در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

680

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مهر 1386 20:46

محل سکونت

رشت

آرشيو سپاس: 199 مرتبه در 67 پست

كاهش فعاليت بخش تجاري سفارت انگليس و فرانسه در تهران

توسط dr_mehdi57 » جمعه 28 تیر 1387 20:43

كاهش فعاليت بخش تجاري سفارت انگليس و فرانسه در تهران


به نوشته روزنامه فاينشنال تايمز، يك ديپلمات گفت: از حدود يك سال قبل تاكنون تلاش هاي سياسي بسياري در اروپا براي كاهش تجارت با ايران انجام شده است.
سفارت فرانسه و انگليس در تهران فعاليت بخش تجاري‌شان را در بحبوحه افت روابط تجاري با ايران در پي تحريم هاي بين المللي به شدت كاهش داده اند.

به گزارش ايسنا، به گفته ديپلمات‌ها در تهران ، سفارت انگليس فقط بخش تجارت با ايران را تعطيل نكرده است و كاركنان اين بخش در سفارت فرانسه در طول سال گذشته به نصف كاهش يافته و اين در حالي است كه فشار سياسي در خصوص مشاجره هسته‌يي، روابط تجاري با ايران را تحليل برده است.

به نوشته روزنامه فاينشنال تايمز، يك ديپلمات گفت: از حدود يك سال قبل تاكنون تلاش هاي سياسي بسياري در اروپا براي كاهش تجارت با ايران انجام شده است.

وي ادامه داد: اين قابل درك است كه انگليس كه با آمريكا روابط نزديكي دارد تا اين حد جلو رفته باشد.

آلن آتريد، دبير اول امورتجاري و اقتصادي در سفارت انگليس در ماه جاري ايران را ترك خواهد كرد و اين در حالي است كه معاون وي مدتي قبل از ايران رفته است.

تحريم‌هاي اقتصادي به ويژه محدوديات مالي اعمال شده از سوي آمريكا تجارت با ايران را منع و بانك‌ها در اروپا را وادار مي كند به معاملات با تهران پايان دهند. اتحاديه اروپا ماه گذشته با اعمال تحريم‌ها عليه بانك ملي اين اوضاع را تشديد كرد.

فايننشيال تايمز ادامه داد: اين امر باعث شده است كه تجارت با ايران از اروپا به سمت آسيا تغيير كند؛ چين كه از روابط تجاري رو به رشدي با ايران بهره مي برد پس از امارات بيشترين ميزان صادرات را به ايران داشته است.

در حال حاضر ديپلمات‌ها مي گويند كه هيچ نشانه‌اي از اين كه ديگر كشورهاي اروپايي به ويژه آلمان و ايتاليا كه از سطح بالاي تجارت با ايران برخوردارند، با چنين طرحي در سفارت‌خانه‌هاي شان در تهران روبرو باشند وجود ندارد.

سعيد جليلي مذاكره كننده ارشد هسته اي ايران قرار است روز شنبه در ژنو با نمايندگان قدرت هاي جهاني ديدار و درباره پاسخ تهران به مجموعه مشوق هاي اقتصادي و سياسي كه با هدف متقاعد كردن ايران به محدود كردن برنامه هسته اي مطرح شده است مذاكره كند.

مقامات ايراني تاثير تحريم‌هاي بين المللي را كم اهميت دانسته و مي گويند كه اين تحريم ها آن قدر به اين كشور آسيب نمي رساند كه مجور شود تا با تعليق غني سازي موافقت كند.

سفارت انگليس در تهران ازارايه ارقام تجاري اخير خودداري كرد، اما در سال ‌٢٠٠٦ حدود دو ميليارد دلار كالا ميان دو كشور مبادله شده بود. صادرات فرانسه به ايران سال گذشته بر روي رقم ‌٥/١ ميليارد دلار ايستاد كه نسبت به سال قبل از آن ‌٢/٢٠ درصد كاهش داشت و اين در حالي بود كه صدور خودرو وتجهيزات به ايران كاهش و صدور اقلام مصرفي نظير لوازم آرايشي افزايش داشت.http://www.asriran.com/view.php?id=47780

در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان