مصرف بنزين معمولي بجاي سوپر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

مصرف بنزين معمولي بجاي سوپر

پست توسط KBS » شنبه 19 مرداد 1387, 9:23 am

سلام به همه دوستان خوبم

من پژو 405 دارم و هميشه بنزين سوپر استفاده ميكردم ولي از موقعي كه بنزين سوپر آزاد شد ديگه بنزين معمولي زدم و از همان موقع قدرت ماشين كم شده و زمان حركت ، سربالا يا دنده مرده صداي چق و چق (برخورد بنزين و هوا ) مي دهد لطفا اگر كسي اين مشكل رو داشته و حل كرده به من بگه چكار كنم ؟ مرسي :grin:

New Member

پست توسط tycoonman » شنبه 19 مرداد 1387, 3:51 pm

سلام
به خاطر تغير سوخت تنظيم سوپاپ به هم خورده با تنظيم يا ميزان سوپاپ درست ميشه

Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1472 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » شنبه 19 مرداد 1387, 3:55 pm

دوست عزیز همونطور که خودتون هم گفتید راه حل همون استفاده از بنزین سوپر هست.

اما شما باید زود به زود فیلتر بنزین را تعویض کنید مثلا 5000 کیلومتر حتی اگه بتونی کمتر.

استفاده از مکمل های بنزین یا همون اکتان بوستر .

تعویض به موقع شمع خودرو.

شستشوی انژکتور

بازدید و تعویض فیلتر هوا

و...

اگر این کارها را به موقع انجام بدید تا حدودی در روند حرکتی خودرو تاثیر بسزا دارد.

موفق باشید :razz:

Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

Re: مصرف بنزين معمولي بجاي سوپر

پست توسط ghadami2005 » شنبه 19 مرداد 1387, 4:07 pm

KBS نوشته شده:سلام به همه دوستان خوبم

من پژو 405 دارم و هميشه بنزين سوپر استفاده ميكردم ولي از موقعي كه بنزين سوپر آزاد شد ديگه بنزين معمولي زدم و از همان موقع قدرت ماشين كم شده و زمان حركت ، سربالا يا دنده مرده صداي چق و چق (برخورد بنزين و هوا ) مي دهد لطفا اگر كسي اين مشكل رو داشته و حل كرده به من بگه چكار كنم ؟ مرسي :grin:

دوست عزيز بهتره از اكتان بوستر استفاده كنيد تا اكتان بنزين شما بالا تر بره .از مكمل خصوصا مكملهاي ايراني اصلا تحت هيچ شرايطي استفاده نكنيد.اون صداي بقول شما چق چق هم از دلكو هست نه از برخورد بنزين و هوا.البته اين بحث كه با بنزين سوپر ماشين بهتر راه ميره كمي تلقين هست مطمئنا اگر هم تاثيري در شتاب داشته باشه در حد چند دهم ثانيه هست كه در رانندگي شهري اصلا معني نداره.تازه شما فكر ميكني اين بنزينهاي سوپر واقعا سوپر هستن.متاسفانه بنزين ايران اكتانش خيلي پايينه و اكثرا باعث ميشه كه موتور دچار احتراق زودرس بشه يعني قبل از اينكه هوا و بنزين به طور كامل فشرده بشن و پيستون به بالاترين نقطه برسه مخلوط بنزين و هوا مشتعل ميشه .

بهر حال بهترين كار استفاده از اكتان بوستر هست. :-)

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”