در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

نهاجا: دکترین نظامی ایران دکترین دفاعی است

توسط Shahbaz » يکشنبه 27 مرداد 1387 09:11

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران دکترین دفاعی است و ما هرگز قصد حمله به هیچ کشوری را نداریم.

امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی ، فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم تجلیل از فرماندهان ، کارکنان جانباز و ازاده نیروی هوایی که شب گذشته با حضور جمعی از خانواده های کارکنان نیروی هوایی در هتل نهاجا برگزار شد گفت: نیروی هوایی ارتش بطور مستمر در حال افزایش توان دفاعی خود در ابعاد نوسازی و بهسازی است و در حال حاضر نیز در بهترین وضع دفاعی قرار دارد.

وی توانمندی در زمینه نوسازی ؛ ساخت هواپیمای رادارگریز،ساخت هواپیمای بدون سرنشین و ‌بمب های دور زن و نقطه زن با برد دههاکیلومتر را از جمله دستاوردهای حاصل شده در این زمینه دانست.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه با اشاره به پیشرفت های حاصل شده در زمینه بهینه سازی تجهیزات درنیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:
ارتقا توانمندی پرواز هواپیماها تا برد 3 هزار کیلومتر بدون سوختگیری، و افزایش توان رادارها و آتشبارها از جمله دستاوردهای متخصصان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

میقانی در ادامه گفت: چنانچه کشوری قصد حمله به ایران را داشته باشد بدون شک پشیمان خواهد شد چرا که ممکن است شروع کننده جنگ باشد اما بطور حتم پایان دهنده جنگ نخواهد بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه انتظار را به معنی آمادگی برای تغییر جهان و برهم زدن معادلات ظالمانه در جهان دانست و گفت:
انقلاب اسلامی ایران از آنجا که معادلات ظالمانه جهان را به ریخته است مورد دشمنی استضعافگران قرار گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت منطقه خاور میانه در تغییر معادلات جهانی گفت: بعد از جنگ جهانی دوم قدرت های بسیاری از جمله امریکا تلاش کردند تا سیطره خود را در خاور میانه گسترش دهند تا بتوانند معادلات جهانی را به نفع خود تغییر دهند اما با پیروزی انقلاب اسلامی معادلات آنها برای همیشه به یک نامعادله غیر قابل حل تبدیل شد.

در این مراسم از تعدادی از خلبانان آزاده، کارکنان و افسران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » يکشنبه 27 مرداد 1387 09:27

ارتقا برد تا 3000 کيلومتر بدون سوختگيري؟!! واقعا فوق العاده است اخرين باري که خبري در اين مورد شنيدم اين بود که برد تامکت ها به 1000 کيلوتر رسيده ولي الان واقعا فوق العاده است يعني ما ميتونيم تا اسراييل بريم و بيايم بدون سوختگيري!
به نظر شما کدوم هواپيماها به اين سطح ارتقا داده شده اند؟

Captain I

Captain I

no avatar
820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

توسط حسن2568 » يکشنبه 27 مرداد 1387 10:18

navid missle, سلام
در آخرين اخبار در رزمايش ضربت ذوالفقار برد اف14  به 1000  مايل برابر 1850 كيلومتر رسيد
پيشتر خبر هائي در مورد تلاش ايران براي ساخت يك موتور توربوفن بسيار كم مصرف بر اساس rd33   شنيده ميشد .ضمنا در تاريخ 16/2/85  وزير دفاع از كوپي سازي موتور tf30-p452-a   كه بر روي اف 14 نصب ميباشد وبا حداكثر قدرت 20900  پوند خبر داده بود كه متاسفانه هيچ كس به اون توجه نكرد .جالبه اگه يك كشور همسايه چند تا مرغ جنگي بخره همه دوستان هياهو ميكنند كه واي واي بدبخت شديم .مادر خطريم .نيروي هوائي نداريم و...اما هيچ كس به اينطور اخبار توجهي نداره
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

تهران

توسط N@VID » يکشنبه 27 مرداد 1387 12:13

حسن 2568 خيلي ممنون که حرف بنده رو اصلاح کرديد
من هم با شما موافقم متاسفانه هميشه مرغ همسايه غاز است واقعا اين خبر جاي بحث نداره؟ تو اين خبر حداقل اين موارد خيلي مهمه
_ توليد هواپيماي رادار گريز
_ توليد بمب هدايت شونده با برد ده ها کيلومتر
_ ارتقا برد هواپيماها به 3000 کيلومتر بدون سوختگيري
حقيقتش اينه که ما بدون اصلاحات اساسي يا توليد يه موتور ديگه نميتونيم به اين برد برسيم. پس بايد اميدوار باشيم که به تکنولوژِي ساخت موتور جت دست پيدا کرديم و يا موتور هايي از خارج خريده ايم (هر چند بعيد ميدونم کسي بفروشه مخصوصا روسها)
راستي منبع اين خبر معلوم نشد؟ ابتدا من این خبر رو تو اخبار پارسیک خوندم ولی الان فارس هم اونو گزارش کرد البته گزارش فارس با خبر بالا متفاوت است
گزارش فارس:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8705270146
گزارش اخبار پارسیک:http://news.parseek.com/Url/?id=2452856

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
64

تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 اسفند 1386 21:25

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط kamran_25200 » يکشنبه 27 مرداد 1387 12:52

آقاي حسن2568،دوست من بايد خدمت شما عرض کنم که ساخت موتوري بر مبناي آر دي 33 امابه مراتب خيلي بهتر در حال انجام هست اما ساخت موتور اف14نه اينکه بگم غير ممکن نه خير غير ممکن نيست بلکه  مي شه توليد اما اقتصادي نيست مي دوني چرا؟چون تمام موتورهاي موجود از تامکت ها عمر بالايي ندارند که نياز به تعويض باشه.اين موتورها کاملا اصلاح و مشکلات گذشته به فراموشي سپرده شده در واقع ايران با بهينه سازي اين موتورها و تعويض قطعات با قطعات جديد،بهتر،با عمر بيشتر و غيره باعث کم شدن سوخت و درنتيجه افزايش برد شده اند.نه فقط در موتور بلکه در تمامي قسمتها اين عمل انجام شده.از جمله سيستم هيدورليکي که بسياري از دوستان مي گفتن قابل ساخت در داخل نيست ساخته شده و بسيار هم خوب جواب داده.موفق باشيد و عيد همگي مبارک.

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » يکشنبه 27 مرداد 1387 16:22

navid missle عزیز  

منبع؟؟

راستي منبع اين خبر معلوم نشد؟

ببخشید که منبع را فراموش کردم و باعث دردسر شما شدم!

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
kayvan6079

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

تهران

توسط N@VID » يکشنبه 27 مرداد 1387 18:19

خواهش ميکنم شهباز جان اين حرفا چيه
شما روي چشم مايي
TUPGUN اخباري هست که نشان ميده مشکلات استال موتور برطرف شده البته من منبع معتبري براي اين موضوع ندارم پس از من منبع نخوايد
فکر ميکنم شما معناي دکترين دفاعي رو اشتباه متوجه شدي. معني دکترين دفاعي اين نيست که ما در صورت حمله متجاوزان به انها حمله نميکنيم و فقط دفاع ميکنيم بلکه يعني اين که ما قصد حمله به جايي رو نداريم . اين موضوع که در صورت حمله به ايران منافع متجاوزان در همه جاي دنيا مورد هدف قرار ميگيرند تاييدي بر اين حرفه
دوست عزيز شما خيلي عجله داري خب يه ذره صبر کن فرمانده نيروي هوايي گفته به زودي. پس يه ذره صبر کن نميشه همه رو با هم نمايش بدن که

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » يکشنبه 27 مرداد 1387 19:22

پيشتر هم از ساخت بمب 2000 پوندي قاصد با هدايت ليزري خبر داده بودند. من معناي بمب دور زن و نقطه زن رو نفهميدم. يكي كه وارده يه توضيحي بده.
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

Captain I

Captain I

no avatar
820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

توسط حسن2568 » يکشنبه 27 مرداد 1387 19:40

TOPGUN, سلام دوست عزيز
من منظور شما از موتور آشغال رو متوجه نميشم .عزيز من موتور تي اف 30  از مجموعه بيش از 300000  قطعه تشكيل شده و2400  ساعت عمر خدمتي داره گفته ميشه نقص فني سيستم سوخترساني موتور كه باعث استال اون ميشد در سال 2002  برطرف شده ضمنا افزايش برد عملياتي اف  14  از 920  كيلومتر به 1850 كيلومتر در رزمايش ضربت ذوالفقار از تغييرات گسترده در اين موتور حكايت داره
kamran_25200, دوست عزيزم .شما چرا اين حرفو ميزنيد
كپي سازي از اين موتور كه البته تغييرات امالي وگفته شده در دوخط بالاتر رو هم بايد به اون اضافه كرد چيزييه كه وزير دفاع اعلان كرد در تاريخ 16/2/85  
من كه از خودم نگفتم در ضمن موتور آر دي 33  برخلاف نقايص بظاهر فني كه داره يك موتور پيشرفته وبسيار كم مصرف بوده واز نظر من تطبيق موتور تي اف 30 با آر  دي  33 (بلحاظ نوع سوخت وسيستم گازهاي خروجي ميتونه به ساخت يك موتور بسيار كارامد وكم مصرف تبديل بشه
اينو براي اين ميگم كه در سال 81 فرمانده وقت نيروي هوائي از ساخت پيشرفته ترين جنگنده رهگير نيروي هوائي بر اساس طرح يك رهگير روسي خبر داده بود متاسفانه اسم ايشون خاطرم نيست ولي از اخبار خودم شنيدم [
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

تهران

توسط N@VID » يکشنبه 27 مرداد 1387 20:57

سهيل عزيز سلام
البته من وارد نيستم ولي فکر ميکنم جواب سوال شما رو بدونم
بمب دور زن بمب هاي هدايت شونده اند چون اگه هدايت نشوند نميتونند نقاط دور رو بزنن و ده ها کيلومتر برد داشته باشن
بمب نقطه زن هم فکر ميکنم بمب هاي سقوط ازاد هستند