در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1387 06:48

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مصرف بنزين معمولي بجاي سوپر

توسط KBS » شنبه 19 مرداد 1387 08:23

سلام به همه دوستان خوبم

من پژو 405 دارم و  هميشه بنزين سوپر استفاده ميكردم ولي از موقعي كه بنزين سوپر آزاد شد ديگه بنزين معمولي زدم و از همان موقع قدرت ماشين كم شده و  زمان حركت ، سربالا يا دنده مرده صداي چق و چق (برخورد بنزين و هوا ) مي دهد لطفا اگر كسي اين مشكل رو داشته و حل كرده به من بگه چكار كنم ؟ مرسي :grin:

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

شنبه 19 مرداد 1387 10:44

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط tycoonman » شنبه 19 مرداد 1387 14:51

سلام
به خاطر تغير سوخت تنظيم سوپاپ به هم خورده با تنظيم يا ميزان سوپاپ درست ميشه

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » شنبه 19 مرداد 1387 14:55

دوست عزیز همونطور که خودتون هم گفتید راه حل همون استفاده از بنزین سوپر هست.

اما شما باید زود به زود ف_*ل_ن*__ر بنزین را تعویض کنید مثلا 5000 کیلومتر حتی اگه بتونی کمتر.

استفاده از مکمل های بنزین یا همون اکتان بوستر .

تعویض به موقع شمع خودرو.

شستشوی انژکتور

بازدید و تعویض ف_*ل_ن*__ر هوا

و...

اگر این کارها را به موقع انجام بدید تا حدودی در روند حرکتی خودرو تاثیر بسزا دارد.

موفق باشید :razz:

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

جمعه 26 آبان 1385 15:04

..مازندران..

آرشيو سپاس: 82 مرتبه در 47 پست

Re: مصرف بنزين معمولي بجاي سوپر

توسط ghadami2005 » شنبه 19 مرداد 1387 15:07

KBS نوشته است:سلام به همه دوستان خوبم

من پژو 405 دارم و  هميشه بنزين سوپر استفاده ميكردم ولي از موقعي كه بنزين سوپر آزاد شد ديگه بنزين معمولي زدم و از همان موقع قدرت ماشين كم شده و  زمان حركت ، سربالا يا دنده مرده صداي چق و چق (برخورد بنزين و هوا ) مي دهد لطفا اگر كسي اين مشكل رو داشته و حل كرده به من بگه چكار كنم ؟ مرسي :grin:

دوست عزيز بهتره از اكتان بوستر استفاده كنيد تا اكتان بنزين شما بالا تر بره .از مكمل خصوصا مكملهاي ايراني اصلا تحت هيچ شرايطي استفاده نكنيد.اون صداي بقول شما چق چق هم از دلكو هست نه از برخورد بنزين و هوا.البته اين بحث كه با بنزين سوپر ماشين بهتر راه ميره كمي تلقين هست مطمئنا اگر هم تاثيري در شتاب داشته باشه در حد چند دهم ثانيه هست كه در رانندگي شهري اصلا معني نداره.تازه شما فكر ميكني اين بنزينهاي سوپر  واقعا سوپر هستن.متاسفانه بنزين ايران اكتانش خيلي پايينه و اكثرا باعث ميشه كه موتور دچار احتراق زودرس بشه يعني قبل از اينكه هوا و بنزين به طور كامل فشرده بشن و پيستون به بالاترين نقطه برسه مخلوط بنزين و هوا مشتعل ميشه .

بهر حال بهترين كار استفاده از اكتان بوستر هست. :-)