در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

اگه امريکا ايران رو بگيره وضعيت بهتر ميشه يا بدتر

پايان نظرسنجي در چهارشنبه 3 مهر 1387 20:28

بدتر ميشه
32
86%
بهتر ميشه
5
14%

کل آرا : 37
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تشکر کرده: 176 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 17 آذر 1385 12:26

يه گوشه كنار شيراز

آرشيو سپاس: 2518 مرتبه در 587 پست

بررسی تغییرات اقتصادی ایران در صورت (خدای نکرده)اشغال شدن توسط امریکا

توسط esijoon » دوشنبه 27 خرداد 1387 20:28

سلام دوستان.اگه ممکنه در مورد تغییرات اقتصادی ایران در صورت (خدای نکرده)اشغال شدن توسط امریکا بحث کنیم تا بعضی از ادم های دوستار امریکا روشن تر بشن.
با تشکر احسان

ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

Major II

Major II

نماد کاربر
307

تشکر کرده: 1050 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

توسط mohammad tomcat » دوشنبه 27 خرداد 1387 20:50

حداقل ضررش اینه که به دعا می کنیم به زمان فتحعلی شاه برگردیم

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » دوشنبه 27 خرداد 1387 21:20

يک نظر سنجي قرار بده که شدني باشه نه محال.مثل اينکه بگي اگه زمين مربع بشه قطب شمال آيا آب ميشه يا نه؟!
آخه امريکا هم شد فوتبال؟  :grin:

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » دوشنبه 27 خرداد 1387 22:04

هیچ فرقی نمی کرد در هر دو صورت چه توسط آمریکا چه توسط سران ایران در نهایت یک سرنوشت منتظر ایران
هست و اون هم نابودییست ، پس چه بهتر به دست بیگانگان نابود بشه تا دست خودمون این جور کمتر دلمون می سوزه .

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
29

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 15:04

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط kamali » سه شنبه 28 خرداد 1387 07:43

آمريکا به هيچ وجه نميتواند ايران را اشغال کند تا ايراني زنده است.
تضمینی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » سه شنبه 28 خرداد 1387 08:14

از همه دوستان که در این نظر سنجی شرکت کردند متشکرم.بعضی ها حرف دل من رو زدند و بعضی هم نه.به هر حال نظر همه محترم است.اگه میشه دلیل نظرتون رو هم بنویسید.با تشکر.احسان

امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم

New Member

no avatar
19

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 مهر 1386 19:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط hercool » سه شنبه 28 خرداد 1387 09:44

سلام
من هم مخالف حمله امريکا به ايران هستم چون هيچ کشوري دلش به حال مردم ما نميسوزه اما اگر امريکا به ايران حمله کنه و ايران راتسخير کنه اتفاقات زير رو به همراه داره
از بين رفتن تمام زير بنا هاي اقتصادي ايران
غارت کشور به وسيله امريکا و متحدانش
پيمان ماندگاري و ايجاد پايگاه هاي نظامي
ايجاد فقر (البته در ايران فقر هست فقط يک مقدار شديد تر ميشه)
ايجاد فساد بيش از حد البته اين در ايران بيداد ميکنه
امدن اعراب به کشور  و غارت و از بين بردن ايران(واقعا اين کار را خواهند کرد مانند 1300 سال پيش)

البته فوايدي را نيز دارد
1 از بين رفتن افراد بي لياقت و دزد که خيلي ها ميدونن من چي ميگم
2 اباداني ايران توسط مردمش البته مردم هنوز در خرافات هستند و هر روز من اين معضل رو مي بينم و واقعا جاي تاسف داره

فقط منتظر زمان باشيم اگر ايران به اين بسته پيشنهادي نيز جواب منفي بده کار براي امريکا و متحدانش هموار ميشود
بدانيد اين اعراب هيچ وقت به ما کمک نخواهند کرد
شرمنده اون زماني که ما در حال جنگ با عراق بوديم فلسطيني ها با عراق و صدام بودند و ما حالا بايد براي اون فلسطيني ها دلمون بسوزه اون ها هم به ما خنجر ميزنن
البته نا گفته نماند ما ايراني ها نبايد مثل بقيه کشور ها باشيم بلافاصله بايد ايران رو به بالا برسونيم و کشور را از مشکلاتش رهايي بديم و نزاريم نظام هاي ديکتاتوري مثل الا* به وجود بيان

ما خيلي شهيد داديم و اونها هدفشون فقط اباداني ايران و حفظ مرز و بوم و حفاظت از نواميس ايران بوده
ولي امروز شاهد اون هستيم که مسئولين تمام ارزوهاي اين شهيدان و هدفشان را مورد تمسخر قرار دادن البته با اعمالشون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » سه شنبه 28 خرداد 1387 10:21

ببينيد دو گروه هستند که موافق حمله امريکا هستند و فکر ميکنند با حمله ي امريکا اقتصاد ايران بهتر ميشه
1- مخالفان دولت و حکومت
2- بعضي موافقان افراطي حکومت که افکار منحرفي دارند و معتقدند با حمله ي امريکا به ايران امريکا نابود ميشه و ايران جاي امريکا رو در جهان ميگيره!
نظر دسته اول اينه که امريکا حمله ميکنه و ايران رو ميگيره در اين حالت دو راه وجود داره امريکا از ايران حمايت ميکند و دوباره ميکوشد نقش ايران را به عنوان ژاندارم منطقه احيا کنه و راه دوم اينکه دولت جديد ايران تو شرايط ازاد اقتصادي و بدون وابستگي به  خارج شروع به رشد ميکنه هر دو راه امکانپزير نيست امريکا هرگز دوباره ايران رو قدرتمند نميکنه زيرا تجربه ي انقلاب 57 اينو نشون داد ايران هرگز زير يوغ بيگانه نميره و امريکا هم در شرايط کنوني تصميم گرفته خودش نقش ژاندارم رو بر عهده بگيره تفکر دولت مستقل هم عملي نميشه زيرا به محض شکست ايران در جنگ با امريکا دولت هاي خائن عربي و دشمنان قسم خورده ي ايران تلاش خواهند کرد که با ناامن سازي و نفوذ در ايران ايران رو 100 سال به عقب پرتاب کنن

نظر دسته ي دوم هم فکر ميکنم کاملا مشخصه که امکانپذير نيست و نيازي به توضيح نيست

البته ذکر اين نکته هم ضروريه که با لطف خداوند و همت مسولان و مجاهدت هاي ارتشيان غيور و سپاهيان جان بر کف و مخلص امريکا ديگه جرات حمله به ايران رو هم نداره چه برسه به اشغال ايران

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » سه شنبه 28 خرداد 1387 11:00

من هم مخالف حمله امريکا به ايران هستم چون هيچ کشوري دلش به حال مردم ما نميسوزه اما اگر امريکا به ايران حمله کنه و ايران راتسخير کنه اتفاقات زير رو به همراه داره
از بين رفتن تمام زير بنا هاي اقتصادي ايران
غارت کشور به وسيله امريکا و متحدانش
پيمان ماندگاري و ايجاد پايگاه هاي نظامي
ايجاد فقر (البته در ايران فقر هست فقط يک مقدار شديد تر ميشه)
ايجاد فساد بيش از حد البته اين در ايران بيداد ميکنه
امدن اعراب به کشور و غارت و از بين بردن ايران(واقعا اين کار را خواهند کرد مانند 1300 سال پيش)

با این حرفت موافقم.
navid missle
دمت گرم.حرف دل من رو زدی.
دوستان به خدا من از اون طرفدار های دو اتیشه دولت نیستم.فقط به این فکر میکنم که اگه کشور به دست بیگانگان بیافته چه به سر مردم میاد.نمیدونم تا حالا شماها فیلمی از تجاوزات سربازان امریکایی به زنان عراقی دیدید یا نه.من دیدم.اشکم در اومد.وقتی فکر میکنم اگه این نامرد ها ایران رو بگیرن چطور می خوان عقده چندین سالشون رو سر این مردم در بیارن تنم میلرزه.
به این موضوعات خوب فکر کنید و بعدش نظرتون رو بگید.

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 28 خرداد 1387 11:37

نگاهي به وضعيت دو كشوري كه توسط امريكا اشغال شدند (عراق و افغانستان) مي تونه به موضوع بحث كمك كنه
البته افغانستان كه بدليل بيش از 30 سال جنگ از همون اول هم  اقتصادي نداشت كه بخواد ويران بشه.

اما  اشغال عراق و تخريب بسياري از زير ساختهاي اقتصادي ، تجاري و فرهنگي  اين كشور را  دهها سال از ساير كشور هاي منطقه عقب انداخت

بسياري از انديشمندان و نخبگان عراقي كشته شدند و يا مجبور به مهاجرت
خسارتي كه سالها زمان براي تربيت مجدد  ان لازم است

نفت عراق به يغما مي رود و شركتهاي امريكايي براي باز سازي انچه امريكا تخريب كرده است. به اين كشور هجوم و اوردند
امريكا زير ساختهاي نظامي شمال سلاحها و تجهيزات و پادگانها را تخريب كرده و عراق را مجبور به خريد سلاح از  امريكا نموده است
سود ي كه امريكا از اين بابت به جيب مي زند و عراق را به زير بار قرض خواهد برد  و سالها زمان براي جبران اين خسارت ها لازم است
و شركتهاي امريكايي هم بدشان نمي ايد كه اين كار بيشتر طول بكشد

صرف نظر از تخريب بناهاي تاريخي و فرهنگي و غارت اشيائ تاريخي و...

اخيرا هم اين توافقنامه امنيتي كه تنها يك بند ان شامل كاپيتالاسيون است و ناشي از اشغال عراق است

((دولت عراق يا ادارات قضايي عراقي حق بازخواست نيروها و افراد آمريكايي را ندارند و اين مصونيت حتي شركت‌هاي امنيتي، غيرنظامي، نظامي و پشتيباني وابسته به ارتش آمريكا را شامل مي‌شود))

البته در اين توافقنامه چند بند و جود دارد كه به ايران هم مربوط مي شود

*كمك به جمهوري عراق براي پرداخت بدهي هاي خود و ناديده گرفتن خسارت‌هايي كه اين كشور بايد بابت جنگ‌هاي مربوط به رژيم سابق بعث بپردازد.

نيروهاي آمريكايي آزادند هر كشوري   كه امنيت و صلح جهاني، منطقه‌اي و عراق و دولت و قانون اساسي اين كشور را تهديد مي كنند يا تروريسم و گروه‌هاي شبه نظامي را تحريك مي كنند، هدف قرار دهند و براي اين كار مي توانند از اراضي، آب‌ها و آسمان عراق استفاده كنند.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1194

تاريخ عضويت

يه گوشه كنار شيراز

توسط esijoon » سه شنبه 28 خرداد 1387 11:57

shahbaz
عالی بود.کامل و منطقی.حرف حساب جواب نداره.و بر طبق فرموده های شما عراق شده ایالت جدید امریکا.خدا رحم کند.
مطالب جناب شهباز رو تقدیم میکنم به تمام بروبچ انجمن.امیدوارم این تاپیک قفل نشه.شکر خدا تا حالا که پست تنش زا نداشتیم.امیدوارم از این به بعد هم نداشته باشیم.دوستان لطفا برای پربار شدن این بحث تلاش کنید و از درگیری لفظی بپرهیزید.

با تشکر...احسان

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

جمعه 14 دی 1386 11:27

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 19 پست

توسط david68 » سه شنبه 28 خرداد 1387 13:32

امريكا كه به دنبال منافع خودش هست و همونطور كه دوستان گفتند در عراق سود زيادي داره كسب ميكنه و چند روز پيش خوندم كه ميدانهاي نفتي زيادي در عراق كشف شده كه عراق رو به بيشترين دارنده ذخاير نفتي ميتونه تبديل كنه حتي جلوتر از عربستان ميتونه قرار بگيره امريكا اگه درصد كمي هم احتمال بده كه با حمله به ايران اين منافع از بين ميرن هرگز اين كارو نميكنه تا به بهانه ايران هم كه شده تو منطقه باقي بمونه در مقابل من شخصا از دست حكومت ناراضي هستم و اگه افراد لايق بر كشورمون حكومت نكنن ما هرگز به اون پيشرفتي كه دلمون ميخواد نميرسيم اگه امريكا هم حمله كنه و بتونه حكومت رو تغيير بده و يه سري افراد لايق بيان حكومت كنن تازه بايد چندين سال صبر كنيم تا به همين جايي كه الان هستيم برسيم چون همانطور كه دوستان گفتند با جنگ به كلي زيرساختهامون از بين ميره نتيجه كلي اينكه فعلا بايد با اين شرايطي كه داريم كنار بياييم چون نه حكومت عوض ميشه و نه حمله امريكا برامون كار ساز ميشه .

بعدي