در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با متفرقه درباره نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
421

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 5 خرداد 1385 16:25

آرشيو سپاس: 70 مرتبه در 37 پست

مطلبي دربارهء سرهنگ شریفان فرمانده گردانF-4 پایگاه ششم شکاري

توسط M0H@mM@d » شنبه 13 خرداد 1385 13:41

بسم الله الرحمن الرحیم
            این مطلب درباره ی سرهنگ "شریفان"فرمانده گردانF-4Eبایگاه ششم شکاری شهید یاسینی"بوشهر"هستش.
چندی بیش این خلبان نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی توانست کاری بکند که هیچ یک ازخلبانان پایگاه بوشهرجرات انجام دادن آن را نداشتند.او به تنهائی  درکابینF-4Eنشست و هواپیمارو که rudderاون به اندازه ی یک سکه ی 10تومنی سوراخ شده بودبرای تعمیر به تهران برد.
[marq=down] *:*:*:*بلندآســـــــــــــــــــــمان جایگاه من است*:*:*:* [/marq]

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

آرمین رادپور از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
529

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 00:11

تهران

آرشيو سپاس: 110 مرتبه در 61 پست

توسط mach1 » شنبه 13 خرداد 1385 15:32

سلام
BADBOY ممنون از اطلاع رسانی خوبتون  :)  راستی اسمتونو میشه بگید  :-)
دستش درد نکنه ولی اگه خدایی نکرده براش اتفاقی میفتاد ما یک خلبانو از دست نمی دادیم  ولی شجاعتی داشته  :smile:

Major I

Major I

نماد کاربر
421

تاريخ عضويت

من....

توسط M0H@mM@d » شنبه 13 خرداد 1385 22:22

من محمدهستم.لطفااگه میشه ازدیگران هم دعوت کنیدمطالب منو مثل همین یاجنگنده ی یوروفایتر یاهوابیماهایtaildrigerدربخش هوابیماهای غیرنظامی بخونن آخه مطالب منوهیچ کس نمی خونه :lol:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب M0H@mM@d تشکر کرده اند:
autodesign

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » شنبه 13 خرداد 1385 23:09

BADBOY,
من با اشتياق مي خونم. ولي نبايد نااميد بشي، مطلب Tu-160 من، سه روز کار برد و فقط آقاي مهدي، حسين و يک يا دو نفر ديگه اونو خوندن.
چاره اي نيست. ظاهرن مطالبي در مورد ازدواج و طلاق و داستانهاي ساده و عاشقانه يا کلمات قصار، در کشور ما طرفدار بيشتري داره تا مطالب علمي و دقيق.  :sad:

Major I

Major I

نماد کاربر
421

تاريخ عضويت

توسط M0H@mM@d » يکشنبه 14 خرداد 1385 00:49

Reza6662 نوشته است:BADBOY,
من با اشتياق مي خونم. ولي نبايد نااميد بشي، مطلب Tu-160 من، سه روز کار برد و فقط آقاي مهدي، حسين و يک يا دو نفر ديگه اونو خوندن.
چاره اي نيست. ظاهرن مطالبي در مورد ازدواج و طلاق و داستانهاي ساده و عاشقانه يا کلمات قصار، در کشور ما طرفدار بيشتري داره تا مطالب علمي و دقيق.  :sad:
ظاهراهمينطوره :?

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب M0H@mM@d تشکر کرده اند:
autodesign

Captain

Captain

نماد کاربر
529

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 00:11

تهران

آرشيو سپاس: 110 مرتبه در 61 پست

توسط mach1 » يکشنبه 14 خرداد 1385 11:23

سلام
Reza6662 جان البته باید مد نظر داشت که پرواز عاشقان مخصوص به خودشو داره ویک چیز دیگه عموم افرادی که تو این فروم عاشقش هستن
معمولا یا دانشجو هستن یا دانش آموز پس تا یک ماه دیگه یواش یواش فروم میفته رو روال  :(

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

شنبه 24 تیر 1385 15:53

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 1 پست

توسط HAMED_AYATOLLAHI » دوشنبه 2 مرداد 1385 11:53

با سلام
به نظر  بنده با توجه به مطا لعه  وسیع    بنده روی    هواپیما ها  ایران  به هواپیما های زیر نیاز دارد
ترا بری:باز سازی مجدد          C-130   های  موجود 2-خرید  30  فروند     A400M   از شر کت ایر باس_(موتور های این هواپیما دو برابر      C-130  قدرت دارند  و از   C-130  هم  یو غور تر  هستند.
MIG31  :نوع پیشرفته  MIG25  می باشد  با سر عت  حدود    KM/S 3000   و ار تفاع   با لای 80000   پا  وسیستم       ECCM   و سو خو 47  
البته  در مورد هوا پیما های  امریکایی صهبت نکردم  چون  اصلا  چیز ی  به ایران نمی فروشند. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
1791

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 15:49

آرشيو سپاس: 260 مرتبه در 163 پست

توسط Saeid12345 » دوشنبه 2 مرداد 1385 18:02

دوستان بحث درباره اينکه مطالب شما را بقيه ميخوانند يک چيز هست و اينکه نظر بدهند يک چيز ديگر!
خيلي از افراد مطالب نظامي را با اشتياق دنبال مي کنند ولي حالا به هر دليلي مثلا نداشتن اطلاعات کافي يا ... نظر نميدهند.
آقا رضا شما هم فقط به کساني که از پست شما تشکر کنند ميگيد خواننده؟ ايها الناس منم مطلب Tu-160 رو خوندم.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تاريخ عضويت

توسط Reza6662 » دوشنبه 2 مرداد 1385 18:11

HAMED_AYATOLLAHI,
سلام به آقا حامد عزيز
در مورد خريد و نوسازي ناوگان هوايي کشور با شما موافقم ولي بايد دانيم که برخي هواپيماها را
هيچگاه به ايران نخواهند فروخت. براي مثال MiG-31 و تاکنون به هيچ کشوري صادر نشده است و
برخي مي گويند تنها دو اسکادران مشتمل بر 24 فروند در اختيار چين قرار گرفته است.
Su-47 يا S-37 Berkut تنها هواپيمايي Concept يا طرحي مفهومي هست و قرار نيست عملياتي
شود؛ اگر هم به خدمت نيروي هوايي روسيه درآيد، جنگنده اي صادراتي به هيچ وجه نخواهد بود.
در مورد خريد هواپيماي ترابري از فرانسه يا هرجايي ديگر، نبايد در کل هواپيما بيش از 10 درصد
قطعات ساخت آمريکا باشد، وگرنه صادرات آن به ايران، مشمول تحريم ايالات متحده خواهد بود.
روسها قطعات ميگهاي29 و سوخوهاي 24 فروخته شده به ايران را به سختي به ما تحويل مي دهند
و از اين رو، شريک تجاري مناسبي محسوب نمي شوند مخصوصن در خريد اقلام نظامي.

بازهم از حضورت خوشحالم و منتظر نظراتت هم هستم. :)

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

شنبه 24 تیر 1385 15:53

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 1 پست

توسط HAMED_AYATOLLAHI » سه شنبه 3 مرداد 1385 11:45

سلام افا  رضا عزير  از صحبت هاي شما   فهميدم  اطلاعات وسيعي دا ري
الان 80  درصد F14 هاي ايران به علت ندا شتن  لامپ TWT مربوت به فرستنده رادار و خرا بي سيستم AMU قادر به پرواز
نيستند.
هوپيماهاي روسي هم   از لهاز  قطعات تامين نمي شوند.
C-130  ها هم چون سيستم هاش قديمي شدند براي پرواز مناسب نيستند تجهسزات الکترونیکی ان بیشتر  لامپی هستند
براي همين بنده  پيشنهاد A400M را دادم
چرا بجای خرید MIG25 رفتن F-7, SUKHO24,SUKHO25 خریدند
تا انجایی که بنده اطلاع دارم علیرغم اینکه روسها هر هواپیمایی  به ما نمی فروشند  کسانی که برای خرید میرند اصلان فنی نیستند و هواپیما شناس نیستند
مثلا فلان سر تیپ سپاهی که افسر توپ  بوده را  برای خرید هواپیما می فرستند

Mahdi1944: پست تصحيح شد....

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تاريخ عضويت

توسط Reza6662 » سه شنبه 3 مرداد 1385 18:32

HAMED_AYATOLLAHI,
حامد عزيز ممنون از حضورت و نظرات و اطلاعات خوبت  :)
مدتهاست که من خبر دارم به علت نقص قطعات الکترونيک رادار و راديوي F-14، اين هواپيماها
عملياتي محسوب نميشن، هرچند که ممکن هست به پرواز در بيان.
تهيهء قطعات موتور TF30 هواپيماهاي F-14 ممکن هست چون با يک نوع توربين گازي که در
شرکت نفت استفاده ميشه، داراي قطعات مشترکي هست و قطعات اين توربين از کشور برزيل
خريداري ميشن.  :-)
در مورد اينکه چرا MiG-25 نخريدن، جواب سوال شما ساده است: چون توليد نميشه و پشتيباني نداره؛
ضمن اينکه MiG-25 داراي مشکلات زيادي هست: برد پروازي کم، مصرف سوخت زياد، قطعات ناياب،
رادار ضعيف، بدنهء ضعيف که قادر نيست شتاب گرانشي بيش از 4 برابر رو تحمل کنه! و . . .

و اما در مورد اينکه چرا F-7 يا سوخويها24 و 25 خريدن باد عرض کنم که تنها 24 فروند F-7 آن هم در سال
آخر جنگ با عراق خريداري شد و اين هواپيما براي خلبانان تازه کار مناسب هست و قرار نيست هواپيماي
عملياتي و رزمي اصلي نيروي هوايي باشه.
سوخوي24 تنها به تعداد 12 فروند در سال 1371 خريداري شده و تعداد 24 فروند هم از عراق زمان جنگ
سال 1991 به ايران آورده شده و سرجمع ميشن 36 فروند. يک فروند از اينها به تاريخ 19 بهمن 1371 با
يک فروند توپالف 154 مسافربري شرکت ايران ايرتورز برخورد کرد و هر دو سرنگون شدند.
سوخوي24 هواپيماي بدي نيست ولي بايد توجه داشت که کم کم در حال قديمي شدن هست و تقريبن
از رده خارج محسوب ميشه.
روسيه قصد داره حدود 500 فروند سوخوي24 خودش رو به تدريج با سوخوي30 جايگزين کنه.

و اما در مورد سوخوي25 بايد عرض کنم زمان جنگ سال 1991، هفت فروند سوخوي25 از عراق به ايران
آورده شدن. اين 7 فروند سرانجام در سالهاي 75 تا 77 به وسيلهء کارشناسان گرجستاني سرويس و
در اختيار نيروي هوايي سپاه قرار گرفتن؛ اما نيروي هوايي سپاه، براي تشکيل دو اسکادران عملياتي
از اين سوخوهاي25، سال گذشته اقدام به خريداري 3 فروند سوخوي25 دست دوم از روسيه نمود
تا سرجمه 10 فروند سوخوي25 داشته باشه. ضمن اينکه 10 فروند، صرفهء اقتصادي بيشتري از نظر
هزينهء تعمير و نگهداري نسبت به 7 فروند ايجاد مي کنند.
سوخوي25 هواپيمايي زيرصوت هست و به اعتقاد من، بايد توسط يک هواپيماي شکاري رهگير
پيشرفته مثل F-14 يا MiG-29M پشتيباني هوايي يا CAP بشه وگرنه به راحتي هدف خوبي براي
شکاري هاي دشمن محسوب ميشه.
:D

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
134

تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 اسفند 1386 17:18

آرشيو سپاس: 57 مرتبه در 26 پست

توسط black bird » چهارشنبه 8 اسفند 1386 18:01

حامد جان سلام
از آشنايي شما خوشحالم
بايد بدانيد که A400 هنوز مراحل طراحي را به طور کامل طي نکرده است.

بعدي