در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
110

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 اردیبهشت 1387 22:34

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 8 پست

مشکل در به اشتراک گذاشتن اینترنت در شبکه محلی

توسط rayneso » سه شنبه 4 تیر 1387 13:12

سلام دوست عزیز من این روز عزیز رو به شما و بخصوص مادرتان تبریک عرض می نمایم.و ان شالله در سایه ان حضرت همه مان در سلامتی باشیم.

من پنج تا سیستم رو بوسیله هاب سوئیچ از نوع dlink شبکه کردم که درست کار میکند
اما میخواهم  یک کامپیوتر  رو که با خط dial up به اینترنت وصل میشه رو به چهار سیستم دیگه در واقع اینترنت و به اشتراک بگذارم.
من از طریق جستجو در اینترنت مطالبی در مورد به اشتراک گذاشتن اینترنت پیدا کردم اما هیچ کدوم کامل و دقیق توضیح ندادند
اگر امکان بگید که در قسمت های
ip address   , subnet mask  , default gatway , preferred  dns server  ,  alternate dns server  
در قسمت تنظیمات tcp  چه اعداد یا چه ای پی هایی رو باید قرار بدهم
ایا تنظیمات کامپیوتری که مستقیم به اینترنت وصل میشه  با دیگر کامیوتر ها که از طریق اون می خواهن به اینتر نت وصل بشه فرق داره یا نه؟
در ضمن به غیر از این تظیمات دادن ای پی باز تنظینات دیگه ای هم برای اشتراک اینترنت دارد یا نه؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 4 تیر 1387 19:55

rayneso,
در اين مورد قبل بحث‌هاي کاملي صورت گرفته
اما به طور کلي اگر سيستمها در حالت عادي بدون مشکل با هم کار ميکنند، هيچ مشکلي وجود نداره و خيلي ساده بايد در در تنظيمات اون کانکشن، تب Sharing رو باز کرده و تيک   allow other ntewotk users to connect through this computer's internet connection رو بزنيد و در ليست پايين اون کار شبکه رو انتخاب کنيد و بعد در قسمت settings تيک تمام پورتهاي شبکه رو بزنيد و کار تمام هست، البته سيستمي که به اينترنت متصل ميشه، بايد سرور بقيه باشه و نميتونيد يک کلاينت رو به عنوان سرور اينترنت شبکه خودتون انتخاب کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد