تاريخ اعلام نتيجه نهايي كنكور 87 و نحوه طراحي سوالات كنكور اعلام شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 674
تاریخ عضویت: چهار شنبه 28 شهریور 1386, 9:33 am
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

تاريخ اعلام نتيجه نهايي كنكور 87 و نحوه طراحي سوالات كنكور اعلام شد

پست توسط atropak » جمعه 24 خرداد 1387, 10:33 am

كنكور سراسري سال 1387دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور با شركت بيش از يك ميليون و 350 هزار داوطلب طي روزهاي ششم الي هشتم تير ماه به ‌طور همزمان در سراسر كشور در حالي برگزار مي‌شود كه سازمان سنجش امسال از جايگزيني حوزه‌هاي با كيفيت با حوزه‌هاي قديمي و نامناسب و آموزش مجريان و نمايندگان سازمان سنجش در حوزه‌هاي امتحاني خبر داده است.

دكتر ابراهيم خدايي معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در اين باره اظهار كرد: سازمان سنجش از امسال بحث ارتقاي كيفيت حوزه‌هاي برگزاري آزمونهاي سراسري را در دستور كار خود قرار داده و در اين راستا كميته‌اي تشكيل شده تا دستورالعملي در اين باره تهيه شود.

وي افزود: بر اساس اين طرح حوزه‌هاي با كيفيت و استاندارد با همكاري استانداريها، آموزش و پرورش و ساير ارگانهاي مربوطه شناسايي و وارد چرخه برگزاري آزمون مي‌شوند.

وي با اشاره به طرح سازمان سنجش براي تجديدنظر در بحث عوامل، مجريان و نمايندگان تام‌الاختيار سازمان سنجش در برگزاري كنكور، تصريح كرد: بحث آموزش مجريان و برگزاري جلسات توجيهي براي آنان در دستور كار سازمان سنجش قرار دارد.

دكتر خدايي ادامه داد: همچنين امسال نيز مانند سالهاي گذشته چينش سوالات كنكور متفاوت خواهد بود به نحوي كه سوالات دو داوطلب كنكور كه در جلسه آزمون در كنار هم نشسته‌اند متفاوت خواهد بود.

به گفته وي، اجراي اين طرح طي سالهاي گذشته تاثير چشمگيري در كاهش ميزان تخلفات و تقلب در حوزه‌هاي كنكور داشته است.اعمال سوابق تحصيلي به شكل تاثير ريزنمرات تا 15 درصد در نمره كل كنكور

دكتر عبدالرسول پورعباس رييس سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينكه در آزمون سراسري سال جاري سوابق تحصيلي به شكل تاثير ريزنمرات تا 15 درصد در نمره كل كنكور داوطلبان تاثير خواهد داشت، اظهار كرد: ريز نمرات داوطلبان بر اساس شماره دانش‌آموزي داوطلب از آموزش و پرورش اخذ شده و در نمره‌كل آزمون سراسري آنها اعمال خواهد شد.

دكتر خدايي نيز با اشاره به نحوه تاثير سوابق تحصيلي داوطلبان در آزمون سراسري سال 87، اظهار كرد: براي كنكور 87 نيز سوابق تحصيلي تا 15 درصد در نمره كل آزمون داوطلبان اعمال مي‌شود، البته تاثير سوابق تحصيلي براي امسال با تغييراتي روبرو بوده است، به عبارت ديگر در آزمون امسال براي سه دسته از داوطلبان، سوابق تحصيلي احتساب مي‌شود كه اين داوطلبان شامل افرادي مي‌شوند كه در سالهاي 84، 85 و 86 به صورت نهايي و سراسري ديپلم اخذ كرده‌اند.

معاون سازمان سنجش افزود: در آزمون سراسري سال 87 به جاي معدل، نمرات دروس مشخص شده به عنوان سوابق تحصيلي داوطلبان اعمال مي‌شود، در اين راستا براساس نوع ديپلم داوطلب يعني ديپلم رياضي، علوم تجربي، علوم انساني و علوم معارف اسلامي نمرات حدود 10 درس به عنوان سوابق تحصيلي داوطلب لحاظ مي‌شود.

به گفته وي، بر اين اساس نمرات داوطلبان از آموزش و پرورش اخذ شده و بر اساس ضرايب مشخص شده براي هر درس، مراحل تراز كردن و نمره كل سازي طي شده و نمره نهايي داوطلب تا 15 درصد در نمره كل كنكور لحاظ مي‌شود.

معاون سازمان سنجش در خاتمه با اشاره به اعلام نتايج نهايي كنكور در شهريور ماه اظهار كرد: امسال از طريق آزمون سراسري سال 87 بين 550 تا 600 هزار نفر در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور پذيرفته مي‌شوند.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Major
Major
پست: 341
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 خرداد 1387, 11:49 am
سپاس‌های ارسالی: 434 بار
سپاس‌های دریافتی: 553 بار

پست توسط fereshteh blue » جمعه 24 خرداد 1387, 11:42 am

حالا اين کدوم قسمتش راجع به تاريخ اعلام نتايج بود؟ :?

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”