كاهش فعاليت بخش تجاري سفارت انگليس و فرانسه در تهران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

كاهش فعاليت بخش تجاري سفارت انگليس و فرانسه در تهران

پست توسط dr_mehdi57 » جمعه 28 تیر 1387, 9:43 pm

كاهش فعاليت بخش تجاري سفارت انگليس و فرانسه در تهران


به نوشته روزنامه فاينشنال تايمز، يك ديپلمات گفت: از حدود يك سال قبل تاكنون تلاش هاي سياسي بسياري در اروپا براي كاهش تجارت با ايران انجام شده است.
سفارت فرانسه و انگليس در تهران فعاليت بخش تجاري‌شان را در بحبوحه افت روابط تجاري با ايران در پي تحريم هاي بين المللي به شدت كاهش داده اند.

به گزارش ايسنا، به گفته ديپلمات‌ها در تهران ، سفارت انگليس فقط بخش تجارت با ايران را تعطيل نكرده است و كاركنان اين بخش در سفارت فرانسه در طول سال گذشته به نصف كاهش يافته و اين در حالي است كه فشار سياسي در خصوص مشاجره هسته‌يي، روابط تجاري با ايران را تحليل برده است.

به نوشته روزنامه فاينشنال تايمز، يك ديپلمات گفت: از حدود يك سال قبل تاكنون تلاش هاي سياسي بسياري در اروپا براي كاهش تجارت با ايران انجام شده است.

وي ادامه داد: اين قابل درك است كه انگليس كه با آمريكا روابط نزديكي دارد تا اين حد جلو رفته باشد.

آلن آتريد، دبير اول امورتجاري و اقتصادي در سفارت انگليس در ماه جاري ايران را ترك خواهد كرد و اين در حالي است كه معاون وي مدتي قبل از ايران رفته است.

تحريم‌هاي اقتصادي به ويژه محدوديات مالي اعمال شده از سوي آمريكا تجارت با ايران را منع و بانك‌ها در اروپا را وادار مي كند به معاملات با تهران پايان دهند. اتحاديه اروپا ماه گذشته با اعمال تحريم‌ها عليه بانك ملي اين اوضاع را تشديد كرد.

فايننشيال تايمز ادامه داد: اين امر باعث شده است كه تجارت با ايران از اروپا به سمت آسيا تغيير كند؛ چين كه از روابط تجاري رو به رشدي با ايران بهره مي برد پس از امارات بيشترين ميزان صادرات را به ايران داشته است.

در حال حاضر ديپلمات‌ها مي گويند كه هيچ نشانه‌اي از اين كه ديگر كشورهاي اروپايي به ويژه آلمان و ايتاليا كه از سطح بالاي تجارت با ايران برخوردارند، با چنين طرحي در سفارت‌خانه‌هاي شان در تهران روبرو باشند وجود ندارد.

سعيد جليلي مذاكره كننده ارشد هسته اي ايران قرار است روز شنبه در ژنو با نمايندگان قدرت هاي جهاني ديدار و درباره پاسخ تهران به مجموعه مشوق هاي اقتصادي و سياسي كه با هدف متقاعد كردن ايران به محدود كردن برنامه هسته اي مطرح شده است مذاكره كند.

مقامات ايراني تاثير تحريم‌هاي بين المللي را كم اهميت دانسته و مي گويند كه اين تحريم ها آن قدر به اين كشور آسيب نمي رساند كه مجور شود تا با تعليق غني سازي موافقت كند.

سفارت انگليس در تهران ازارايه ارقام تجاري اخير خودداري كرد، اما در سال ‌٢٠٠٦ حدود دو ميليارد دلار كالا ميان دو كشور مبادله شده بود. صادرات فرانسه به ايران سال گذشته بر روي رقم ‌٥/١ ميليارد دلار ايستاد كه نسبت به سال قبل از آن ‌٢/٢٠ درصد كاهش داشت و اين در حالي بود كه صدور خودرو وتجهيزات به ايران كاهش و صدور اقلام مصرفي نظير لوازم آرايشي افزايش داشت.[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 

ارسال پست

بازگشت به “بخش اقتصادی و مالی”