افزایش شانس قبولی در کنکور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 674
تاریخ عضویت: چهار شنبه 28 شهریور 1386, 9:33 am
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

افزایش شانس قبولی در کنکور

پست توسط atropak » جمعه 24 خرداد 1387, 10:58 am

وزیر علوم گفت: لایحه ایجاد سازمان امور دانشجویان از سوی وزارت علوم به دولت ارائه می شود تا در صورت تصویب نهایی، برای قانونمند شدن به مجلس ارائه شود. با توجه به اینکه مجلس لوایح دوفوریتی بسیاری در دست بررسی دارد، بعید می دانم ایجاد سازمان امور دانشجویان به عمر مجلس هفتم برسد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی زاهدی امروز در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه ها در مورد کسری بودجه دانشگاه ها گفت: با اصلاحیه ای که ارائه شده است، بخش بزرگی از کسری بودجه دانشگاه ها رفع خواهد شد.
وی در مورد بودجه سال آینده وزارت علوم گفت: لایحه ای که دولت به مجلس ارائه کرده است، عدد هزار و 230 میلیارد تومان را برای مجموعه وزارت علوم در نظر گرفته است.
وزیر علوم در مورد بودجه پژوهشی دانشگاهها گفت: بودجه پژوهشی دانشگاهها در سال 1387 نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش نیز داشته است.

محمد مهدی زاهدی در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد حذف بند " و" تبصره 9 که شرکت ها و دستگاه ها را مجبور به اختصاص حداقل یک درصد به امر پژوهش می کرد، گفت: این بحث، بحث وزارت علوم نیست بلکه به بودجه کل پژوهش کشور مربوط می شود. در این زمینه نیز حداقل سه هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که اگر این اتفاق بیفتد، سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی به یک درصد خواهد رسید.
وزیر علوم در مورد واگذاری کل بودجه عمرانی دانشگاه ها به وزارت علوم به مهر گفت: اینکه گفته می شود برخی دانشگاه ها از این امر ناراضی هستند باید از خود آنها جویا شد اما برداشت ما نظر مثبت دانشگاه ها است چون در گذشته هر دانشگاهی باید به صورت جداگانه ، توافقنامه ای را در سازمان مدیریت امضا می کرد تا بودجه عمرانی را جذب کند که این امر هم وقت گیر بود و هم در اجرای پروژه های عمرانی کندی ایجاد می کرد.
وی اضافه کرد: با تصمیم دولت در اختصاص کل بودجه عمرانی به وزارت علوم، از امسال دانشگاه ها در کمترین زمان بودجه های عمرانی خود را دریافت می کنند.
وزیر علوم در مورد کسری بودجه دانشگاه ها در سال آینده گفت: در این زمینه فقط می توانم بگویم دانشگاه ها باید صرفه جویی کنند.
 
اجرای چارت جدید وزارت علوم
زاهدی به چارت جدید وزارت علوم اشاره کرد و گفت: این چارت به زودی اجرایی می شود.
وی در مورد تبدیل موقعیت دانشجویی به امور دانشجویان در این چارت گفت: لایحه خدمات کشوری اجازه نمی دهد که وزارتخانه ای بیش از 5 معاونت داشته باشد به همین دلیل مجبور شدیم معاونت دانشجویی را به امور دانشجویان تبدیل کنیم البته امور دانشجویان فراتر از یک اداره کل و در سطح یک معاونت است. البته همانطور که گفته شود امور دانشجویان به سازمان امور دانشجویان تبدیل می شود.
پژوهش کل کشور متولی خاصی ندارد
وزیر علوم در مورد مدیریت پژوهشی متمرکز و دقیق گفت: باید یک مدیریت پژوهشی متمرکز و دقیق به هزینه کرد یا اعتبارات پژوهشی کشور وجود داشته باشد اما برای بودجه سال آینده تا جایی که می دانم هنوز متولی خاصی پیش بینی نشده است. قبلا این موضوع به عهده شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری بود که با انحلال و ادغام این شورا، این وظیفه به شورای آموزش، پژوهش و فناوری واگذار شده است.
پذیرش دانشجو در رشته های بین رشته ای
زاهدی در زمینه رشته های بین رشته ای گفت: 20 رشته بین رشته ای در مقطع تحصیلات تکمیلی تدوین شده که در دفترچه کنکور کارشناسی ارشد امسال ذکر شده است. 120 رشته بین رشته ای دیگر نیز در دست تصویب است که در اطلاعیه مجدد آزمون کارشناسی ارشد یعنی در مرحله تکمیل ظرفیت، پذیرش دانشجو در این رشته ها آغاز می شود.
تمام داوطلبانی که کف نمره قبولی را کسب کنند دانشجو می شوند
وزیر علوم در مورد پذیرش دانشجو در سال 87 گفت: تعداد ظرفیت دانشگاه ها امسال بیش از تعداد داوطلبان آزمون سراسری است. در آزمون سراسری یک میلیون و 330 هزار نفر ثبت نام کرده اند در صورتی که ظرفیت دانشگاه ها یک میلیون و 400 هزار نفر است. پیش از این اعلام کرده بودیم از هر 10 داوطلب آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها، 9 نفر پذیرفته می شود اما الان اعلام می کنیم تمامی داوطلبانی که کف نمره قبولی را کسب کنند، شانس پذیرش در دانشگاه ها را دارند.
وی در مورد افزایش ظرفیت دانشگاه ها در سال 87 گفت: در سال آینده 40 هزار نفر به ظرفیت دانشگاه ها اضافه می شود.

مهر
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 674
تاریخ عضویت: چهار شنبه 28 شهریور 1386, 9:33 am
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

پست توسط atropak » جمعه 24 خرداد 1387, 11:01 am

جزئیات پذیرش کنکوریهای سال87 :
معاون آموزشی وزارت علوم در گفتگو با خبرگزاری مهر جزئیات ظرفیت، پذیرش و تعداد متقاضیان ورود به دانشگاه در سال آینده را اعلام کرد.
دکتر حسن خالقی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: یک میلیون و 300 هزار متقاضی ورود به دانشگاه با مدرک پیش دانشگاهی در کشور وجود دارند که از این تعداد یک میلیون و 100 هزار نفر به طور جدی در آزمون سراسری 87  شرکت می کنند. همین تعداد در کنکور دانشگاه آزاد اسلامی نیز ثبت نام کرده اند. از سوی دیگر تعداد 600 هزار نفر نیز داوطلب شرکت در آزمونهای فنی و حرفه ای هستند که البته پیش بینی می شود نزدیک به 500 هزار نفر در جلسه آزمون حاضر می شوند و به طور جدی به رقابت نمی پردازند.
وی در نهایت تعداد متقاضیان واقعی برای ورود به دانشگاهها را در سال آینده در حدود یک میلیون و 500 هزار نفر عنوان کرد و گفت: ظرفیت کل آموزش عالی کشور در سال آینده نیز تقریبا یک میلیون و 500 هزار نفر است.
معاون آموزشی وزارت علوم با تشریح جزییات ظرفیت های سال آینده دانشگاههای سراسر کشور افزود: در سال آینده 600 هزار داوطلب ورود به دانشگاه از طریق آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش برگزار می شود پذیرفته می شوند.
وی اظهار داشت: از این تعداد 120 هزار نفر به دوره های روزانه و شبانه، 300 هزار نفر به دانشگاه پیام نور، 180 هزار نفر در دانشگاههای غیرانتفاعی و سایر موارد وارد می شوند.
خالقی اضافه کرد: همچنین 450 هزار نفر در دوره های کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی از طریق کنکور این دانشگاه در سال آینده پذیرفته می شوند.
وی تعداد ظرفیتهای دانشگاه جامع علمی کاربردی را در دوره های ترمی و پودمانی سال آینده 250 هزار نفر عنوان کرد و افزود: سال آینده 100 هزار نفر نیز در دوره های تربیت معلم و مراکز فنی و حرفه ای و 100 هزار نفر در دوره های فراگیر پیام نور، مجازی و نیمه حضوری، مناطق آزاد بین المللی و مراکز آموزش عالی دستگاههای اجرایی پذیرفته می شوند.
معاون وزارت علوم گفت: بدین ترتیب نزدیک به یک میلیون و 500 هزار ظرفیت برای متقاضیان ورود به دانشگاه سال آینده ایجاد شده است و هر داوطلبی که بتواند کف قبولی را به دست آورد در سال آینده وارد دانشگاه می شود.
مهر
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

ارسال پست

بازگشت به “کنکور و دانشگاه”