جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Frenzied Poster

Frenzied Posterno avatar
پست ها

412

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » دوشنبه 7 مرداد 1387 10:40

اتفاقا  طبق قرار دادهاي بين المللي كليه معاملات نظامي  ميبايست علني و با ريز اطلاعات از جمله شماره سريال ( حتي براي هر قبضه تفنگ )   انجام گردد  تا شبه فروش اسلحه به گروهاي تروريستي و  معاملات برخلاف  قوانين و تحريمهاي بين المللي   بوجود نيايد .  اگر اين طور نبود  ايران  به هيچ وجه نميتونست  از زير اتهام فروش اسلحه  به  تروريستهاي عراقي كمر راست كند . اگر  يادتان باشد سال گذشته آمريكايي ها در  نمايش مسخره اي  تعدادي گلوله  خمپاره غنيمتي از تروريستهاي عراقي را نشان دادند  و ادعا نمودند اينها ايراني هست و خوشبختانه شماره سريال آنها ثابت نمود كه   خمپاره  ها ساخت  پاكستان بوده و  از طرف كارخانه  سازنده مستقيما  به ارتش پاكستان تحويل شده  . البته براي سلاح هاي كوچك  راه حل هاي فراواني وجود دارد تا قاچاقچي هاي اسلحه  از نون خوردن نيفتند ولي در مورد اس  چند صد ها  فكر نكنم امكان پذير باشه  .    
اگر فروش چنين پدافندي به اين راحتي قابل  پنهان كاري بود آمريكا هم  پنهاني مي آمد و  سپر موشكي اش را در  شرق اروپا  مستقر ميكرد  تا روسيه نسبت به اين موضوع  موضع  گيري نكند .  يا مثلا فروش ميگ 23 به كوبا   را مخفي نگه ميداشتند تا  ماجراي  خليج خوكها پيش نيايد  .  
يك بار هم  نوشته بودم آمريكايي كه با تحويل تعداد محدودي سامانه تور ام يك  كه دفاع هوايي نقطه اي هست اين همه سر و صدا راه مي اندازه   چرابايد با فروش اس  چند صد به ايران سكوت كنه  .

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » دوشنبه 7 مرداد 1387 11:25

دوست عزيز

اکثر قراردادهاي نظامي سري  است و اطلاعات مربوط تنها بين دو کشور مبادله مي شود و ربطي به ساير کشورها ندارد

اگر همه چيز اشکار بود  که چه نياز به اينهمه پنهانکاري بود و همه کشورها از  زير بم کشورهاي ديگر خبر داشتند و نياز به سازمانهاي جاسوسي نبود

اگر يادتان باشد سال گذشته آمريكايي ها در نمايش مسخره اي تعدادي گلوله خمپاره غنيمتي از تروريستهاي عراقي را نشان دادند و ادعا نمودند اينها ايراني هست و خوشبختانه شماره سريال آنها ثابت نمود كه خمپاره ها ساخت پاكستان بوده و از طرف كارخانه سازنده مستقيما به ارتش پاكستان تحويل شده


  تنها ايران اعلام کرد علائم و شماره ها مربوط به ايران نيست
و هر کشوري مي تواند با ساخت سلاح و تغيير شماره ها  ان را به ديگري نسبت دهداگر فروش چنين پدافندي به اين راحتي قابل پنهان كاري بود آمريكا هم پنهاني مي آمد و سپر موشكي اش را در شرق اروپا مستقر ميكرد تا روسيه نسبت به اين موضوع موضع گيري نكند . يا ...ايا امريکا ، ايران را از ساخت پايگاه در عراق و  افغانستان و .. مطلع مي کند
موضوع سپر موشکي  بحثي جداگانه است و مربوط به قراردادهاي  بين روسيه و امريکا مي شود
مانند قرار دادهاي مربوط به کاهش موشک هاي بالستيک و همچنين پرواز  بر فراز  کشور  رقيب  که تنها مربوط به روسيه و امريکا است

اصولا به جز امريکا که به علت داشتن توانايي تکنولوژيکي و رسانه اي، تبليغاتي بالا تا حدودي سلاحهاي نظامي خود را معرفي مي کند  بقيه کشورها در اين زمينه بسيار پنهان کارند
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 مرداد 1387 10:53

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط a-bars » دوشنبه 7 مرداد 1387 11:59

به نظر من ايران از خيلي وقت  s-300 داره :???:

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » چهارشنبه 9 مرداد 1387 09:00

ایران سیستم های ضدهوایی اس-300 را دریافت کرده است   ایران اولین محموله شامل قطعات جمع نشده سیستم های موشکی روسی اس-300 برای دفاع ضد هوایی را دریافت کرد.
Cutting Edge News به نقل از منابعی آگاه اطلاع داد که در حال حاضر این مجموعه ها بصورت جمع نشده هستند.

در عین حال، اوضاع پیرامون عرضه مجموعه های ضد هوایی اس-300 به تهران، بسیار مبهم است و ارزیابی کارشناسان مختلف از زمان احتمالی استقرار آنها تفاوت فاحشی دارند.

پنتاگون اطلاع می دهد که مجموعه های موشکی ساخت روسیه زودتر از سال آینده میلادی به ایران عرضه نخواهند شد. به نوبه خود اسرائیل عرضه این مجموعه ها از روسیه به ایران را برای اوایل ماه سپتامبر سال جاری و جمع آوری قطعات آن در ایران، آزمون و آغاز کشیک نظامی آنها را پس از 6-12 ماه پیشبینی می کند.

در عین حال طبق اطلاعات دریافتی از ادارات نظامی اسرائیل، عرضه این مجموعه ها ممکن است از طریق بلاروس انجام گیرند، اما مقامات مینسک چنین اخباری را تکذیب می کنند.

در عین حال، The Cutting Edge News به نقل از منابعی روسی اطلاع می دهد که پنج گردان اس-300 از ترکیب نیروهای مسلح فدراسیون روسیه بر اساس قراردادی به مبلغ 800 میلیون دلار به ایران عرضه شده اند.  

باید یادآوری کرد که اواخر سال 2007 میلادی، "مصطفی محمد نجار" وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران درباره خریداری این پنج گردان اس-300 خبر داده بود، اما خبری رسمی درباره امضای چنین قراردادی وجود ندارد.

خاطر نشان می سازیم که عرضه احتمالی مجموعه های اس-300 به ایران، برای اسرائیل بسیار مهم است، چرا که در این صورت می تواند تاثیر قابل توجهی بر تحقق برنامه حمله هوایی به تاسیسات هسته ای ایران داشته باشد.

گفته می شود که نیروهای هوایی اسرائیل، طی مانور ماه ژوئن خود با یونان، تاکتیک مقابله با سیستم های اس-300 را نیز تمرین کردند که طی آن از مجموعه های موجود در جزیره کریت استفاده شد.

اسرائیل همچنین این را نیز بحساب می آورد که ایران دارای 29 مجموعه دفاع ضد هوایی "تور-ام1" است که عرضه آنها اوایل سال 2007 میلادی پایان یافته بود.
در حال حاضر آنها از تاسیسات مهم دولتی و نظامی ایران، از جمله مراکز هسته ای در اصفهان، بوشهر و در شرق کشور دفاع می کنند.


نووستی

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » چهارشنبه 9 مرداد 1387 16:37

هر گردان شامل چند سیستم هست؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » چهارشنبه 9 مرداد 1387 17:03

هر گردان شامل چند سیستم هست؟کارنوکوف( فرمانده سابق نيروي هوايي روسيه ) در پاسخ به سوالی درباره صدور S-300  به ونزوئلا گفته بود:
"به احتمال زیاد برای دفاع مطمئن از خاک کشور حدود 10 لشکر اس-300 (در ترکیب هر لشکر، 6 دستگاه پرتاب وجود دارد) کافی خواهد بود".

پس ميشه گفت در هر گردان يک  سيستم S 300  وجود داره

البته  هر سيستم S 300 شامل مجموعه اي از  رادار هاي رهگيري هدف و رادار هدايت موشک و خودروهاي پرتاب موشک ميشه


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
.

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

447

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 20:16

آرشيو سپاس: 1348 مرتبه در 221 پست

توسط ramin11 » چهارشنبه 9 مرداد 1387 18:49

نحوه چيدمان سيستم های پدافندی S-300Pmu-2 , S-300V , Tor.M-1 , buk.M1/2

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » شنبه 9 شهریور 1387 22:03

سپر دفاع موشكي ايران تكميل خواهد شد
  

طبق گزارش محرمانه اي كه از سوي موسسات نظامي آمريكا ارائه شده ، ايران تا سال آينده ميلادي به موشك هاي ضد هوايي پيشرفته اي مجهز خواهد شد.
                  
ايران تا سال 2009 سيستم دفاعي S-300PMU-2 را خريداري خواهد كرد و انتظار مي رود تا اواسط سال آينده ميلادي اين سيستم راه اندازي و چتر دفاع هوايي ايران تكميل شود.

يك منبع روسي كه خواست نامش فاش نشود اظهار داشت
از ژوئن 2009 اين سيستم دفاعي به طور كامل فعال خواهد شد و تيم ايراني نيز كه براي يادگيري نحوه كاركرد با اين سيستم تحت آموزش بودند دوره هايشان به پايان خواهد رسيد.

آريل كوهن يكي از تحليلگران آمريكايي تصريح كرده ايران با خريد اين سيستم،‌سامانه دفاع هوايي خود را تكميل مي كند.

در واقع سيستم دفاع موشكي S-300PMU-2 مكمل سيستم دفاع هوايي تور ام-يك خواهد بود
كه ايران در سال 2007 اين سامانه را به مبلغ 700 ميليون دلار خريداري كرد.

سيستم دفاع موشكي S-300 شعاعي 90 مايلي را تحت تير رس خود قرار مي دهد و بردي 90 هزار فوتي خواهد داشت.

اين سيستم مي تواند به طور همزمان 100 نقطه را مورد هدف قرار دهد.

اين سامانه موشكي پيشرفته مي تواند تلاش آمريكا و يا اسرائیل براي هدف قرار دادن تاسيسات هسته اي ايران را ناكام بگذارد.
بدون شك ايران سيستم S-300 را براي دفاع از زير ساخت هاي هسته اي به كار خواهد برد.

اين سپر موشكي تا بهار آينده به ايران تحويل داده خواهد شد و پس از آن روزنه حمله آمريكا و اسرائيل به ايران تنگتر خواهد شد.

موشك هاي كوتاه برد تور ام – يك و موشك هاي دور برد S-300 سپر دفاعي مستحكمي را براي ايراني ها ايجاد خواهند كرد.

البته كوهن،‌كارشناس برجسته آمريكايي اعلام كرده اسرائيل با جنگ هاي الكترونيكي سيستم هاي دفاع موشكي روسيه را از كار خواهد انداخت.اسرائيل پيشتر نيز اين تجربه را داشته است.

در سال 1982 اسرائيل براي نابودي توان دفاع هوايي سوريه با استفاده از جنگ الكترونيكي سپر دفاعي اين كشور را از بين برد و سوري ها تنها طي دو روز بيش از 90 هواپيماي جنگي خود را از دست دادند.

البته اين نكته خيلي حائز اهميت است كه ايران همانند سوريه در همسايگي رژيم صهيونيستي قرار ندارد.

در حال حاضر دولت تحت حاكميت بوش به اسرائيلي ها اين اجازه را داده كه براي حمله به ايران از فضاي هوايي عراق استفاده كنند اما اگر اسرائيل تا مارس سال ديگر صبر كند باتوجه به تغيير رئيس جمهور آمريكا تا آن تاريخ ممكن است دولت بعدي ايالات متحده اجازه اين اقدام را به اسرائيل ندهد و خواستار مذاكره با ايران شود.

طبق آخرين گزارش ها اسرائيل تنها مي تواند 20 نقطه را در يك زمان مورد هدف قرار دهد اما ايراني ها در حال حاضر بيش از 100 پايگاه هسته اي دارند.

از سوي ديگر بسياري از تاسيسات هسته اي ايران از استحكامات فوق العاده اي برخوردار هستند كه نابود كردن آنها نيازمند سلاح هاي قدرتمندي است.

اما اگر رهبران اسرائيل اندكي عاقلانه فكر كنند هرگز فكر حمله به ايران را نخواهند كرد چون اسرائيلي ها در جنگ سي و سه روزه نتوانستند بر حزب الله فائق آيند، پس چگونه خواهند توانست تاسيسات هسته اي ايران را مورد هدف قرار دهند
سایت خبری ایران

Furious Poster

Furious Posterنماد کاربر
پست ها

368

تشکر کرده: 21 مرتبه
تشکر شده: 48 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 بهمن 1385 15:53

آرشيو سپاس: 187 مرتبه در 59 پست

توسط iran4946 » سه شنبه 12 شهریور 1387 15:57

من احتمال مي دهم که ايران سيستم هاي s-300 را دراختيار دارد اما 2 سوال مهم مطرح مي شود:
اول اينکه اس 300 هاي صادرشده از روسيه يا بلاروس همان توانايي مجموعه به کارگرفته شده در خودروسيه را دارا
است ،يا نوع اصلي ان که در روسيه به کارگرفته مي شود از نوع صادراتي ان پيشرفته تر است.
دوم اينکه چنين مجموعه اي به همراه تور ام 1 مي تواند خطرمهمي براي هواپيماهاي پنهان کاري مانند b-2 , f-22
محسوب شود.
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 12 شهریور 1387 16:51

تما سلاحهي صادراتي از نمونه اصلي که در کشور سازنده ضعيف تر هستند
مسلما نمونه صادراتياس 300 هم داراي ضعفهايي است است

  اس 300 مي تواند موشکهاي کروز راکه داراي سطح مقطع راداري کمي هستند کشف کند
از انجا که  هواپيماهاي استليث کاملا پنهانکار نيستند
احتمالا مي تواند در فاصله نزديک انها را کشف کند  

اما برفرض که نتواند کشف کند
استفاده تنها از f-22  و b-2 به دليل تعداد اندک براي يک جنگ سراسري و طولاني، چندان مفيد فايده نخواهد بود

امريکا و اسرائيل در سالهاي گذشته با بدست اوردن قطعات و بازديد و ازمايش از s300 به دنبال راههايي
براي غلبه بر ان بوده اند


البته ايران هم در صورت بدست اوردن اس 300 احتمالا تغييراتي در ان خواهد داد
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » دوشنبه 18 شهریور 1387 22:25

روسیه فروش پدافند هوایی به ایران را تسریع می کند
  روسیه احتمالا فروش سیستم های مدرن "اس-300" پدافندی را در چارچوب قرارداد محرمانه ای که گویا در سال 2005 منعقد شده تسریع می کند.

روسلان پوخوف تحلیلگر روسی و مدیر مرکز تحلیل های استراتژیکی و فناوری مسکو ضمن تفسیر مقاله "ساندی تایمز" در خصوص اینکه روسیه احتمالا فروش سیستم های پدافندی به ایران را بعنوان برگ برنده در مقابله علیه آمریکا تسریع خواهد بخشید، اعلام کرد:

در اوضاع کنونی، زمانی که آمریکا و غرب در مجموع برای مقابله با روسیه بعد از وقایع اوستیای جنوبی آماده می شوند، اجرای قرارداد مهم تحویل "اس-300" به ایران کاملا گامی منطقی به نظر می رسد.

پوخوف اعلام کرد:
ممکن است که این مسئله حقیقت داشته باشد. زمانی که روسیه و غرب روابط حسنه ای داشتند ممکن بود که تا مدتی اجرای این قرارداد به تعویق افتاد.

حال زمان ایده آلی فرا رسیده که این معامله با ایران عملی شود.
نووستی

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » دوشنبه 15 مهر 1387 12:48

منابع دفاعي اسرائيل: ايران ضدموشك روسي را دريافت نكرده است
منابع دفاعي رژيم صهيونيستي با پس گرفتن اظهارات قبلي خود گفتند
ايران سيستم ضدموشك اس-300 روسيه را دريافت نكرده و دو كشور در حال بحث درباره خريد آن هستند.

منابع دفاعي اسرائيل جولاي گذشته گفتند ايران قرار است موشك‌هاي اس-300 را تا پايان سال يا سپتامبر دريافت كند اما اين اظهارات از سوي آمريكا مورد تاييد قرار نگرفت.
وزارت دفاع ايران كه تاكنون موشك‌هاي ضدهوايي تور-ام1 را دريافت كرده در ماه دسامبر اعلام كرد سفارش اس-300 را نيز داده است
اما وزير خارجه ايران اول سپتامبر گفت چنين سفارشي وجود ندارد.

يك منبع دفاعي اسرائيل گفت: «ما مي‌دانيم كه هنوز چيزي منتقل نشده است. به نظر مي‌رسد به نوعي دست نگه داشته شده و روسها و ايرانيها در حال بحث درباره آن هستند اما ما نيز درباره نگرانيهايمان با روسها صحبت كرده‌ايم.»

اين در حالي است كه ايهود اولمرت، نخست وزير رژيم صهيونيستي قرار است امروز به مسكو برود تا درباره ايران و سوريه با مقامات اين كشور گفت‌وگو كند.

روسيه قصد فروش اس-300 به ايران را رد كرده است.
يك منبع اسرائيلي ديگر كه به اطلاعات جاسوسي دسترسي دارد نيز گفت به نظر مي‌رسد ايران در حال بررسي اين مسئله است

كه آيا جديدترين مدل اس-300 يا مدل كمتر پيشرفته آن را دريافت كند.

وي افزود: «زمان انتقال اين موشك‌ها بيشتر به مدلي بستگي دارد كه آنها درباره آن به توافق برسند.
اگر مدل جديد مد نظر باشد، سالها انتقال آن طول مي‌كشد. مدل ديگر در حال حاضر آماده است.»

فارس

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان