در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
50

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 تیر 1387 15:38

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

درخواست راهنمايي براي ساخت يك سايت تجاري و ساده

توسط bahram.de » يکشنبه 20 مرداد 1387 13:35

سلام دوستان

من ميخوام واسه يه شركتي در زمينه پوشاك يه سايت بسازم همونطور كه ميدونيد  نه بازديد زيادي داره نه زياد اپلود ميشه تعداد صفحات و لينك هاشهم خيلي كم هست ولي ميخوام لود شدنش سريع باشه و فقط هر چند وقت يك بار چند تا كاتالوگ و ليست قيمت توش اپلود كنم  
حالا واسه ساختنش چه راهي رو پيشنهاد ميكنيد با نرم افزار بسازم با html بنويسم كلا چيكار كنم انچنان تجربه اي هم در اين مسايل ندارم  

پيشاپيش از كمكتون ممنونم  :razz:  :razz:  :razz:
در عجبم از مردمي كه زير شلاق ظلم زندگي ميكنند و براي حسيني ميگريند كه ازاد زيست دكتر علي شريعتي

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

توسط H@med » يکشنبه 20 مرداد 1387 14:31

bahram.de, عزیز آیا قرار شما خودت این سایت رو پشتیبانی می کنی؟ منظورم اینکه شما قصد داری هر وقت خواستن یک محصول جدید به سایت اضافه کنن خودت صفحه طراحی کنی و آپلود کنی؟
اگر این طور باشه شما یک سایت ایستا کارت رو راه می اندازه و می تونی اونو با نرم افزار ساده ای مثل WYSIWYG Web Builder 5.0.4 طراحی کنی ولی ایراد این برنامه اینکه فارسی رو ساپورت نمی کنه چارش هم اینکه کل نمای سایت رو طراحی کنی با این نرم افزار و بعد مطالب فارسی رو با Front page به صفحه اضافه کنی.

( :-o حالا که حرف از WYSIWYG Web Builder 5.0.4 بزار یک توضیح تو پرانتز هم بدم که WYSIWYG يعنی چه؟
- What You See Is What You Get به برنامه هايی می گويند که در آنها هنگام تهيه صفحه آنرا همانطوری که در Browser ها نشان داده می شود می بينيد. مانند FrontPage که در آن بجای کد HTML صفحه ها را همانطور که در اينترنت ديده می شوند می بينيد.)

اما اگر شما می خوای که سایتت فروش آنلاین و یک قسمت تحت عنوان مدیریت داشته باشه و مدیر سایت بتونه از طریق یک فرم محصولات خودشو رو به سایت اضافه کنه در این صورت شما به یک وب سایت پویا نیاز داری ( یعنی سایت شما در پشت خود دارای یک پایگاه داده هست ) حالا برای طراحی یک سایت پویا شما باید زبانهای برنامه نویسی SQL و PHP یا ASP.NET مسلط باشی اما برای راه اندازی سایت پویا راه دیگری هم هست و اون استفاده از CMS ها یا همون سیستم های مدیریت محتوا است که برای راه اندازی فروشگاه آنلاین شما می تونی از Farsi Commerce استفاده کنی.

معرفی Farsi Commerce :
http://news.gnudownload.org/component/o ... view/id,16

درمورد لود شدن سریع سایت هم این مطلب رو مطالعه کن :
http://zangoole.com/1386/08/15/siteoptimize

موفق باشی :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
50

تاريخ عضويت

توسط bahram.de » يکشنبه 20 مرداد 1387 21:23

من ميخوام سورس صفحات دست خودم باشه و كسي نتونه تغييرات ساختاري توش بده اما كارمنداش بتونن توش كاتالوگ و خبر اپلود كنند ولي مديريت كلي دست خودم باشه با همين نرم افزار ميشه همچين كاري كرد ( يك چيزي تو مايه هاي يك وبلاگ كه اونها بتونند فقط توش پست بدن و صفحات رو مديريت كنند يااونها يكجور نرم افزار اينتر فيس داشته باشند)؟؟؟ :?

در ضمن من با فرانت پيج زياد كار كردم از لحاظ گرافيكي فوق العاده ضعيف هست ايا wysiwyg builder مثل همون فرانت پيج است؟

و فروش انلاين و اينجور چيز ها هم نميخواند
در عجبم از مردمي كه زير شلاق ظلم زندگي ميكنند و براي حسيني ميگريند كه ازاد زيست دكتر علي شريعتي

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

توسط H@med » يکشنبه 20 مرداد 1387 22:23

bahram.de, عزیز به نظر من شما یا از Farsi Commerce می تونی استفاده کنی ویا سایتو رو طراحی کنی و از اونجا که شما با زبانهای برنامه نویسی تحت وب آشنا نیستی پس باید از CMS استفاده کنی . در این CMS می تونی به عنوان مدیر کاربر های خاص با  دسترسی های مختلف تعریف بکنی.پس بگرد دنبال یاد گرفتن اون  چون به نظر من یاد گرفتن کار با یک CMS خیلی کمتر طول میکشه تا شما بری دنبال یاد گرفتن برنامه نویسی چون سایتی که شما می خوای یک سایت پویا(داینامیک) است.
من شرمندتم بیشتر از این درباره Farsi Commerce نمی تونم شما رو راهنمایی کنم چون من با هاش کار نکردم فقط با مامبو کار کردم ::ss
انشالا دوستان دیگه که تجربه بیشتری دارن شما رو راهنمایی می کنن .

در مورد Web Builder هم به نظر من از فرانت پيج خیلی قویتر و ساده تر هست من که خودم به شخصه از فرانت پیج خیلی بدم میاد عصاب آدم رو خرد می کنه .
موفق باشی :razz:
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
50

تاريخ عضويت

توسط bahram.de » سه شنبه 22 مرداد 1387 08:36

همون farsicommerce خيلي خوبه مرسي از راهنمايي تون :)

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
46

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 دی 1385 04:20

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 13 پست

توسط knell » پنج شنبه 31 مرداد 1387 16:50

با سلام و خسته نباشید
من میخوام یک سایت(یا وبلاگ) طراحی کنم که یک محصول توی سایت برای فروش گذاشته بشه که چند سوال برایم پیش آمده که:
1: من برای ارسال محصول (از طریق پست)  به خریدار چه اطلاعاتی باید از خریدار بگیرم؟
2:هزینه محصول به چه صورت از خریدار گرفته میشود؟
پیشنهاد شما برای امکانات و ظاهر داخلی چنین سایتی چیست؟
پیشاپیش از کمک شما ممنوننم
اگه یک لطفی کنین و به صورت pm به من بگید که من شرمنده خودتان میکنید.
خدانگدار :AA:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 31 مرداد 1387 19:45

knell,
1- با پست قرارداد ميبنديد که هزينه در محل گرفته بشه
2- شماره حساب ميديد و بعد از دريافت مبلغ، کالا رو به آدرس پستي ارسال ميکنيد
3- از پورتهاي اينترنتي بانکها استفاده کرده و به صورت آنلاين خريد انجام گرفته و مراحل ارسال رو به اطلاع کاربر ميرسونيد

براي ارسال هم مسلما بايد نام دريافت کننده، آدرس و کد پستي رو بخواهيد

با توجه به اينکه در ايران زيرساخت‌هاي تجارت الکترونيکي چندان فعال نيست و افراد کمتر اعتماد ميکنند، راه حل اول يعني قرارداد با پست بهترين راه حل هست
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 1 شهریور 1387 03:21

خدمت همه دوستان،

شرکت روزآوران طبق برنامه قبلي به زودي يک فروشگاه آنلاين با امکانات منحصر به فرد راه اندازي مي نمايد. از جمله امکان به فروش گزاشتن اجناس شما با قيمت پيشنهادي خودتان در فروشگاه، بعد از به فروش رسيدن جنس، مبلغ معادل قيمت آن به حساب کاربري شما در فروشگاه واريز مي شود که قابل انتقال به حساب بانکي شما نيز است. از مزاياي اين شيوه فروش :

ممکن است محصولات شما محدود باشد، اما با پيوستن به ما مي توانيد محصول خود را در يک ويترين بزرگ به نمايش بگزاريد.

تعداد بالاي بازديد از فروشگاه ما، تبليغات فروشگاه ما که مشتريان را به ديدار از کالاي شما مي کشاند و...

مهم تر از همه اعتماد خريدار به معامله با توجه به اعتبار ما و تضمين امنيت معامله. اين سرويس هيچ کارمزدي ندارد. البته لازم است که کاربر تائيديه مخصوص از مدير فروشگاه دريافت نمايد.

پس از آماده شدن کل سيستم فروشگاه اطلاعات کامل تر را در اختيار دوستان علاقه مند خواهم گذاشت.
:razz:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
50

تاريخ عضويت

توسط bahram.de » شنبه 2 شهریور 1387 15:19

من ميخوام يكسري تغييرات در farsicommerse  1.1  براي خودم بدم واسه همين ميخواستم بدونم امكان داره براي نرمافزار در pc خودم يك سرور مجازي درست كنم تا بتونم تغييرات رو راحتتر چك كنم ؟( يعني افلاين باشم و هر فايلي خواستم تو لين سرور مجازي لپلود كنم بعد نتيجه رو هم افلاين ببينم ) اگه ميشه چطور ؟  ممنون :razz:  :?

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 2 شهریور 1387 21:49

بنده آشنايي به سيستم معرفي شده ندارم اما، اگر بدانيد که از چه زبان برنامه نويسي استفاده مي کند مي توان سرور آن را ايجاد کرد.

PHP ?
ASP ?
ASP.net ?
CGI ?
Perel ?
Ajax ?
... ?

اگر زبان مورد استفاده معلوم شود امکان يافتن نرم افزاري که سرور مجازي ايجاد کند کار ساده اي است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
50

تاريخ عضويت

توسط bahram.de » يکشنبه 3 شهریور 1387 11:25

Negar.int نوشته است:بنده آشنايي به سيستم معرفي شده ندارم اما، اگر بدانيد که از چه زبان برنامه نويسي استفاده مي کند مي توان سرور آن را ايجاد کرد.

PHP ?
ASP ?
ASP.net ?
CGI ?
Perel ?
Ajax ?
... ?

اگر زبان مورد استفاده معلوم شود امکان يافتن نرم افزاري که سرور مجازي ايجاد کند کار ساده اي است.

از php استفاده ميكنه اما ظاهرا با ويندوز خيلي مشكل داره و بر اساس فروشگاههاي مجازي OScommerce فارسي شده

من يك چيزايي در مورد ايزي پي اچ پي شنيدم همين نرم افزاره؟؟؟

در ضمن ميخواستم بدونم اگر اين سرور ساخته بشه ميتونم اون رو در يك lan استفاده كنم؟؟؟

يك سوال ديگه    پوشه www ويندوز چيه چون در يك فروم ديدم كه كسي از نصب كردن اون در يك همچين پوشه اي در كامپيوترش صحبت ميكرد اما من همچين چيزي نديدم اگه بايد ساخته بشه كجا بايد ساخته شه ؟؟؟و چه تغييراتي نيازه؟؟؟
مرسي :razz:  :razz:  :razz:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 4 شهریور 1387 00:36

اگر زبان شما php است که با همان نرم افزار مذکور امکان اينجار براي شما فراهم مي شود، البته اگر در يک شبکه مي خواهيد از اين سيستم استفاده کيند بهتر است نمونه هاي قوي تر را مورد استفاده قرار دهيد.

پوشه www ويندوز هم احتمالاً مربوط به سرور مجازي ويندوز بوده است که IIS نام دارد و براي آزمايش صفحات ASP استفاده مي شود.

شما با همان نرم افزار مذکور اقدام به ايجاد سرور کنيد، در اينترنت آموزش هاي جامعي درباره کار با اين نرم افزار است.

بعدي