در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 22 خرداد 1387 14:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

درخواست مشاورت در مورد برپائي شرکت

توسط افسانه.دائي » چهارشنبه 22 خرداد 1387 14:13

[size=12]سلام به همگی
نیاز به مشاوره در چند موضوعی دارم من و پدرم تصمیم داریم در ایران یک شرکت خصوصی متوسط باز نماییم و از شما کمک در مود چند سوال داشتم و خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه در این مورد به من کمک کنه. سوال اول من این هست که دستمزد و حقوق کارمندان غیر دولتی معمولأ چطور و در چه تایخی پرداخت میشود؟ آیا از طریق چک یا به مانند کارمندان دولت به حساب بانکی واریز میشود (راستی کارمندای دولت در چه تاریخی حقوقشون را میگیرند؟). سوال دومم این هست که که معمولا شرکتهای خصوصی در آمدهایشان را کجا نگهداری میکنند؟ در بانکهای کشور یا در خارج از کشور؟ به نظر شما چه راهی بهتر است؟ سوال آخرم این هست که برای زندگی دوباره در ایران ما باید خانه و ماشین و وسایل دیگر تهیه کنیم. آیا پرداختها فقط از ظریق نقد در ایران انجام میشود یا راههای دیگری وجود دارند که ایرانیها برای پرداخت ترجیح میدن از اونها استفاده کنند؟ رایجترین راه در این مورد چیست؟ در مورد معاملات چطور؟ رایجترین و مرسوم ترین راه پرداخت هنگام معاملات چیست
خیلی خوشحال میشم اگر کسی بتونه من را در این زمینه راهنمایی کنه afsane3@gmail.com

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
237

تاريخ عضويت

شنبه 4 شهریور 1385 10:39

آرشيو سپاس: 93 مرتبه در 30 پست

توسط padeshah » چهارشنبه 22 خرداد 1387 17:44

جالبه
ج.س1 تاريخ پرداخت بستگي به قرارداد شما داره و تابع قوانين خاصي نيست اما نحوه پرداخت به هر دو صورت چک و واريز در حساب صورت مي پزيرد اما چک متداول تر چون هم راحت تره و هم داراي مزايايي نسبت به روش قبلي است کارمند هاي دولت معمولا آخر ما بين 28 تا 31 حقوقشون واريز مي شه
ج.س2 معمولا کساني که داخل کشور زندگي مي کنند درآمداشون هم در بانک هاي داخل نگهداري مي کنند اما کساني هم که مي خوان پولاشون خارج کنند معمولا با مشکلي مواجه نمي شند اين سوال به نظر من که بي مورده
ج.س3 رايج ترين راه پرداخت در کشور چک مي باشد و انواع اون مثا چک پول چک هاي تضمين شده و بين بانکي اما اگه مي خواين تو ايران زندگي کنيد ايه نيومده خونه بخريد مي تونيد اجاره کنيد ماشين بخريد مي تونيد از وسايل نقليه عمومي استفاده کنيد و ..........
در آخر بايد بگم واقعا سوالاتون غافلگيرم کرد توقع داشتم با سوالاي فني روبرو بشم اما خوب اينم سواله ديگه بعدا بگيد تبليغات رسانه هاي غربي بي تاثيره!!!!!!!!!!!!!

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط افسانه.دائي » چهارشنبه 22 خرداد 1387 21:35

سلام
مرسي از جواب شما
واقعأ کساني که سالهاي زيادي در خارج از ايران زندگي ميکنند معلومات زيادي در باره نظام بانکي و پولي ايران ندارند و من متاسفانه هيچ دوست و آشنائي هم در ايران ندارم و مجبور شدم که حتي براي سوالهاي که به نظر شما پيش پا افتاده به نظر مياد درخواست کمک کنم. هنوز سوالهاي زيادي دارم ولي ديگه پرروئي ميشه اگر وقت شما را دوباره بگيرم.

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » چهارشنبه 22 خرداد 1387 22:38

افسانه.دائي عزیز
ضمن خوش آمدگویی به شما دوست گرامی  :razz:

هیچ محدودیتی برای سوال کردن وجود نداره شما میتونید هر سوالی را که دارید ( در چهار چوب قوانین و فعالیت انجمن)  با خیال راحت مطرح کنید. اگر دوستی بتونه و آگاهی لازم را در مورد سوال شما داشته باشه مطمعنا به شما پاسخ داده میشه بدون هیچ منت.
پس اگر سوالی دارید مطرح کنید.

-------------

برخی از سوالات شمارا دوست عزیز padeshah,  پاسخ دادند ولی در مورد نگه داشتن سود شرکت
مبلغ تعیین شده در قرار دادی که بین 2 طرف قرار داد بسته میشه  به طور رسم باید به حساب شرکت واریز بشه و این کار چندید مزایا داره و طبق قوانینی هم هست.

در ضمن طبق قوانینی که وجود داره به طور مثال مدیر شرکت حق برداشت کل سرمایه شرکتو از حساب شرکت نداره و اگر این کار انجام بشه خلاف قانون بوده و باید جریمه بپردازند و در برخی موارد به دادگاه هم احظار میشن . مورد پول شویی که اگر به گوشتان خورده باشه جزء این موارد هست که خلاف قانونه.
شما بهتره و باید حساب داخلی داشته باشید. و در سورت تمایل حساب خارجی هم مانعی نداره ولی تبادلات مالی داخلی از طریق حساب داخلی و  شرکتی باید باشه و معقول هم هست. ( جنبه حقییقی و حقوقی) البته فعالیت برخی شرکتها که هم داخلی و هم خارجی هست لازم به داشتن حساب ارزی هم هستش که باز جای گرفتن راهنمایی از وکیل را داره.

در مورد خرید منزل و ماشین هم بسیاری از  تاجران هیچ کدام برای خرید منزل اقدام نمیکنن چراکه دلیلشان اینه که از این پول میتونن خیلی بیشتر از سوزد ملکشان درامد داشته باشند و باهاش به کارشون رونق بدن.
متداولترین کار رهن منزل هست ولی اگر سرمایه چشمگیری دارید و  یا ترجیح میدین مالک باشید این به نظر شما بستگی داره.

برای پرداخت هم در معاملات هم موارد مختلفی وجود داره مثلا افراد کاسب ترجیح میدن چک بدن حالا هرچه مدت پرداخت مناسبتر و البته با حساب سود اظافه شده به مبلغ کل,  از پرداخت نقدی زیاد خوششان نیماد چرا که هرچه زمان بیشتری پولشان دستشون باشه براشون سود آورتر هست.

این سوالات شما میتونه جای بحث زیادی داشته باشه و پیشنهاد من به شما اینه که اگر به قول خودتان با امور بانکی و معاملاتی ایران آشنایی کافی ندارید بهتره از وکیل استفاده کنید تا شمارا راهنمایی کنه. معمولا تمام شرکتها و کارهای تجاری نیازمند وکیل خوبی هم هستند.

موفق باشید./

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط افسانه.دائي » پنج شنبه 23 خرداد 1387 15:05

سلام
همیشه میدونستم که ایرانیها همیشه حاضر به کمک به همدیگر هستند و حالا این موضوع واقعأ به من ثابت شد. خیلی خوشحال هستم که به ایران برمیگردم و شاید بتونم یک کمک هر چند ناچیز به مردم کشورم بکنم

مرسی