در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 مرداد 1387 01:06

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

نصب ويندوز و هرچه مي خواهد دل تنگت بگو!!!

توسط nature_22 » دوشنبه 28 مرداد 1387 01:14

من قصد داشتم که ویندوز عوض کنم ولی نشد که نشد! تا مرحله set up  پیش می رفت و بعد پیغامی می  داد که مجبور می شدم کامپیوترو خاموش کنم. بگذریم از اینکه اصلا بلد نیستم که چه جوری باید پارتیشن c  روکه ویندوزو روش نصب کردم پاک کنم. یکی میگه به فلان صفحه که رسیدی f8  رو بزن،اون یکی می گه به فلان صفحه که رسیدی del    رو بزن. ما که هر چقدر تلاش کردیم نشد. آخرشم اون صفحه کذایی که قرار بود از من بخواد که پارتیشن c  رو  delete کنم و یه پارتیشن دیگه create   کنم نیومد! :sad:
من که دیدم دیگه نمیشه ویندوزو عوض کرد رفتم سراغ up grade  کردن ویندوز. حالا 2 تا سوال دارم:
1-من چند بار مراحل نصب رو تا صفحه آبی رنگ set up   انجام دادم بعد همون جوری که گفتم مجبور شدم نصفه و نیمه رهاش کنم. این کار واسه سیستمم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ چون بدون نصب مجدد ویندوز دارم ازش استفاده میکنم. البته الان ظاهرا مشکلی نداره.  :-x
2- بالاخره چه جوری پارتیشن محترم c   رو پاک  کنم؟ !!    :lol:

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

توسط pasha85 » دوشنبه 28 مرداد 1387 01:44

در صفحات ابی هنوز به تنظیمات دست نمیزند و فقط چند کپی را انجام می دهد و فقط چند فایل را نصب می کند

البته  ویندوز قبلی سنگین می شود

هیچوقت نمی تونید سی را پاک کنید ولی می تونید تمام درایو ها پاک کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید

اگر می خواهید حجم درایو c را افزایش دهید از نرم افزار پارتیشن منیجر استفاده کنید

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 28 مرداد 1387 01:52

nature_22,
1- منظورتون واضح نيست، اما کر ميکنم منظورتون ترميم ويندوز هست، اگر مشکلي نداره در عملکرد، موضوع خاصي نيست
2- پارتيشني که سيستم عامل روي اون قرار داره رو بايد با ديسک بوت حذف کرد، با خود اون سيستم عامل نميشه، با ديسک نصب ويندوز به راحتي ميتونيد پارتيشن رو حذف و مجددا ايجاد کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط nature_22 » دوشنبه 28 مرداد 1387 03:11

Mahdi1944 نوشته است:nature_22,

پارتيشني که سيستم عامل روي اون قرار داره رو بايد با ديسک بوت حذف کرد، با خود اون سيستم عامل نميشه، با ديسک نصب ويندوز به راحتي ميتونيد پارتيشن رو حذف و مجددا ايجاد کنيد

خوب من هم با همون سی دی ویندوز می خواستم این کارو بکنم ولی نشد. می شه یه بارم شما توضیح بدید. من اصلا به پیامی که بخوام یه پارتیشنو پاک کنم و دوباره ایجاد کنم برخورد نکردم.

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط nature_22 » سه شنبه 29 مرداد 1387 00:08

چرا جوابمو هیشکی نداده؟  :lol:  :lol:  :lol:

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

سه شنبه 29 مرداد 1387 00:22

توسط s.e » سه شنبه 29 مرداد 1387 00:48

هنوز که هنوزه خیلیا با نصب ویندوز مشکل دارن. از مدیریت محترم سایت خواهش میکنم اگر میتونن یه کمکی بدن تا همه از این سر در گمی نجات پیدا کنن!!
اگر مطلبی هست چه بصورت pdf چه بصورت های دیگه بذارید،هر کس می خواد دانلود کنه بلکه مشکلش حل شه. :D

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 29 مرداد 1387 01:18

nature_22,
اگر شما گزينه‌ي نصب مجدد رو بزنيد (يعني کليد F8) در يکي از صفحات ويزاد نصب، درايوها براي شما نمايش داده ميشه که با توجه به راهنماي کليدها و عملکرد اونها که در نوار پايين نشون داده ميشه ميتونيد پارتيشن مورد نظر رو حذف و مجددا ايجاد کنيد و در مرحله‌ي بعد اون رو فرمت و نصب ويندوز رو شروع کنيد
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 29 مرداد 1387 01:27

nature_22, دوست عزيز

نصب ويندوز به صورت استاندارد:

- پارتيشن بندي: تقسيم فضاي هارد و تعيين درايو فعال (Active) است. تعيين مقصد فايل ها براي نصب ويندوز
- دنبال نمودن مراحل نصب
- انجام تنظيمات
- ادامه مراحل نصب
- سفارشي کردن ويندوز

هر کدام از موارد بالا خودش يه تاپيک که چه عرض  کنم يه انجمن لازم داره، شما هر کدام را مشکل داشتيد به صورت روشن بپرسيد.

حدس من اينه که شما با اولش مشکل داريد؟  :-(

پارتيشن بندي از چند راه بيشتر امکان پذير نيست:

کارخانه: که امروزه ديگر هيچ هاردي (غير از نوت بوک ها) به صورت پارتيشن بندي شده ارائه نمي شود.
دستي (hendel): مثل استفادها از ديسک هاي راه انداز - - - < Fdisk يا XP boot disk يا MAXTOR H.D.D يا PM يا DR.hdd
خود محور (onself): مثل نرم افزارهاي مورد استفاده در ويندز PM و غيره

البته پارتيشن بندي از طريق شبکه را هم در دسته دوم قرار بده هر چند که ممکن هست اپراطور به کمک يک نرم افزار در مرکز اين کار را انجام دهد.

راه اول که کاملاً روشن است توسط ما انجام نمي شود.
راه سوم هم هر چند بسيار محيط دوستانه اي دارد اما امکان دست زدن به پارتيشن فعال و همچنين پارتيشن هايي که فضاي آنها در اشغال اطلاعات ما است را نمي دهد - - - تنها زماين که قصد افزاييش و تقسيم پارتيشن را داشته باشيم اين سيستم توصيه مي شود، همچنين براي فرمت بندي هاردي غير از هارد سيستم.

راه دوم که عمدتاً مورد استفاده قرار مي گيرد به اين شکل است که شما رايانه خود را جاي آنکه روي سيستم عامل بالا آوريد به کمک يک ديسکت، لوح فشرده يا شايد فلش مموري راه اندازي کنيد به اين ترتيب کل اطلاعات سيستم شما در سرجاي خود هستند و امکان حذف آنها ايجاد مي شود.

راه Fdisk کمي خطرناک است به علت خشک بودن محيط DOS
ديگر نرم افزارها هم چندان متداول نيستند و شما ترجيحاً با همان XP boot کار کنيد مناسب تر است.

براي راه اندازي سيستم بايد ابتدا به سيستم توضيح داده شود که به سراغ کجا ها برود. به طور پيش فرض به سيستم آدرس هارد شما داده شده است که بايد آ نرا به ديسکت يا لوح فشرده تغيير دهيم تا سيستم جاي هارد از روي handel ما راه اندازي شود.

براي اينکار بايد وارد تنظيمات مادربرد شد: هنگام روشن سيستم به شما اعلام مي شود که با زدن کليد del مي توانيد به بخش تنظيمات برويد. به کمک دفترچه راهنماي مادربرد خود قسمت boot خود را طوري که مايل هستيد بچيند. طوري که الويت با ديسکت و لوح فشرده باشد و سپس هارد.

حالا با گذاردن لوح فشرده احتمالاً از شما خواسته مي شود براي راه اندازي سيستم از روي لوح فشرده يک کليد فشار دهيد که شما اين کار را انجام دهيد.
سپس سيستم از روي آن راه اندازي خواهد شد. حالا سيستم به بررسي وضعيت سيستم عامل هاي شما مي پردازد، اگر ويندوز ناقصي داشته باشيد سيستم پيشنهاد ترميم به شما مي دهد. تجربه ثابت کرده است که بر خلاف ديگر محصولات ميکروسافت اين سرويسش بسيار ضعيف است پس ما با زدن کليد Esc عدم تمايل به اين کار را اعلام مي کنيم. سپس ممکن است از شما خواسته شود که باليسانس شرکت موافق کنيد که در پايين صحفه تشريح شده براي موافقت کليد F8 را فشار دهيد. اگر شما موافقت نکنيد اجازه نصب را نخواهيد يافت. بعد از موافقت به مرحله پارتيشن بندي خواهيد رسيد.
:x
بي دقتي شما ممکن است موجب حذف کليه اطلاعات شما گردد.
:D
اکنون در پايين صحفه در يک کادر ليست درايو ها و مشخصات آنها قابل مشاهده است و با کليد هاي Arow (جهت نما)
امکان انتخاب کردن درايو ها را داري.

در متن بالاي اين کادر کاملاً دستورات لازمه توضيح داده شد. اگر مشکل داشتي بپرس تا توضيحات را کامل کنم. دوستان هم اگرزحمت تکميل را کشيدند بهتر آخه
خيلي خسته هستم ببخشيد :sad:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]