همین. نه مگا پیکسلش مهمه نه مارکش.
فقط خود دوربین از نظر بدنه نسبت به ضربات یکم مقاوم باشه(نمیخوام ضد ضربه باشه ها!! فقط یکم مقاوم باشه) و کیفیت رنگ و اینطور چیزا.........
فقط از مدیران هم میخوام یه جایی رو برای سوالات درست کنن. این بخشی که من اومدم همش در مورد همون مسائل متفرقه بود و هیچ ربطی به سوال من نداشت ولی چون بخشی که مربوط به سوالم باشه رو پیدا نکردم اینجا پرسیدم

Major

Major

نماد کاربر
232

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 آذر 1386 16:19

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 8 پست

توسط zadora » دوشنبه 13 خرداد 1387 22:03

دوست عزيز به نظر من بهتر است به چارتهاي مقايسه فني و كيفي و نمونه عكس دوربين ها در اين چند سايت معتبر بيندازيد و امتياز داده شده به مشخصات كيفي و كمي دوربين ها را كنار هم بنويسيد و مقايسه كنيد.اين تنها كمكي هست كه از دست من بر مياد اميدوارم بدردتون بخوره :grin:  
http://www.megapixel.net/html/index.php
http://www.dpreview.com/
http://www.imaging-resource.com/
آدولف هیتلر: اگر من روزی در مقابل یهودیان به دفاع بر خیزم دفاع من جهاد بزرگ من است که خداوند ان را فرمان داده است.

Captain I

Captain I

نماد کاربر
773

تاريخ عضويت

پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387 22:39

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 308 پست

Re: کسی میتون منو برای خرید دوربین دیجیتال کمک کنه؟؟؟

توسط bill.goldberg » دوشنبه 13 خرداد 1387 22:28

ahmad.sadeqi نوشته است:سلام من حول و حوش 300 تومن پول دارم  و میخوام دوربین عکاسی دیجیتال بخرم
ولی هیچ گونه اطلاعاتی در مورد دوربین ندارم . من دنبال کیفیت هستم و فقط همین. نه مگا پیکسلش مهمه نه مارکش.
فقط خود دوربین از نظر بدنه نسبت به ضربات یکم مقاوم باشه(نمیخوام ضد ضربه باشه ها!! فقط یکم مقاوم باشه) و کیفیت رنگ و اینطور چیزا.........
فقط از مدیران هم میخوام یه جایی رو برای سوالات درست کنن. این بخشی که من اومدم همش در مورد همون مسائل متفرقه بود و هیچ ربطی به سوال من نداشت ولی چون بخشی که مربوط به سوالم باشه رو پیدا نکردم اینجا پرسیدم

بهتره از فروشگاهايي كه لوازم الكترونيكي مي فروشن بپرسي.
از نزديك هم ميتوني دوربين ها رو مشاهده كني.

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

توسط H@med » دوشنبه 13 خرداد 1387 23:09

یک سری به این سایت هم بزن ضرر نمی کنی :-)  www.digikala.com
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Moderator

Moderator

نماد کاربر
935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

توسط CentralWeb » دوشنبه 13 خرداد 1387 23:46

از همه دوستانی که راهنماییشون فرمودند متشکرم ولی این مقاله رو هم بخونید ضرر نمی کنید:

----------------------------------------

هفت نکته مهم هنگام خريد دوربين ديجيتال
بسيار خوب! بي‌مقدمه يکراست مي‌رويم سراغ مهمترين موضوعي که ذهن هر آماتور را در بدو ورود به دنياي عکاسي ديجيتال مشغول مي‌کند: چه دوربيني بخرم؟
مسلما اين موضوع قبل از اينکه به جزئيات فني و تکنيکي عکاسي ديجيتال علاقه‌مند شويد، برايتان مهم است که بتوانيد با توجه به بودجه‌اي که در اختيار داريد بهترين دوربين را بخريد. در اينجا مي‌توانيد هفت نکته مهم هنگام خريدن دوربين ديجيتال را به خاطر بسپاريد.

1ـ كيفيت و قيمت دوربين:
بدون ترديد اولين مساله‌اي که شما را در انتخاب يک دوربين محدود مي‌کند ميزان بودجه‌اي است که براي اينکار کنار گذاشته‌ايد. شايد مدت‌هاست که از خود سوال مي‌کنيد با اين پولي که پس‌انداز کرده‌ام واقعا چه دوربين و چه کيفيتي را به‌دست مي‌آورم؟
اولين نکته‌اي که در رابطه با قيمت دوربين‌هاي ديجيتال بايد بدانيد اينست که مقايسه آنها با قيمت دوربين‌هاي آنالوگ (فيلم) به هيچ وجه کار درستي نيست. اگر با تفکري مبتني بر قيمت دوربين‌هاي فيلم به بازار دوربين ديجيتال مراجعه کنيد حتما مايوس خواهيد شد چون طيف قيمت‌هاي دوربين ديجيتال اصولا خيلي بالاتر از دوربين‌هاي فيلم است. يک دوربين عکاسي خيلي خوب آنالوگ را مي‌توان حتي با 300 الي 400 هزار تومان نيز فراهم کرد در حالي که با اين مبلغ فقط مي‌توانيد يک دوربين ديجيتال مخصوص مصارف خانگي تهيه کنيد. دليل اين تفاوت هم خيلي ساده است: فناوري به‌کاررفته در دوربين‌ها ديجيتال خيلي پيچيده‌تر و گرانتر است. اما شما مي‌توانيد اينطور تصور کنيد که اگرچه دوربين فيلم به نسبت ارزان‌تر است اما در عوض هزينه ظهور و چاپ عکس هزينه تمام شده شما را در دراز مدت خيلي بالا مي‌برد در حالي که هزينه عکاسي ديجيتال نسبتا پايين است هرچند که خود دوربين ديجيتال گران‌ است.
در حال حاضر شما مي‌توانيد دوربين‌هاي بازار را از نظر قيمت به سه دسته تقسيم کنيد. دسته اول که بين 200 الي 400 هزار تومان قيمت دارند براي مصارف خانگي و خانوادگي مناسبند. دوربين‌هايي که قيمت‌شان بين 400 الي 800 هزار تومان است در طيف دوربين‌هاي نيمه حرفه‌اي قرار مي‌گيرند و دوربين‌هايي با قيمت بالاتر را مي‌توان در خانواده دوربين‌هاي حرفه‌اي قرار داد. البته خود دوربين‌هاي حرفه‌اي چه از نظر امکانات و چه از نظر قيمت تفاوت‌هاي بسياري ممکن است با هم داشته باشند چنانکه شما مي‌توانيد با دو سه ميليون تومان هم يک دوربين حرفه‌اي خيلي خوب بخريد.
توجه کنيد که تفاوت قيمت دوربين‌هاي يک رده بيشتر به معني تفاوت در قابليت‌هاي جزئي آنهاست و نه کيفيت عکاسي. اگر دنبال کيفيت بهتري هستيد بايد به قيمت‌هاي رده بعدي جهش کنيد.

2ـ مگاپيكسل
اغلب مردم وقتي مي‌بينند دوست يا بستگانشان دوربين ديجيتال خريده‌اند اولين چيزي که مي‌پرسند اينست که رزولوشن دوربين چند مگاپيکسل است. اين در واقع معيار مناسبي براي سنجش کيفيت عکس‌هايي که يک دوربين مي‌گيرد نيست. مگاپيکسل بيشتر هرگز به معني کيفيت بيشتر نيست، بلکه در اغلب اوقات صرفا به اين معني است که عکس بزرگتري مي‌توان گرفت. بنابراين مي‌توان دوربين هايي را يافت که علي‌رغم مگاپيکسل پايين‌تر عکس‌هاي زيباتري مي‌گيرند. يک نکته مهم تعيين کننده در کيفيت عکس، قدرت لنز دوربين است.

3ـ لنز دوربين و زوم ديجيتال
لنز دوربين اهيمت بسيار زيادي دارد. توجه کنيد که فقط زوم اپتيکال (نوري) مهم است و هرچه بيشتر باشد بهتر است. زوم ديجيتال عملا هيچ ارزشي ندارد جز اينکه بتوانيد از فواصل خيلي دور که خارج از قدرت بزرگنمايي لنز است، تصويري ثبت کنيد. اين تصاوير به دليل ماهيت زوم ديجيتال حتما کيفيت بسيار پاييني خواهند داشت ولي به هرحال قابل تحمل هستند.
در عين حال هنگام بررسي لنز معيار قضاوت خود را صرفا اين نکته كه لنز دوربين تا چه مسافت دورتري را ميتواند رصد كند و قدرت بزرگنمايي آن چقدر است قرار ندهيد. يک نکته مهم ديگر اينست كه اين لنز در يک فاصله معين چه عرض تصويري را مي‌تواند رصد کند.

اصولا در عکاسي معمولي سه نوع لنز وجود دارد: يکي لنز معمولي که روي خود دوربين سوار است. دو مدل ديگر عبارتند از لنز تله و وايد. لنز تله براي مواقعي که مي‌خواهيم عکسي بگيريم که پنهاي وسيعتري را پوشش دهد سودمند است. لنز تله برعکس، هنگامي استفاده مي شود که مي‌خواهيم از فواصل دورتري عکس بگيريم و نياز به بزرگنمايي بيشتر داريم. البته يک نوع خاص از اين نوع لنزها نيز وجود دارد که کلوز آپ نام دارند و براي بزرگنمايي خيلي زياد در فواصل نزديک هستند. مثلا شايد بخواهيد دوربين را به يک شاخه گل نزديک کنيد تا يک عکس خيلي بزرگ و دقيق از يک زنبور عسل بگيريد.

علاوه براين تقسيم بندي، در دوربين‌هاي ديجيتالي سه نوع ديگر لنز نيز به‌كار برده مي‌شود که معيار تقسيم بندي آنها متفاوت است. يکي ‌لنز‌هاي زوم ثابت و فوكوس ثابت که معمولا در دوربين‌هاي ارزان قيمت استفاده مي‌شوند و بسياري از گوشي‌هاي موبايل و دوربين‌هاي ساده وب‌كم از اين لنزهاي ثابت استفاده مي كنند. ديگري ‌لنز‌هاي زوم اپتيكال با فوكوس اتوماتيك هستند که در دوربين‌هاي فيلم‌برداري معمولي استفاده مي‌شوند. اين لنزها مي‌توانند تاحدودي از قابليت تله و وايد‌كردن عکس بهره بگيرند. و دسته سوم ‌لنز‌هاي قابل تعويض هستند که خود به دو دسته اصلي وايد و تله تقسيم مي‌شوند.

زوم اپتيکال چيست؟
زوم اپتيکال خيلي ساده يعني بزرگنمايي تصوير از طريق چند عدسي. وقتي که چند عدسي پشت سرهم داخل لنز قرار مي‌گيرند، به نوبت تصوير دريافت شده از ديگر را بزرگتر مي‌کنند. به اين ترتيب حاصل کار برروي سنسور دوربين واقعا چند برابر بزرگتر مي‌شود. اما در زوم ديجيتال ابعاد عكس گرفته شده چند برابر بزرگتر مي‌شود كه افت كيفيت تصوير را به دنبال دارد. اين قابليت ارزش اندکي دارد زيرا كاريست كه خود شما نيز مي‌توانيد در كامپيوتر  به کمک فتوشاپ و نرم‌افزارهاي مشابه آن انجام دهيد.

لرزه‌گير تصوير چيست؟
وقتي که شرايط عکاسي ايجاب مي‌کند که سرعت شاتر دوربين پايين باشد، اگر هنگام عکاسي دوربين را با دست نگه داريد احتمالا عكس تار مي‌شود. اين وضعيت بخصوص در مواقعي که نور کافي براي روشن کردن سوژه وجود ندارد اتفاق مي‌افتد. علت تار شدن تصوير لرزش ميليمتري دست شما در لحظه عکاسي است. به همين دليل است که بنا به عادت، هنگام عکاسي از فلاش استفاده مي‌کنيم. فلاش نور صحنه را زياد مي‌کند و دوربين مجبور نيست در سرعت پايين عکس بگيرد بنابراين وقتي دست شما بلرزد، سرعت شاتر آنقدر بالا است که دوربين مدت زمان کمتري تحت تاثير لرزش دست شما قرار مي‌گيرد و تصوير واضح و درخشان ثبت مي‌شود. راه‌ برطرف کردن اين مشكل، ا‌ستفاده ازسه‌پايه يا قراردادن دوربين برروي مكاني ثابت است ولي مشکل اينجاست که اين امكان همه جا وجود ندارد و حمل کردن سه پايه نيز شايد چندان راحت نباشد. سازندگان دوربين‌هاي ديجيتال پيشرفته براي حل اين معضل از سيستم لرزه‌گير يا Image Stabilizer استفاده مي‌کنند. اين تکنيک با بهره‌گيري از سنسورهاي حساس به نيروي گرانش مي‌تواند لرزش‌هاي ريز دست را تا اندازه‌اي خنثي کند و عكس‌هاي بهتري توليد کند اما دامنه تاثير گذاري آن محدود است و نمي‌توانيد زياد روي آن حساب کنيد.

گاهي اوقات لازم مي‌شود که خريدار به امکان نصب لنزهاي اضافي روي دوربين توجه کند. مثلا اگر قصد داريد از دوربين‌تان براي عكس‌برداري از صحنه‌هاي عريض استفاده کنيد به  يك لنز وايد نياز خواهيد داشت. اگر يك دوربين ديجيتالي SLR كه قابليت تعويض لنز دارد مي‌خريد حتما از موجود بودن لنز آن در بازار اطمينان حاصل كنيد تا بعدا پشيمان نشويد.

يک نکته ديگر را هم درباره قابليت بزرگنمايي تصوير در دوربين فراموش نکنيد. اگر يک دوربين داراي قابليت فوكوس ماكرو باشد (اصطلاحا بتواند تصاوير ماکرو بگيرد) اين امکان در اختيار شما هست که از سوژه‌هايي با فاصله خيلي نزديک مثلا چهره يک انسان يا تصوير يک گل عکس‌هاي بسيار زيبايي بگيرد.

4ـ مساله باتري
مساله باتري يک موضوع مهم است ولي زياد جاي نگراني نيست. بعضي از دوربين‌ها علي‌رغم تمام محاسني که دارند باتري زيادي مصرف مي‌کنند. در اين صورت اگر شارژر و باتري قابل شارژ استفاده نکنيد، ممکن است ورشکست شويد! ولي خوشبختانه دوربين‌هاي ديجيتال ميانه خوبي با باتري‌هاي قابل شارژ دارند. بهتر است دوربيني را انتخاب كنيد كه با باطري‌هاي قلمي معمولي (AA size) كار مي‌كنند. اين روزها باطري‌هاي قابل شارژ خيلي خوبي به بازار آمده‌اند كه تا چند صد بار مي‌توانند دوباره شارژ شوند. به هرحال تهيه يکي دو بسته باتري قابل شارژ و يک شارژر حدود 30 الي 50 هزار تومان به هزينه شما اضافه مي‌کند. اگر اين موضوع برايتان مهم است قبلا درمورد کم مصرف بودن دوربين اطمينان حاصل کنيد.

5 – حافظه
اغلب دوربين‌هاي ديجيتال هنگامي که به فروش مي‌رسند مقدار حافظه خيلي کمي همراه خود دارند. از اين موضوع ناراحت يا شوکه نشويد. اين رسم بازار است. معمولا بايد پول بيشتري خرج کنيد و حافظه جانبي بخريد. اين يکي از خريدهايي است که هيچگاه از بابت آن پشيمان نخواهيد شد. پيشنهاد ما اينست که اگر دوربيني مي‌خريد که امکان تعويض و افزايش حافظه را در اختيارتان قرار مي‌دهد، حداقل 512 مگابايت رم بخريد.

6- قابليت فيلمبرداري
هرگز دنبال قابليت هايي به غير از عکاسي خوب در يک دوربين ديجيتال نباشيد. البته خيلي خوب است که يک دوربين عکاسي ديجيتال ، فيلم هم بگيرد ولي فراموش نکنيد که دوربين عکاسي براي فيلمبرداري ساخته نشده است و اين بيشتر جنبه سرگرمي و تفريحي دارد و يک قابليت جدي در دوربين‌هاي عکاسي محسوب نمي‌شود. دوربين‌هاي فيلم‌برداري که عکس مي‌‌گيرند نيز هيچگاه جاي يک دوربين عکاسي ديجيتال را نمي‌گيرند. اگر يک از دوستانتان به شما گفت من دوربيني مي‌شناسم که هم عکس خيلي خوب مي‌گيرد هم فيلم، با ديده ترديد به اين موضوع نگاه کنيد. توجه کنيد که دوربين‌هاي WebCam و بعضي مدلهاي گوشي‌هاي موبايل هم مي‌توانند عکس بگيرند ولي اگر واقعا کيفيت عکس برايتان مهم است، فقط دنبال دوربين عکاسي ديجيتال باشيد و ساير گزينه‌ها را فراموش کنيد.

7- ابعاد دوربين و بدنه دوربين
اين روزها دوربين‌هاي خيلي خوبي به بازار آمده‌اند که علي‌رغم جثه کوچک‌شان خيلي عالي عکس مي‌گيرند. بنابراين، اين فرضيه قديمي که دوربين‌هاي بهتر از نظر ابعاد بزرگتر و حجيم‌ترند، به تدريج اعتبارش را از دست مي‌دهد. فقط به قابليت‌ها ذکر شده در مشخصات دوربين و اعتبار مارک آن توجه کنيد و نه هيکل و حجم دوربين. بديهي است که با اين پيش فرض دوربيني که کوچکتر و کم حجم‌تر باشد ارجحيت دارد.
اما جنس بدنه دوربين موضوع ديگري است. بعضي از دوربين‌ها دقيقا به دليل داشتن بدنه قوي‌تر گرانترند و اين موضوع درباره دوربين‌هاي آنالوگ نيز صادق است. بعضي دوربين‌ها بدنه فلزي دارند و دوربين را در برابر ضربه ، خراش و صدمات احتمالي محافظت مي‌كنند. به همين دليل بدنه دوربين‌هاي حرفه‌اي خبرنگاري از آلياژهاي فلزي مخصوص ساخته مي‌شوند تا از محتويات دوربين محافظت كنند.

با تشکر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
362

تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 14:22

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 10 پست

توسط Reza-2006 » سه شنبه 14 خرداد 1387 00:37

دوستان خوبم به نکات خیلی خوبی اشاره کردند .
ولی من دو مدل به شما پیشنهاد می کنم .
Canon IXY 910 IS Digital
Canon IXY 2000 IS Digital

این دو مدل دوربینهای واقعا اصل ژاپن هستند .
آخرین تکنولوژی دنیا را دارند .
تفاوتشون هم در مگا پیکسله .
اولی 8.1 مگا پیکسل و دومی 12.1 مگا پیکسل هست .
جفتشون لرزشگیر دست - تکنولوژی تشخیص صورت - برطرف کننده اتوماتیک قرمزی چشم  - سرعت شات بالا - ال سی دی اینچ بالا با قابلیت ادیت و میکس عکس در حالت سریع - دارای برنامه ریزی چند حالته برای انواع نور و هوا - فیلم برداری نامحدود با کیفیت عالی - ارتباط سریع با کامپیوتر و یا تلویزیون - ایزو و زوم دو حالته و ... دارند .
مدلهای سونی را اصلا پیشنهاد نمی کنم !
خودم بهترین مارکشو دارم . به پای Canon نمیرسه .
در ضمن توجه داشته باشید که مشخصات عجیب و غریب انواع مدلها گولتون نزنه .
خیلی هاش اصلا به کار نمی آد . و فقط به درد عکاسان حرفه ای می خوره . پس توی یک سطح متوسط رو به خوب تمام مدله کاربری یکسانی دارند . ( حداقل برای مصرف کننده عادی ) . مثلا شما عکستون را روی 3 مگا پیکسل تنظیم کن . ببین چه حجمی از مموری می گیره . و وقتی توی کامپیوتر که بریزی مجبور می شی که ریسایزش کنی. اصولا و برای چاپ عکس و حتی تماشا در تلویزیونهای HD 3 مگا پیکسل کفایت می کنه .
یکی از دوستانم جدیدا مدل Canon IXY 910 IS را خریده ( البته از وارد کننده عمده بازار ! ) که از دوستان نزدیکش هست .
به نقل از اون و چند جایی که آشنا داشت همه این مدل را که دور لنزش مشکی و اسپرت هست را بهترین مدل و پرفروشترین مدل می گفتند .
خودم هم از نزدیک دیدم و باهاش کار کردم . عکسهاش حرف نداشت .
توی فکرش هستم که یکی از همین مدل بخرم . یا 910 و یا 2000 .
فقط توجه داشته باشید که حتما سه پایه و محافظ LCD را هم با دوربین بخرید . اولی توی کیفیت عکس و دموی توی ایمنی خیلی موثر هست .
موفق باشید.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain II

Captain II

نماد کاربر
680

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مهر 1386 20:46

رشت

آرشيو سپاس: 199 مرتبه در 67 پست

توسط dr_mehdi57 » سه شنبه 14 خرداد 1387 09:09

با تشکر از راهنمايي همه دوستان

اين سايت هم براي معرفي دوربين و ... خوبه مي تونيد يه سري بزنيد:

www.shop.ir

در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

New Member

no avatar
13

تاريخ عضويت

جمعه 1 تیر 1386 14:46

توسط ahmad.sadeqi » سه شنبه 14 خرداد 1387 12:27

از همه دوستان ممنونم مخصوصا Reza-2006 عزیز چون منظور من دقیقا معرفی دوربین بود
حالا فقط بحث رمی که میخوام بخرم میمونه که چه مارکی بهتره و اینکه اگر دوربین ها گارانتی دارن از کدوم شرکت بخرم بهتره یعنی کدوم شرکت گارانتیه بهتری میده

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 30 فروردین 1394 14:44

Re: کسی میتون منو برای خرید دوربین دیجیتال کمک کنه؟؟؟

توسط samanmaleki » يکشنبه 30 فروردین 1394 14:58

سلام
مشخصات اغلب دوربین های تو بازر  رو تو این لینک یه جا جمع کردن، جالبه، برای مقایسه راهکار بدی نیست