مشکل در طراحي با اندازه ي 4*5 متر بنر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 77 بار
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

مشکل در طراحي با اندازه ي 4*5 متر بنر

پست توسط rayneso » پنج شنبه 17 مرداد 1387, 12:17 pm

سلام

اندازه تصویر یک بنر با عرض 4 متر و ارتفاع 5 متر درون فتوشاپ چقدر باید باشد
چون بعضی ها میگن که باید اندازه بالا رو باید عرضشو 40 سانتی متر و ارتفاع رو 50 سانتی متر بگیری اگه من اینکار رو بکنم در موقع چاپ که باید به اندازه واقعی عرض 4 و ارتفاع 5 متر باید برسد که در این موقع با بزرگ کردن تصویر کوچک که کیفیت اون پایین میاد

لطفا راهنمایی ام کنید که شما در طراحی بنر های بزرگ از تصاویر با چه dpi استفاده میکنید ایا از همین برنامه فتوشاپ که همه دارن استفاده میکنید یا یک نسخه حرفه ای در اختیار دارید/؟

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 8766 بار
سپاس‌های دریافتی: 1710 بار
تماس:

پست توسط MASTER » پنج شنبه 17 مرداد 1387, 5:00 pm

rayneso, درود بر شما

دوست گرامی شما در چاپ بایستی dpi را بر روی 300 و یا اگر کیفیت زیاد مهم نیست بر روی 150 قرار دهید
اندازه ی تصویر هم در photoshop بهتر است به میلیمتر باشد

همه ی چاپخانه ها نیز از photoshop cs2 , cs3 و corel معمولی که در بازار موجود است بهره میبرند :razz:

فراموش نکنید که فرمت ذخیره سازیتان tif از نوع فشرده سازی lzw باشد

پرسشی بود در خدمتم
شاد زی مهر افزون ...

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 253 بار
سپاس‌های دریافتی: 711 بار

پست توسط kingday » جمعه 18 مرداد 1387, 12:52 pm

دوست عزيز
در مورد عکسهايي در اين ابعاد که بسيار بزرگ هستن شما اصلا نيازي به استفاده از dpi بيشتر از 100 نيست چون حجم فايل رو بسيار زياد ميکنه و سرعت پردازش رو بسيار پايين مياره بدون اينکه تاثير چنداني در کيفيت احساس بشه.
البته اگر طرح شما داراي متن يا نوشته هستش معمولا در چنين ابعادي معمولا از برنامه کورل استفاده ميشه تا نوشته ها که بصورت وکتور هستن از بالاترين کيفيت ممکن استفاده کنن و براي عکسها تاثير زيادي نداره.
البته در کورل ميتونيد از dpi 200 يا بالاتر هم بدون افت زياد سرعت کار و نياز به رم بيشتر استفاده کنيد.

با تشکر

Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 » یک شنبه 20 مرداد 1387, 6:44 am

برای بنرهای سایز بزرگ ، اگر علاقه ای به کار با ابعاد واقعی ندارید ، برای اندازه های فایل نسبتی از ابعاد واقعی را با dpi بالا مثل 500 انتخاب کنید ...
مثلا در مورد سوال شما که طراحی بنر با انداز 5 در 4 متر هست ، فایلی با اندازه 50 س م در 40 س م (یک دهم سایز واقعی) و با dpi 500 ایجاد کنید ... :D
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 322 بار

Re: مشکل در طراحي با اندازه ي 4*5 متر بنر

پست توسط simab1348 » پنج شنبه 28 خرداد 1388, 7:17 pm

سلام . من کارهایی با ابعاد 12 در 5 متر رو با نرم افزار کورل دراو انجام دادم. شما میتوانید کارهای بیت مپ رو با استفاده از کورل تریس به صورت وکتور در بیارید . این نرم افزار انعطاف زیادی در زمینه تبدیل بیت مپ به وکتور داره . ممکنه کمی کارتون مشکل پیدا کنه . اما قرار نیست کسی این کار رو از فاصله یکی دومتری ببینه و نظر بده .
البته در آخر باید حتما با نرم افزار کورل پرینت گرفته بشه . چون کورل امکان فرستادن خروجی بالاتر از 70 سانت رو با dpi بالا نداره . اما پیشنهاد دوستمون kingday رو هم میتونید انجام بدید.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 399 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط shootersniper » دو شنبه 3 خرداد 1389, 5:26 pm

سلام، براي طراحي بنر با سايز بزرگ مثلا 3 متر در 4 متر بايد اندازه واقعي بنر را در نرم افزار فوتوشاپ باز كنيد ولي چون دستگاه هاي بنر معمولا با dpi 72 چاپ مي كنن پس با اين dpi سيو كنيد ، حتما طرح شما cmyk باشه همچنين اگر رنگ مشكي به كار برديد حتما رنگ مشكي چهار رنگ باشه
موفق باشيد
091****
آخرین ويرايش توسط 1 on MASTER, ويرايش شده در 0.
دلیل: ارسال شماره تلفن همراه
امیری حسین و نعم الامیر
در کلاس عاشقی یعقوب یادم داده است
دلبرت وقتی کنارت نیست، کوری بهتر است
یا حسین علیه السلام به قلبم ارامش بده

New Member

پست توسط neda_s1991 » جمعه 23 خرداد 1393, 12:48 pm

دوستان نم یه بنر برای مغازه فرش فروشی طاحی کردم با نرم افزار کورل اما تو سیو دچار مشکل شدم عکس رو که سیو میکنم مدت مان زیادی طول میکشه تا لود بشه باید چکار کنم میشه راهنمایی کنید؟
با پسوند pngسیو میکنم
ابعاد بنر هم 2*5

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 8766 بار
سپاس‌های دریافتی: 1710 بار
تماس:

پست توسط MASTER » شنبه 24 خرداد 1393, 12:26 am

neda_s1991 نوشته شده:دوستان نم یه بنر برای مغازه فرش فروشی طاحی کردم با نرم افزار کورل اما تو سیو دچار مشکل شدم عکس رو که سیو میکنم مدت مان زیادی طول میکشه تا لود بشه باید چکار کنم میشه راهنمایی کنید؟
با پسوند pngسیو میکنم
ابعاد بنر هم 2*5

درود بر شما
چرا با پسوند png ؟!
بهترین خروجی اگر مایل به ارائه اون بصورت وکتور نیستید tiff هست.
شاد زی مهر افزون ...

ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”