آمریکا از اسراییل ایران را زیر نظر خواهد داشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1698 بار

آمریکا از اسراییل ایران را زیر نظر خواهد داشت

پست توسط Achilles » جمعه 11 مرداد 1387, 9:55 am

آمریکا از اسراییل ایران را زیر نظر خواهد داشت

آمریکا رادار سیستم ضد موشکی را در اسراییل مستقر خواهد کرد که بعدا به طور مشترک مورد استفاده قرار خواهد گرفت. انتظار می رود که این رادار در اوائل سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد. واشنگتن همچنین از برنامه توسعه سیستم های دفاع ضد موشکی اسراییل حمایت مالی خواهد نمود.

راداری که قرار است در اسراییل ساخته شود مانند همان راداری خواهد بودتصویر

راداری که قرار است در اسراییل ساخته شود مانند همان راداری خواهد بود که قرار است در چک مستقر گردد. به گفته مقامات آمریکایی این رادار می تواند اهدافی به اندازه یک توپ تنیس را از فاصله 4700 کیلومتری رویت کند. این رادار به موشک های رهگیر "ارو" اسراییلی کمک خواهد کرد که موشک های بالستیکی ایران را در نیمه مسیر پروازی ( مسیر پرواز بالستیکی در حدود 11 دقیقه است) منهدم سازد.

جف مورل دبیر مطبوعاتی پنتاگون طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: مانند اسراییلی ها ما شاهدیم که ایرانی ها روند ارتقاء توان موشکی خود را تسریع بخشیده اند و ما به اسراییلی ها کمک خواهیم کرد که بتوانند هر چه سریعتر دفاع خود را تقویت کنند. ایهود باراک وزیر دفاع اسراییل توضیح داد که رادار جدید تا قبل از اینکه رییس جمهور جدید آمریکا کار خود را آغاز کند، بکار خواهد افتاد.

یک مقام عالیرتبه پنتاگون به "سی ان ان" اطلاع داد که استقرار رادار با عقد توافقنامه میان دو کشور همراه خواهد بود. این مسئله به اسراییلی ها اجازه خواهد داد که از آمریکا "هشدار های اولیه" پرتاب های موشکی که از طریق ماهواره ها دریافت می شود را نیز کسب کنند. همچنین کمک های فنی و مالی برای ایجاد سیستم های دفاعی از موشکی های میانبرد نیز در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

از جمله در جریان مذاکرات در واشنگتن حضور مالی آمریکا در طراحی سیستم های دفاعی برد کوتاه "گنبد آهنین" و "پراشا داوود" بررسی شد. نظامیان اسراییلی گزینه دریافت مجموعه های پدافندی "وولکان-فالانکس" که می تواند موشک های "قسام" جنگجویان فلسطینی را منهدم سازد را نیز مطرح کردند.

در این میان رادار سپر ضد موشکی در اسراییل مانند راداری خواهد بود که قرار در چک مستقر شود. این موضوع بار دیگر صداقت اعلامیه های واشنگتن در مورد این استقرار سپر ضد موشکی در اروپا به خاطر جلوگیری از ایران بوده و نه علیه روسیه را تحت تردید قرار می دهد.

سرلشکر ویکتور یسین رییس اسبق نیروهای استراتژیکی موشکی روسیه به "نزاویسیمایا گازیتا" گفت که رادار اسراییلی یکی از تدابیر مقابله با تهدیداتی است که آمریکایی ها نگران آن از سوی ایران هستند. وی توضیح داد: بر کسی پوشیده نیست که آمریکایی ها مسئول دفاع از اسراییل در برابر ایران هستند و در اینده نیز احتمال دارد که واشنگتن فقط به استقرار رادار بسنده نکند.

به اعتقاد وی آمریکایی ها به احتمال قوی خود این رادار را اداره خواهند کرد و اطلاعات دریافتی را در اختیار اسراییل قرار خواهند داد. اسراییل نیز می تواند موشک های ضد موشک "ارو" خود را با تکیه بر اطلاعات رادار آمریکایی مورد استفاده قرار دهد. "ارو " سیستم خودکاری است که به توان رویتی و هدفگیری خود مجهز است.

ژنرال یسین تاکید کرد که بعد از استقرار رادار(در اسراییل) امکان تجهیزات سپر ضد موشکی آمریکا که در کشتی ها مستقر شده اند نیز به مراتب افزایش خواهد یافت. آنها امکان خواهند یافت که موشک های ایرانی را در مرحله فعال مسیر پروازی مورد هدف قرار دهند.

وی درباره سپر ضد موشکی در اروپا گفت که اگر این رادار فقط علیه موشک های ایرانی در نظر گرفته شده باشد, بعد از استقرار رادار در اسراییل بدرد نخواهد خورد. وی افزود: برنامه موشکی ایران فقط بهانه ای برای ایجاد کمربند سوم دفاع ضد موشکی آمریکاست که در اصل برای مقابله با تهدیدات موشکی روسیه در نظر گفته شده است".

"نیکلای سورکوف"، "نزاویسیمایا گازیتا"، خبرگزاری «ریا نووستی»، 10 مردادماه

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”