مشکل در به اشتراک گذاشتن اینترنت در شبکه محلی

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 77 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

مشکل در به اشتراک گذاشتن اینترنت در شبکه محلی

پست توسط rayneso » سه شنبه 4 تیر 1387, 2:12 pm

سلام دوست عزیز من این روز عزیز رو به شما و بخصوص مادرتان تبریک عرض می نمایم.و ان شالله در سایه ان حضرت همه مان در سلامتی باشیم.

من پنج تا سیستم رو بوسیله هاب سوئیچ از نوع dlink شبکه کردم که درست کار میکند
اما میخواهم یک کامپیوتر رو که با خط dial up به اینترنت وصل میشه رو به چهار سیستم دیگه در واقع اینترنت و به اشتراک بگذارم.
من از طریق جستجو در اینترنت مطالبی در مورد به اشتراک گذاشتن اینترنت پیدا کردم اما هیچ کدوم کامل و دقیق توضیح ندادند
اگر امکان بگید که در قسمت های
ip address , subnet mask , default gatway , preferred dns server , alternate dns server
در قسمت تنظیمات tcp چه اعداد یا چه ای پی هایی رو باید قرار بدهم
ایا تنظیمات کامپیوتری که مستقیم به اینترنت وصل میشه با دیگر کامیوتر ها که از طریق اون می خواهن به اینتر نت وصل بشه فرق داره یا نه؟
در ضمن به غیر از این تظیمات دادن ای پی باز تنظینات دیگه ای هم برای اشتراک اینترنت دارد یا نه؟

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70721 بار
سپاس‌های دریافتی: 31282 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 4 تیر 1387, 8:55 pm

rayneso,
در اين مورد قبل بحث‌هاي کاملي صورت گرفته
اما به طور کلي اگر سيستمها در حالت عادي بدون مشکل با هم کار ميکنند، هيچ مشکلي وجود نداره و خيلي ساده بايد در در تنظيمات اون کانکشن، تب Sharing رو باز کرده و تيک allow other ntewotk users to connect through this computer's internet connection رو بزنيد و در ليست پايين اون کار شبکه رو انتخاب کنيد و بعد در قسمت settings تيک تمام پورتهاي شبکه رو بزنيد و کار تمام هست، البته سيستمي که به اينترنت متصل ميشه، بايد سرور بقيه باشه و نميتونيد يک کلاينت رو به عنوان سرور اينترنت شبکه خودتون انتخاب کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “شبکه”